Autor Tema: Akcija OSMEH  (Pročitano 65992 puta)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #90 poslato: Novembar 27, 2008, 03:36:40 pre podne »
Od jedne nase forumasice ,stize,ili je vec stigla, koverta sa novcanim prilogomadresirana na nas\\\"Debeli Zmaj\\\".O cifri ne bih da govorim javno!Ta ista devojka je spremna da podeli molbe po Backom Gradistu i da pokusa da sakupi sto vise donacija!

Od Ultra Boysa su obezbedjene:

zvake,
lizalice,
bombone,
bojanke,
igracke i novcani prilog.

Firma iz Backog Gradista je spremna da pokloni slatkise.I tu ne bih da govorim o kolicini.
Vazno je da se prikljucuju ljudi i da su ovu akciju shvatili ozbiljno,bas onako kako i treba!

U pregovorima sam sa donatorom iz Backog Petrovog Sela i iz Mileseva!
O njima cu pisati kada budem dobila konkretne informacije!:)

:) :) :)

Nadam se da sam sve napisala.

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #91 poslato: Novembar 27, 2008, 03:43:08 pre podne »
E,da...zaboravila sam da kazem da imam cetvoro ljudi koji bi zeleli da se prikljuce i organizacionom timu!

Sveta 27-nije iz Beceja,ali zeli da pomogne donacijama!

Vojislav Prkosovacki

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 493
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #92 poslato: Novembar 27, 2008, 06:04:09 pre podne »
Hvala na razumevanju za odocnjavanje izvestaja.

Akcija “OSMEH”
Izveštaj sa sastanka održanog 25.11.2008. u KC „Debeli zmaj“

Prisutni: Lusy, Debeli, Brlebre i Voyac
Vreme: 16-18.30h

Izveštaj se oslanja na rad prethodne grupe koja je i zvanično inicirala formalni početak akcije, tako da sam se za izveštaj koristio prethodnim postom Marine the press i hvala joj na dobro koncipiranom kosturu  ;)

Prisutni su razgovarali o postojanu inicijative sa više strana i sa istim ciljem i konstatovali da najbolji efekti mogu da se postignu zajedničkim pristupom i jasnom podelom obaveza i odgovornosti. Ovo smo znali i ranije ali je bilo potrebno da se i „uživo“ utvrde stavovi :)

Kao što je na prvom sastanku postavljeno, cilj akcije je učiniti doček Nove Godine mnogo lepšim za decu koja žive u težim socijalnim životnim uslovima.

Aktivnosti kojima se misli ovo i učiniti su sledeće:
1. Kutije za novčane dobrovoljne priloge
2. Donacije od sponzora – privatnici, firme, banke i Opština
3. Humanitarna žurka u klubu \\\"Stage\\\"
4. Humanitarna svirka u KC “Debeli zmaj”
5. Humanitarna svirka u Rock caffe-u “Floyd”
6. Humanitarna svirka u “Penny Lane”- u (17.12.2008.)
7. Finalna manifestacija u Pozorišnom Klubu (23.12.2008. Deda mraz performans, Bečej punx i drugari u obradama dečjih pesmica  :) )
8. Devet (9) Deda mrazova
9. Sakupljanje priloga po školama
10. Medijska pokrivenost – Plakati, flajeri, radio džingl, video klip

1.   Plan je da se kutije za dobrovoljne priloge postave u supermarkete CBA, KTC, Ziper, kao i u osnovne i srednje škole, banke i kafiće.
Odgovorne osobe (OO) za ovaj deo posla: Lusy, Unija sredjoškolskih parlamenata Bečeja, Kosmopolite, OKB volonteri
2.    U pripremi su zvanične molbe koje će biti upućene privatnicima, većim firmama, Bankama i Opštini
OO: Lusy, Voyac, Tata Boris
     3.,4.,5.,6. Tačni datumi za žurke, svirke kao i izvođači biće naknadno utvrđeni, za sada imamo samo Penny, 17.12.
   OO: Vlasnici lokala
     7. E ovo će biti spektakl , očekujemo pun „Pozorišnjak“! Prvi deo, performans Deda mrazova, ako sam dobro razumeo, već se sprema tekst, nakon toga nastup nekoliko bendova iz Bečej Punx škvadre, kao i podela jednog dela paketića.
   OO: brlebre, Bečej Punx,
     8. Deda mrazovi i to 9 komada. Plan je da se dan pre finalne manifestacije (ili na sam dan, treba utvrditi) pošalju 9 deda mrazova po celoj opštini. Dakle, ne samo po varoši već i po drugim mestima, čime akcija dobija obrise prave opštinske akcije. Isti će na ranije određene adrese i nositi paketiće po kućama i izvoditi kraći nastu u stilu klasičnog Deda mraza (kreativna obuka je već u započeta).
       OO: Debeli zmaj, brlebre
     9. Pogledati pod 1.
     10. mediji će biti pokriveni na sledeći način: Konferencija za štampu, Radio džingl (na radio Active), video klip (na INFO kanalu), plakati, flajeri.
       OO: Radio i video: Filadendron, Š tampani materijal – axl i RELAX

Ako sam nešto propusti, a nije isključeno da nisam, molio bih kolege koji su bili prisutni na sastanku da dodaju.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #93 poslato: Novembar 27, 2008, 06:44:39 pre podne »
Hvala Voyac na iscrpnom izveštaju :)

Imam samo za dodati sledeću stvar koja se zove organizacija i zbog čega se smeškam sve vreme! :)
 Akcija Osmeh ima velike šanse da bude uspešna, jer je ključ uspeha zapravo dobra organizacija! :)

Dakle organizacija:

Gradski portal www.becejonline.com
Kancelarija za mlade opštine Bečej
Udruženje za prava i zaštitu životinja „Taura“
Omladinski Klub Bečej - OKB
Unija  srednjoškolskih  parlamenata Bečeja
Filadendron Produkcija
Grupa „Kosmopolite“ Gimnazija
Udruženje građana „Integra“
Bečejska Inicijativa Građana - BiG
LPA za decu
Svi ljudi dobre volje

napomena- crveno upisani će sutra potvrditi!

Pored organizatora postoje i Pokrovitelji, ali o njima nešto više sledeći put.

Zahuktavamo se polagano i svako ko se pronađe u ovoj priči je:  Dobrodošao :)

....i da, samo još nešto,
 Odgovorne osobe OO, kako ih je Voyac ovde krstio, zapravo jesu osobe koje se vuku za uši ako nešto ne valja,moraju da donose brza rešenja, ako je potrebno, a radimo svi zajedno, kako je i dogovoreno na prvom sastanku! :)
... i još nešto.. dogovoreno je da se sastanci organizacionog tima dešavaju svake srede, da vidimo gde smo stigli i šta nam valja činiti dalje! Vreme i mesto naknadno!

Sada mislim da smo se svega setili!
Ako ipak nismo, dodajte kolege :)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #94 poslato: Novembar 27, 2008, 04:05:09 posle podne »
Lusy....
Voyac....
Niste se svega setili.
Naime,ova akcija je potekla sa ovog foruma.Najzasluzniji za pokretanje ove akcije je portal becejonline.Mnogi forumasi su bili spremni da tu akciju privedu kraju kako treba,i da ta decica dobiju Osmeh.
Recite mi gde se u izvestaju spominju
Marina,Boki,Ultra boys
vendi
sveta
ninica....
plavi zoro?

Gde?
Akcija je potekla odavde,i mislim da i ovi ljudi imaju sansu da budu spomenjeni.Znam,vec unapred,da cu biti ostro iskritikovana zbog ovog posta.Stajem na stranu svih ovih ljudi,koji su zeleli da pomognu,ali nigde se ne spominju.
Jutros sam dobila par poruka,nezadovoljstvo je veliko.

Mi smo BECEJONLINE!

Zasto se svi ti ljudi ljudi nisu oglasili kada je akcija pokrenuta?

Gde su bili?
OK,slazem se da je dobro da nas ima jos vise.Ali....ja stojim ispred becejonlin-a,i ispred svih ovih ljudi koji su nasi forumasi!

Ljudi,menjajte nesto,ili mnogo nas izlazi iz ove price!

Lusy,izvini,prvi put se ne slazem sa tobom!:(

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #95 poslato: Novembar 27, 2008, 04:10:50 posle podne »
potpuno se slazem,prvi sastanak je totalno zanemaren,nije ni spomenut...
Nije tu samo kostur preuzet,preko 90% tog izvestaja je prepisano sa prvog sastanka,ne bih nikom da se zameram ali mislim da je ninica u pravu i da je ovakva njena reakcija potpuno opravdana

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #96 poslato: Novembar 27, 2008, 04:28:39 posle podne »
Nemojmo se prepirati vec. Treba da se radujemo rezultatima. Evo ja mogu da se pohvalim sa sitnicom od 15 paketica koje sam preko mojih kolega iz Segedina  vec nabavio.U Subotu idem za Congrad, nadam se da ce i onih da se pridruze nasoj akciji.
\\\" Idemo  dalje\\\"   ...  i bez prepirki Ok?


Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #97 poslato: Novembar 27, 2008, 04:31:56 posle podne »
Mislim da nisi pažljivo pročitala postove iznad!

Izveštaj je sa sastanka na kome su bili prisutni: Voyac, Brle, Debeli Zmaj i Lusy- sve forumaši!

Zbog čega smo održali taj sastanak?
Stoga što smo hteli da zajedno napravimo mnogo više nego da postoje 5 sličnih akcija u gradu, da vratimo osmeh mnogo većem broju dece, što i jeste suština akcija... bar sam je ja tako shvatila.

Ponoviću organizatore:(Napisano u postu malo iznad!)

Gradski portal www.becejonline.com

Kancelarija za mlade opštine Bečej
Udruženje za prava i zaštitu životinja „Taura“
Omladinski Klub Bečej - OKB
Unija srednjoškolskih parlamenata Bečeja
Filadendron Produkcija
Grupa „Kosmopolite“ Gimnazija
Udruženje građana „Integra“
Bečejska Inicijativa Građana - BiG
LPA za decu
Svi ljudi dobre volje

Na prvom sastanku je dogovoreno da se forumaši nazovu becejonline Axlov predlog!... bili ste i Ti i Boky na tom sastanku!... i kako vidite na prvom smo mestu!
Ne možemo na donatorske molbe napisati... Lusy, Debeli Zmaj, Ninica, Boky, Plavi Zoro.... i sad namerno neću pisati ostale jer je besmisleno!

Svi mi zajedno zovemo se Akcija Osmeh :)


Nisam mislila da je bilo potrebno da ponovo pišemo stvari koje su već napisane i za koje se zna!Treba samo pročitati postove ponovo.


Ova akcija se radi srcem bez imena i prezimena, za decu :)!  Oni nisu birali u kojoj porodici će da se rode!

Razmislimo svi zajedno o načinu poboljšanja komunikacije... ovako neće valjati :(

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #98 poslato: Novembar 27, 2008, 05:10:32 posle podne »
:)
Evo da se ipak podsetimo!... Sve ovo... stoji!
 Na drugom sastanku smo se malko ugojili i finije obadili stvari!
 Mislim da je mnogo bolje imati 4 humanitarne manifestacije nego 1.
Mislim da je bolje imati 9 Deda Mrazova nego jednog!
 
Mislim da je mnogo bolje što se prvi put u istoriji našeg grada udružuje 8 NVO -ovde se becejonline dakle forumaši!!! pominje na mestu broj 1.- molim ostale koji su imali istu ideju da se ne naljute!

Mislim da su deca kojoj treba vratiti osmeh ono zbog čega sve radimo.

Mislim da moramo imati poverenje u ljude koji su glavni organizatori, jer bez poverenja nema ništa...

I mislim ja još mnogo što šta..., al vas sad ostavljam da polagano pročitate postove od početka!

Marina_The_Press napisao/la:
Citat


Dakle; sastanak se odrzao u Kulturnom centru \\\"Debeli zmaj\\\" 22.11.2008. u trajanju od 17 do 19h
Prisutni: Ninica, Lusy, Tata Boris, Axl, Boky, Iwa, Bruno i moja malenkost
Pa, bili smo vredni... :)
Evo kako je osmisljen \\\"kostur\\\" akcije:
Cilj: sakupiti dovoljno novca i kupiti oko (broj tacno treba utvrditi u centru za socijalni rad) 150 paketica za socijalno ugrozenu decu na teritoriji Beceja. Paketice ce deliti deda Mraz na finalnoj veceri akcije koja ce biti odrzana u Pozorisnom klubu poslednje nedelje decembra (datum tacno odrediti)
Zvanicni organizatori: becejonline, TAURA, OKB, Srednjoskolski parlamenti, grupa \\\"Kosmopolite\\\", Info kanal(?) i svi ljudi dobre volje
Nacini prikupljanja sredstava:
1. Kutije u koje ce se ubacivati dobrovoljni prilog u zamenu za karticu/nalepnicu - bice postavljene na javnim mestima po gradu 2-3 nedelje (tim Kosmopolita)
2. Donacije od sponzora - manjih privatnika i vecis firmi; trazenje novcane pomoci koja ce biti uplacena na ziro racun (Ninica+3+Boky; Tata Boris+Lusy)
3. Humanitarna zurka u klubu \\\"Stage\\\" (odrediti tacan datum); iznos sakupljen od svih ulaznica (Axl, Marina, Bruno, Dunja)
4. Sakupljanje priloga po skolama (Vasker)
5. Oglasi u medijima sa ziro racunom kako bi pojedinci mogli da uplate svoj doprinos (Lusy)

Dodatne aktivnosti:
- odrediti tacan broj dece (Angela+Marija+Iva)
- prevoz dece za dodelu paketica (Ninica)
- medijska podrska (Lusy)
- stampa (Relax, Rez, Axl)
- kupovina i pakovanje paketica (svi - kada se sakupi novac)
- ugovoriti Deda Mraza (Tata Boris)
- Pozorisni klub (Lusy -> Cveja)
- molbe i obavestenja za kutije kuca Marina, na madjarski prevodi Boky, stampa ih Lusy kod Reza i deli ljudima zaduzenim za taj deo posla :)


Nadam se da mi nesto nije promaklo. Ako jeste, dopisite.
I DALJE SU I VISE NEGO DOBRODOSLI SVI KOJI ZELE DA SE UKLJUCE I NA BILO KOJI NACIN DOPRINESU OVOJ AKCIJI! :)

..... U međuvremenu su se javili još neki ljudi. Molim Vas da pročitate i te postove i molim da ne zamere što nisu ove pomenuti, jer bi se ovaj post otegao do sutra!!
..........
Dakle treba nam još puno ljudi  otverenog uma i srca jer je broj dece kojoj treba vratiti osmeh 800 :(... zvaničan podatak! i ja ne znam kako sve to da pokrijemo na žalost!- sem da udruženim snagama radimo dalje :)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #99 poslato: Novembar 27, 2008, 05:24:37 posle podne »
Ninice, toliko smo zvali ljude da pomognu, sada kada su se pojavili, sta ne valja?
Ja smatram da na toj konferenciji treba da se napomene da je inicijativa krenula na forumu becejonline-a, sto znaci da sajt ima odjek, a to je lepo. :)
Drugo, svi ljudi koji su se prikljucili organizaciji su dobrodosli jer je broj dece mnogo veci od ocekivanog - treba vise sponzora, vise ljudi koji ce nositi molbe, 9 deda Mrazova?!- sa sve kreativnom obukom :)- super ideja... i treba da nas je vise.
Jedino je mozda bzvz sto ste taj 2. sastanak odrzali bez poziva prisutnih sa 1. sastanka, pa je tu nastao raskorak.
Eto... sutra stizem u Becej, pa ako treba nesto uzivo - tu sam. Ali mislim da je jaaaaako dobro sto smo povezali sve sektore - NVO, pozoriste, skole, opstinu, privatnike i firme - davno se nije desila tako kompleksna akcija. ;)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #100 poslato: Novembar 27, 2008, 06:00:48 posle podne »
Marina,
potpuno se slažem sa tobom!
Kako smo videli da sve sa 1. sastanka stoji, drugi treba shvatiti kao nadgradnju prvog.
 Ja sam bila, što bi Rez kaz\\\'o metonimija za forum becejonline-a, tačnije predstavnik sa 1. sastanka, na tom drugom sastanku i trudila sam se da prenesem zaključke sa 1.!( iako su svi ljudi sa drugog sastanka zapravo forumaši! :). Nije bilo potrebno da dođe nas 10 , jer se priča širila dalje, a predhodno dogovorene stvari se podrazumevaju. Ti si bila u NS, tata Boris u poslu, Axl se već sve dogovorio.....dakle svi zaključci za 1. sastanka su usvojeni!, a Voyac je napisao na forumu da se sastanak dešava i kada i izveštaj koji se odnosio na drugi sastanak! Nadam se da sam bila jasna.

Treba nas još jaaako puno! :)

Vojislav Prkosovacki

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 493
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #101 poslato: Novembar 27, 2008, 06:41:56 posle podne »
Hej drugari,

organizacija neke stvari po meni zahteva dosta vremena, energije, truda, razumevanja, dobre volje i dobre komunikacije.

Ja ovde vidim neki propust u komunikaciji.

Imamo isti cilj, znamo ko je zapoceo pricu, sad vidimo da ima jos ljudi koji zele da se ukljuce, i to je po meni sjajno!

Razvijamo i pored akcije jos jednu lepu novu stvar koja se zove saradnja i kreiranje grupe, i obe zahtevaju isto toliko vremena, truda, razumevanja, dobre volje i dobre komunikacije.

Iskustvo mi govori da pisani medij (mail, pismo, post) moze biti protumacen na razlicite nacine i to je sasvim u redu, razliciti smo, razlicito vidimo boje, osecamo ukuse, imamo drugaciju intonaciju glasa, neko psuje i ne primeti, a nekome mozda to jako smeta.

Ovaj sastanak je imao cilj da ukljuci jos neke ljude u realizaciju akcije i u tome vidim samo dobro.

Iz izvestaja je nesto propusteno, kao sto sam i napisao, ko radi taj i gresi, imamo svi prava na greske i isto tako na ispravak istih.
 
Dajem sve od sebe da se popravim ;)

Sledeci sastanak ce biti sledece nedelje, i nadam se da cemo svi biti prisutni.

Iskreno verujem u komunikaciju \\\"uzivo\\\" a isto tako da cemo uzivo da iskonstruisemo i zvanican nastup sa sve nosiocima organizacije, glavnim i odgovornim osobama i ostalo bez slucajnih izostavljanja.

Nadam se da ovo radimo zato sto verujemo da moze da se ostvari, ja ne bih da nije tako...

Sledeci sastanak? Termin?
Mogu da obezbedim tihi prostor za rad.

Jedva cekam!  ;)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #102 poslato: Novembar 27, 2008, 07:37:28 posle podne »
:) :) :)
zao mi je sto necu biti na tom sledecem sastanku, kada vas Voja svojim blazeno smirenim glasom i pokretima uhvati u masinu sa \\\"drugari, hajde da krenemo od sebe: ja se osecam lose ako u se u ovom timu/ne slusamo/ne razumemo/...\\\" i  naravno \\\"ajmo sada jedan aplauz za...(pa za svakog ko izjavi nesto korisno)\\\" :cheer:
ima da disemo kao jedno, je l\\\' tako druze Vojislave?
p.s nedostaje mi ta atmosfera iz okb-a... :(

Vojislav Prkosovacki

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 493
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #103 poslato: Novembar 27, 2008, 07:53:45 posle podne »
Drago mi je da tako mislis  ;)

OKB je otvoren za sve, dobrodosli!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Akcija OSMEH
« Odgovor #104 poslato: Novembar 27, 2008, 08:08:25 posle podne »
@ Marina, ne vidim zbog čega ne bi bila na sledećem sastanku!
Voyac se tog dana vraća za NS pa možete zajedno, naravno, ako Ti obaveze na fakultetu to \\\"dozvole\\\" ;)

@ Voyac... pa nije baš za sve... na žalost postoji gornja starosna granica, u protivnom bih odavno bila član OKB-a! :)... nema veze, ovako sam spoljni saradnik! Bolje Vas našla! :)

... i da se vratimo temi :)
Večeras imam sastanak sa RELAX-om u vezi sa štampanjem potrebnih stvari za akciju.
... i da, propušteno, ali već rečeno, je da se donatorske molbe štampaju kod Rez-a i gde god se snađemo!

Izveštaj ovde nakon sastanka