Autor Tema: Trebaju li Beceju predstave?  (Pročitano 42251 puta)

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #150 poslato: Mart 03, 2008, 09:58:06 posle podne »
Podrzavam to da se odrzi sto vise predstava, posto je ova poslednja bila stvarno odlicna! Mislim da se deo muske publike zbog odredjenih delova i izjava glumica u sebi malo pobunio...:P Ko je bio, razumece...;)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #151 poslato: Mart 03, 2008, 10:13:42 posle podne »
:thumb:  :tapsh:

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #152 poslato: Mart 04, 2008, 05:08:05 pre podne »
Neki nisu bili bas zato sto je bila u sredu ,odgovarao bi im vikend , decurliji koja jos uvek zivi od mamine i tatine plate odgovara sreda.

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #153 poslato: Mart 04, 2008, 05:37:42 pre podne »
Ja spadam u tu decurliju koja jos uvek zive od mamine i tatine plate...
I sto se tice termina predstave, nikada i nikako se ne moze svima ugoditi. Ko je hteo da pogleda, dosao bi i za vikend. Ali ako ova organizacija radnim danom privlaci vise publike, onda je zakljucak jasan...

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #154 poslato: Mart 04, 2008, 05:52:39 pre podne »
Ok,predstava je sama po sebi obecavala i to je jedini razlog zbog kojeg su karte rasprodate. Bile bi po mom misljenju rasprodate i da je bila za vikend , ali i malo smo ih se i zazeleli .

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #155 poslato: Mart 04, 2008, 07:21:41 pre podne »
Postoji jedno pravilo, zasnovano na mentalitetu i psihologiji rada i dokolice Bečejaca, koje glasi:
utorkom:tribine
sredom: otvaranje izložbi i neki alternativni programi
četvrtkom : predstave

Petak i subota su rezervisani za tzv.\\\"slonove staze\\\" /uobičajene šeme izlaska/.
Uostalom sve to Cveja zna samo se malo zeza sa forumasima.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #156 poslato: Mart 04, 2008, 07:43:21 pre podne »
.. a ja se eto secam perioda kada je \\\"delovao\\\" cuveni tzv. Programsko -ekonomski savet, ciji su koordinatori bili: Zoran Suboticki, Mirjana Kuzmanovic i Vesna Kukic, koji su nam u ovaj nas Bečej \\\"doveli\\\" predstave za koje se u BG i NS. trazila karta vise... a mi(ovde u Bečeju) gledali... i kada su ti koordinatori bili vodjeni jedino ljubavlju prema umetnosti i radili sve to sto su radili za \\\"dz\\\". a mi ovde gledali i po dve predstave mesecno!?.
.... a secam se i \\\"Agore\\\" .. Kulturnog leta \\\'93 kada su nam u gostima, pa opet ovde kod nas u Beceju bili... Milena Pavlovic, Goran Š ušljak ili Š ušljik ( nikad ne znam), Nebojša Gvozdenovic...i brdo drugih mladih glumaca i reditelja...i ostali ovde sa nama mesec dana...i zaljubili se u ovaj nas grad i u Tisu... i bilo je lepo ....i eto ti ideje Cvejo da se ponovi za kulturno leto\\\'o8.:)

TiDža84

  • Gost
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #157 poslato: Mart 04, 2008, 07:47:05 pre podne »
rez napisao/la:
Citat
Postoji jedno pravilo, zasnovano na mentalitetu i psihologiji rada i dokolice Bečejaca, koje glasi:
utorkom:tribine
sredom: otvaranje izložbi i neki alternativni programi
četvrtkom : predstave

Petak i subota su rezervisani za tzv.\\\"slonove staze\\\" /uobičajene šeme izlaska/.
Uostalom sve to Cveja zna samo se malo zeza sa forumasima.



Znam ja zasto sam rekla provereno i zagarantovano....ucvrstila sam ja te pojmove odavno...:laugh: :laugh:

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #158 poslato: Mart 04, 2008, 09:39:24 pre podne »
ne SREDOOOOOMMMM , pevam LALALALALALALALA

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #159 poslato: Mart 04, 2008, 05:51:04 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
.. a ja se eto secam perioda kada je \\\"delovao\\\" cuveni tzv. Programsko -ekonomski savet, ciji su koordinatori bili: Zoran Suboticki, Mirjana Kuzmanovic i Vesna Kukic, koji su nam u ovaj nas Bečej \\\"doveli\\\" predstave za koje se u BG i NS. trazila karta vise... a mi(ovde u Bečeju) gledali... i kada su ti koordinatori bili vodjeni jedino ljubavlju prema umetnosti i radili sve to sto su radili za \\\"dz\\\". a mi ovde gledali i po dve predstave mesecno!?.
.... a secam se i \\\"Agore\\\" .. Kulturnog leta \\\'93 kada su nam u gostima, pa opet ovde kod nas u Beceju bili... Milena Pavlovic, Goran Š ušljak ili Š ušljik ( nikad ne znam), Nebojša Gvozdenovic...i brdo drugih mladih glumaca i reditelja...i ostali ovde sa nama mesec dana...i zaljubili se u ovaj nas grad i u Tisu... i bilo je lepo ....i eto ti ideje Cvejo da se ponovi za kulturno leto\\\'o8.:)

Draga Lu, da nam je dosta vremena, fino mesto i par pratecih elemenata, mogli bismo se secati i prisecati... ohoho...Međutim, reminiscencije i nostalgija nekako nisu moj omiljeni metod rada. Tačnije, nisu uopšte moj metod rada. Neki imaginarni današnji Programsko-ekonomski savet bi, primera radi, morao godišnje da se isprsi za nekih 70-80.000 evra, pa da gledamo onoliko onakvih predstava za dž ili za male pare, svejedno. Usput, taj savet nam je učinio medveđu uslugu, jer je publiku pokondirio, odvikao ih od plaćanja ulaznica,odvikao ih od pomisli da postoje odlične predstave i bez Miše Janketića i Svetlane Bojković. Sve što su gore navedeni pregaoci učinili imaće svoj pravi smisao tek kada istim virusom zaraze neke mlade, slične njima, a na nama, dobro plaćenim funkcionerima je da im pomognemo da naprave pravo kulturno leto, po meri naših uspomena i emocija, ili po meri njihovih senzibiliteta i potreba.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #160 poslato: Mart 04, 2008, 06:56:37 posle podne »
.. Dragi Cvejo,
nostalgija i secanje, kao sto vrlo dobro znas, nije ni moj metod rada:)
.. Ali preuzeti iz skorije proslosti nesto sto je bilo dobro, pa jos delati u tom smeru.. jeste.
( Ovo nikako nije kritika tvog rada, samo moje razmisljanje, kako da bude jos bolje)
...  Koliko se secam ja sam te predstave placala. Koordinatori (malopre pobrojani) su sve to radili za \\\"dz\\\"... i jeste, puno karata se delilo preko raznih sindikata (firme jos uvek bile drzavne i placale sve te predstave... pa su preko sindikata i delili karte).
.. Sve u svemu, sto se mene tice, volela bih da predstave u nasem bečejskom pozoristu budu svakodnevne. :dabome:.. i da bude raznih predstava... i onih poznatih i onih manje poznatih, sto ne znaci i manje vrednih... i decijih...i koncerata i... i da Pozoriste nasim Bečejcima postane \\\"kuhinja\\\"  duse.( u ovoj jurnjavi koja nas je zatekla, otudjismo se nacisto, a na duse nase , zaboravismo:( ).

.. Sto se \\\"Agore\\\" tice.. pa samo sam dala ideju. Nikad manje para u vreme one lude inflacije i nikad vise duha te davne \\\'93..., a mislim da moze nesto slicno da se uradi... i opet sa malo para, a puno duse. :dabome:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #161 poslato: Mart 04, 2008, 09:39:17 posle podne »
Svako vreme ima svoje breme, pa mi se čini da je gotovo nemoguće praviti bilo kakve paralele između onoga što se radilo u kulturi devedesetih, u Bečeju, i onoga što se radi i događa danas. Naprosto \\\"društveni\\\" kontekst je danas toliko drugačiji da se nema šta porediti.
Ono je bilo potpuno izglobljeno, iščašeno vreme i, sticajem okolnosti, urađeno je zaista više nego što je iko mogao očekivati od jedne sredine kao što je Bečej. I Cveja je u pravu: to je samo prošlost, na koju imamo pravo da se sećamo bez ikakvih obaveza po bilo koga.
Pre svega Itaka je bila moćna kulturna gerila sa preko 150 članova, sjajnih umetnika, dizajnera, arhitekata, slikara, pisaca, muzičara, ljudi koji su voleli pozorište, film, muziku...A sve Bečejci!
Agora 93 je bio nezaboravan spektakl /sa tri predstave - Kaligula na Trgu, Ljubav Perlimplina i Belise u Goranskom rasadniku i Hej, vi napolju, Viljema Sarojana koju je režirao Ivan Živković reditelj filma Hadersfild/...Moje poznanstvo sa Š ušljikom je bilo okidač za taj jednomesečni pozorišni kamp. Zahvaljujući toj inicijativi i Itaci, mnogi talentovani Bečejci su se naprosto probudili, Viktor Š krabanj je držao časove slikarstva na tom Kampu na Tisi, bili smo domaćini Salašarskom mađarskom pozorištu, Mikica Nikolić je držao časove klasične gitare....Sa nama su bili Goran i Goga Sadžakov, kompletna ekipa Eve Braun, pa društvo iz Pop sajkla...
Plus inflacija od hiljadumilijardizbrljijardi dinara na sat...Inače ništa to nije baš bilo besplatno. Ja sam lično spiskao 6000 DM moje \\\"italijanske\\\" ušteđevine, na to Kulturno leto. Spašavali smo dušu, ko je mario za pare.
Onda smo ušli u Instituciju. Centar za kulturu Vuk Karadžić.
Prvu \\\"revoluciju\\\" koju smo odmah napravili bila je otvaranje Galerije Krug! U kojoj smo zatekli jedan prljavi sto i neke opanke koje su visile na zidu! To je bila \\\"kancelarija\\\"! Pa smo krenuli dalje....uz neverovatne otpore.

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #162 poslato: Mart 05, 2008, 02:12:31 pre podne »
Budući skromnim saučesnikom iz senke nekih od pobrojanih akata, dajem sebi za pravo da sudim o vremenu današnjem, tvrdeći da je danas još iščašenije. Stoga i osećam obavezu da mislim da nam gerila i danas treba. Kulturna, naravno.

Policija_72

  • Gost
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #163 poslato: Mart 05, 2008, 05:55:11 pre podne »
REZ, sve je to lepo što si nabrojao. ali gde si izostavio Mađarsku Dramsku sekciju, koja je radila u vremenu od 1988 do 2002 godine, koja je za to vreme napravila l7 premijera. Ta družina je obišla čitavu Vojvodinu, pa završila i u Kapiošvaru u Mađarskoj, za vreme najveće inflacije, sama sebe izdržavala, radeći sa poznatim režiserima i kulturnim radnicima. Jedno vreme nosio je ime našeg sugrađanina  Viktora Kovača, koji godinama radio sa grupom. Ja mislim, da ni to nije za zaborav.Treba napomenuti, da je Bečej bio domaćin Amaterskim društvima, prilikom osnivanja Vojvođanskog Amaterskog Pozorišta na mađarskom jeziku, i da mu je i sedište tu bio. Znači u to vreme se radilo. Imalismo gostovanja svakog vikenda, ponekad i po dva, ili su dolazili amateri kod nas iz drugih mesta, menjalismo predstave,a bilo je i publike, i onda odjednom sve je zamro. Ja sam grupu vodio do 2001 godine, i nakon mog odlaska, i dolaskom \\\" fudbalera\\\" na čelo pozorišta grupa se raspala. Dobili takav \\\" jedanajsterac\\\" da ni dan danas nisu se oporavili.

Nebojsa Vucic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 172
    • Pogledaj profil
Odg: Trebaju li Beceju predstave?
« Odgovor #164 poslato: Mart 05, 2008, 06:19:34 pre podne »
Sto se mene tice trebalo bi malo...:D