Autor Tema: KULTURNO LETO u Bečeju?!  (Pročitano 26797 puta)

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #105 poslato: Septembar 04, 2008, 03:11:24 pre podne »
obalu reke tise nikad nismo sredili da ne bi nagrnuli milioni turista, pa onda mi becejci ne bi mogli da se kupamo, ovako ja bas volim kad se osecam na tisu do kuce, ne daj boze da ima tuseva pa koji bi onda bio razlog da se ide na tisu, kad ne moras da se peres kuci.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #106 poslato: Septembar 04, 2008, 04:32:37 pre podne »
a table si zaboravio!?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #107 poslato: Septembar 04, 2008, 06:18:42 pre podne »
Eeeeee, pa nije ni čudo što je Bečej grad sa najviše punk bendova u Vojvodini i Srbiji! U takvoj nekultivisanoj sredini samo  punk može da buja!
Toliko toga u Bečeju ima za pljuvanje ljudi!!!
Propale fabrike, proletarijat otiš u k***ac, nezaposleni, gluvarenje, kriminal, korupcija, beznađe, bezmuđe, alkoholizam, narkomanija, prostitucija za male pare,oronule fasade, oronuli ljudi...pa sve ono što Simafuj navodi, pa još mnogo toga...Ihaaaaj!

Da sam mlađi, napravio bih punk bend majke mi! I kad bih raspalio,j***bo bi kevu svima redom! I napravio bih: TRAKTOR FEST! Na deset traktorskih prikolica pošorao punk bendove pa kad bi grunuli, jebote!!!
Generalni sponzor: Džon Dir.:)

Uffffff, al sam besan!:woohoo:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #108 poslato: Septembar 04, 2008, 06:25:45 pre podne »
...a ja baš razmišljam o PUNK FEST-u!

Pljuješ sve redom i ni k****m ne mrdaš!Sad još i psujem... Eto!
Savršen brend...  hmhmhmbrbrbruuuuffff!

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #109 poslato: Septembar 04, 2008, 06:30:46 pre podne »
tema je kulturno leto sto bi trebalo da predstavlja neka kulturna desavanja koja privlace ljude iz okoline u nasu varos, zar ne? ako sam ja pogresno protumacio ispravite me?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #110 poslato: Septembar 04, 2008, 06:33:58 pre podne »
Lepo si se ispričao sam sa sobom i vrcaš od ideja za kulturna dešavanja u gradu. :laugh:

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #111 poslato: Septembar 04, 2008, 06:34:07 pre podne »
Nisi ništa pogrešno protumačio Simofuj! Ja sam te potpuno razumeo, pa sam se nadovezao!

Š ta kažeš za traktore? Ha?
Ili sam i ja pogrešio? Možda da nazovemp KOMBAJN PUNK FEST U BEČEJU? Možda više odgovara...Ipak je \\\"Bečej najveća žitnica Vojvodine i Srbije...\\\"

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #112 poslato: Septembar 04, 2008, 06:42:45 pre podne »
Lusy kad bi mogao da strpam ruku u opstinsku vrecu i izvucem koliko hocu, napravio bih ludnicu od Beceja, sa posetiocima sa strane, a ne da se skupi dvesta baba i deda pa da se falim kako je bilo lepo poseceno, sve sto sam radio u ovom gradu je privlacilo vise ljudi iz okruzenja, nego becejaca, jer nisam nikad imao podrsku ni opstine, a ni medija, jer sam uvek za njih bio klinac!
Pa moze i tako nesto da se napravi rez, ali ako bude bilo razumevanja, mozemo da napravimo ozbiljnu stvar u Beceju, a to sa prikolicama moze da bude u najbolju ruku simpatican festic malih bendica, ipak je to neozbiljno za Becej u kakvom ja hocu da zivim. A ako Becej nije zainteresovan ima ko ce biti, ove godine nas je novi Becej primio oberucke.
Sto se tice punk festivala npr Pula ima dva ogromna punk festa u razmaku od nedelju dana pocetkom avgusta. Kad oni mogu dva mozemo i mi bar jedan!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #113 poslato: Septembar 04, 2008, 06:48:48 pre podne »
Simo, ajd oybiljno da te pitam? Da li stvarno misliš da punk muzika odražava nešto autohtono, bečejsko, nešto što možemo prodati kao brend Bečeja bilo kome, a ne samo naduvanim klincima željnim šutke? Mislim, punk fest možeš organizovati bilo gde: u Čurugu, u Maloj Krsni, u Novom Bečeju, Bečeju, Lajkovcu...Mislim, što Bečej?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #114 poslato: Septembar 04, 2008, 06:51:37 pre podne »
Simo sve se može ako zaista nešto želiš i imaš dobru ideju.
 Taura nije stavila ruku u opštinsku vreću pa je, između ostalog napravila koncert \\\" Lajanje na zvezde\\\" na istom ozvučenju na kojem su svirali i Celts-i ... pa i Ti  na Velikogospoinskim danima tamo kod komšija. Malo više pozitive .... i da vidiš! Daj neku normalnu ideju... ako je imaš! :)

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #115 poslato: Septembar 04, 2008, 07:01:23 pre podne »
rez prvo zato sto sam iz Beceja, drugo zato sto je medju punk bendovima u Srbiji npr bitno da se cd koji izlazi prvo posalje Becej PUNX, koji nije registrovan, kada se spomene Mikrofonija i kad sam ove godine nagovestio poceli su da se javljaju domaci bendovi sami i da pitaju da li postoji mogucnost da nastupaju, za ovu godinu smo kontaktirali dva benda iz Hrvatske koji kad su culi za Becej su odmah prihvatili da nastupaju za putne troskove, ali to nisu demo bendovi, vec ozbiljni ljudi koji sviraju vec dvadesetak godina. Nasa neformalna organizacija je dovodila u Becej bendove iz cele nase zemlje, zatim Hrvatske, Slovenije, Bugarske, Nemacke, Argentine,.. Sta bi uradili da nam neko da nesto para?
Punk fest ako je dobro organizovan moze da uspe u Poljanici. Zasto NE u Beceju? Ako nama to ne treba, mislim da ce biti zainteresovanih opstina, kao sto je ove godine to bio Novi Becej u poslednjem trenutku.
Lusy zasto punk fest koji bi okupio veci broj punker iz Srbije i okolnih zemalja nije normalna ideja? Jel su punkeri stoka ili ljudi koji znaju sta hoce i koji se vode idejama zdravog razuma?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #116 poslato: Septembar 04, 2008, 07:09:32 pre podne »
SimaFuj napisao/la:
Citat

Lusy zasto punk fest koji bi okupio veci broj punker iz Srbije i okolnih zemalja nije normalna ideja? Jel su punkeri stoka ili ljudi koji znaju sta hoce i koji se vode idejama zdravog razuma?


... Simo ja ne rekoh ništa loše za pankere! Al\\\' mi nekako nije legao tvoj monolog ovde...Pokušavamo da nađemo nekavu zajedničku nit i da uvežemo puno stvari u nešto što se zove bečejski brend, a ti si se bukvalno sprdao. Vrata se otvaraju rukom, a ne guzom da prostite!
 Koji je tvoj koncept?

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #117 poslato: Septembar 04, 2008, 07:16:49 pre podne »
Da svake godine dovodimo sve poznatije i poznatije punk-SKA-HC bendove iz zemlje i inostranstva, da bi napravili prepoznatljivu PUNK varos. Tako za relativno male iznose mozemo napraviti brend(mada ne volim tu rec), za izgradnju ovog i onoga bi nam trebalo na stotine hiljada evra za pocetak. A za ovako nesto mnogo, mnog manje, mada ne kazem da sa par stotina hiljada evra mi ne bi znali sta cemo da dovedemo. Tako da kad se pogleda u novcanik i realnost ne mozemo se zamlacivati sa nekim velikim investicijama, treba da se pruzimo koliki nam je jorgan, a da nam bude sto toplije.
Ukoliko je potrebno na papiru da iznesem racunicu, to ipak ne bih ovako javno vec mozemo popiti kafu pa ce sve biti jasnije.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #118 poslato: Septembar 04, 2008, 07:19:01 pre podne »
Simo, uvažavam samo jedan argument od svih ponuđenih. To da si Bečejac i hoćeš nešto da uradiš u svom gradu. To je OK. Sve drugo meni ne pije vodu.
Hoće ljudi da dođu? Pa naravno! Provod, zezanje, svirka /jer očigledno je da u toj muzici postoji problem manjka nastupa!/, ali to je argument i za bilo koju folklornu grupu! Da dođu za putni trošak, smeštaj, malo cuge, klopa...

Bez ljutnje, nije problem pomoći da organizujete nešto u Bečeju, nego ja lično /dakle kao čovek koji nije u vlasti, jednom rečju građanin Bečeja/ ne vidim smisao, svrhu, vezivno tkivo te i takve svirke sa Bečejom? Voleo bih da to elaboriraš sa malo više smisla i svsishodnosti. Ajde to stavi u neki socio-kulturni kontekst pa mi kaži kakve veze Bečej ima sa punk kulturom, ako zanemarimo činjenicu da ti to voliš i sviraš. Plus minus još nekolicina ljudi u Bečeju. Kad je taj Bečej koji toliko pljuješ postao preko noći tako urbana sredina, da ima sluha za \\\"alternative\\\", \\\"margine\\\", i tome slično... I da se ti iščuđavaš kako takva sredina nema sluha za to!?

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: KULTURNO LETO u Bečeju?!
« Odgovor #119 poslato: Septembar 04, 2008, 07:24:41 pre podne »
Ja nisam pljuvao Becej! Nego sam se nadovezao na vase komentare sa \\\"malo\\\" ironije. Becej kao Becej volim i zbog toga i zelim da uradim nesto u ovom gradu, a punk ima veze sa nasim selom koliko i Cola i Severina i Vlado Georgijev i Zvonko Bogdan i Sanja Ilici i Orthodox Celts i ... sa Novim Becejem. Sada kad su shushke doshle u Novi Becej odma imaju veze sa svima, pa sta treba da napravimo/ Uredu ja podrzavam i organizaciju dana Janike Balaza, naravno! Ali to nema ko da organizuje, ovo ima.