Društvo > Religija

Sekte

<< < (2/4) > >>

nemam ime:
U emisiji \\\"kljuc\\\" na RTS 1 neki cova je pricao o sektama tj bilo je vise strucnjak koji su upravo pricali o ovoj temi i rece jedan od njih da je Hari Krisna(ne znam da li sam dobro napisao a mrzi me da trazim pravi naziv) najbrojnija u Beceju i da se okupljaju u gradskom pozoristu. Bude ih oko 250 na tim sastancim, misama ili sta vec!!! Tako je rekao jedanod tiih strucnjaka!!!

attila f:
Sekta je izdvojena ili zatvorena grupa ljudi koja cvrsto sledi svoja nacela. Najcesce se sekta formira nasuprot osnovnoj grupi iz koje je potekla, razvijajuci ucenje, koje je po uverenju clanova sekte, ispravnije u odnosu na koncept osnovne grupe. Za sve clanove sekte karakteristicno je da imaju cvrstu organizaciju, rituale koji su obavezni i po cemu su unikatni. U jednom broju monoteistickih religiija svako odstupanje od proklamovanih dogmi proglasava se sektom, npr.- hriscanstvo je u pocetku nazivana judejskom sektom!!

Kyle Broflovski:
courvoisier napisao/la:

--- Citat ---U emisiji \\\"kljuc\\\" na RTS 1 neki cova je pricao o sektama tj bilo je vise strucnjak koji su upravo pricali o ovoj temi i rece jedan od njih da je Hari Krisna(ne znam da li sam dobro napisao a mrzi me da trazim pravi naziv) najbrojnija u Beceju i da se okupljaju u gradskom pozoristu. Bude ih oko 250 na tim sastancim, misama ili sta vec!!! Tako je rekao jedanod tiih strucnjaka!!!
--- Kraj citata ---



I ja sam to gledao,palo mi na pamet da napisem isto .

Goran Čonkić:
courvoisier napisao/la:

--- Citat ---U emisiji \\\"kljuc\\\" na RTS 1 neki cova je pricao o sektama tj bilo je vise strucnjak koji su upravo pricali o ovoj temi i rece jedan od njih da je Hari Krisna(ne znam da li sam dobro napisao a mrzi me da trazim pravi naziv) najbrojnija u Beceju i da se okupljaju u gradskom pozoristu. Bude ih oko 250 na tim sastancim, misama ili sta vec!!! Tako je rekao jedanod tiih strucnjaka!!!
--- Kraj citata ---


Pozoristu? Nemoj bre da neko uleti na Veselu Subotu misleci da je Hare Krisna...:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Hocu da kazem da je ovo neki lup zesci, jer sam dosta cesto tamo i mislim da bi video toliki broj ljudi tamo...

Inace se slazem sa Robbynom da je ustavom zagarantovana sloboda veroispovesti i svako ima pravo da uziva koju god veru izabere, pa i satanizam sto se mene tice ako ne povredjuje nekoga time...

mumba:
hare krishna je imala pre 8-9 godina 2 ili 3 koncerta u pozorištu i to je to!nema tamo nikakvih misa jedino alkoholnih a ja mu tamo kao guru dođem!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju