Autor Tema: www.preduzetnici-becej.rs  (Pročitano 13168 puta)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #15 poslato: Avgust 08, 2008, 05:26:36 posle podne »
Pozlice mi od tvog cinizma.

Ti si rekao da si se prvi angazovao oko organske proizvodnje - jos davno. Ne znam sta si postigao, dovodio neke ljude, pricao pricu i ... pobegao - presao na druge teme. To je tvoj stil.

Za tvoju informaciju, od ukupnog broja registrovanih poljoprivrednika koji proizvode organsku hranu u Srbiji, 2/3 sam ja licno obisao, kontrolisao, izvestio Ministarstvo i uradio sve sto je neophodno.

U Beceju i okolini imam problem posto si ti pre 10 godina naceo ovu temu pa ljudi i dan danas misle da je to prevara - ne znam sta si uradio ali znam da si uradio neku glupost - verovatno si pricao tvoju pricu o uspehu i napalio si posten svet a posle - SIPAK!!!

Sram te bilo.

Nego, kako je proslo u cetvrtak? Zao mi je sto nisam bio tu da dodjem. Hoce li biti ponovo?

Jesi li opet tiplatio sok i kafu iz svog dzepa? Nije da je vazno ali da se zna! (a za Dan bezbednosti...)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #16 poslato: Avgust 09, 2008, 12:19:53 pre podne »
piCODER napisao/la:
Citat
Pozlice mi od tvog cinizma.

Ti si rekao da si se prvi angazovao oko organske proizvodnje - jos davno. Ne znam sta si postigao, dovodio neke ljude, pricao pricu i ... pobegao - presao na druge teme. To je tvoj stil.

Za tvoju informaciju, od ukupnog broja registrovanih poljoprivrednika koji proizvode organsku hranu u Srbiji, 2/3 sam ja licno obisao, kontrolisao, izvestio Ministarstvo i uradio sve sto je neophodno.

U Beceju i okolini imam problem posto si ti pre 10 godina naceo ovu temu pa ljudi i dan danas misle da je to prevara - ne znam sta si uradio ali znam da si uradio neku glupost - verovatno si pricao tvoju pricu o uspehu i napalio si posten svet a posle - SIPAK!!
[/i]
I šta kažeš? Imaš problem u Bečeju? Sa Bečejcima? Nemoj mi pričati...I ne možeš da popraviš ono što sam ja \\\"zabrljao\\\"? Ti koji deliš lekcije svima, zar ti da ne možeš ništa da uradiš i to u tvojoj branši, tvojoj temi? Pa kako ćeš onda uraditi nešto u nekoj drugoj branši?

 Vidiš: lako je raditi sa drugima, hajde ti uradi nešto sa svojima, sa Bečejcima!? Dokaži ti svojim Bečejcima da si ti zaista stručan u poslu organske proizvodnje? E, moj Picoder, vidiš kako je teško biti Prorok u svom selu! Š ta se sada vadiš na mene!:laugh:Kao ja ih sludeo!:laugh:  Samo kukaš i zamajavaš ljude, uradi nešto, pokreni Bečejce da se bave \\\"org.proizv\\\" jer predstavlja veliku šansu za našu sredinu.

Uostalom, kreni sam da se time baviš, dokaži im na svom primeru da je to isplativo. A ne ko inspektor da se šepuriš po njivama.  Zato ljudi  i neće da se bave tom proizvodnjom kad ih razni \\\"inspektori\\\", kontrolori i ostali oderu ko živu stoku...Nisu ljudi naivni...:)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #17 poslato: Avgust 09, 2008, 10:12:01 posle podne »
Dokazacu ali prvo moram da ispeglam tvoje gluposti. Napricao si tolke bezvezarije da moram ljude da ubedjujem godinama da si ti samo lupao.

Dosta sam vec uradio, napredujem. Ne mozes ti bas toliko da ukenjas da ja ne bih to ispravio.

Nego, gde ste se preselili - vidim da vam ni jedna vise kancelarija ne radi. Jel to bila pravara - pred izbore :ohmy: !!! Nije valjda!!!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #18 poslato: Avgust 09, 2008, 11:11:52 posle podne »
Bečejskim paorima nisam niti sam mogao išta pričati o \\\"oprg. proizv.\\\" jer se u to ne razumem. Ali jesam, davne 2001/2002. g. bio link sa određenim institucijama i ekspertima /eksterni eksperti, kao što si ti/ koji su divanili sa seljacima. Ja sam im samo obezbeđivao prostor, pozivao svoje poznanike paore da čuju priču o tome...To je cela moja uloga oko te proizvodnje. Da li su ti likovi bili pravi eksperti ja to ne znam, ali znam eksperte koji su se posle slizali sa njima!:)
Uostalom, kao da i sam ne znaš sve to. Isto tako sam realizovao i projekat \\\"Budi bolji...\\\"

No, uradićemo nešto uskoro za poljoprivrednike i zadivićemo čak i tebe! Š teta što te neće biti u tome.:) Sa nekoliko ozbiljnih poteza uradićemo nešto što će te naterati da i na ovom forumu kažeš: kapa dole, majstori!


Gde smo se preselili? Na tajno mesto. Svima vidljivo. Mirno mesto. Kućica ko bombonica, sobe, kuhinja, trpezarija, dvorište, konk...Sad se sredjuje, kreči, doteruje...Ali ovo nije politički topic i neću o tome ovde.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #19 poslato: Avgust 10, 2008, 11:14:11 posle podne »
OK, ne ovde o tome ali molim te posalji mi na private poruku sa adresama vasih kancelarija. Obecao si pred izbore kancelariju u svakoj mesnoj zajednici, ljudi pricaju svasta ali ja ti ipak verujem .Daj mi adrese molim te pa cu da ih ubedim da to nije bila laz pred izbore nego istina :) .

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #20 poslato: Avgust 11, 2008, 03:12:54 posle podne »
Dorde, molim te smiri PIcodera...izbegavam politiku na ovom topicu, ali ovaj se ne manjiva...:)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #21 poslato: Avgust 11, 2008, 07:57:51 posle podne »
Picoder, evo ti adrese nekoliko naših kancelarija...

I   -  Trg organskih poljoprivrednih proizvođača br. 7, Bečej
II  -  Naselje Sedam Samuraja SKOJA, br 5, Bečej;

III  -  Ulica neznanih eksperata bb, Bačko Petrovo selo
IV   -  Muljatorska 17, G ulaz, B. Gradište
V    -  Ulica lokalnih zajebanata 22, Radičević

Centrala nam se nalazi u Bečeju, ulica - Š oromsredomsvimamaterredom, broj 2

:)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #22 poslato: Avgust 11, 2008, 08:20:01 posle podne »
cek cek, a kako je pocelo?
ti: shitake.
on: upozorenje da je to prevara.
ti: skreces sa teme.
ipak i ja upozoravam i tebe i forumashe da je prevara jer znam iz pouzdanih izvora. a na preduzetnici-becej.rs se to ne pominje, jel? :nevinashce:
nakon toga odlutao si u temi tamo gde ne treba: veza u piku, org. proizvodnja, sushare, strucnost...
i posle toga naravno dza bu, ode tema...
ne zelim da donosim zakljucak koji bi bio povod za neverending besedu. ali najblaze receno mislim da cak i kada si u pravu i kada nisi cinichan da te ljudi na zalost ne shvataju ozbiljno (govorim za forum, uzivo davno nismo divanili).
pricajte preko privatnih poruka. to je jedino reshenje. :)
a u ovoj temi nas ontopic mozes informisati sta ima novo.
odoh
iskreno,
dorde

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #23 poslato: Avgust 11, 2008, 10:25:39 posle podne »
Kao prvo, Dorde, ja nikada ne skrecem sa teme. Drugo, ako imas neke informacije, sto nisi dosao na razgovor, poziv je bio vrlo javan putem ovog foruma. Trece, ti ocekujes od mene da informisem ljude o necemu o cemu ja nemam saznanja /mislim na konkretnu firmu, ne generalno/.
Četvrto: sve moguće i nemoguće sumnje su iznete na tom sastanku sa čovekom koji je vrlo otvoreno odgovarao na sva moguća i nemoguća pitanja. Više je vremena protraćio na odvraćanju ljudi od posla, nego na ubeđivanju da u posao uđu! I ono na čemu je posebno insistirao je papirologija, ugovori, računi...

Zato, da bi razumeo, evo i jedan primer za tebe: zamisli da krenem u akciju odvraćanja ljudi od ovog Foruma zato što JA imam neka saznanja kako se ljudi/forumaši zloupotrebljavaju, kako se maltretiraju, uznemiravaju. Da kreneme da paranoišem zbog INTERNETA...I sad tako jedan uopšten nivo \\\"znanja\\\" ja počnem ovde da plasiram i upozoravam ljude!? Š ta bi bio tvoj komentar? Poslao bi me na lečenje i rekao bi: paranoik!

I na kraju: Picoder je direktno umešao partijsku priču u ovoj topic. Mene ste blokirali samo na osnovu vaših procena i kvazi indicija da sam zalutao u politički off...Probaj malo da se vladaš \\\" ni po babu, ni po stričevima\\\" / a o ostaloj rodbini, da ne govorim:) /.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #24 poslato: Avgust 12, 2008, 01:32:07 pre podne »
sa primerom si me samo zbunio, razumeo sam prvi pasus.
za lecenje ne znam sta da reknem... mogu da prepoznam ko ja za to, ali nisam struchan da kazem i shaljem.
naravno da ne treba da govoris o mojoj rodbini, jer kvalitete kanda ne primecujes (od nekog momenta), pa sve izokrenes u ne znam(o) ciju korist.
naravno da ne treba da govoris o mojoj rodbini!
verovatno znas kako gledaju na tebe (od, opet, nekog momenta), ako ne znas necu te podsecati da se ne bi mozda i ojedio.
pa ono... plivamo dalje, neko sporije neko brze, neko cistije a neko prljavije :nevinashce:

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #25 poslato: Avgust 12, 2008, 01:54:38 pre podne »
e da, evo necu se vise mesati u picoder-rez \\\"divan\\\", nek se mesa ko hoce (ako hoce), a ako treba reagovati neka reaguju moderatori ili drugi administrator (a ne verujem da ce do toga doci).
a svakako cu procitati diskusiju razbibrige radi. :)
a ako vidim nesto sumnjivo (kao shitake), mogu ti poslati privatnu poruku, necu javno. mada, takvi su stvarno retki (a jos + treba da se potrefi da znam nesto o \\\"poslu\\\"), pa mozda i za to nece biti potrebe.
odoh sad malo na kaladont da se odmorim B)
dodji i ti das\\\' malo opustis :)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #26 poslato: Avgust 12, 2008, 06:02:54 pre podne »
Ode ko da se konzumira bunika!:)

Ajd u dve reči da kažem: uvođenje ljudi u organsku proizv. je identično uvođenju ljudi u proizvodnju pečuraka /shitake, ili bilo koja druga vrsta/.

Dođu vam ljudi koji se time bave /konsultanti, predstavnici neke firme, franšizeri, jednom rečju/, održe predavanje o planeti zemlji, o ugroženosti, o zdravoj/nezdravoj hrani, o prednostima koje sobom nosi org. proizvodnja...Nakon toga ide se na konkretno: šta je sve potrebno za organsku proizvodnju: kakva zemlja, kako se ona priprema, kako se zemlja tretira u procesu uzgoja biljaka itd,  zatim kakvo se seme uzima, i GDE SE ONO MOŽE NABAVITI...Tu već ulazimo u tesnac! Zatim ko će vam biti konsultant, ko će vam vršiti sertifikaciju....Pa normalno da će oni koji su vam držali predavanja tvrditi da su oni najbolji, da su oni takoreći jedini ovlašćeni, da je konkurencija svašta radila pa sad, eto, oni moraju da vade fleke...I reći će vam: u odnosu na konvencionalnu proizvodnju ZARADA je višestruko veća. A pogotovu uz NAŠ U stručnu pomoć, naše svetski priznate firme FRŠ TEKSDETEKST NEKST, vaša zarada će biti neuporediva sa ostalima koji se bave konv. poljop. proizv....
Jednostavno: hoću da vam kažem da je postupak zagovaranja kod ljudi potpuno identičan, i kod pečuraka i kod org. proizv....

Ali zbog toga ne treba odmah, na pomen da će se održati razgovor na jednu ili drugu temu odmah vrisnuti: LJUDI, PREVARA!

To je bilo vrlo nekulturno na ovom topicu, tako se obratiti ljudima. Ja sam, jednim službenim tonom, samo dao informaciju da će se to održati, kada i gde.

Kao što i sada vrlo službeno najavljujem da će se u sredu, sa početkom u 19,00 časova, u Centru za podršku preduzetništvu održati radni sastanak članova Udruženja Inovatora Bečeja.

Nadam se da neće opet krenuti neka dobronamerna upozorenja...:)

Igor Selemba

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 626
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #27 poslato: Avgust 12, 2008, 06:27:36 pre podne »
Ja mislim da takvih upozorenja nece biti,jedino ako nebudu prodavali toplu vodu:laugh: (sala mala),a sa druge strane drago mi je cuti da je Udruzenje Inovatora Beceja aktivno i nadam se da ce nasa opstina pruziti adekvatnu podrsku nasim inovatorima,mada jedinog inovatora za koga sam ja cuo je gospodin Djuragin a za ostale ne znam verovatno jer nisam informisan :(

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #28 poslato: Avgust 12, 2008, 10:52:41 posle podne »
Rez - hvala ti na informacijama o kancelarijama, prenecu ih dalje.

Tvoja konstatacija i poredjenje (shitake i organska pr.) je tacna, ti i jesi strucan da to kazes posto si probao ljude da navuces i na jedno i na drugo.  Verujem ti da si koristio iste metode.

Ja nikada i nikoga nisam ubedjivao ni u jedno ni u drugo, ako si mozda to hteo da kazes - onako izmedju redova.

Pozdravljam sastanak clanova udruzenja inovatora koji ce se odrzati u sredu u 19:00 ali mi nije jasno zasto ga javno najavljujes? Da li to znaci da i mi koji nismo clanovi mozemo da dodjemo ili cisto informativno javljas? Da ne dodjem slucajno na zatvoreni sastanak:dry: .

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: www.preduzetnici-becej.rs
« Odgovor #29 poslato: Avgust 13, 2008, 12:44:05 pre podne »
Pa u ovom topicu najavljujem aktivnosti Centra za podršku preduzetništvu Opšteg udruženja preduzetnika Bečej...Izvini Picoder što radim. I ti i tvoji drugari bi to isto radili - samo kad bi radili.
Zatoi: sastanak je zatvoren za javnost, a lepo je znati da takvi ljudi postoje u našem gradu i da su organozovani, koliko toliko.

Ako iko zna onda sam to ja: ti nisi nikog ubeđivao ni u šta. Dobro je da si na vreme shvatio da nemaš moć nikoga ni u šta da ubediš.