Društvo > Religija

Crveno slovo u crkvenom kalendaru

<< < (2/2)

rki ska:
nisam neki vernik,ali postujem sve pravoslavne obicaje. kad je crveno slovo ne radim nista ne zato sto je crveno slovo-nego zato sto vecina ljudi ne radi nista na taj dan pa nebi da ja ispadnem jedan od zaposlenih....likova :) elem...jedan dogadjaj iz leta 96 cu posebno pamtit
jednom prilikom sam otisao na tisu sa (recimo) Stevom da proverim stanje tek porinutog camca...bila je Ognjena Marija. usli smo u camac da vidimo da li propusta vodu. posto je camac bio dosta lak i nestabilan poceo je da se ljulja cim smo ja i Steva usli u njega. Steva...posto se uplasio da cemo se prevrnuti brzo krene da istrcava iz camca,u istom momentu kako je on poceo da istrcava i ja sam krenuo za njim...medjutim,dok smo istrcavali,odgurnuli smo camac od obale i obojica smo upali u vodu. da \\\'zlo\\\' bude vece...noge su nam se zabile u mulj,poceli smo sve dublje i dublje da tonemo,nismo mogli tek tako lako da se izvucemo. posle nekoliko minuta borbe nekako smo se izvukli.....bili smo prestravljeni!   da stvar bude jos zanimljivija......isti scenario nam se dogodio i na Svetog Iliju,samo sto je celu dramu oko cupanja nogu iz mulja upotpunio smrad crknute ribe koja je bila na dva metra od nas. sta mislite,da li smo se posle tog dogadjaja ja i Steva vozali camcem? ja jesam! B)

irena maric:
Sweet,svaka cast na hrabrosti!Da sam ja bila na tvom mestu,nikada vise ne bih ni prosla pored Tise!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju