Autor Tema: game over - tata Boris  (Pročitano 1861 puta)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
game over - tata Boris
« poslato: Novembar 29, 2007, 08:21:43 pre podne »
Nekada  davno u jednoj dalekoj zemlji, u gradu Bečkereku jedan nevaljali deran dolazio je da se momči. Tamo je , baš ispred uljare upoznao jednu lepu,zdravu i jedru sosu. Taj susret bio je fatalan i dan danas se oseæaju posledice istog. Prvo se rodila se jedna devojcica koja nije tema ove priče, ali moramo dogaðaje pratiti hronološki. Srecno detinjstvo te slatke male devojčice pokvario je jedan dan u mesecu julu  1973. godine. Tada se  rodio jedan mali koji nije dobro ni pogledao svet , a veæ napravio svoj prvi problem. Mama sosa se poraðala čitavih 20 h i posto nije moglo drugačije, veliki-mali glavonja  je morao da izadje  kroz stomak.
E tu počinje priča o tata Borisu, koji nije odmah bio tata, ali se tako ponašao od kad zna za sebe. Posle tri godine , kad se zasitio Sombora, odlučio je da povede roditelje i sestru u nov izazov, u grad Bečej , varošicu kraj desne obale Tise. Osnovna škola, pa onda i  srednja. Godine su prošle mirno i lagano, bezbrižno i tiho. Prve simpatije, prvi prijatelji, prvi razbijeni prozor, prvi neprijatelji, prva tuča, prvo brijanje, prvi gramofon, prva kaseta, prvi izlazak, prvi sastanak, prvi poljubac, prvi rastanak, prvo letovanje bez roditelja, prvo zimovanje sa drugarima, prva vožnja kola, prvo pivo, prva cigareta kao i sve druge prve stvari pamte se zauvek. Ostaju tu, skrivene od pogleda, dobro čuvane za neke buduæe priče deci i unucima. Tu i u to doba sreæe jednu devojku iz ulice Petra Drapšina, koja mu je ispomerala sve untrasnje organe da napravi prostor za nabujalo srce.  Proðe vojska, počele studije, a tata Boris je i dalje ratovao. Ratovao je srcem, borio se , dao sve od sebe da ne popusti,da se ne preda, da ne poklekne, ali  na kraju je tu najslaðu bitku izgubio. Leta Gospodnjeg 1998. godine tata Boris se oženio. Odmah, naredne  godine na Sretenje Gospodnje, tata Boris je postao pravi tata. Dobio je æerku Teodoru, tatinu mazu i maminu rivalku, najjače dete u razredu, ljubi je tata. Nedugo zatim, došao je na svet i tata Borisov sa’ranitelj. To je gospodin Marko, 5-ogodišnji autentični seronja i prvoklasni suptilni podvlakač pod kožu. Dečko koji obeæava, samo još nismo otkrili šta?
Tata Boris je od skora nasledio firmu od oca, koja postoji jos od 1988. godine, radi tu i tamo po nešto, svrati na ovaj forum ponekad, prošeta se ili provoza po Bečeju, gradu koji voli i kojeg verovatno nece nikad napustiti.
Ponekad plane, iznervira se, ali ga to brzo proðe. Voli da se takmiči, ne voli da gubi i vrlo je tvrdoglav. Kažu neki koji ga bolje znaju da je vredan,  a neki drugi kažu da mu je sve palo sa neba, da nije dupetom mrdno. Ne voli lažove i lenštine. Voli  svoj posao i  lepo da ručka.
 
Jedno je sigurno najbolji posao i najveæa titula tata Borisa je to što je tata

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2007, 12:49:08 pre podne »
Teodori i Marku je upala kasika u med sto su dobili takvog tatu. ;)

mumba

  • Gost
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2007, 01:07:04 pre podne »
tata boris velik i pravičan,nervozan na trenutke ali dobar drugar koliko veæ ima 25 godina (koliko se znamo)?

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2007, 04:13:37 pre podne »
Mala greškica, molim obrišite.

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2007, 04:22:07 pre podne »

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2007, 03:03:04 posle podne »
Evo po meni najboljeg predstavljanja.A zašto? Pa i na to da odgovorim.Sviða mi se sa kolikom predanošæu priča o nečemu što je u današnje vreme nekako u krizi i gubi na svom integritetu-PORODICI.Èitajuæi Borisov tekst,oseæam se nekako,ne znam kako bih nazvao,nostalgično nije prava reč,ali recimo nekako da čovek poželi da ima brak,porodicu...(na sreæu,brzo me proðe:laugh: )Ako razumete šta hoæu da kažem.



Što se tiče najgoreg predstavljanja,zaista ne mogu da izdvojim ni  jedno,niti želim da moj glas eliminiše bilo koga.Svako je pri pisanju uložio deo sebe,i svakako neæu biti ja taj koji æe to pogaziti,i pošto ovo verovatno znači moje ispadanje iz trke,samo da kažem da mi je bilo zadovoljstvo igrati se sa Vama...;)

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2007, 10:46:06 posle podne »
definitivno najbolje predstavljanje

i nema šta više dodati

moj favorit

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #7 poslato: Decembar 14, 2007, 03:48:25 pre podne »
Ja æu svoju foto priču o lepotama Bečeja ispričati malo drugačije

Evo 1.

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #8 poslato: Decembar 14, 2007, 03:51:14 pre podne »
1.

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #9 poslato: Decembar 14, 2007, 05:42:09 pre podne »
2.



Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #10 poslato: Decembar 14, 2007, 02:47:07 posle podne »
Večito samokritičan ali na zemlji i sa puno samopouzdanja.
Tvoja tvrdoglavost nije od tebe napravila kretena koji misli da je
savršen. Zbog toga te svrstavam u komplentne ličnost koja vidi svoje vrline i mane.
Svakako se može reæi da ti je ponešto palo sa neba, ali to znaš da ceniš i nije ti problem da obavljaš poslove svakog pojedinca u tatinoj-svojoj firmi.

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2007, 09:15:46 pre podne »
Ne mogu stiæi da završim ovaj zadatak. Izvinjenje svima, ali me posao zaokupirao.
HVALA Vam svima na podršci i pohvalama, ali ja ipak sebe znam najbolje. Molim Vas da izdržite još malo.

Branislava Stojsic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Re:Odg: tata Boris - how daddy is doing
« Odgovor #12 poslato: Decembar 28, 2007, 05:07:59 posle podne »
Znamo te i mi ostali dobro. Jeli tako Djoso?