Autor Tema: Becejska preduzeca na berzi  (Pročitano 3933 puta)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Becejska preduzeca na berzi
« poslato: Novembar 28, 2007, 06:11:59 pre podne »
Koliko ja znam u Beceju je stanje veoma razlicito - najbolje su prosli akcionari Karbodioxida i Sojaproteina, najgore akcionari Cetkare. U sredini su akcionari PIKa.

Kako ste vi prosli? Fadip, Pivara, Becejprevoz i ostala preduzeca?
Svaka informacija moze da se podeli na ovoj temi.

Ono sto je znam je da je trenutno stanje lose tj. da sve akcije padaju vec oko mesec dana.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Becejska preduzeca na berzi
« Odgovor #1 poslato: Novembar 29, 2007, 03:23:55 pre podne »
Dragi admine, posto vidim da niko nije zainteresovan za ovu temu, slobodno je brisi celu, imas saglasnost 100% nas koji smo ucestvovali u diskusiji. Stvarno me je zanimalo kako su prosli akcionari u ostalim firmama u Beceju, kakvo je trenutno stanje sa akcijama i slicno.

Pozdrav

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Becejska preduzeca na berzi
« Odgovor #2 poslato: Novembar 29, 2007, 04:51:58 pre podne »
Vrednost akcija padaju kod skoro svih najtrgovanijih akcija na berzi (BELEX 15). Nije to lokalni problem, vec generalno problem drzave, ekonomskih tokova i priblizavanje kraju fiskalne godine. Vidiš da i euro skače. Komercijalnim bankama je rok 31.12.2007. za vracanje duga državi ranije otpisanih od Pariskog kluba. Jednom recju: nema keša, a bliže se izbori!

I nije tačno da nema zainteresovanih za ovu temu, samo mi malo sporije čitamo.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Becejska preduzeca na berzi
« Odgovor #3 poslato: Novembar 29, 2007, 07:36:33 posle podne »
Cini mi se da prosle godine nije bilo takvog pada u ovo doba godine, mora da je \\"neizvesnost\\" oko Kosova veoma doprinela da se investitori malo povuku.

A od becejskih preduzeca, izgleda da se trguje samo akcijama Sojaproteina? Ostale trgovine su ili zavrsene ili su totalno propale firme pa niko nece da kupuje akcije.