Autor Tema: Kad vas zaustavi policija...  (Pročitano 2425 puta)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Kad vas zaustavi policija...
« poslato: Novembar 29, 2007, 12:30:32 pre podne »
Upuštate se u raspravu, mirno sedite i čekate da vam napišu kaznu (naravno, uz pretpostavku da ste napravili prekršaj), ili pokušavate izgrbaviti nešto ili koristite opciju \\"pomoæ prijatelja\\"???

 :pandur: :pandur: :pandur: :pandur: :pandur:


Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #1 poslato: Novembar 29, 2007, 12:51:45 pre podne »
Hmmm...Mnogo vremen aprovodim u kolima i prelazim dosta veliku kilometražu,tako da dosta često imam posla sa saobraæajnom policijom...

Susret sa njma bi se mogao podeliti na nekoliko kategorija,samo su prisutni ali ne reaguju mnogo,selektivno zaustavljaju čisto da se vidi da nešto rade,i ZAUSTAVLJAJU I KAŽNJAVAJU PO SVAKU CENU.

E ako vas zapadne ova treæa kategorija naj**** ste:(
Desilo mi se par puta,da su rešeni da pošto-poto kazne,a kada ne mogu ništa da pronaðu posežu čak i za tim da vas odvedu na vanredni tehnički pregled ne bi li na taj način naplatili kaznu...

Pa mi se tako desilo da su mi napisali prijavu na osnovu dojave(?!)a ne ličnog zapažanja,za prolazak kroz crveno svetlo...Džaba moje negiranje (a stvarno nije bilo crveno svetlo,bilo je žuto),prijava je bila napisana,ja kod sudije za prekršaje,tamo ponovio svoju priču verujuæi u pravdu,ali hoæeš  :giljotina: Sve je to deo iste mašinerije,odrezali mi neku kaznu i rekli da budem sreæan što mi nisu oduzeli dozvolu (valjda nisu toliko obraza imali)...

Inače,nemam običaj da se raspravljam,ako znam da sam učinio prekršaj,æutim i platim,šta da radim...Jednom prilikom su me zaustavili zbog prekoračenja brzine,pokazali mi digitalnu fotografiju na kojoj se lepo vidi ne samo reg.broj mog auta,nego i moja glava kroz šoferku:laugh: sa sve brzinom (nedozvoljenom) ispod,šta reæi i čemu se raspravljati?

Inače,saobraæajna policija je kod nas valjda najorganizovanija reketaška banda u državi...
Nije njima stalo do sigurnosti i bezbednosti...Bitno je da ti samo naplate kaznu.Loviæe te na deonici puta od 100-ak metara sa ograničenjem 40km/h ne bi li naplatili kaznu.
A ako na primer zaustave vozilo bez signalizacije ili pretovareno,ponovo samo napišu kaznu,i onda je sve u redu,to vozilo nastavlja put...Pa koja svrha je onda njihovog rada osim da  pokupe harač?!

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #2 poslato: Novembar 29, 2007, 04:33:53 pre podne »
Zatreperiš okicama, pogledaš ga blago teleæi ili narogušiš kao krastača!
Mada sam cuo da postoji i nezvanični cenovnik:
-Manji prekrsaj (prekoracenje brzine , preticanje preko pune bele i sl.)
   1000 din (ili crvena)
-Srednje strasni prekrsaj (% alkohola u krvi malo veci od dozvoljenog, crveno svetlo na semaforu i sl.)
   2000 - 5000 din ( moze i u popularnijoj valuti)
- Teži prekrsaj (% alkohola u krvi znacajno veci od dozvoljenog, bezanje od policije i sl.)
   od 100 e pa naviše (tj. ako imas)

Pa ti budi mangup!

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #3 poslato: Novembar 29, 2007, 05:22:13 pre podne »
Posto vozim samo bicikleto a cesto sam nabajsan u poslednje vreme pribegavam taktici IGNORE & RUN AWAY.Posto se duel sa organima obicno desava nocu a uvek su na zgodnom mestu za dzadu samo produzim dalje ili sto bi rekli ne jebem ih 5%...pali fora probajte.
ps.jedino ako vam bicikl nima registraciju

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #4 poslato: Novembar 29, 2007, 09:31:28 posle podne »
Meni se desilo da promasim semafor kod Elektrovojvodine, pa pros\\\'o kroz piros... Snimili me, pa sam bez pogovora potpisao.. 70 evra, jbt.. Za onaj bezvezni semafor, ali sam stao na crveno za 5m na drugom semaforu (pre raskrsnice)... Ali, ok... Pogresio sam...
Ima jedna simpaticna tema na netu negdi.. Zove se \\"Vreme je da frikjemo policiju\\" ili tako nesto.. Vredi pogledati...
;)

samir gasi

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #5 poslato: Decembar 04, 2007, 08:36:43 pre podne »
Pa...desilo se vise puta da me zaustave, zbog svetla uglavnom.
Nikada se nisam upustao u rasprave,zato sto sam bio kriv,mada u posebnim slucajevima se nebi usrucavao da \\" razvezem jezik\\".
Cesto se desava da zaustave nekog da bi se ogrebali za koju kintu....:side:

TiDža84

  • Gost
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #6 poslato: Decembar 04, 2007, 09:10:12 pre podne »
Desavalo mi se par puta da me cika  :pandur: skine sa motora,naravno zbog kacige.Uglavnom je stalno nosim,ali bas se uvek desi da naletim na njih kada je ne nosim,do sad je velik osmeh i obecanje da cu je nositi uticalo na to da prodjem bez kazne...

Bojan Beranek

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 249
    • Pogledaj profil
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #7 poslato: Decembar 04, 2007, 07:22:32 posle podne »
Nemojte nikada da se raspravljate oni sau uvek u pravu i tacka !!!!Najebacete jos vise ako se raspravljate tipa odmah na tehnicki i nace vam nesto ili necete imati sve od pratece opreme itd, budes kulturan uctiv i probas da ga sarmiras ili kukas pa ako ide ide ali bolje od svadje!:side:

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #8 poslato: Decembar 04, 2007, 10:22:48 posle podne »
uglavnom me zaustavljaju zbog kacige, koju NECU da nosim jer za automatik po meni ne treba kaciga ali dobro...

Najgluplje mesto gde su me zaustivi je kada sam vec stigao kuci i kljuc stavio u bravu a oni se zaustavili i ukljucili  :pandur:. samo su me pribelezili u neki tefetr SRECOM!!!

Sada kad ih :ohmy:  pa makar to bilo i na par m samo se okrenem pa ako hoce neka me :angry:  !!!

Vladimir Bunjevački

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #9 poslato: Decembar 05, 2007, 12:15:54 pre podne »
ništa nestignem, jer mi oma nabiju frulicu u usta!!   :pandur: :flashica:

Pesic Sasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Kad vas zaustavi policija...
« Odgovor #10 poslato: Decembar 09, 2007, 08:13:56 pre podne »
Koristio bi pomoc prijatelja.Doduse jednom me je u zivotu zaustavila policija. da kucnem u drvo............