Autor Tema: Koji TFT monitor kupiti?  (Pročitano 7972 puta)

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Koji TFT monitor kupiti?
« poslato: Septembar 30, 2007, 09:42:17 pre podne »
Nisam jos ni siguran da bih ga kupio, ali aj da vidimo...
LG 1919S ili Samsung 940N?
Video sam dva LG monitora, jedan je 17\\", a drugi 19\\", kojima je nesto falilo... Ista stvar je bila na oba... Slika im se mutila, kao da se pikseli dupliraju.. Nimalo prijatno.
940N svi ispljuvase (po forumima), ali mi se cini da je malo ko zaista i vlasnik jednog takvog...
Kazu da \\"probija pozadinsko osvetljenje\\". Sta to znaci?
E, da.. Na trecem LGju (1919S) je bio zaglavljen pixel, ne mrtav, nego zaglavljen.. Obrisan je nekom krpom, ali se zaglavi s vremena na vreme...
Bilo bi lepo imati tft od 19\\", ali ne bih da dam toliko novca za nesto sto ce me samo nervirati... Da li vredi uzimati TFT monitor?
Dajte mi neke stavke za i protiv ova dva modela (LG 1919S i Samsung 940N).
P.S. Nemojte mi govoriti kako je neki model bolji, a cena mu je duplo visa...
Govorim o ceni do oko 200 eura...
Sta fali jednom, a sta drugom? Simple as that...
:)
Hvala!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2007, 10:29:36 pre podne »
imam bas taj lg 1919s - ima oko 10ak dana, zadovoljan sam.
940n nemam pojma kakav je. Bilo mi je bitno da je min 19\\", da nije wide, da nema ghost efekat i da nije preterano skup...

btw: cime se brisu tft monitori? :S kakva krpa treba? i kakvo sredstvo? mogao bi neko i to da kaze :)
skrenuh malo sa teme... :silly:

Menjano: DORDE,   30.09.07 03:34

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2007, 05:54:04 posle podne »
btw: cime se brisu tft monitori? :S kakva krpa treba? i kakvo sredstvo? mogao bi neko i to da kaze :)
skrenuh malo sa teme... :silly:<br><br>Menjano: DORDE,   30.09.07 03:34[/quote]

Pa obicnom tzv. magic krpom. malo je pokvasite i samo ga preprisete(naravon ugasenog), mada postoje i neka sredstva ali pespotrebno bacanje para!!!!

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 30, 2007, 07:21:33 posle podne »
Ili ga obrises bilo kojom meksom krpom koja nece ostaviti trag na povrsinskom sloju - ogrebotine... Mozes ga slobodno brisati suvom mekanom krpom i dok je ukljucen. Samo pazljivo, naravno... :)
A Dorde, jel\\\' imas nekih problema sa pikselima? Kolika ti je garancija? I, ako nije tajna, koliko si ga platio i gde?
Ako bih uzimao, najverovatnije bih uzeo bas jedan od ova dva modela...
Koliko sam cuo (vid\\\'o na raznim forumima), oni \\"duhovi\\" ne postoje... :laugh:
Mislim da ce mi jedan od ova dva monitora biti ok, ali ne bih uzimao nesto sa pola mrtvih piksela.

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 30, 2007, 07:37:21 posle podne »
hehehe napljuvaæemo ga danas, pa æemo ga ocediti... :) Ima kod mene u radnji taj sprej za monitore, mislim da je oko 150dindži, mada i ja češæe primenjujem vlažnu krpu...

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 30, 2007, 07:41:10 posle podne »
U Pixelu možeš videti po sistemu \\"stare lampe za nove\\" daš crt i doplatiš za tft, ja sam letos doplatio za L1918S, skroz sam zadovoljan, da ga ne ureknem... :)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 30, 2007, 08:26:49 posle podne »
nema problema sa pixelima. garancija je valjda godinu dana, mrzi me da trazim papir.
kostao je izmedju 15 i 16000, blize 16 a ne secam se tacno, u orion-u.

Milos Plazacic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 186
    • Pogledaj profil
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 30, 2007, 10:07:09 posle podne »
sto se tice ta dva monitora sto si ti video, samo stisnes dugme za automatsko podesavanje pa se slika ispravi. to se cesto desava kada menjas rezoluciju i sl.

a sto se toce dva modela sto rece, ok su oba, ali za lg uvek.

mumba

  • Gost
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 30, 2007, 10:47:31 posle podne »
kao što veæ napisah na jednoj drugoj sličnoj pod temi lg-l194wt.neæete se zajebati provereno a nije ni skup.jedino ako ne volite wide screen onda...........

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2007, 11:22:26 posle podne »
mick3y napisao:
Citat
sto se tice ta dva monitora sto si ti video, samo stisnes dugme za automatsko podesavanje pa se slika ispravi. to se cesto desava kada menjas rezoluciju i sl...

E, ovo mi je jedan od te dvojice rekao.. Malo mi je bezveze izgledalo to sto on svaki cas stiska ono dugme za automatsko podesavanje (mrezili smo se i igrali Empire Earth).
Inace, slika je ok.. Ali to sa rezolucijom.. Tccc...

@ šaci:
Ne volim wide screen... ;)

mumba

  • Gost
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 01, 2007, 12:38:25 pre podne »
onda probaj lg-l1982u.nije wide ali je do jaja.preporuka

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 01, 2007, 03:37:09 pre podne »
Evo ga jedan... Pa, lepo rekoh na pocetku (u prvom postu, cini mi se) da mi ne preporucite neki skuplji, jer nemam nameru (a ni novac :) ) da dam za monitor toliko...
Uzeo bih ja i VIEWSONIC VP2130B, ali mu je cena oko 850-900 eura!
Razumes? Rekoh, nesto u cenovnom rangu oko 200 eura, 19\\" i TFT...
OK?
;)

mumba

  • Gost
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 01, 2007, 06:25:58 pre podne »
pa dobro taj je malo više od 200 evra što sam preporučio .jer ipak za kvalitet se mora dati više .momentalno ne znam dali ima nov tft za manje od 200 evra.ne moraš ti baš toliko suncokreta u gradu pojesti. uštedeæeš za monitor.

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 01, 2007, 10:02:47 pre podne »
LG i Samsung ;)

Ni jedan komad hardwera ne vredi odricanja od bilo koje hrane...
Ili bilo kojeg sitnog zadovoljstva... Ne pusim i ne pijem, tako lepo mogu da ustedim, ako imam odakle...
A ne radim, studiram. Ovo mi je samo (mozda) neka lovica koja mi (opet mozda) uleti... I dobicu jos manje od ovoga. Stoga, nemam nameru da kupujem skup monitor... A kupicu ga sam sebi za rodjendan, jer mi je praksa u poslednje tri godine da sam sebi kupim ono sto niko ne moze... Skupim taman do rodjusa neku kintu i uzmem sam sebi sta mi treba.
A NE DAM VISE OD 200 EURA ZA MONITOR! Mozda nekom nije problem da toliko izdvoji... Ali, ja sam trazio savete za odredjenu klasu, ne da mi neko govori kako je to krsh... E, bas taj krsh zelim! OK?
Nema ljutis, ali shvati... ;)
Mada sam mislio za taj kesh da uzmem mozda neku sedamnaesticu, ali malo kvalitetniju...



Samo me zanima: LG ili SAMSUNG? I zbog cega? I to bas za ove modele...
:)

P.S. Jedan drug mi je doneo pre sat-dva svoj Samsung 940N i probao sam PES6 na njemu. U toj igri se bas vidi koliko je spor odziv... Ono skrolovanje terena je bas brzo odradjeno i smeta mi sto toliko muti sliku... Ali, ne igram ja samo igre i ne samo takve... Ne uzimam monitor zbog igara, mada ne bih voleo da bude neupotrebljiv i u te svrhe... Ali dobro, odlucicu u momentu kupovine, i to gde cu kupiti monitor ce verovatno najvise zavisiti od ljubaznosti prodavca! :)
Sem ako mi neko ne da bar jedan valjan razlog da se opredelim za jedan od ova dva TFT-a. Svako misljenje uvazavam... (U OVOJ KLASI)

Menjano: Pecinski chovek,   01.10.07 03:16

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odgovor:Koji TFT monitor kupiti?
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 01, 2007, 04:42:16 posle podne »
Ako uzmes monitor sa istim odzivom npr. 4ms neces nista primetiti(takozvane duhove). Garancija na samsung je 3 god.(ja imam samsung).
E, a sada da li lg ili samsug, to ti je kao da li ti se vise svidja Mercedes c-kalse ili BMW serije 3;)