Autor Tema: Verujete li u Boga?  (Pročitano 17555 puta)

Diana Stajic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Verujete li u Boga?
« poslato: Oktobar 01, 2007, 01:19:19 pre podne »
Pa da li verujete u Boga? Ako da,sta je to u sta verujete?:)

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2007, 02:08:24 pre podne »
Verujem u boga.Ali u to sto verujem nema definicije niti moze biti ograniceno pojmom.Verujem da bog nije nista od onoga sto govorimo o njemu.To je ono sto ne valja kod reci i misli-njihova ogranicenost.Mislim da bog nema niceg zajednickog sa bilo kakvom slikom ili predstavom o njemu.
\\"Hocete da spoznate boga?Postoji samo jedan nacin:nespoznaja\\"
Ne mozete slepom objasniti kako izgleda zelena boja.Niti moze covek da zamisli kakav je bog.
Pojmovi su losa stvar sto se tice spoznaje.Npr dete po prvi put pogleda goluba,u njemu se desava nesto extra,prvi put vidi goluba i gleda ga onakvog kako zaista jeste.Onda pita sta je to a neko mu kaze da je to golub.Od tog trenutka vise imati taj extra osecaj gledanja nego ce videti goluba.Tako ni bogu ne mozemo lepiti imena jer to nigde ne vodi kao ni bilo cemu.Jeste da terminologija razvija intelekt ali se vrsi i kategorizacija koja je kobna za ljudski duh i plodno tlo za razvoj predrasuda.Ali to se moze prevazici gledanjem stvari onakve kakvim jesu a ne kroz reci i predstave.

mumba

  • Gost
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 01, 2007, 02:27:39 pre podne »
dobra ti ova metafizička disertacija,ž. ne ne verujem u boga (ako mislite na sedog starca9 verujem samo u ono što me ispunjava i od čega se oseæam dobro.(makar to bila i krempita) boga i religiju su i davna neuka vremena izmislili (za ono vreme) pametni ljudi da bi držali u strahu to jest vladali masom što se zadržalo do dana današnjeg . pa pogledajte samo, žbog čega su se vodili ratovi kropz istoriju.znači izgovor nisi isti ckao ja hajde da te na silu privolim na to pa onda zavladam nad tobom i uzmem ti sve što imaš(resursi itd) i tako mic po mic ceo svet je moj. definicija današnje amerike(nekada rim itd) možda grešim ali to je moje mišljenje.

Sani L

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 100
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 01, 2007, 02:27:49 pre podne »
Da...ali ima tu jedna caka...Bog sam ja,tj. on je u meni...pa ovaj...u prevodu..Verujem u sebe!

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 01, 2007, 03:42:46 pre podne »
bog je bio srbin...

mumba

  • Gost
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 01, 2007, 06:28:37 pre podne »
svako je bog na svoj način.

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 01, 2007, 06:38:47 pre podne »
šaci napisao:
Citat
dobra ti ova metafizička disertacija,ž. ne ne verujem u boga (ako mislite na sedog starca9 verujem samo u ono što me ispunjava i od čega se oseæam dobro.(makar to bila i krempita) boga i religiju su i davna neuka vremena izmislili (za ono vreme) pametni ljudi da bi držali u strahu to jest vladali masom što se zadržalo do dana današnjeg . pa pogledajte samo, žbog čega su se vodili ratovi kropz istoriju.znači izgovor nisi isti ckao ja hajde da te na silu privolim na to pa onda zavladam nad tobom i uzmem ti sve što imaš(resursi itd) i tako mic po mic ceo svet je moj. definicija današnje amerike(nekada rim itd) možda grešim ali to je moje mišljenje.

Zasto gledas tim ocima na celu stvar.Znaci neki mocnik je izmislio neku foru da zajebe masu.kakve veze to ima sa bogom?
Bog nema veze sa ratom niti sa tlacenjem nekog mocnika.To su egoisticni zahtevi vladara a bog je potpuno druga stvar,suprotno od toga.Ja bar tako gledam na celu stvar.I deluje mi gotovo nemoguce da ne postoji stvoritelj.

Znaci Bog se siri na materijalni svet kroz te nivoe i kao sto je rekao Sani bog je u tebi,ti si bog.Sve je bog.I ako se lose odnosis prema ljudima,zivotinjama,prirodi...odnosis se lose prema bogu tj prema sebi.Nem pojma,ogicnije mi je da postoji bog nego da ne postoji.

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 01, 2007, 05:18:37 posle podne »
Sorry Sani,nisam skonto da si muher.:)

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 01, 2007, 11:57:09 posle podne »
ne verujem cisto zato sto mi je glupo i gotovo.

da verujem u nekog coveka koji je kao satro bozanstvo i koji ne postoji vec sedi na nebu i upavlja svim ljudima...

ja ne mogu ni svoj zivot da sredim ponekad, a ne on sve nase... omg! hehehehe

Sani L

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 100
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 02, 2007, 12:40:13 pre podne »
Integral napisao:
Citat
Sorry Sani,nisam skonto da si muher.:)


Ljudi smo-greshimo,a moj Bog ti oprashta :P

mumba

  • Gost
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2007, 01:32:46 pre podne »
Integral napisao:
Citat
šaci napisao:
Citat
dobra ti ova metafizička disertacija,ž. ne ne verujem u boga (ako mislite na sedog starca9 verujem samo u ono što me ispunjava i od čega se oseæam dobro.(makar to bila i krempita) boga i religiju su i davna neuka vremena izmislili (za ono vreme) pametni ljudi da bi držali u strahu to jest vladali masom što se zadržalo do dana današnjeg . pa pogledajte samo, žbog čega su se vodili ratovi kropz istoriju.znači izgovor nisi isti ckao ja hajde da te na silu privolim na to pa onda zavladam nad tobom i uzmem ti sve što imaš(resursi itd) i tako mic po mic ceo svet je moj. definicija današnje amerike(nekada rim itd) možda grešim ali to je moje mišljenje.

Zasto gledas tim ocima na celu stvar.Znaci neki mocnik je izmislio neku foru da zajebe masu.kakve veze to ima sa bogom?
Bog nema veze sa ratom niti sa tlacenjem nekog mocnika.To su egoisticni zahtevi vladara a bog je potpuno druga stvar,suprotno od toga.Ja bar tako gledam na celu stvar.I deluje mi gotovo nemoguce da ne postoji stvoritelj.

Znaci Bog se siri na materijalni svet kroz te nivoe i kao sto je rekao Sani bog je u tebi,ti si bog.Sve je bog.I ako se lose odnosis prema ljudima,zivotinjama,prirodi...odnosis se lose prema bogu tj prema sebi.Nem pojma,ogicnije mi je da postoji bog nego da ne postoji.


ma ok druže to je moje mišljenje, a jel mogu da primetim da se interesuješ za silva metod? iskreno me zanima nije zajeb?

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2007, 04:32:18 pre podne »
Probavao sam tu tehniku al mi je previse smorna.svako jutro ovo ono,odredjen rezim,brojanje unazad...Praktikovao sam samo transcedentalnu meditaciju neko vreme i krenulo je fino,samo sto sam prestao.

Tony Montana

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 02, 2007, 04:38:34 pre podne »
^Moras biti malo disciplinovan Integrale.Moras se u zivotu i malo pomuchiti.Nece nista samo od sebe.
Ja sam koristio Silva metod i odradio me.Malo me plasi sve to pa nisam hteo da zalazim dublje.Chuo sam da mozes da prsnes od toga ako preteras,zato bolje ziveti normalno ko do sada;)

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2007, 04:47:26 pre podne »
I mene je odradjivala meditacija.PARANORMAL ATACK!:)Ziveo sam u PAranormalnom svetu gde se misli ostvaruju ko od sale ali nasumice,ne kako zelim.kontam da vezbom mozes da uspostavis kontrolu nad mislima i da donekle ostvarujes bas ono sto hoces.

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Re:Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 14, 2007, 04:18:10 pre podne »
Verujem... u nesto sto ne umem da definisem... ne znam da li je to Bog - Alah, Isus, Buda... kako god... verujem da se stvari ne desavaju slucajno, da postoji sudbina, razlozi zbog kojih se sve desava... da neko to ipak kontrolise...