Autor Tema: Verujete li u Boga?  (Pročitano 17523 puta)

Che Guevara

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 142
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #45 poslato: Novembar 30, 2007, 03:22:55 posle podne »
Jednostavno ne verujem.... Danas ima toliko laznix vernika,koji se obrate i sete boga samo kad im nesto treba!
Dajte ljudi molim vas......
A,da-ja sam ateista. Ne verujem ni u postojanje boga,a isto tako ni u postojanje djavola.... Sve to mi je toliko nejasno i nestvarno,mozda kad bi mi neko lepo sa argumentima objasnio zasto i u sta veruje,onda bix se zamislila i
mozda i ja razmisljala u tom pravcu,a do tada,ne verujem ni u sta.... U meni se probudi nada,volja,pozitivna energija kad samo jednom pogledam u Che-ovu sliku,i to mi je dovoljno....... Ja verujem u njega  :dabome:

Leana Tajkov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 284
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #46 poslato: Novembar 30, 2007, 08:59:54 posle podne »
Verujem da postoji nesto tamo gore.
Nazovite to Bogom ako zelite.
Ne verujem da Boga mozemo fizicki predstaviti.
Ali, kao i svaki covek, imam potrebu da verujem u nesto.
Nesto vise i bolje od nas smrtnika.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #47 poslato: Mart 03, 2008, 02:19:10 pre podne »
Postoje razumni dokazi koji govore  u prilog Bozijeg postojanja . Njegova vecna sila i bozanstvo jasno se vide u stvaranju , promisli i istoriji.U vasioni vlada red i sklad. U prirodi postoje mnogi zakoni.Kada ima zakona mora biti i Zakonodavac.
Pravi naucnici znaju da vasiona nije obicna gomila nebeskih tela , bez reda proizvedena  slepom slucajnoscu, nesvesnim nastankom materije , najpre mrtve a zatim i zive.
Poznavanje Boga ne znaci samo prihvatiti Ga intelektualno, vec poznavati Ga licno.Sveto Pismo kaze da svojim mudrovanjem ne mozemo upoznati Boga.Upoznavanje dolazi kroz poslusnost Njegovoj Reci.Bog objavljuje Sebe onima koji Ga traze svim svojim srcem.

Knjiga proroka Jeremije 29:13
\\\"I trazicete me, i nacicete me, kad me potrazite svijem srcem svojim

Becej City

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #48 poslato: Mart 03, 2008, 04:05:40 pre podne »
Iz tvog posta nisam izvukao nijedan \\\"razuman dokaz\\\" da Bog postoji.

Policija_72

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #49 poslato: Mart 03, 2008, 04:36:29 pre podne »
Attila, Ne vredi!!!:( :(

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #50 poslato: Mart 03, 2008, 05:11:47 pre podne »
Gledao sam neku dokumentarnu emisiju, svedocenje bakice koja je bila u logoru za vreme rata i prezivela. Gledala je sta se desava oko nje i jednog dana je pitala mamu \\\"Gde je sada Bog? Zasto nam ne pomogne\\\" Kaze da od tada vise ne veruje u Boga.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #51 poslato: Mart 04, 2008, 02:22:22 pre podne »
Zlo , patnja , smrt,... sve nedace su samo posledica ljudske delatnosti koja je mimo Bozijeg zakona.Covek je stvoren slobodan, znaci moze da radi sve sto zazeli.Bog je stvorio coveka slobodnim zato da Ga covek voli iz slobodne volje, da Bozija ljubav slobodno cirkulise izmedju coveka i Boga.Sloboda coveka ostvalja mogucnost da covek odbije ponudjenu ruku Boga, i da zivi mimo Bozije norme i morala koje sa na zalost i desilo.Kad zlo dodje do izrazaja nevini stradaju.
Bozije carstvo je prvenstveno istina, pa Bog nece da protivureci samom sebi, ali je nasao savrsen nacin da izbavi covecanstvo iz mulja greha, tako sto je poslao svoga sina Isusa Hrista da uzme grehe covecanstva na sebe.Po Bozijem zakonu greh povlaci za sobom smrt,pa tako zbog greha neko mora da umre.U starom zavetu su zrtvovali zivotinje, cija krv nije mogla da zauvek spere greh ljudi,zato je trebao da dodje savrsena zrtva u obliku Sina Bozijeg.Ko prihvati ovu zrtvu on se spasio, a ko odbije on ce biti osudjen na osnovu svojih dela.

Jevandjelje po Jovanu 3:16
\\\"Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao,  da nijedan koji ga veruje  ne pogine, nego da ima zivot vecni.\\\"

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #52 poslato: Mart 04, 2008, 02:56:17 pre podne »
Rekao bih da mi nema spasa...
Reci mi Atila,da nisi u Jehovinim Svedocima? Nikakvo prozivanje ili omaložavanje,svako ima pravo na svoj izbor.
Čak ti se u neku ruku i divim na tvojoj veri (ako stvarno veruješ u to što pišeš).
Ali mi se način na koji pišeš čini poznatim.Kao da sam ga video u \\\"Kula Stražar\\\".

TiDža84

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #53 poslato: Mart 04, 2008, 03:02:11 pre podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Rekao bih da mi nema spasa...
Reci mi Atila,da nisi u Jehovinim Svedocima? Nikakvo prozivanje ili omaložavanje,svako ima pravo na svoj izbor.
Čak ti se u neku ruku i divim na tvojoj veri (ako stvarno veruješ u to što pišeš).
Ali mi se način na koji pišeš čini poznatim.Kao da sam ga video u \\\"Kula Stražar\\\".


I ja sam pomislila da je neka sekta u pitanju....a mozda i Teoloski fakultet????

mumba

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #54 poslato: Mart 04, 2008, 03:14:44 pre podne »
suviše su mi atilini postovi uniformni! kao da je to od nekog čuo pa samo preneo na forum!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #55 poslato: Mart 04, 2008, 03:20:47 pre podne »
Pa vidi,ako si istinski vernik,religija ti i ne ostavlja mnogo prostora za samostalno delovanje i razmišljanje.Postoje dogme u skladu sa kojima treba da razmišljaš,ponašaš se i živiš...

mumba

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #56 poslato: Mart 04, 2008, 03:23:57 pre podne »
kažem ja uniformno!

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #57 poslato: Mart 04, 2008, 04:47:18 pre podne »
Nisam Jehovin svedok i nemam nista zajednicko sa njima.
Interesantno, kad neko malo podrobnije udje u teolosku tematiku a nije pravoslavac odmah se sumnja da je sektas.
Robbyn je ispravno primetio da isprazne religijske dogme ne ostavljaju prostor za manevrisanje u potrazi za Bogom, zato sto su to ljudske odrednice.Bog svakog poziva sebi koji je otvoren za to,poziva ga onakvog kakav je u tom datom trenutku.Znaci svako moze da iskusi Bozije prisustvo samo ako iskreno zeli.On gleda u pokajnicko srce ne u intelek, nacionalnu pripadnost,ljudsku sposobnost,...itd.
Greh odvaja coveka og Boga, i mnogima prica o religiji izgleda glupo, ali bas nas odnos prema Stvoritelju odredjuje nase bitisanje u vecnosti.Jedina nepromenljiva u ovom svetu promena je Bozija Rec, pa tako nijedna ljudska organizacija, autoritet,covek  ne moze da postane merilo ljudskog odnosa sa Bogom.Svi hriscani priznaju Bibliju kao Boziju rec, ali malo njih se pridrzava Bozijoj Reci.

Jevandjelje po Jovanu 12:44-45
\\\"Isus povika i rece:ko mene veruje  ne veruje mene, nego onoga koji me posla. I koji vidi mene  vidi onoga koji me posla.\\\"

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #58 poslato: Mart 04, 2008, 06:09:08 pre podne »
.. Teologija, metafizika,psihologija, sociologija, medicina( i ona drevna i ova sadasnja),nauka....matematika..fizika...umetnost... su stvari koje su me oduvek interesovale. Da bi znala gde sam, procitala sam Bibliju i na srpskom i na hrvatskom, al\\\' i Kur\\\'an, Talmud, Kabalu, Pocetke indijeske misli... pa ona pevanja iz Bhavad- Gita-e,pa razne kineske mudrace.... i znate sta... imam nekog svog Boga... i znam da zivim po 10 Bozijih zapovesti mnogo vise od mnogih vernika, bilo koje veroispovesti....
.. i znam da je u jednostavnom, sadrzano nebo( ako vam se vise svidja Bog).. i da je najjednostavnije ustvari = genijalno.
Puno puta sam se uverila da su muzicka dela koja sadrze svega 3-4 akorda, koja se okrecu, ovako ili onako, zapravo mnogo bliza \\\"nebu\\\" i univerzalnom.
... Verujem u koincidencije, jer mi se svakodnevno desavaju.
...Verujem u kolektivnu svest, jer sam je svesna.
... Verujem u dobro i znam sta je to dobro i razlikujem ga od loseg, al\\\' dok sam ziva, znam da moram da ucim puuuno.:)
.. eto tako ja dozivljavam nekog svog boga.

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #59 poslato: Mart 04, 2008, 09:23:48 pre podne »
Poštujem i držim se (a ko me poznaje neka javno kaže da nije tako) svih 9 Božijih zapovesti (sedma je precrtana na samom broju)...

I zarazliku od nekih (ne bih ih imenovao jer bih ispao nacionalista u ovom smislu), verujem da je Isus bio Bogo-ČOVEK!!! Od Boga ovaploćen... ali ipak ČOVEK... i Verujem da je kao takav na sebe preuzeo i grehe naših predaka, i naše i naše dece...

Ali, pored toga što je bio deo Boga, bio je i ČOVEK... i verujem, i ima dokaza, da je njegova krv i loza imala naslednika/e kojima je od Božijeg obećanja predskazano da budu sudije i vladari i sveštenici ljudskom rodu..

I zato verujem da će Sudnji dan doći... Ko dobro čini, imaće život večni, .. bio on hrišćanin, musliman, budista, zaratrustista, ateista, zenovac, ... samo dadobro čini....