Autor Tema: Verujete li u Boga?  (Pročitano 17736 puta)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #75 poslato: Mart 06, 2008, 12:35:10 posle podne »
ne verujem u boga iz najprostijeg razloga - zato sto ne postoji. verujem u ono sto vidim (ochima), cujem (ushima), mislim (ne umishljam) i osecam (realno) kao homosapiens. znam da ne postoji deda mraz i slicni likovi :) verujem u sebe, svoje znanje (ali opet svestan ne znanja), karakter i postojanje.
sa druge strane postujem crkvu jer pomaze da ljudi izgubljeni u svemiru spoznaju sebe na neki nachin. al da me taj neko ubedjuje u postojanje boga - ne moze, mogu ga samo civilizovano saslusati bilo da je lud, glup, narkoman ili sl. osoba poremecene svesti, samo da ne davi preterano.
peace

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #76 poslato: Mart 06, 2008, 07:43:24 posle podne »
@Attila - molim te ne mešaj temu \\\"Verujete li u Boga\\\" sa pisanijama LJUDI!!! Već te je Axl opomenuo na copy/pastovanje Svetog pisma (Naročito \\\"Novog zaveta\\\") - koji je kompilacija Pavlikanski prihvaćenih pisama i jevanđelja (gde li se zadenula ostala koja nisu bila \\\"po volji\\\" organizatorima Nikejskog sabora?)...
Š to li si baš toliko uveren da i u To\\\'ri, i u Kur\\\'anu, i u drugim verskim spisima nema Božije Istine???
Ili pak u , kako ih nazivaju \\\"oficijelni tumači religije\\\", u gnostičkim jevanđeljima?

jedno je verovati U BOGA, drugo je verovati U PISANIJA!!!!

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #77 poslato: Mart 06, 2008, 10:24:12 posle podne »
Ovde svi mesaju babe i zabe.
Ne veruju u boga zato sto je crkva krala i ubijala narod ovo ono..mislim boze sacuvaj.Kakve to veze ima jedno sa drugim.Kao da vi nuzno morate biti hrishcani.

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #78 poslato: Mart 06, 2008, 10:53:27 posle podne »
Koje babe i žabe? Naslov kaze \\\"10 Bozijih zapovesti\\\" jedna od njih kaze ne ubij, a crkva je ta koja je bila promo lider biblije i zapovesti, a sa druge strane oni su smeju da rade sta im je volja, zasto bih ja verovao u to sto mi crkva servira kada ni oni sami ne veruju u to...

Navedi mi jedan primer postojanja Boga sem onog da je za 6 dana napravio mora, šume, planine, reke... a sedmi dan odmarao i gledao ligu šampiona...

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #79 poslato: Mart 07, 2008, 07:08:57 pre podne »
Crkvu ja ni ne spominjem.nisam vernik te vrste koja ide u crkvu.Verujem da postoji inteligentna sila.

primer postojanja ti je svuda oko nas.Pogledaj malo u prirodu.Videces da je sve manifestovanje jedne ideje,da postoji neka pamet koja pravi sve to.E ta pamet sto pravi sve to,to je neka sila.
Da li se slazes da postoji sila koja pravi sve to?
.
.
.
Ako se slazes da postoji sila koja pravi sve to znaci da mislis isto kao i ja.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #80 poslato: Mart 25, 2008, 02:14:48 pre podne »
Bog je stvaran , bez obzira kako se ti osecao.
Lako je proslavljati Boga kad ti u zivotu sve ide dobro - kad se On pobrinuo za hranu, prijatelje, porodicu, zdravlje i srecu.ali prilike nisu uvek prijatne.Sta ako na nas zivot dodju crni oblaci?
Da bi vase prijateljstvo postalo zrelo, Bog ce ga staviti na probu periodima prividnog odvojenja.
Najcesca greska koju hriscani danas prave proslavljajuci Boga jeste trazenje dozivljaja a ne trazenje Boga.
Jov je u jednom danu izgubio sve - porodicu, posao, zdravlje sve sto je posedovao, a najstrasnije u tome jeste da - tridest sedam pogljavlja Bog nije nista rekao! Sta da se radi tada - treba da uradis ono sto je uradio Jov:
Knjiga o Jovu 1:21
\\\"I rece: Go sam izasao iz utrobe matere svoje, go cu se i vratiti onamo. Gospod dade, Gospod uze, da je blagosloveno ime Gospodnje.\\\"
Kada se Jovu raspadao zivot, a Bog je cutao, Jov je ipak pronasao ono zbog cega ce slaviti Boga:
Da je dobar i pun ljubavi, da je svemocan, da zna svaku situaciju u mom zivotu, da vodi racuna,da ima plan za moj zivot, da ce da me spase.
Da Bog nije nikag nista ucinio za tebe, jos uvek bi bio vredan tvoje neprekidne hvale dokle god si ziv, zbog onoga sto je Isus ucinio za tebe na krstu. Boziji Sin je umro za tebe!To je najveci razlog za proslavljanje Boga.Isus je sve ostavio da bi ti sve dobio.On je umro da bi ti mogao zauvek da zivis. I samo to je vredno tvoje neprekidne hvale i slave. Nikad vise ne treba da se pitas za sta moras da mu zahvaljujes.

5 Mojsijeva 31:8
\\\"Jer Gospod koji ide pred tobom bice s tobom, nece odstupiti od tebe, niti ce te ostaviti, ne boj se i ne plasi se.\\\"

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #81 poslato: Mart 27, 2008, 03:23:34 pre podne »
Znanje da postoji nešto nedokučivo, da postoje manifestacije najdubljeg razuma i najčistije lepote, koje su našem umu pristupačne samo u svojim najprimitivnijim oblicima, to znanje i osećanje sačinjava pravu religioznost i u tom smislu ja pripadam duboko religioznim ljudima.

                     
Albert Ajnštajn

mumba

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #82 poslato: Mart 28, 2008, 12:43:27 pre podne »
Attila napisao/la:
Citat
Bog je stvaran , bez obzira kako se ti osecao.
Lako je proslavljati Boga kad ti u zivotu sve ide dobro - kad se On pobrinuo za hranu, prijatelje, porodicu, zdravlje i srecu.ali prilike nisu uvek prijatne.Sta ako na nas zivot dodju crni oblaci?
Da bi vase prijateljstvo postalo zrelo, Bog ce ga staviti na probu periodima prividnog odvojenja.
Najcesca greska koju hriscani danas prave proslavljajuci Boga jeste trazenje dozivljaja a ne trazenje Boga.
Jov je u jednom danu izgubio sve - porodicu, posao, zdravlje sve sto je posedovao, a najstrasnije u tome jeste da - tridest sedam pogljavlja Bog nije nista rekao! Sta da se radi tada - treba da uradis ono sto je uradio Jov:
Knjiga o Jovu 1:21
\\\"I rece: Go sam izasao iz utrobe matere svoje, go cu se i vratiti onamo. Gospod dade, Gospod uze, da je blagosloveno ime Gospodnje.\\\"
Kada se Jovu raspadao zivot, a Bog je cutao, Jov je ipak pronasao ono zbog cega ce slaviti Boga:
Da je dobar i pun ljubavi, da je svemocan, da zna svaku situaciju u mom zivotu, da vodi racuna,da ima plan za moj zivot, da ce da me spase.
Da Bog nije nikag nista ucinio za tebe, jos uvek bi bio vredan tvoje neprekidne hvale dokle god si ziv, zbog onoga sto je Isus ucinio za tebe na krstu. Boziji Sin je umro za tebe!To je najveci razlog za proslavljanje Boga.Isus je sve ostavio da bi ti sve dobio.On je umro da bi ti mogao zauvek da zivis. I samo to je vredno tvoje neprekidne hvale i slave. Nikad vise ne treba da se pitas za sta moras da mu zahvaljujes.

5 Mojsijeva 31:8
\\\"Jer Gospod koji ide pred tobom bice s tobom, nece odstupiti od tebe, niti ce te ostaviti, ne boj se i ne plasi se.\\\"



atilla sve u životu što radiš ili ne radiš radiš ili ne radiš sam sebi niko ti zaista neće pomoći ako sam sebi ne pomogneš!

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #83 poslato: Maj 19, 2008, 05:18:43 pre podne »
Pomoci samom sebi mozes do izvesne granice, a ima stvari u nasem zivotu na koje ne mozemo uticati.
Covek ima slobodu da odlucuje o nacinu svog zivljenja, ali smo bezpomocni naspram smrti , bolesti i svih ostalih nedaca koji su produkt odpadnistva od Boga  od izvorista zivotne energije.
Od kad postoji covek traganje za Bogom je neprestalna, to nam govori i istorija.Covekov duh je zedan Bozije prisutnosti.To traganje je postala meta sotone, pa je tokom istorije odvodila ljude na stramputice.
Hrist je dosao da pokaze karakter zivoga Boga,da pokaze pravi nacin slavljenja Boga, da spasi covecanstvo, da bude putokaz prema izvoru zivota.

mumba

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #84 poslato: Maj 19, 2008, 02:05:02 posle podne »
eh pa sad... zašto da sam ne istražuješ život zašto moram da idem gde mi neko kaže ili još bolje naredi! mislim i da u bibliji negde piše da čovek treba da bude slobodan i da sam odlučuje šta će sa sobom da radi! čak je i moja blagopočivša baba govorila na volju ti dete ko šokcu post1 a bila je religiozna žena , znači čovek sam treba da vidi šta je za njega najbolje!

Djordje Milosevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #85 poslato: Jun 07, 2008, 11:25:38 posle podne »
Ja sam samo realan i objektivan... Ne verujem...

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #86 poslato: Jun 08, 2008, 03:55:21 pre podne »
Svi ovi predhodni postovi donekle imaju smisla.Verovati u Boga,znaci verovati u sebe a ne u neka cuda,koja covek prizeljkuje da mu se dogode.Ponekad kada te sreca napusti pitas se gde je tu Bog,ali nista se u zivotu ne dogadja bez nekog razloga.Da,ja verujem u Boga.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #87 poslato: Jun 08, 2008, 04:29:44 pre podne »
Čuda se ipak događaju...

Upravo sam bio nekoliko dana u gradu po imenu Lanciano, u provinciji Chieti, regija Abruzzo...U tom malom, veoma živopisnom italijanskom gradu /rekao bih tipičnom, mediteranskom, po svojoj arhitekturi, urbanističkim rešenjima, kuturi, tradiciji...a i nalazi se nekoliko desetina kilometara od Jadranskog mora/ dogodilo se \\\"euharističko čudo\\\" koje privlači pažnju ne samo običnog sveta nego i naučne javnosti...Naime, za vreme Svete Mise, u 8 veku, dogodilo se Čudo: ono što se daje za pričest pretvorilo se u Meso, a  vino se pretvorilo u Krv! U naučnom institutu u Sijeni dokazano je da je zaista u pitanju Meso i da je zaista u pitanju Krv. Naravno, Hristova! Hiljade i hiljade ljudi pohodi Lanciano, da vidi ovo čudo...

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #88 poslato: Jun 08, 2008, 05:31:38 pre podne »
^ Taj trik zna i Big Lale!

mumba

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #89 poslato: Jun 08, 2008, 11:59:31 pre podne »
uz dužno poštovanje rez u današnjem poretku masoni ako kažu da je zlato umesto krede svi će verovati !