Autor Tema: Verujete li u Boga?  (Pročitano 17528 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #90 poslato: Jun 08, 2008, 02:40:18 posle podne »
Ja verujem u čuda.
Iako nisam ni religiozan /u konfesionalnom smislu/ ni praznoveran.

Nebojsa Andjelic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 398
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #91 poslato: Jun 09, 2008, 02:35:55 pre podne »
rez napisao/la:
Citat
Čuda se ipak događaju...

Upravo sam bio nekoliko dana u gradu po imenu Lanciano, ... dogodilo se \\\"euharističko čudo\\\" koje privlači pažnju ne samo običnog sveta nego i naučne javnosti...Naime, za vreme Svete Mise, u 8 veku, dogodilo se Čudo: ono što se daje za pričest pretvorilo se u Meso, a  vino se pretvorilo u Krv! U naučnom institutu u Sijeni dokazano je da je zaista u pitanju Meso i da je zaista u pitanju Krv. Naravno, Hristova! Hiljade i hiljade ljudi pohodi Lanciano, da vidi ovo čudo...


Jesi se i ti prosvetio, a Rez?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #92 poslato: Jun 09, 2008, 05:04:47 pre podne »
Jesam Nebojša, jesam. Ali mnogo davno...I to je suviše intimno za forum i za bilo koji oblik javnog komuniciranja. Sory. I prosvetio i prosvetlio, što su dve različite stvari...

Nebojsa Andjelic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 398
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #93 poslato: Jun 10, 2008, 04:43:45 pre podne »
rez napisao/la:
Citat
Jesam Nebojša, jesam. Ali mnogo davno...I to je suviše intimno za forum i za bilo koji oblik javnog komuniciranja. Sory. I prosvetio i prosvetlio, što su dve različite stvari...

Nisam bas siguran da si se prosvetio, ni prosvetlio, mada sam siguran da si malo prebledeo. Ali nema veza, ako je tebi dobro i meni je. ;)

vesna bosnic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 577
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #94 poslato: Avgust 27, 2008, 07:57:54 pre podne »
ninica napisao/la:
Citat
Svi ovi predhodni postovi donekle imaju smisla.Verovati u Boga,znaci verovati u sebe a ne u neka cuda,koja covek prizeljkuje da mu se dogode.Ponekad kada te sreca napusti pitas se gde je tu Bog,ali nista se u zivotu ne dogadja bez nekog razloga.Da,ja verujem u Boga.

Ti si moj put,istina i zivot!VERUJEM.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #95 poslato: Maj 12, 2009, 05:21:49 pre podne »
Da bi čovek u nešto verovao , to mora da postoji!Mnogi ljudi su zbog greha odvojeni od Boga,i nemaju dodirnih tačaka sa Njim, i ceo život žive mimo izvora života, i da bi umirili svoju otupelu savest, postavljaju zlonamerna pitanja, kao, ko je stvorio Boga ili odakle je došao Bog?
Ateista Bertrand Rasel je napisao u svojoj knjizi \\\"Zašto nisam hrišćanin\\\" da ako je istina da je za sve potreban uzrok, onda je i Bogu potreban uzrok. On je iz ovog zaključio da ako je Bogu potreban uzrok, onda Bog nije Bog (i ako Bog nije Bog onda naravno ni nema Boga). Ovo je u stvari bilo malo sofisticiran oblik detinjastog pitanja, \\\"Ko je stvorio Boga?\\\" Čak i deca znaju da stvari ne postaju od ničega, tako da ako je Bog \\\"nešto\\\"onda i On mora da ima uzrok, zar ne?
Pitanje je lukavo jer se krije iza lažne pretpostavke da je Bog došao odnekud i onda pita, gde bi to moglo biti. Odgovor je da ovo pitanje nema nikakvog smisla. To je kao da pitate, \\\"Kako izgleda plavi miris?\\\" Plavo ne spada među stvari koje imaju miris, tako da je pitanje samo po sebi nevalidno.Na isti način, Bog ne spada u kategoriju stvari koje su stvorene, ili su nastale ili su prouzrokovane. Bog je neuzrokovan i nestvoren – On jednostavno postoji.
Kako mi ovo znamo? Pa, mi znamo da iz ničega ništa ne proizilazi. Tako da ako je ikada postojalo vreme gde apsolutno ništa nije postojalo, tada ništa nikada ne bi ni nastalo. Ali stvari postoje. Međutim, kako ne može da postoji apsolutno ništa, nešto je oduvek moralo da postoji. To što je oduvek postojalo mi zovemo Bog.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #96 poslato: Maj 12, 2009, 08:41:08 pre podne »
daj neko svoje licno misljenje, ili ovako naznaci odakle ti text:
http://www.gotquestions.org/Srpski/ko-je-stvorio-Boga.html
Citat

Pitanje: Ko je stvorio Boga? Odakle je došao Bog?

Odgovor: Ateista Bertrand Rasel je napisao u svojoj knjizi \\\"Zašto nisam hrišćanin\\\" da ako je istina da je za sve potreban uzrok, onda je i Bogu potreban uzrok. On je iz ovog zaključio da ako je Bogu potreban uzrok, onda Bog nije Bog (i ako Bog nije Bog onda naravno ni nema Boga). Ovo je u stvari bilo malo sofisticiran oblik detinjastog pitanja, \\\"Ko je stvorio Boga?\\\" Čak i deca znaju da stvari ne postaju od ničega, tako da ako je Bog \\\"nešto\\\"onda i On mora da ima uzrok, zar ne?

Pitanje je lukavo jer se krije iza lažne pretpostavke da je Bog došao odnekud i onda pita, gde bi to moglo biti. Odgovor je da ovo pitanje nema nikakvog smisla. To je kao da pitate, \\\"Kako izgleda plavi miris?\\\" Plavo ne spada među stvari koje imaju miris, tako da je pitanje samo po sebi nevalidno.Na isti način, Bog ne spada u kategoriju stvari koje su stvorene, ili su nastale ili su prouzrokovane. Bog je neuzrokovan i nestvoren – On jednostavno postoji.

Kako mi ovo znamo? Pa, mi znamo da iz ničega ništa ne proizilazi. Tako da ako je ikada postojalo vreme gde apsolutno ništa nije postojalo, tada ništa nikada ne bi ni nastalo. Ali stvari postoje. Međutim, kako ne može da postoji apsolutno ništa, nešto je oduvek moralo da postoji. To što je oduvek postojalo mi zovemo Bog.

ili samo link. jer si ovako ti potpisan jer je tvoja poruka na forumu a nisu tvoje rechi.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #97 poslato: Maj 12, 2009, 09:11:50 posle podne »
ja mislim da Attila treba da tuzi njih zbog narusavanja autorskih prava,sigurno su oni \\\"maznuli\\\" da becejonline njegov post :S
a ako ipak nije tako onda mislim da bi Attila trebao da prekine onlajn propoved jer svi ljudi koje to zanima mogu to isto da nadju na google-u,mozda cak i opsirnije....

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #98 poslato: Maj 13, 2009, 03:02:05 pre podne »
:lol:
Naravno da nisu moje reči,mislio sam da će ti trebati više vremena da to provališ, ali prijatno sam se iznenadio:P   . Š to je tu napisano sto posto se slažem, naravno.
Primetio sam da dosta ljudi na ovom forumu traži dlaku u jajetu, pa sam odlučio da igram na tu kartu.Ako bi ljudi uložili bar pola tolike energije u istraživanje Božije reči i duhovnosti,verujem da bi bilo mnogo manje nesretnih ljudi.
Nikad moji postovi nisu bili sa namerom intelektualnog takmičenja, jer to ni ne mogu biti, jer sam ja mrtav čovek, već su u službi podsticaja ljudi da istražuju Božije istine i da ih primenjuju u svom životu.
Rimljanima 8:38-39
\\\"Jer znam jamačno da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sile, ni sadašnje, ni buduće,
 Ni visina, ni dubina, ni druga kakva tvar može nas rastaviti od ljubavi Božije, koja je u Hristu Isusu, Gospodu našem.\\\"

P.S.
Može se naći mnogo više na inernetu i opširnije,...:cheer:

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #99 poslato: Maj 13, 2009, 03:53:49 pre podne »
Attila napisao/la:
Citat
:lol:
Naravno da nisu moje reči,mislio sam da će ti trebati više vremena da to provališ, ali prijatno sam se iznenadio:P   . Š to je tu napisano sto posto se slažem, naravno.
Primetio sam da dosta ljudi na ovom forumu traži dlaku u jajetu, pa sam odlučio da igram na tu kartu.Ako bi ljudi uložili bar pola tolike energije u istraživanje Božije reči i duhovnosti,verujem da bi bilo mnogo manje nesretnih ljudi.
Nikad moji postovi nisu bili sa namerom intelektualnog takmičenja, jer to ni ne mogu biti, jer sam ja mrtav čovek, već su u službi podsticaja ljudi da istražuju Božije istine i da ih primenjuju u svom životu.
Rimljanima 8:38-39
\\\"Jer znam jamačno da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sile, ni sadašnje, ni buduće,
 Ni visina, ni dubina, ni druga kakva tvar može nas rastaviti od ljubavi Božije, koja je u Hristu Isusu, Gospodu našem.\\\"

P.S.
Može se naći mnogo više na inernetu i opširnije,...:cheer:

Odlično Attila je priznao da je plagijator :ohmy:
ali svetla tačka u svemu tome je što nas više neće smarati svojim propovedima,pošto je priznao da je internet izvor njegovog znanja o svevišnjem,u prevodu prodavao je čovek maglu i izmislio toplu vodu :S

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #100 poslato: Maj 13, 2009, 05:59:33 pre podne »
Znam da si zlonameran boky81,to me uopšte ne iznenađuje. Izvor znanja o Božijem karakteru za svakog hriščanina je prvenstveno Biblija Sveto Pismo.To što sam rekao da na internetu može da se nađe opširnija objašnjenja za određene teme, ne znači da se odnos sa Bogom bazira na virualnom, već na duhovnoj stvarnosti.Znanje ne spašava ali pomaže u zauzimanju kursa prema Spasitelju Isusu Hristu, koji je Spasitelji put prema potpunoj spoznaju Boga.
Moja želja je da se svaki čovek spasi kroz veru u Isusa Hrista, ali to je na vama prijatelji moji....

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #101 poslato: Maj 13, 2009, 12:04:26 posle podne »
mene niko ne smara na forumu. kome se neka tema ne svidja moze je slobodno zaobici.
google je mama, trebalo mi je par sekundi (manje od 5) da nadjem odakle je text :)
inace taj text mi je jos i dobar :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #102 poslato: Maj 13, 2009, 06:18:57 posle podne »
boky81 napisao/la:
Citat
Attila napisao/la:
Citat
:lol:
Naravno da nisu moje reči,mislio sam da će ti trebati više vremena da to provališ, ali prijatno sam se iznenadio:P   . Š to je tu napisano sto posto se slažem, naravno.
Primetio sam da dosta ljudi na ovom forumu traži dlaku u jajetu, pa sam odlučio da igram na tu kartu.Ako bi ljudi uložili bar pola tolike energije u istraživanje Božije reči i duhovnosti,verujem da bi bilo mnogo manje nesretnih ljudi.
Nikad moji postovi nisu bili sa namerom intelektualnog takmičenja, jer to ni ne mogu biti, jer sam ja mrtav čovek, već su u službi podsticaja ljudi da istražuju Božije istine i da ih primenjuju u svom životu.
Rimljanima 8:38-39
\\\"Jer znam jamačno da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sile, ni sadašnje, ni buduće,
 Ni visina, ni dubina, ni druga kakva tvar može nas rastaviti od ljubavi Božije, koja je u Hristu Isusu, Gospodu našem.\\\"

P.S.
Može se naći mnogo više na inernetu i opširnije,...:cheer:

Odlično Attila je priznao da je plagijator :ohmy:
ali svetla tačka u svemu tome je što nas više neće smarati svojim propovedima,pošto je priznao da je internet izvor njegovog znanja o svevišnjem,u prevodu prodavao je čovek maglu i izmislio toplu vodu :S


Ovo je bezobrazluk. Svaki propovednik, - pop, pre mise se priprema. Nigde nije određeno odakle će uzimati materijal za propoved. Attila kao pametan čovek, koristi Internet. Š ta je tu loše. Objasnite mi Vi koji njega kritikujete.Pošto poznajem Attilu vrlo dobro, znam da nekoristi samo Internet, ima tu i puno njegovog znanja ( i neznanja nekih).Tvrdim da neprodaje\\\" maglu\\\".Kao propovednik, on je vrlo dobar. Nastavi Attila, za inat takvima kao što je i boky81.:) :) :), koji intelektualno nemože da stane ni u tvoju senku. Bog te blagoslovio.:) :) :)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #103 poslato: Maj 14, 2009, 03:28:47 pre podne »
Naravno da nista nemoze proci bez Plavog Zoroa koji je uvek tu u centru svih dogadjaja da bi nam delio pamet i rekao ko je u pravu a ko u krivu,odavno te nije bilo,vec sam se zabrinuo da se nisi razboleo,e sad mi je laknulo...
Lose je to sto je Attila plagijator,iliti lopov kako biste ga vi trebali nazvati gospodine(jer vi ste ipak policajac),jer postoje i neke stvari koje se zovu intelektualna svojina,i koje se isto mogu ukrasti kao i materijalna dobra,a to biste vi trebali znati...
A sada gospodine Plavi Zoro,sta ja treba da kazem vama,kada vi napadate mene i otvoreno me vredjate? Mogu samo da vam kazem da mozete da mi pljunete pod prozor i da je svaka uvreda izrecena iz vasih usta za mene kompliment.... prijatno :) :) :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #104 poslato: Maj 14, 2009, 04:36:17 pre podne »
Čitajući postove koje ti pišeš, i koje Attila piše, a poznavajući i tebe, a njega još bolje, izveo sam zaključak, da mu ti ni u senku nemožeš stati. Ako si ti to primio kao uvredu, neka ti bude na zdravlje.

I još nešto. Attila mi je jako blizak - rod,kao da mi je sin, vređaš njega, vređaš i mene.Nemože svako biti \\\" bezbožnik\\\" kao što si ti, i pljuvati na sve oko sebe bezkrajno, ako nije po tvojoj volji, i po tvom razmišljanju.Rekao sam ti već jednom, pusti Attilu neka propoveda, to mu je posao, a ovo je demaokratski forum, postoji sloboda govora i mišljenja.Ako ti nešto smeta, ti ga nečitaj, preskoči,ostavi. I prestani više samnom da  se raspravljaš, ako ništa drugo, poštuj moje godine i moje iskustvo. Nisam te takvog upoznao, i mogu ti reći, da nakon onako sjajno odrađenog posla,( akcija Osmeh) promenio sam mišljenje o tebi, i to nažalost u negativnom kontekstu.Ajde momče, ti lepo nađi sebi drugog, tebi ravnog, pa se sa njim \\\" zabavljalj\\\" do mile volje. Možda ćeš da \\\" izvučeš\\\" jedno iza ušiju od nekog, pa ćeš se setiti kako se pošuje drugi- stariji, jer ko nepoštuje drugog, taj ni sebe nepoštuje.
Momče nek si ti meni živozdrav.:( :( :(