Autor Tema: Svaki dan bogatiji za informaciju?...  (Pročitano 3251 puta)

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Svaki dan bogatiji za informaciju?...
« poslato: Decembar 08, 2007, 05:03:33 pre podne »
Opste je poznato da je najbogatiji onaj covek koji poseduje prave informacije u pravo vreme...B)
U 21. veku, veku u kojem zivimo, postoje raznorazni izvori informacija, a svakako jedan od najpouzdanijih jeste internet, ciji smo, moglo bi se reci u velikoj meri, postali pravi zavisnici.

Zanima me da li ste zadovoljni sto zivite bas u 21. veku, da li vam on pruza sve ono sto bi zeleli, ili mislite da nam jos uvek puno toga fali? :huh:
I naravno, kakvu ste korisnu i vrednu, ili, pak, neku sasvim sasavu i zanimljivu informaciju, danas saznali putem interneta?:)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Svaki dan bogatiji za informaciju?...
« Odgovor #1 poslato: Decembar 08, 2007, 05:28:57 pre podne »
Danas sam malo prosirio muzicku kulturu.Procitao sam nesto iz biografije Nane Mouskuri.

tanja mitic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1151
    • Pogledaj profil
Odg: Svaki dan bogatiji za informaciju?...
« Odgovor #2 poslato: Decembar 08, 2007, 05:33:17 pre podne »
da, Siren...fali nam ono najbitnije a to su ljudskost i bliskost koju smo izgubili ne tako davno....ja lično i ne uživam baš u plodovima 21. veka a ne zato što mi ne pruža ono što bih želela. Ja se oduševljam svim onim naučnicima, muzičarima, slikarima, književnicima, arhitektama,...GENIJIMA iz istorije koji su pružili čovečanstvu tada jako puno a mi sada samo ubiramo plodove njihovog rada....oduševljavam se Mocartom koji je komponovao nikada zaboravljena dela, Van Gogom koji je takodje napravio prekretnicu u slikarstvu kao i mnogim drugima sličnim njima samo iz druge branše. Divim se tada napravljenim dvorovima, piramidama, mostovima, ....mi u 21. veku...koga i šta imamo?...pakost, ratove, izdaje, bolesti, zaraze, katastrofe, nemire, nezadovoljstva,sve više duševnih i psihičkih bolesti ...šta æemo MI ostaviti narednim generacijama....internet?!...i nervozu kada nam se net prekine ili isključi ili pak mobilni pokvari ili nije dostupan...hm...

...a šta sam saznala preko interneta večeras?..mnogo toga...i poznate misli i izreke, i vesti, i šta se dešava u gradu kako večeras tako i naredne nedelje...tako da i ne moram nigde iæi niti nekog pitati da bih saznala još nešto više....tu mi je komp i vi i protok informacija...

Bravo ..mnogo inspirativna tema... :tapsh:

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Svaki dan bogatiji za informaciju?...
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2007, 07:17:21 pre podne »
Ja sam licno danas bogatiji za jos jedan stih.Naravno od Crossa enciklopedije.
LET THE DARK DO WHAT THE DARK DOES BEST....

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Svaki dan bogatiji za informaciju?...
« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2007, 05:58:33 posle podne »
Ja sam se bavila mitom o Sizifu :laugh:
jer sam trazila poentu Kamijevog bezlicnog Stranca...

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Svaki dan bogatiji za informaciju?...
« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2007, 06:08:14 posle podne »
Procitao najnovije vesti na B92.com

Tatjana Hodi

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 60
    • Pogledaj profil
Odg: Svaki dan bogatiji za informaciju?...
« Odgovor #6 poslato: Decembar 09, 2007, 08:51:28 posle podne »