Autor Tema: ISHOD SASTANKA!  (Pročitano 15761 puta)

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: ISHOD SASTANKA!
« Odgovor #75 poslato: Januar 25, 2008, 03:51:22 posle podne »
Scena III
Tipična vojvođanska birtija. Za jednim stolom sede Igrutin i Cross. Pred njima puno praznih flaša, prepuna pepeljara i ostaci od bureka. Za drugim stolom Mali Lala i Rez. U uglu birtije tamburaši, tiho počinju pesmu \\\"Ne vredi plakati...\\\"
MALI LALA: (sa umornim izrazom lica pevuši) Ne vredi plakati...
REZ: (skače, sav zajapuren i urla) Ma šta ne vredi!!! Dokle to ne vredi?!?! Vredi!!!! (počinje da plače)
Tamburaši tiho nastavljaju sa svirkom, Cross i Mali Lala zasuzili, Igrutin tiho jeca, publika plače... Najzad jedinstvo u akciji...
NOVI DIREKTOR POZORIŠ TA: Ajmo, gotovo... Dosta je bilo... Bješte kućama, i nemo da mi sutra neko dođe bez trenerke u ustanovu!
12. maj 2008.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: ISHOD SASTANKA!
« Odgovor #76 poslato: Januar 25, 2008, 04:20:20 posle podne »
Sayber teatar,super! To sam i mislio da treba da probamo.

Ajmo dalje...Ko je sledeci scenarista?

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: ISHOD SASTANKA!
« Odgovor #77 poslato: Januar 25, 2008, 08:04:51 posle podne »
MALI LALA: Ne vreeedi bežati kućama...
IGRUTIN (jecajući): Ne znam dal\\\' vredi, il\\\' ne vredi, još jednu turu da s\\\' Cross ne uvredi
CROSS (plačući):Ta, šta ću kuuući tako raaanoooo, ko mečekaaaa taaamoooooooooo
REZ: ma VREDIIII!!! Ljudi...!!! Aj direktore pokaznu vežbu ovim omladincima kako se beži kući!!!
NOVI DIREKTOR POZORIŠ TA: Ček bolan da metnem štucne i kostobrane, ako se spotaknem o što-šta (nazuva štucne)
CVEJA: Priprema... prozor... skači!!!
NOVI DIREKTOR POZORIŠ TA: Joooj, bolan, kroz prozoooor, ka sav kulturan svijet... (iskače kroz prozor hitrom hitrinom i brzom brzinom)
/ponoć otkucava - počinje 13.maj, na scenu ulazi Policija_72 sa flašom najbolje barack palinke/
POLICIJA_72: Ajde komami, častim... Nema više \\\"ako nas se sete - sete\\\"! Setila se vaš komam na Dan od bezbednost!
SVI UGLAS: To careeeeeeeeeeee!!!!!  (nalivaju se fićoci, svi pevaju \\\"Miicija trenira stogoću...\\\")
/upadaju Marina_the_Press, Sirenica i Višnjica sa oklagijama i kreću da biju - sem Policija_72, on je slavljenik, njega vijaju da poljube... pesma se pretvara u \\\"Žene sada sprovode strogoću.../

-- dalje .....

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: ISHOD SASTANKA!
« Odgovor #78 poslato: Januar 26, 2008, 08:38:24 pre podne »
Radio je moj medij, zato pokrecem ovu  emisiju na Radio Forumu umesto pravljenja pozorisne predstave!

 Emisija: VESELI SUBOTA!
mozete je slusati na WWW.becejolinjali.com

Dobro vece dragi slusaoci i slusalice, sa vama je i veceras veseli subota u emisiji VREME SMRTI I RAZONODE!
Nakon himne Mars na Drini, predstavicu nase goste.
/Ide mars, koji su neki Srbi u parlamentu predlagali za himnu, ali predlog nije prosao. Stvarno ne znam zasto!/

Dakle, nasi gosti veceras su Predsednicki kandidati od kojih je jedan Predsednik, a drugi ce biti, mozda. Sadasnji Predsednik je iskazao neverovatni i nicim izazvani entuzijazam da se ide na izbore /ko Sloba kad ga Mira nagovorila, pa puko!/, a drugi vec odavno pokazuje pretenzije na predsednicko mesto /on je najvise mahao svom Predsedniku Seselju kad je ovaj odlazio za Hag/.

Dakle, Boris Osvajac i Toma Kardiohirurg.
Dobrovecedobrodoslikakostestaraditejesteumorniodkampoanjeimismoverujte...
Prvo pitanje za nase goste: Kako se osecate u Drugom krugu? Kasnije cemo vam pustiti priloge o tome kako se osecaju gradjani koji se nalaze u Devetom krugu.
Boris Osvajac: Osvojicu Evropu!
Veseli subota: Hm, prilicno varvarski s vase strane...
Boris Osvajac: Kad gubimo svoje teritorije nabolji mamac za pucanstvo je - osvajanje novih!
Veseli subota: Ne mislite valjda ozbiljno?
Boris Osvajac: Ma ne mislim ja, vec onaj Saper. Rekao mi: treba da rices, treba da pokazes snagu, odlucnost...
Veseli subota: Pa jeste li odlucni?
Boris Osvajac:  Jesam. A mozda i nisam.
Veseli subota: Pa ne cini li vam se da bi pre Toma Kardiohirurg, pre mogao osvojiti Evropu nego vi? Mislim, on ima ta varvarska...
Toma Kardiohirurg: Tako je. Ja i mislim da ću osvojiti Evropu a ne Boris! Ima da kucamo kao Jedno. Pa da zakucamo na vrata Evrope. Sta zakucamo? Razvalimo vrata Evrope, je...cu im ja milu mater, samo da mi...izvinite...ovaj...ja postujem sve u Srbiji: i Putina i majku mu.
Veseli subota: Putinu majku!? Izvinite kako mozete to reci za Predsednika jedne drzave...
Toma kardiohirurg: Nemojte da me izvrcete. To mi stalno rade ovi na B52! Znam ja dobro sta sam rekao. Ja sve postujem. Evo, juce sam bio u Vojvodini i sreo sam neke Madjare. Ljudi ko ljudi: imaju dve ruke, dve noge, usi, oci, nos i sta bih ja sad imao protiv njih. Oni meni ne smetaju. Brzo su se sklonili. Postujem razlicitost. Vazno je da smo svi isti, a to sto smo razliciti kome bi to smetalo.  
Boris Osvajac: I ja sam isti takav. Cak i slicniji nego sto se misli. I meni su juce sva plemena vojvodjanska dala podrsku! Da osvojimo Evropu zajedno! Dogovorili smo se: oni ce biti pesadija, he,he /reko mi Monti Pajtic da tu treba da se nasmejem/.
Toma Kardiohirurg: Od srca srcu, od srca srcu - podravka juha!
Boris Osvajac: Jel ti to meni?
Toma Kardiohirurg: Jok, meni!
Boris Osvajac: Razbicu te na izborima!
Toma Kardiohirurg: Treba imati srce za to! A ja ga imam i presadicu ga 3. februara u bolnici \\\"Srbija na kraju Evrope\\\". Moje srce ce imati ceo moj narod. Sta ce meni? Pa svi znaju da sam ja skroman covek.
Veseli subota: Emisiju prekidamo zbog vesti, pa nastavljamo. Do besvesti i nazad. Vreme smrti i razonode, samo na talasima Radio-Foruma!

Policija_72

  • Gost
Odg: ISHOD SASTANKA!
« Odgovor #79 poslato: Januar 26, 2008, 08:34:27 posle podne »
Igrutine, tvoj deo scenarije je najbolji, pogotovo onaj deo sa \\\" barack palinkom\\\", da znaš, ako dođe do predstave, ću da Vam donesem barack palinku, ako treba čak ću i uniformu obući, i to sa opremom, što znači da ću doći sa \\\" palicom\\\", ali samo onda ako mene nebudu tukle navedene ženske osobe.Nemoj baš na praznik \\\" dan bezbednosti\\\" da me biju.Preškrabaj taj deo. :dedica: :ljutazena::) :)

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: ISHOD SASTANKA!
« Odgovor #80 poslato: Januar 28, 2008, 10:47:04 posle podne »
bolje sad?

ajmo dalje scenarijoooo

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Odg: ISHOD SASTANKA!
« Odgovor #81 poslato: Januar 30, 2008, 06:33:29 posle podne »
ja se izvinjavam svima onima koji su mislili da cu se angazovati oko ove predstave... evo, sada vidim da nisam nista propustila. nisam imala net, niko mi nista nije javljao, bila sam drage volje da ucestvujem.
a inace, scenario je dobar... heheheheheheheheehehhehehehe:D

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: ISHOD SASTANKA!
« Odgovor #82 poslato: Januar 30, 2008, 06:45:24 posle podne »
Sinoc sam pricao sa Cvejom malo i na ovu temu. Rekoh mu da se mozda i moze skupiti desetak ljudi koji ce stvarno i ozbiljno ucestvovati. Ja cu se pored posla angazovati koliko mogu, mada je to relativno malo. Ali ajde da vidimo dal` sam u pravu? Jel nas ima 10ak?

Leana Tajkov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 284
    • Pogledaj profil
Odg: ISHOD SASTANKA!
« Odgovor #83 poslato: Februar 01, 2008, 05:45:57 pre podne »
Ako se i ja racunam , ondak nas je 11 :)