Autor Tema: Prihvatiliste za napustene pse  (Pročitano 12669 puta)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #15 poslato: Februar 11, 2008, 12:53:31 pre podne »
Mr.Smith napisao/la:
Citat
Moglo bi se prihvatiliste proširiti pa da prihvatate i ljude koji nemaju kuda, a takvih je sve više otkad nas je uhvatio kapitalizam...


Prvo ljudi,tj. deca,pa onda voditi `veliku` brigu o zsivotinjama.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #16 poslato: Februar 11, 2008, 05:25:21 pre podne »
PRASE JE UJELO DETE.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #17 poslato: Februar 11, 2008, 05:26:58 pre podne »
DETE JE UJELO PRASE.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #18 poslato: Februar 11, 2008, 05:28:01 pre podne »
Ivanhoe napisao/la:
Citat
Mr.Smith napisao/la:
Citat
Moglo bi se prihvatiliste proširiti pa da prihvatate i ljude koji nemaju kuda, a takvih je sve više otkad nas je uhvatio kapitalizam...


Prvo ljudi,tj. deca,pa onda voditi `veliku` brigu o zsivotinjama.


 Samoj sam sebi dosadna.... al sta cu.:(
 Pokrenite inicijativu, krenite u pricu i ja sam sa vama!!!!:)  Pogledajte moj post (izvinjavam se na duzini, al ne moze krace... htela sam da pomognem kvalitetu komunikacije na forumu!)u delu o Forumu i sajtu ... pa ono ocenite sajt od 1-5.......

 Kao pojedinac sam, kada su mi prilike dozvoljavale, hranila gladnu decu.. Kao pojedinci mozemo uraditi jakooo malo, kao drustvo mnogo...... I tvrdim vam cela ova prica sa napustenim psima nastala je zbog ljudi( koji su ujedno i uzrok velikog broja pasa lutalica), jer samo oni koji vole ljude mogu da vole i zivotinje, pa zvali se oni pas , macka, konj, slon ili kakogod drugacije, a u centru svega je zapravo harmonija svega sto je zivo i Coveka na prvom mestu!!!

... i da zaboravila sam da vam kazem da je ona \\\"iskrica\\\" iz predhodnog mog posta istinita.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #19 poslato: Februar 13, 2008, 06:47:11 pre podne »
... evo ti i moj tacak i poen a podrsku sweet tooth......

Mr. Smith , tebi se javno izvinjavam, jer sam po tvom prvom postu mislila da si od onih koji me prozvase da brinem vise o zivotinjama nego o ljudima... a ti dao podrsku i rekao da je dobro sto ovaj grad ima prihvatiliste..... ( a za onaj deal se javi kad god).... i tebi poen za 6 sati nemoz\\\' pre!

... a sad moj macak, Sta mislite kako se zove?

 

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #20 poslato: Februar 13, 2008, 04:36:08 posle podne »
Da nije Toša, slučajno....

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #21 poslato: Februar 13, 2008, 06:53:45 posle podne »
Tosa nije ni slucajno
...a za ovo drugo no comment!

... A evo sada i fotkica jednog kuce iz prihvatilista.
Srecno udomljena i zove se Lola.

 

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #22 poslato: Februar 14, 2008, 03:23:31 pre podne »
Jako volim zivotinje, na zalost zivim sa zenom i troje dece u pedeset kvadrata pa nema sanse da imamo psa ili macu.
Inace sam se obradovao kada sam cuo prihvatiliste jer Becej ima potrebu zbog velikog broja pasa lutalica.
Kao sto sam vec napisao na ovom forumu, bio sam u Johannesburgu skoro godinu dana i nisam video ni jednog psa lutalicu jer im odlicno radi SAPS sluzba za kontrolu i prava kucnih ljubimaca. Tamo se placaju velike kazne kada nadju vaseg psa na ulici , a svi su registrovani. Cak i kada se kuja osteni i kada poklanjate kuce morate prijaviti kome su poklonjene da bi bili registrovani i vakcinisani. A odavno je cipovano vise od 80% pasa.

To je veliki posao ali mnogo manji nego surovo uklanjanje sa ulice pasa koji nisu krivi sto su izbaceni.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #23 poslato: Februar 14, 2008, 04:23:23 pre podne »
....a sta mislis da se prikljucis Tauri sa svim tim tvojim iskustvima.....:)

... da problem je ogroman i ne znam vise kako da ljude ubedimo da moraju imati odgovornost,  prvo zvog svih ljudi i dece a posle i zbog tih napustenih zivotinja. U pravu si ne prati nas zakon....:(  Mi idemo pre njega.... Mada pokusavamo da radimo u skladu sa tim buducim.Poklanjamo pse uz ugovor , cipovane i vakcinisane.... i da znas znala sam da si ziveo \\\"napolju\\\". Pozdrav:)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #24 poslato: Februar 14, 2008, 06:46:22 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
PRASE JE UJELO DETE.


PAS JE UJEO MALOG KINEZA.

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #25 poslato: Februar 14, 2008, 06:47:31 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
DETE JE UJELO PRASE.


MALI KINEZ JE POJEO PSA.

Policija_72

  • Gost
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #26 poslato: Februar 14, 2008, 06:53:38 posle podne »
Juče sam prolazeći ul. Vojvođanski Brigada, mislio sam da je  prihvatilište za napuštene pse, premešten u tu ulicu. Psi su lutali u čoporu od 10 do 15 komada, lajali na svakog, tukli se između sebe, i plašili prolaznike. Gde su  Š  I N T E R I...?????, da ih pohvataju. Znaju da se slikaju na TV, Ali ih na ulici nema, a dobili su, ako sam dobro informisan, i nov auto za prevoz uhvaćeni kerova lutalica.Na posao gospodo.:) :) B)

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #27 poslato: Februar 14, 2008, 08:00:37 posle podne »
Lusy, sta se desava sa psima koje pohvataju sinteri?
Odstrel ili mogu nekako da ih transportuju do azila?


Pitam jer se u NS i Bgd uglavnom  primenjuje ova prva varijanta!:dry:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #28 poslato: Februar 14, 2008, 08:47:59 posle podne »
.... a da se i vi cika Policija_72 prikljucite. Nemam pojma ko ste \\\' al po nick-u vam je to i duznost... a kao gradjaninu ovog grada duznost po savesti..... Dakle svi ti psi nisu pali s\\\'neba.( sem ako nisu vanzemaljci)... Za njihivo prisustvo na ulicama \\\"krivi\\\" smo mi ljudi.
 I na zalost dok to ne ukapiramo SVI imacemo copore pasa po ulicama.
Procitajte post konjske muve... debelo je u pravu.
... Za vasu informaciju   SINTERI odavno vise ne postoje i zabranjen je odstrel pasa. Ljudi se moraju nekako udruziti i resiti problem, koji su sami zakuvali.
... Eto mi se dobrom voljom prihvatismo istog......

 Taura je dobila automobil od Drustava za zastitu zivitinja Djurdjevo... i to nije palo s\\\'neba. Neko je tamo prepoznao da u Beceju postoji grupa ljudi koja hoce da resi problem... neko je to i zasluzio, dragi moj cika Policija_72, a to sigurno niste VI.
... i svaki dan smo na ulicama.... i odnose se psi u grupama po 5-6 i prolaze veterinarsku kontrolu. Nemoz\\\' brze, a ja bih licno volela da se problem resio jos jucse, jer bi se tada bavila nekim drugim stvarima u zivotu.
..... Zato zasucite rukave, cika Policija_72 , pa na posao;)

@Gospodar vremena- odlicno pitanje
.. mislim da sam ti delom dala odgovor u gore napisanom. Narvno da i u BG i U NS postoji problem pasa lutalica.... samo mnogo veci, jer su i gradovi mnogo veci.
.............
 Doslednom primenom zakona, i ucescem svih gradjana, problem bi se  mogao resiti  mnogo pre....Ovako dok mi u klin ,a vi u vrata.... tesko:(
..... Prve vidljive rezultata je moguce videti posle 2 godine, naravno uz gore sve nabrojano... i jos samo da dodam: sterilizacijom i kastracijom .... i to ne samo pasa na ulicama grada, nego i pasa po domacinstvima ( ili da ih vlasnici \\\"cuvaju\\\" kada su u teranju, sto bi se ovde kaz\\\'lo).
 Kod nas u Beceju \\\" ljubimaca\\\" ima oko 10 000 , pa onda malko pobegne, kad je vreme parenja.... pa nam eto , ako su pola zenke i pare se samo jednom godisnje (a pare se i dvaput) i imaju samo po 4 kuceta od cega pola neka ne prezivi dolazimo do cifre od:
5000*4= 20 000 kucica
20 000-10 000= 10 000 novih pasa lutalica.( uz vec ove postojece)
... Eto ciste matematike.

.... Pa  vas ja sve pitam , dragi moji, ciji je ovo problem?
 Moj i nas nekolicine, u odnosu na broj stanovnika, koji su se uhvatili u kostac sa problemom, dobrovoljno.... i potpuno volonterski.... ili Vas koji sedite skrstenih ruku i ne zelite da skapirate da ste i Vi odgovorni !
.... lep dan vam zelim:)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #29 poslato: Februar 14, 2008, 08:57:59 posle podne »
...i da izvini Gospodaru vremena, nisam ti do kraja odgovorila na pitanje.
....Psi koji se uhvate na ulicama grada... i sve ono sto sam napisala gore, odnose se u Prihvatiliste gde se dalje o njima brinu radnici koji su tamo zaposleni, koje je obezbedila opstina, kao i hranu i veterinarsku brigu...... uz nas iz Taure.