Autor Tema: Prihvatiliste za napustene pse  (Pročitano 12612 puta)

TiDža84

  • Gost
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #30 poslato: Februar 14, 2008, 09:06:42 posle podne »
Lusy...tesko je danas boriti se sa vetrenjacama i menjati svest ljudi,nije ih briga ni jedne za druge a kamoli za zivotinje...treba ih dobro udariti po dzepu da bi se opametili,a mozda ni tada...a ovamo se svi pitaju sta je sa...umesto da zasucu rukave i ucine nesto...Ja sam imala 6 predivnih macaka i volela sam ih kao svoju decu,dok nekom iz komsiluka to nije zasmetalo i dok ih nije potrovao svih 6.I kako ja sad da ponovo ulazim u celu tu pricu kad sam jedva i ove prebolela,bili su mi kao clanovi porodice,uvek pravili drustvo i uveseljavali me...i zaista sam ogorcena,razocarana i ljuta na tu slobodno mogu reci PROKLETINJU...KO NE VOLI ZIVOTINJE NE VOLI NI LJUDE...I TO JE TAKO!!!!

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #31 poslato: Februar 14, 2008, 09:40:36 posle podne »
Uh...:blink:

tebe sta god da neku pita, ti kroz odgovor isprozivas, onako shmekerski, izmedju redova ...:S

Policija_72

  • Gost
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #32 poslato: Februar 15, 2008, 01:58:57 pre podne »
Lusy  
             
.... a da se i vi cika Policija_72 prikljucite. Nemam pojma ko ste \\\' al po nick-u vam je to i duznost... a kao gradjaninu ovog grada duznost po savesti..... Dakle svi ti psi nisu pali s\\\'neba.( sem ako nisu vanzemaljci)... Za njihivo prisustvo na ulicama \\\"krivi\\\" smo mljudii .


  A što se žeštiš draga moja.Mlada si čuvaj zdravlje.Ja o Vašem poduhvatu,volonterskom radu, imam najlepše mišljenje. Osuđujem i ja te neodgovorne građane, koji nemogu za svog psa da plate  sto dinara, nego ga isteraju na ulicu. Takav za mene nije čovek. Da Vam se pridružim, vrlo rado ću to da učinim, ako me pozovete.Jest, stariji sam, ali nekad i i MI nešto vredimo.
  Nisi dobro sročila rečenicu, nismo MI krivi, nego oni nesavesni koji to čine.Pa zato opet kažem, gospodo na posao.:huh:

Policija_72

  • Gost
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #33 poslato: Februar 15, 2008, 02:14:18 pre podne »


 Vidi Lusy ovu lepoticu, zauvek me je ostavila u Maju.Kao da sam sahranio najrođenijeg, tako sam se osećao. Sada imam ovog lepotana, jako ga volim,on mi je najbolji drug.


Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #34 poslato: Februar 15, 2008, 02:42:14 pre podne »
Samo, (kako rece Lusy da imam neka iskustva)da vam kazem nesto vrlo bitno. U Johanesburgu sam cuo a i doziveo sledece:
Tamo komsija prijavi komsiju ako: maltretira svog psa, ne prijavi okot, slabo hrani, drzi agresivne pse koji se tuku medjusobno itd.
U slucaju da nekom ugine pas, on ode pa prijavi ,jer ako to ne uradi prijavice komsija kada vidi da fali. A onda sledi pitanje , gde je pas i da nije slucajno pusten ili poklonjen a nije prijavljeno. Uostalom da li mozete zamisliti kako bi bilo u gradu od dvanaest miliona stanovnika da nema takvog nacina rada. Psi bi jeli ljude po ulicama.

Ali jos nesto da se zna. Tamo je pas cuvar i pored ljubimca on je i potreba, i ako i neko udje neovlasceno  i ako ga psi usmrte niko ne odgovara. Zato ljudi i imaju drugaciji odnos prema psima. A kod nas je to za mnoge jos uvek ljubav dok je stene, a kad poraste i pocne da jede vise u dzak pa usput iz auta napolje. Bruka.
Resavanje ovog problema je veliki posao ali je najveci problem svest vlasnika. Covek moze da menja ljubimce kad pozeli, ali taj isti ljubimac, pas kada ostane na ulici tesko moze da nadje novog vlasnika. Svaki covek bi trebao da zamisli kako bi bilo njemu da ga izbace na ulicu bez hrane i ljubavi necije. Sada vec idem duboko ali tako ja mislim, a  oni....neka se zamisle. Evo kako to rade ljudi koji vole svoje ljubimce, mozda je i preterano ali ipak neko prozivi po deset-petnaest godina pa mu nije lako kada se rastane.

Policija_72

  • Gost
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #35 poslato: Februar 15, 2008, 06:25:37 posle podne »
E dragi moj \\\" muvo \\\", ovo ti je balkan. Tu se negleda ni komšija, kamoli njegov pas. U N.Sadu umrla žena, pre tri godine u stanu, u stanbenoj zgradi, pa su je sad pronašli. Hoću da ti kažem, tu ne gleda ni čovek na čoveka.Kako si ono rekao BRUKA.:( :(

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #36 poslato: Februar 15, 2008, 06:29:47 posle podne »
Vala baš.

:(

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #37 poslato: Februar 15, 2008, 06:41:32 posle podne »
Sta mislite...Da li se vise brige vodi o psima `azilantima` sa gore postavljenih slika ili o becsejskom `Brus Liju`...ili mozsda je ovo pitanje  pogresno,bez smisla?Mozsda se nesto promenilo u medjuvremenu...
Mozsda je lakse pomoci zsivotinjama,nego ljudima,ili...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #38 poslato: Februar 15, 2008, 11:02:48 posle podne »
Uf…. Tesko pitanje……:blink:
Kako znam da ce ovaj post biti poduzi, upozoravam one koje ne interesuje tema da
 â€œ preskoce”.
....Ivanhoe- odlicno pitanje!
 Koliko znam u budzetu nase opstine predvidjeno je 16 000 000 dinara za socijalnu zastitu. Od toga, prvi put u istoriji naseg grada, predvidjena su sredstva za realizaciju 3 projekta.
-“ Kuca na pola puta”- predvidja sredstva za zbrinjavanje dece bez roditeljskog staranja, koja su napunila 18. godina. To vam je ono…. Deca napune 18, pa po nasem zakonu, niko vise nije duzan da se brine o njima. ( verovatno ste gledali reportazu o mladima u BG, koji zive u kanalizaciji- na B92). Koliko znam u Beceju je odredjena kuca koja treba da bude restaurirana i da sluzi u te svrhe, kako bi deca bez roditeljskog staranja, a 18+ .su,  imala svoj dom….. za detalje pitalje upucenije.
-“Pomoc u kuci”- pretpostavlja saradnju opstine i “Gerontoloskog centra”, kako bi se pomoglo nasim starim, bolesnim i siromasnim sugradjanima.
-Lokalni akcioni plan za decu je treci projekat koji predvidja sredstava za projekte napisane od strane raznih NGO u nasem gradu , koja upravo dodeljuje opstinaa ticu se nasih najmladjih.
… Koliko znam ovo su samo inicijalna sredstva, a od nas samih i nase sposobnosti, zavisi da li ce biti i jedina ili ce se naci “neko” ko ce dalje pisati projekte i konkurisati.dalje kod raznih fondova..
….Eto toliko ja znam onako prosto” narodski “

….Znam da ukoliko sve ovo zazivi, niko nece “morati” da me zove.
….. Tu sam da pomognem koliko mogu..

 â€¦Ivanhoe, molim te,  napisi nesto o tom “nasem” becejskom Brus Li- ju, verujem da nisam jedina koja to pita.

Htela sam sa vama da podelim jedno licno iskustvo. pa tada, vi  sami zakljucite “ gde smo”, a kao odgovor na Ivanhoe-ovo pitanje.

Bio je oktobar. Ponedeljak, mislim 15-i.
....Vracala sam se iz Prihvatilista u kome je u to vreme harala macija kuga.( koju smo mi uspeli da zaustavimo za 14 dana, eto vam jos jedne informacije, koju su, verujem, malobrojni znali) i isla na sahranu one nesrecne zene koja je izgorela.
 
…Vracajuci se Zelenom ulicom, negde kod “Sladicevog” trznog centra, najpre sam videla motor na putu…. pa patiku…. Kolona se kretala sporo… Nije mi bilo jasno sta se desava….., dok nisam videla coveka kako lezi na sred raskrsnice….. Naravno da sam se zaustavila…( bilo je slobodnog mesta za parkiranje). Tu je bio cika Milan( nas Becejac) i jos jedan covek koji je donosio vodu iz “Largosa”. …Vreme 15.05…….. Nas troje i…. onaj nesretni covek koji je lezao na sred raskrsnice.
…. Sklanjali smo se da nas neko ne udari (naravno ne pomerajuci povredjenog)…… Gomila autobusa je prosla……. Okupila se grupa znatizeljnika, na pristojnoj razdaljini,..... ali niko da pridje….. Niko nije zaustavio saobracaj……. Niko se nije zaustavio od vozaca.
... Hitna i policija su stigli 20 minuta kasnije…
Drugi covek je lezao na biciklistickoj. On je vozio gore pomenut motor……
..Sada je sve ok( samo oni znaju kako im je bilo), ali meni je ostalo lebdece pitanje u glavi!
Zasto?
…..Zasto se niko od prisutnih, nije priblizio da pomogne?

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #39 poslato: Februar 16, 2008, 01:06:34 pre podne »
Da poznajes osnove prve pomoci, verovatno ne bi postavljala takva pitanja.;)
Tom prilikom je pomenutom coveku opasno povredjena kichma i prshljenovi, a covek sa takvim povredama se ne pomera i ne dira do dolaska Hitne pomoci!:cheer:
U protivnom mozes da izazoves smrt pomenutog u roku od odmah, ako se nestrucni trpaju da pomazu!:huh:

Lusy napisao/la:
Citat


 â€¦Ivanhoe, molim te,  napisi nesto o tom “nasem” becejskom Brus Li- ju, verujem da nisam jedina koja to pita.



http://www.becejonline.com/component/option,com_fireboard/Itemid,27/func,view/id,17303/catid,22/


:laugh:

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #40 poslato: Februar 16, 2008, 02:43:27 pre podne »
Zasto?
…..Zasto se niko od prisutnih, nije priblizio da pomogne?



Dobro pitanje, zašto? Probaću da odgovorim pre sebi nego drugima. Otuđeni smo ...mnogo.
Ljudi su svašta doživeli u proteklim godinama pa i neće da pomognu. Moj primer, pre nekoliko godina.
U Sinđelićevoj kod doma staraca, vozim auto i vidim stariji čovek pada sa bicikla. Stajem i istrčavam da pomognem. Vidim da je u redu, na sreću, samo mu je pozlilo i smeštam ga u auto a bicikl u gepek pa sa njim kući. Ne mogu da komentarišem ljude koji su prolazili kao da se ništa nije dogodilo ali moram sina tog čoveka koji se po pozivu komšija nije pojavio sledećih tri sata koliko sam ja sedeo sa čovekom. U međuvrevenu su došli iz hitne pomoći, zamole me da ostanem do dolaska nekog od porodice. Na kraju ja odlazim jer moram, a ostavljam komšiju sa njim. Nikada niko od rodbine nije nazvao da pita šta se desilo i kako je bilo, a znaju ko sam jer me poznaju. Nisam čekao nagradu ni tapšanje po ramenu, iskreno vam kažem.
E to nam je sada opšta pojava. Kako onda očekivati da iko pokupi povređenog psa sa ulice, ili bar da javi nekom.
U slučaju koji spominješ, u redu , ne bi trebalo pomerati povređene, ali je neko mogao da obezbedi tridesetak metara ispred da upozorava ostale učesnike u saobraćaju na nezgodu. Ali pverujem da je mnogo njih  gledalo do kraja šta se događa , ja ne znam nisam bio, ali  sigurno niko nije imao vremena da to i uradi. Tuga u šta se ljudi pretvaraju...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #41 poslato: Februar 16, 2008, 02:53:25 pre podne »
Lusy napisao/la:
Citat

…. Sklanjali smo se da nas neko ne udari (naravno ne pomerajuci povredjenog)……


 Gospodaru vremena( dugacko ti ovo ime).... verujem da nisi dovoljno pazljivo procitao predhodni post. Medicinski radnik sam po skoli, po zanimanju sam do skora bila muzicar ( 20 godina)...... a sada sam volonter!
.... Sam proceni da li sam imala dovoljno znanja iz prve pomoci!

.... Povredjenog smo bukvalno stitili svojim telima.
 
.... Pitanje: Zasto? je bilo postavljeno metaforicki u skladu sa Invanhoe-ovim pitanjem......
... Da li sve danas zavisi od politike?.....
.... Verujem da mnogo vise zavisi od nas ljudi.
 
.... Moglo se pomoci na razne nacine, npr. zaustaviti saobracaj.

Ne mogu vam recima predstaviti osecaj koji sam ja tada dozivela i kada sam shvatila da je jako malo ljudi u pravom smislu te reci.
.... Vozaci su samo prolazili i prolazili... a kada sam ja polagala vozacki, sastavni deo je bio i deo koji se zove Prva pomoc....

..... e pa kod mene su tog dana svi pali jer se niko nije zaustavio.

.. Sto se tog naseg Brus Li-ja tice hvala na informaciji. Zaista nisam znala ( nisam bila u Beceju 20 godina).... i nikada me nije sramota da pitam ono sto ne znam.
.....Ajd\\\' sad ja odo......

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #42 poslato: Februar 16, 2008, 07:40:56 posle podne »
poz lusy samo da se javim ako zatreba pomoc u odgovaranju na pitanja u vezi prihvatilista samo javi registrovao sam se pa kad stignem pomoci cu samo javi.nasim psima treba pomoc

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #43 poslato: Februar 17, 2008, 09:08:33 pre podne »
Molba za pomoc!

Ako neko ima prilike da nabavi/ ili da me uputi na ljude koji mogu da daju seno/slamu za pse u prihvatilistu, molim da javite na 063 22 90 32( moze i porukom, pa cemo pokupiti), ili ovde na forum. Uzasno je hladno i psi u prihvatilistu se smrzavaju.
Svu slamu/seno smo potrosili... i ima sasvim jos malo za kucice.....

 Hvala za informaciju!!!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #44 poslato: Februar 18, 2008, 03:18:25 posle podne »
Obustavlja se  molba za pomoc!

\\\'fala svima koji su je procitali.

... Slama stize, od nasih prijatelja iz Djurdjeva.....