Autor Tema: Sreca ipak ne moze da se kupi...  (Pročitano 9516 puta)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Sreca ipak ne moze da se kupi...
« poslato: Januar 06, 2008, 10:37:17 posle podne »
Koliko vam je novac vazan?

mumba

  • Gost
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2008, 10:41:35 posle podne »
veoma!sretniji bih bio da ga imam za sve svoje potrebe!čisto da mi plata dolazi na vreme i bar za 20% da je dignu.eto to bi mi sasvim dovoljno bilo!milioni mi ne trebaju!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2008, 11:02:47 posle podne »
Važan je...Veæina problema u savremenom društvu i porodici potiču upravo iz tog razloga.

Gledajmo to ovako,imam jedan odreðen način života,i primanja koja nisu ekstra velika ali su recimo iznad proseka za okolinu.
Kada bih preko noæi ostao bez posla,ne bih sebi više mogao da priuštim način života na koji sam navikao i koji sada prihvatam zdravo za gotovo...
Ne bih mogao dolaziti u Vaš lepi grad i izlaziti tu,upoznavati vas,obezbediti sebi net,komp,održavanje za automobil,veæinu stvari koje imamo i prihvatamo to zdravo za gotovo,a neko ne zna kako sutra da prehrani porodicu...

Šta god neko rekao,novac je važan,kao sredstvo kojim održavamo egzistenciju.
Ne mislim sada tu na enormne količine novca kojim bi se razbacivali,ali čak i vaše omiljene patike,jakna ili bilo koji drugi deo odeæe koji vam se toliko sviða i u njemu se oseæate izuzetno dobro,i savršeno kroz njega izražavate sebe kao ličnost košta neki novac,koji da nemate ne bi mogli to...

A na žalost,toliko je njih koji nemaju...Pa kada vidimo negde nekoga neskladno obučenog,možda i nije samo u pitanju nedostatak ukusa...

Leana Tajkov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 284
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2008, 11:33:26 posle podne »
Bez novca se ne moze jer od njega zivi ali ne cini apsolutnu srecu.
Mozda ces sa novcem kupiti sve sto je materijale prirode, ali srecu i ljubav nikada.
A sto se mene licno tice...
Nije mi preterano bitan.

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #4 poslato: Januar 07, 2008, 12:27:47 pre podne »
Ni jedna sreca ne moze da se kupi novcem...
Mozes sebi priustiti neku materijalnu stvar koja ce u tebi izazvati  zadovoljstvo, mozda srecu, ali to nece trajati dugo... Kad kazes sreca, ja pomislim na neke mnogo vrednije, vece i bitnije stvari u zivotu.
Ne kazem da novac nije bitan, on zaista zna da olaksa zivot i onaj ko ga nema moze biti u teskoj situaciji, ali je za pravu srecu potrebno mnogo vise...;)

mumba

  • Gost
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2008, 01:10:15 pre podne »
stoji to ali bez dinara  nema ni osmeha pa samim tim ni sreæe!

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2008, 01:26:37 pre podne »
Robbyn wrote:
Citat
Važan je...Veæina problema u savremenom društvu i porodici potiču upravo iz tog razloga.

Gledajmo to ovako,imam jedan odreðen način života,i primanja koja nisu ekstra velika ali su recimo iznad proseka za okolinu.
Kada bih preko noæi ostao bez posla,ne bih sebi više mogao da priuštim način života na koji sam navikao i koji sada prihvatam zdravo za gotovo...
Ne bih mogao dolaziti u Vaš lepi grad i izlaziti tu,upoznavati vas,obezbediti sebi net,komp,održavanje za automobil,veæinu stvari koje imamo i prihvatamo to zdravo za gotovo,a neko ne zna kako sutra da prehrani porodicu...

Šta god neko rekao,novac je važan,kao sredstvo kojim održavamo egzistenciju.
Ne mislim sada tu na enormne količine novca kojim bi se razbacivali,ali čak i vaše omiljene patike,jakna ili bilo koji drugi deo odeæe koji vam se toliko sviða i u njemu se oseæate izuzetno dobro,i savršeno kroz njega izražavate sebe kao ličnost košta neki novac,koji da nemate ne bi mogli to...

A na žalost,toliko je njih koji nemaju...Pa kada vidimo negde nekoga neskladno obučenog,možda i nije samo u pitanju nedostatak ukusa...


Sve si rekao što sam mislio... :)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2008, 02:40:09 pre podne »
Novac pokvari dosta stvari, ali mene neæe. Ja se nisam rodio sa srebrnom kašikom u dupetu, znam kako je kad si gladan, znam kako je kad te neko gura u drugi ili treæi red jer nisi \\\"guzonjin\\\" sin, kako je kad moraš da radiš, a drugi idu na more. Mene ko je poznavao ranije i ko me poznaje sad, zna ko sam i kakav sam. Sreæu sam našao dok nisam imao para, a i sad sam sreæan čovek.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2008, 04:55:49 pre podne »
NOVAC MI NIJE VAŽAN - ALI ME ÈINI MANJE NEZADOVOLJNIM KADA GA IMAM. ZATO JE BOLJE IMATI GA NEGO NEMATI.

Do sada sam u životu uspevao da radim samo ono što ja hoæu, na način na koji ja to hoæu. Nekada takav stav može da donese dosta novca, nekada ne. Naročito ne na duge staze.  Kada ne mogu da radim ono što ja hoæu i kako ja hoæu - odlazim, menjam posao, firmu...A promenio sam dosta. Jer, svi sistemi, organizacije  su iste: okoštavaju, zarobljavaju čoveka, pokušavaju da ga svedu na funkciju, na šraf. Naročito je to problem u ovoj zemlji: za tili čas preovladaju glupi, zli, nišči duhom. A meni je moja sloboda odlučivanja najvažnija stvar na svetu. Takav stav nosi ogroman rizik.
 Novac koji zaraðujem je uvek bio rezultat mojih interesovanja, a ne obrnuto: da mi novac odreðuje moje interesovanje i zanimanje.
Ko zna: možda i to promenim jednog dana? Ne zbog sebe, veæ zbog porodice.

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2008, 01:27:21 pre podne »
\\\"Znate\\\'l pricu o Vasi Ladackom?! I ja sam je tek onomad cuo...\\\"
\\\"Sve je im\\\'o, nista im\\\'o nije...\\\":(

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #10 poslato: Januar 08, 2008, 01:45:00 pre podne »
Ma jebo lovu.Bolje da je nikad nisu ni izmislili samo su zakomplikovali i zagovnali zivot.

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2008, 03:16:21 pre podne »
ja sam se najbolje osecao dok sam isao u skolu i studirao, a nisam bas imao kinte, ali sam imao vise slobode nego sada kad robujem usranom kapitalistickorobovlasnickocovekoubilackom sadistickom sistemu.
JEBES NOVAC - S A M O   J E   S L O B O D A    B I T N A ! ! ! !

mumba

  • Gost
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #12 poslato: Januar 08, 2008, 10:21:28 pre podne »
jbg aco zarad para prodao si se poslu kao i svi mi !

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #13 poslato: Januar 08, 2008, 08:51:56 posle podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
jbg aco zarad para prodao si se poslu kao i svi mi !


Nije se zbog para prodao kao ni puno nas. Nego zbog pocetka nekog normalnog zivota. Jer znaceci da ima para moze da se koncentrise na druge bitne stvari u zivotu. I tacno je da za to nije bitan novac ali ITEKAKO pomaze.

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #14 poslato: Januar 08, 2008, 09:06:06 posle podne »
Grebanje ispred diska za upad. Grebanje za cugu.
Ej lepa vremena, toliko sam bio srecan sa svojim pajtosima,
kad smo imali davali smo kad nismo trazili smo, novac nista nije znacio.
Sad je malo drugacije, porodica te natera da moras imati bar nesto u steku, nije ni to tesko kad se mora.
Svakog od gore pomenutih drugara ne placam da se zajedno kartamo, pijemo, poveravamo. To nemoze da se kupi.