Autor Tema: Sreca ipak ne moze da se kupi...  (Pročitano 9241 puta)

TiDža84

  • Gost
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #15 poslato: Januar 09, 2008, 12:33:47 pre podne »
Vec par dana razmisljm o ovoj temi....da bi bio srecan,treba da budes zdrav.Postavite sebe u situaciju da ste bolesni,i da za operaciju treba da izdvojite 100.000 evra da bi se izlecili...na koji nacin doci do tih para...dakle ipak je u nekim situacijama potreban novac da bi se kupilo zdravlje a time vasa i sreca vama dragih ljudi...ZNACI SRECA IPAK PONEKAD MOZE DA SE KUPI!

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #16 poslato: Januar 09, 2008, 03:15:08 pre podne »
TiDza84 wrote:
Citat
Vec par dana razmisljm o ovoj temi....da bi bio srecan,treba da budes zdrav.Postavite sebe u situaciju da ste bolesni,i da za operaciju treba da izdvojite 100.000 evra da bi se izlecili...na koji nacin doci do tih para...dakle ipak je u nekim situacijama potreban novac da bi se kupilo zdravlje a time vasa i sreca vama dragih ljudi...ZNACI SRECA IPAK PONEKAD MOZE DA SE KUPI!


Sreca je ne biti bolestan.
Nedavno je Becej izgubio jednog coveka za kojeg bi garantujem sakupili bilo koju sumu samo da je to moglo pomoci, (pomenut na forumu) Molnar Endre. Nazalost ne moze da se kupi zdravlje, a i ako ga nekako kupis trenutno sigurno posle toga nisi srecan.

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #17 poslato: Januar 09, 2008, 02:02:14 posle podne »
RELAX wrote:
Citat
TiDza84 wrote:
Citat
Vec par dana razmisljm o ovoj temi....da bi bio srecan,treba da budes zdrav.Postavite sebe u situaciju da ste bolesni,i da za operaciju treba da izdvojite 100.000 evra da bi se izlecili...na koji nacin doci do tih para...dakle ipak je u nekim situacijama potreban novac da bi se kupilo zdravlje a time vasa i sreca vama dragih ljudi...ZNACI SRECA IPAK PONEKAD MOZE DA SE KUPI!


Sreca je ne biti bolestan.
Nedavno je Becej izgubio jednog coveka za kojeg bi garantujem sakupili bilo koju sumu samo da je to moglo pomoci, (pomenut na forumu) Molnar Endre. Nazalost ne moze da se kupi zdravlje, a i ako ga nekako kupis trenutno sigurno posle toga nisi srecan.


Skupili bi sigurno.

TiDža84

  • Gost
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #18 poslato: Januar 09, 2008, 08:04:22 posle podne »
RELAX wrote:
Citat
TiDza84 wrote:
Citat
....da bi bio srecan,treba da budes zdrav....

=
Sreca je ne biti bolestan.



.....a i ako ga nekako kupis trenutno sigurno posle toga nisi srecan.


...sa ovom recenicom se bas ne bi slozila....

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #19 poslato: Januar 09, 2008, 11:37:11 posle podne »
Slazem se sa Tidzom da se ne slazem sa recenicom.

A ovo je pogotovo kod nas bitno u danasnje vreme gde i pored ogromnih obaveza koje zaposleni daje drzavi za zdravstveno socijalno i penzijsko i dalje mora sve da placa kod lekara. Znaci - AKO HOCES DA SI ZDRAV IMAJ PARA! Ovo me jako podseca na Americki zdravstveni sistem koji je jedan od najlosijih na svetu. Los je jer ako neko nema para...bice bolesta i samim tim nema srece. Sto dovodi do zakljucka da ovde kod nas samo posedovanje novca dovodi nekim svojim delom do srece...

Dragan Lončarski

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #20 poslato: Januar 10, 2008, 07:12:47 posle podne »
sreca je kompleksna stvar koja je satkana od milion sitnica... elem... kao sto je jedan \\\"predmet\\\" satkan od miliona molekula a jedan molekul od vise atoma tako je i sreca... srecan covek po meni nije onaj koji ima para a nema ljubav... srecan covek nije onaj koji ima ljubav a nema para, srecan covek nije onaj koji nema dusevni mir a ima ljubav i pare, srecan covek nije onaj koji ima dusevni mir a nema ljubav i pare, srecan covek nije onaj koji ima zdravlje a nema dusevni mir, ljubav i pare, srecan covek nije onaj koji ima dusevni mir, ljubav i pare a nema zdravlje...etc... i tome nema kraja... treba naci samo meru i granicu...to je moje skromno misljenje...

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #21 poslato: Januar 10, 2008, 10:32:47 posle podne »
.....a i ako ga nekako kupis trenutno sigurno posle toga nisi srecan.

Da mozda sam malo preterao sa izjavom ali ja mislim da ne bi bio srecan kad bi resio zdravstveni problem bez obzira da li to bilo novcem ili bez njega.
Ono sto ne mozes kupiti to je da do bolesti ne dodje.Novcem samo resavamo nesrecu, ja bi tada bio u nekom lagodnom stanju, odahnuo zbog velikog olaksanja sto mozda vise nisam bolestan ali mislim da ne bi bio srecan.

Izvinjavam se ako je komplikovano.

Nebojsa Andjelic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 398
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #22 poslato: Januar 11, 2008, 06:53:21 pre podne »
Moze itekako. Samo da doðem do neke prave svotice pa æe te videti.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #23 poslato: Januar 11, 2008, 08:05:25 pre podne »
acafaca wrote:
Citat

JEBES NOVAC - S A M O   J E   S L O B O D A    B I T N A ! ! ! !


jeste bitna sloboda. najbitnija je!
ali hajde definisi slobodu ;)
ipak je danas novac jedan od vaznijih elemenata slobode. ima jedna izreka, ne secam se chija, mislim da nije narodna nego od nekog filozofa, od prilike kaze ovako: novac koji imas te cini slobodnim a novac za kojim zudis te cini robom.

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #24 poslato: Januar 11, 2008, 02:05:48 posle podne »
novac koji imas te cini slobodnim a novac za kojim zudis te cini robom.[/quote]


Jako ti dobar filozof. Jako nema sta.

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #25 poslato: Januar 12, 2008, 02:17:38 posle podne »
mislim da ti novac ne moze osigurati ni srecu ni slobodu ni zdravlje niti bilo sta drugo, moze ti pomoci da do tih stvari lakse dodjes, ali ti nista ne garantuje niti je neophodan

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #26 poslato: Januar 15, 2008, 05:37:59 posle podne »
Dirty cash I want you dirty cash I need you...

mumba

  • Gost
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #27 poslato: Januar 15, 2008, 09:09:44 posle podne »
stevie v a zmaju?

TiDža84

  • Gost
Re:Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #28 poslato: Januar 15, 2008, 09:14:13 posle podne »
MONEY,MONEY,MONEY....

Vladimir Zecevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 47
    • Pogledaj profil
Odg: Sreca ipak ne moze da se kupi...
« Odgovor #29 poslato: Februar 05, 2008, 06:50:12 pre podne »
Pa da bi se na ovo odgovorilo treba definisati par stvari, prvo sta se podrazumeva pod srecom. Pretpostavljam da je to da su nam zadovoljene potrebe. E sad svako ima razlicitu definiciju tih potreba, chika maslov kaze:
 1. Fizioloski Motivi - Hrana, voda - Trebaju pare
 2. Motivi Sigurnosti - Kuca, rezerve - Trebaju pare
 3. Motiv Pripadnistva - pripadanje odredjenoj drustvenoj grupi
  E sad o ovome sam bas nedavno razmisljao, da bi pripadao odredjenoj grupi opet ti trebaju pare, tj da bi imao bilo kakvu socijalnu interakciju trebaju ti pare, kad imas para mozes da ides u bioskop, pozoriste, restoran, koncert, kafic, prodavnicu da kupujes stvari i u tom celom postupku ti sreces ljude koji ce deliti sa tobom taj interes koji ti imas, naravno sad ne mislim da se razbacujes ali neku razumnu kolicinu - Trebaju pare                        
 4. Motiv samopostovanja i statusa -
   I ovo je isto tako subjektivno za nekog je to odeca, za nekog kuca, kola, ugleda koji ima u drustvu, svakako se podrazumeva odredjena kolicina novca i trufa ulozena u to
 5. Motivi Samodokazivanja - Letovanja, i bilo sta drugo - Trebaju pare

Naravno pored ovog svega postoji jos hiljadu teorija, sve zavisi od coveka, ali nekako mi je previse utopiskijski razmisljati da ne trebaju pare za srecu, makar za mene, iako ako je to ona potpuna sreca ona zavisi najvise od zivih bica oko tebe sa kojima ti komuniciras, tako da konacni odgovor ne smem da dam...