Autor Tema: S kojim faksom najbrze do posla???  (Pročitano 8852 puta)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
S kojim faksom najbrze do posla???
« poslato: Januar 23, 2008, 10:28:29 pre podne »
Jasna nam je slika stanja u zemlji, šta savetovati mlade? Š ta da studiraju, ono što vole ili neki faks posle kog će ih odmah čekati posao? Da li postoji takva struka? Koje struke nedostaje?


Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2008, 05:36:17 posle podne »
Axl napisao/la:
Citat
neki faks posle kog će ih odmah čekati posao?


To u ovoj zemlji ne postoji,

eventualno pravni, uvek su potrebni advokatski pripravnici, ali pravnika je ko shodera...

u principu, ovo se pitanje moze dvosmerno gledati:
s jedne strane, fax se ne zavrsava da bi se zbrinuo u nekoj firmi, vec da izuchish tu nauku
s druge strane, losha strana nasheg obrazovnog systema je shto ne sprema mlade ljude da sami preuzmu stvari u svoje ruke i da sami (sa prijateljima sa faxa, skole i zivota) otvore svoje preduzece, shto je buducnost (a ne, \\\"socijalno, zdravstveno i redovna plata\\\")

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2008, 09:18:22 posle podne »
To u ovoj zemlji ne postoji,

eventualno pravni, uvek su potrebni advokatski pripravnici, ali pravnika je ko shodera...

Neistina.Ko moze da nadje dipl.ing.elektro-tehnike,informatike,engleskog jezika,pa i drugih,zastite bilja,farmacije,pa medicine i ostalih prirodnih nauka,nezaposlenog.Drustvo bez pravnika mozda i ne moze,ali sto manje doticnih to bolje,a izvoz inzenjera stopirati,a njihovu putarinu naplatiti kroz skolarinu,zarad drugih koji bi da ostanu u ovoj zemlji i priblizse je EU,za koju se ocito vecina zalazse.Tamo se ne ide pod vodjstvom propalih fudbalera,apsolvenata,kvazi novinara,vecitih samoupravljaca i etc,s podrskom lupen-proleterijata.

mumba

  • Gost
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2008, 12:35:37 pre podne »
to si u pravu ivanhoe1 e sad koji faks izučiti pa onaj gde ćeš preko strica i šurnaje naći posao u svojoj ili struci koja zahteva više ili visoko obrazovanje!

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2008, 04:24:48 pre podne »
ljudi koji me okruzuju,a imaju fakultetsku diplomu,svi do jednog se bave svojom strukom.Najinteligentniji,a samim tim i najhrabriji upisali su tehnicke fakultete,a i medicina kao vrlo zahtevan fakultet nije za potcenjivanje.Istina je da u ovom gradu su mnogi zaposleni `preko veze`,ali to se moze nazvati i preporukom,a ko moze da kaze da toga nema i u drugim mestima,drzavama razvijenim ili ne.Neki te povlastice zasluzuju,iako je to moje subjektivno razmislanje,ali za pravog strucnjaka,licno verujem,uvek ima mesta.Fakultetska diploma je danas degradirana pojavom privatnih fakulteta,a ovi su nikli zbog samog sistema drzavnog istog.Ponekad mislim da se `resavska skola` preselila    iz manastira na fakultete.Asistenti prenose zastarelu teoriju svojih profesora,tako da je udzbenik obilniji,a mozda i zbog toga im je prihod od prodaje istog veci,a mladost studenta kraca.

mumba

  • Gost
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #5 poslato: Januar 24, 2008, 04:51:17 pre podne »
pa zar privatni fakulteti nisu inostrani proizvod? ima ih više nego kod nas!pa zašto misliš da su lošiji!znam je na privatnim faksovima bolje u svemu!e sad jedino što su skuplji to je stvarnost!

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #6 poslato: Januar 24, 2008, 04:59:09 pre podne »
E,pa greshish.Kalkulacija je jednostavna,a u obliku je pitanja:`Sta mozesh da uradish u razlici vremena za koju pre zavrshish privatni od drzavnog?Npr. za godinu dana koliko mozsesh da zaradish,a da ne pishem o npr. 2,3,4,5 godina?

mumba

  • Gost
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2008, 05:03:50 pre podne »
ako imaš sreće možeš verovatno mada ne mislim da preko leševa zarad para treba da se gazi!i sam si rekao da stručnjaka treba a na privatnim fakultetima je modernije gradivo koje nije tako obimno i sve u teoriji!bwm li ga nemoj da se ljutiš ali imam poznanika i na jednim i na drugim fakultetima koji su pi to potvrdili!

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2008, 05:06:51 pre podne »
..ma i ja + jednu Anu bash na privatnom,super je ovako,mislim,ono...

mumba

  • Gost
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2008, 05:09:36 pre podne »
ma kako god okreneš treba imati fakiltet jer ipak imaš više mogućnosti za normalno zaposlenje!

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2008, 05:13:06 pre podne »
..ma izesh diplomu,Annnnnnnnaaaaaa je zakon.:silly:

Nebojsa Andjelic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 398
    • Pogledaj profil
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #11 poslato: Januar 27, 2008, 01:55:53 pre podne »
Bankarstvo, vidis kako nicu banke.

tanja mitic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1151
    • Pogledaj profil
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #12 poslato: Januar 27, 2008, 02:39:08 pre podne »
nema pravila...biti na pravom mestu u pravo vreme,eee....

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #13 poslato: Januar 27, 2008, 02:47:53 pre podne »
Ulicni fakultet je 100% praksa,pa ko voli...

mumba

  • Gost
Odg: S kojim faksom najbrze do posla???
« Odgovor #14 poslato: Januar 27, 2008, 02:53:31 pre podne »
e tu sam dekan!ima li koja praktikantkinja?