Autor Tema: Vodu ili Coca Colu???  (Pročitano 6050 puta)

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #15 poslato: Avgust 29, 2008, 03:31:48 pre podne »
N I K A D !!@!!!!!!!!!

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #16 poslato: Avgust 29, 2008, 03:32:58 pre podne »
hahaha dobra fotka, danas sam pio kokakolu i razmisljao kakav nered pravi u organizmu, u svakom slucaju smanjio sam znacajno...

Emilija Milosevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #17 poslato: Avgust 31, 2008, 07:26:17 posle podne »
Ne pijem Colu jer mi se ne svidja njen ukus... Baš nije ništa posebno.
Ako stvarno izaziva zavisnost, moji su svi definitivno navučeni.

mumba

  • Gost
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #18 poslato: Avgust 31, 2008, 10:37:41 posle podne »
ja sam pre za kiselu vodu i za pivo,naravno u ograničenim količinama!

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #19 poslato: Septembar 12, 2008, 09:39:17 posle podne »
\\\"U svakom slučaju, čitam sa etikete što se sve nalazi u ovom čarobnom napitku i pronalazim slijedeće informacije o tim sastojcima na internetu.

1. FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiče na lučenje SEROTONINA (hormon zadovoljstva) koji izaziva ovisnost.

2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustoću kostiju, jer veže kalcij i magnezij i stvara soli koje se ne apsorbiraju. Takođe izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamenca.

3.. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 - Umjetni zaslađivač koji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu tvar u organizmu.

4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 - Umjetni zaslađivač za koji se tvrdi da nije dovoljno testiran prije puštanja u uporabu i za koji se sumnja da je kancerogen.

5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je štetan za mozak i da izaziva tumor. Na stranama wikipedije možete pročitati o ostalim neželjenim posljedicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj zaslađivač prihvaćen kao \\\'siguran\\\'.

6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-više znaju, izaziva ovisnost bla bla...

7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj \\\'regulator\\\' okusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulant, (mogu misliti kakav je ukus kole bez njega).

8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 - Konzervans, koji može reagirati sa Vitaminom C i formirati Benzen, čija su kancerogena svojstva poznata. Takođe utvrđeno je da ova kemikalija izaziva stanično oštećenje, jer utiče na DNK mitohondrija.

2007. je otkriveno da natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije kod djece. Prema ovim istraživanjima IQ opada i do 5.5 posto.

U Coca-Coli su izjavili da će obustaviti upotrebu E211.

\\\'Čim se pronađe adekvatna zamjena\\\'.

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #20 poslato: Septembar 12, 2008, 09:43:04 posle podne »
:hmmm:

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #21 poslato: Septembar 12, 2008, 09:45:48 posle podne »
U PRVIH 10 MINUTA

10 čajnih žličica šećera udare na vas sustav, što je 100 % više od preporučenog dnevnog unosa, a jedini razlog zašto ne povratite zbog pretjerane slatkoće jest taj što fosforna kiselina u piću umanjuje njegov slatkasti okus.

U ROKU OD 20 MINUTA

razina šećera u vašoj krvi raste uzrokujući inzulinsku eksploziju, na što vaša jetra reagira pretvorbom ogromnih količina šećera u mast.

U ROKU OD 40 MINUTA

apsorpcija kofeina je dovršena - zjenice vam se šire, krvni tlak povisuje, a jetra ispušta još šećera u krvotok.

NAKON OTPRILIKE 45 MINUTA

vaše tijelo povećava proizvodnju dopamina koji potiče centre osjećaja zadovoljstva u vašem mozgu; drugim riječima, reakcija je fizički identična onoj koju stvara heroin.

NAKON 60 MINUTA

započet ćete osjećati \\\"šećerni udar\\\" - osjećaj umora i tromosti zbog pretjeranog unosa šećera u organizam.

(izvor: Nutrition Research Center - Centar za istraživanja prehrane, 24. listopada 2007)

(Ovo je dio članka o Coca Coli iz časopisa \\\"Svijetlost\\\", mali dodatak ovoj anticocacola grupi.....makar se sve ovo odnosi i na druga gazirana bezalkoholna pića, nadalje u članku kao najštetniji sastojak navodi se NATRIJEV BENZOAT, koji dokazano razara vitalne djelove DNK.

Pa \\\'ko voli, nek izvoli!)

mumba

  • Gost
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #22 poslato: Septembar 12, 2008, 09:50:11 posle podne »
ja se i dalje držim piva i vode!

TiDža84

  • Gost
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #23 poslato: Septembar 12, 2008, 10:48:31 posle podne »
Nekad sam bila Coca Cola zavisnik,sad sam presla na Pepsi...:laugh: :laugh:

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #24 poslato: Septembar 12, 2008, 11:23:51 posle podne »
batalio sam coca colu i sl. s*anja B)

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #25 poslato: Septembar 13, 2008, 12:02:21 pre podne »
Ko god zeli da se otarasi zaliha koka kole koje ima u kuci, nek\\\' zove mene, odnosim za dz!
:)

Nikako da se skinem sa crnih bockavih sokova... (Pepsi, Coca-Cola, Slinavco Cola i Cockta)...
Prosto ne znam sta da pijem, a da nije jedno od ovih pica.. Djus mi je sladak, mada volim njegov ukus.. Posle njega sam jako zedan... Jedino mi preostaje bas voda, mineralna, gazirana ili obicna... Alkohol ne pijem. Trudim se da sto manje pijem CBS (crne bockave sokove)... :D

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Vodu ili Coca Colu???
« Odgovor #26 poslato: Septembar 13, 2008, 12:13:36 pre podne »
Probaj bravo grožđe, odlično za odvikavanje... :))