Autor Tema: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?  (Pročitano 12489 puta)

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« poslato: Januar 28, 2008, 01:53:03 pre podne »
Teologija? (Bog & co)


Darvin i ekipa, evolucija?

Kojoj \\\"prici\\\" ste vi bliski?
Neki komentar?!:)

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2008, 02:30:30 pre podne »
to se nikada nece dokazati kao ni to ko je stariji \\\"koka ili jaje\\\"!!! Svako ima neke svoje teorije!!!
Ja se kao dvoumim ali mislim da sam nekako blizi Darvinu!!!

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2008, 02:38:48 pre podne »
ja ni jednom ni drugom, ali vise vuce ka Darvinu, cija teorija je oborena, imam na dvdu neke interesantne BBC emisije u kojima najveci mozgovi savremenog sveta objasnjavaju svoje viđenje svega toga, i to mi deluje kao najrealnije...

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2008, 03:47:10 pre podne »
ne bavite se glupostima!;)

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2008, 04:02:00 pre podne »
Integral napisao/la:
Citat
ne bavite se glupostima!;)


Veoma interesantno i , pre svega, argumentovano razmisljanje!

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2008, 07:31:59 pre podne »
pre svega me zanima dozivljaj senzacije a ne odakle je nastala kad je nastala i sta ti ja znam.
Misim treba i to znati,a i ne mora(sto bi trebalo?)
Samo uzivanje u senzaciji,bilo kojoj,ostalo je sve kita,moze a i ne mora.

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2008, 08:49:50 pre podne »
Ja znam da sam nastao iz caletovih jaja a svet... Hm... Vise Darvinova teorija...
Kada gledam emisije o tome, darvinovoj teoriji, ima mi smisla to sve, u svakom slucaju vise smisla od \\\"Bozije teorije\\\"...

Toliko smo se udaljili od Boga kao civilizacija (mapiranje dnk, ukrstanje istih, presadjivanje glava ili delova tela na tudje - to su tek eksperimenti, radili sa majmunima i funkcionise) da mi deluje smesno govoriti onda o svevisnjem kako nas je stvorio.

Mnoogo davno je to bilo kada su ljudi cim padne kisa mislili da je to Bozija volja.
Kasnije smo, kada se razvilo nesto sto se zove \\\"nauka\\\" shvatili da smo u zabludi i da kisa nastaje zbog vremenskih uslova a ne zato sto je Bog, Alah ili koji god, nadrkan.
I vremenom smo polako shvatali da Bog uopste ne igra toliku ulogu u nasim zivota,da kada ne rode usevi to nije zato sto smo bili lenji i bezobrazni te godine...

Tako da i ta cela prica kako je Bog stvorio svet mi deluje previse \\\"naduvano\\\", ko moze da tvrdi da opet nismo u zabludi, kao sa kishom i usevima?

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2008, 10:00:21 posle podne »
Pre bih koristio termin stvarnost a ne bog.
Pod tim mislim da je bog stvarnost.
Neodvojivo jedno od drugog.
Nisu mi jasni ljudi koji kazu-nauka je uznapredovala,ha ha,postojanje o bogu je pobijeno.
u mom slucaju je to sasvim obrnuto.
Sto vise nauka napreduje to se vise uveravam u neku \\\"inteligentnu tishinu u akciji\\\" koja sve kroji.Pocevsi od nastanka univerzuma,sveta,nas...

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #8 poslato: Januar 28, 2008, 10:18:55 posle podne »
Integral napisao/la:
Citat
Pre bih koristio termin stvarnost a ne bog.
Pod tim mislim da je bog stvarnost.
Neodvojivo jedno od drugog.
Nisu mi jasni ljudi koji kazu-nauka je uznapredovala,ha ha,postojanje o bogu je pobijeno.
u mom slucaju je to sasvim obrnuto.
Sto vise nauka napreduje to se vise uveravam u neku \\\"inteligentnu tishinu u akciji\\\" koja sve kroji.Pocevsi od nastanka univerzuma,sveta,nas...


nemam šta dodati  :thumb: :thumb: :thumb:

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2008, 05:44:49 pre podne »
I meni je cudno kako je sve to nastalo i ceo proces koji se odvija kako medju zivotinjama, ljudima i univerzumu...
Ali sta konkretno navodis kao primer, dokaz tog \\\"postojanja\\\"???

Nisam ateista, mislim da nesto \\\"postoji\\\" ali da li je to Bog ili sta je to... Hm...
Kazu: \\\"cini dobro i dobro ti se vraca...\\\"
Onda neko dobar strada, kazu: \\\"Bog uzima najbolje...\\\"
Oni losi ubijaju, kradu, onda kazu: \\\"Njih kazna ceka u paklu...\\\"

Wtf??? Gde je tome kraj?
A gde su ti dokazi? Bilo sta da me samo uveri, postacu najveci vernik toga necega ovako sam i suvise velik skeptik!

Ja ne mogu da ulazim suvise u diskusiju sa tobom o tim stvarima jer znam da ih ti na neki nacin i izucavas, citas, kako god to nazvali, interesujes se, i uvazavam tvoje misljenje. Ali potkrepi mi necim, konkretnim, znam da ces naci nesto! ;)

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #10 poslato: Januar 29, 2008, 06:10:30 pre podne »
Evo bas sam sinoc gledao na Nationalu emisiju kako je nastala zemlja.
Znaci postojala je zemlja u onom stanju u kojem je bila u pocetku svog nastanka,zatim je na nju naletala planeta velicine marsa i pri tom udaru dveju planeta nastale su krhotine od kojih su se formirale Zemlja i mesec.
Taj udar je zemlju nakrivio tacno pod tim uglom koji omogucava da na zemlji postoje godisnja doba,da njih nema nebi bilo ni zivota.
Zatim mesec koji je bio 15 puta blizi zemlji nego tada je svojom gravitacijom veruje se pravuio ogromne plime i oseke sto je omogucio mesanje materije i nastanak one organske supe.
Ima jos stvari koje govore o tome ali ne mogu da se setim.Npr,tu je i jupiter koji zbog svoje velicine drzi onaj asteroidni pojas a da ga ne bi bilo ni zivota.jer bi zemlja bila vise na udaru.
Ima tu jos dosta toga samo mi sada ne pada na pamet.

Ali,ipak je svemir jako velik i to mozda uzrokuje da se nesto tako moralo desiti.Ali mozda je i namerno tako velik da bi negde moralo da se desi,ko zna.:unsure:

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #11 poslato: Januar 29, 2008, 06:20:56 pre podne »
Ali sada za to sto nesreca strefi dobrog to je vec kontam neka druga stvar.
vise posmatram boga(ne volim ovaj naziv jer buni) kao neki uzrocno-posledicni princip koji je krajnje nezainteresovan za osecanja pojedinca i koji \\\"gleda\\\" opste dobro,nem pojma.
Razmislicu malo pa cu napisati mozda nesto pametnije.

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #12 poslato: Januar 29, 2008, 06:51:58 pre podne »
Ovaj prvi post je okej  :thumb:, ali ovo da Bog (koga ne volis tako da zoves) ne gleda pojedinca vec opste dobre...  :whistle:

Svet u kurcu, ratova gde se okrenesh, gladnih takodje... Gde tu on \\\"radi\\\" za opste dobro?
Ali ovo sto si gledao na National-u, to sam i ja gledao. Sa tim se slazem, jer je prosto neverovatno kako se sve u procenat, ugao potrefilo i to sa Mesecom... Cudo...

mumba

  • Gost
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #13 poslato: Januar 29, 2008, 07:03:14 pre podne »
DRUG TITO JE REKAO DA BOG NE POSTOJI!

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2008, 08:23:26 pre podne »
Sve funkcionise na principu ljubavi,ama bas sve.Da nema ljubavi i pravde sve bi se raspalo.
Kod coveka je druga stvar,mi mozemo da izmislimo iluzije.Ko uopste moze da kaze sta je stvarno,osim ljubavi.Sve nastaje iz toga,samo ljubav stvara,znaci bog je ljubav.
Za to nemogu da ti dam dokaz,to se jednostavno oseti i vidi.
A klasican primer gde nema boga i ljubavi ti se bas ogleda u tome gde su ratovi i glad.
Tu bog ne igra nikakvu ulogu,za to su krive iluzije.Ljubav nam je dala savrsene uslove i zato ne mozes kriviti ljubav(boga).