Autor Tema: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?  (Pročitano 12487 puta)

mumba

  • Gost
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #30 poslato: Mart 03, 2008, 12:18:28 pre podne »
e da pogledajte zeitgeist - duh vremena i sve će vam biti mnogo jasnije!

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #31 poslato: Mart 03, 2008, 01:18:10 pre podne »
Zasto se teorija kreacionizma mora uvek vezati za Boga.. Procitajte malo Von Dannikena :)

TiDža84

  • Gost
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #32 poslato: Mart 03, 2008, 01:49:41 pre podne »
Ne verujem ni u jednu teoriju...teorija u koju cu ja verovati jos nije definisana niti izmisljena....

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #33 poslato: Mart 03, 2008, 02:01:10 pre podne »
TiDza84 napisao/la:
Citat
Ne verujem ni u jednu teoriju...teorija u koju cu ja verovati jos nije definisana niti izmisljena....


Jos samo da nam das subtitle da bi skontali sta si htela ovim da kazes!?!:cheer:

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #34 poslato: Mart 03, 2008, 02:05:09 pre podne »
Neki od ljudi koji su culi za teoriju evolucije mogu da pomisle da se taj koncept tice samo oblasti biologije, to je veoma pogresno svatanje, jer teorija evolucije predstavlja osnovu jedne pogresne filozofije, koja ima premoc i uticaj nad velikim brojem ljudi a to je MATERIJALIZAM.Ova filozofija zagovara da ne postji nista osim materije i da je materija sustina svega , i organskog i neorganskog,ona iskljucuje i odbacuje postojanje Tvorca.
Materijalizam nastoji da ukine osnovne vrednosti na kojima pocivaju drzava i drustvo i da stvori jedno bezdusno i bezosecajno drustvo koje obraca paznju samo na materijalno.Ona sluzi kao osnova anarhistickih i razornih ideologija koje ciljaju na unistenje drzave i naroda.Komunizam, jedna od ovih ideologija , prirodan je politicki produkt materijalisticke filozofije, koja nastoji da unisti svete pojmove kao sto su drzava i porodica.Uzimajuci teoriju evolucije kao referencu, komunizam nastoji da opravda sebe i predstavi svoju ideologiju kao ispravnu.
Teorija evolucije, koja je zapravo jedna dogma iz 19 veka na kojoj materijalizam opstaje, apsolutno ponistena zahvaljujuci otkricima savremene nauke, koja takodje demonstrira da su sva bica produkt stvaranja jednog Superiornog Bica.

Postanje - Prva Knjiga Mojsijeva 1:27
\\\"I stvori Bog coveka po oblicju svom, po oblicju Bozijem stvori ga; musko i zensko stvori ih.\\\"

TiDža84

  • Gost
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #35 poslato: Mart 03, 2008, 02:15:56 pre podne »
Gospodar Vremena napisao/la:
Citat
TiDza84 napisao/la:
Citat
Ne verujem ni u jednu teoriju...teorija u koju cu ja verovati jos nije definisana niti izmisljena....


Jos samo da nam das subtitle da bi skontali sta si htela ovim da kazes!?!:cheer:


SUBTITLE:Bitno mi je ono sto je tu i sada,kako je meni i meni bliskim osobama...sta je bilo u proslosti,sta je starije koka ili jaje,kreacionizam,materijalizam,Darvinova teorija,Biblija,Bog...sve ove teorije imaju jednu veliku rupu u celokupnoj prici a ta rupa predstavlja odgovor na ono pitanje kako je svet zaista nastao.Znaci ne verujem ni u jedno teoriju,ne verujem u Darvina,ne verujem u Boga,ne smatram da sam nastala od majmuna niti da sam kreirana po Bozuijem liku...suvise sam daleko od majmuna...a i suvise gresna da bi bila slicna Bogu....jel sad jasnije?:laugh: :laugh:

NASTALA SAM OPLODJOM JAJNE CELIJE,SPERMATOZOIDOM KAO I SVI MI!!!!

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #36 poslato: Mart 03, 2008, 06:28:28 posle podne »
TiDza84 napisao/la:
Citat

SUBTITLE:Bitno mi je ono sto je tu i sada,kako je meni i meni bliskim osobama...sta je bilo u proslosti,sta je starije koka ili jaje,kreacionizam,materijalizam,Darvinova teorija,Biblija,Bog...sve ove teorije imaju jednu veliku rupu u celokupnoj prici a ta rupa predstavlja odgovor na ono pitanje kako je svet zaista nastao.Znaci ne verujem ni u jedno teoriju,ne verujem u Darvina,ne verujem u Boga,ne smatram da sam nastala od majmuna niti da sam kreirana po Bozuijem liku...suvise sam daleko od majmuna...a i suvise gresna da bi bila slicna Bogu....jel sad jasnije?:laugh: :laugh:

NASTALA SAM OPLODJOM JAJNE CELIJE,SPERMATOZOIDOM KAO I SVI MI!!!!


Niko od forumasha nije rekao niti moze da tvrdi da \\\"veruje\\\" u neku teoriju, vec je pitanje koja ti je teorija bliza ...

Recenica u tvom proslom postu bese nejasna, a ovo sad sto si napisala je univerzalno misljenje svakog od nas ... Ni jedna opcija nije 100%!

Mozda Attila ne misli tako, jedino!B)

TiDža84

  • Gost
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #37 poslato: Mart 03, 2008, 07:37:02 posle podne »
OK,OK....Koja je teorija tebi bliza,koju podrzavas...????Rekao si da ti nije jasna moja prva recenica,ja sam je pojasnila na svoj nacin...a to je da mi ni jedna od tih teorija nije bliska...toliko.:blink:

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #38 poslato: Mart 04, 2008, 02:52:59 pre podne »
Covek je prvenstveno duhovno bice.
Nase telo je nastalo oplodnjom jajne celije,i sam taj cin je suvise komplikovan da bi ga uzeli zdravo za gotovo.Ceo ljudski organizam je skup slozenih sistema koji rade sinhronizovano.Funkcionisanje zivih organizama je cudo samo za sebe.Samo treba malo dobre volja da prepoznamo delovanje Boga u nasem okruzenju u prirodi.To prepoznavanje ne daje coveku veru u Boga, nego samo Njegova Rec.

Psalam 19:1
\\\"Nebesa kazuju slavu Boziju i djela ruku Njegovijeh glasi svod nebeski.\\\"

mumba

  • Gost
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #39 poslato: Mart 04, 2008, 03:20:10 pre podne »
čuda ne postoje sve zavisi kako čovek gleda na sve to!

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #40 poslato: Mart 04, 2008, 09:32:27 pre podne »
Attila napisao/la:
Citat
Covek je prvenstveno duhovno bice.


Čovek je fizičko biće, jer ipak potpadne pod fizičke i materijalne prednosti života.
Duhovnog se seti samo kad je u \\\"kanalu\\\"...
Možda moja Dionizijevska priroda ophrvala je moj duh, ali ... ovaj život jeste REALAN i želim da ga proživim najlepše što mogu...

Za \\\"sutra\\\", tj sledeći život mogu samo da VERUJEM i da se držim onih 9 Božijih zapovesti (rekoh li već negde da se sedma ne važi :) :) :) )

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #41 poslato: Mart 04, 2008, 11:16:14 pre podne »
Opet ja isto... :) Platite kablovsku i gledajte nacionalnu geografiju, tamo su neki mnogo pametniji od nas pricali neke pametne stvari... :) P.S. ja ne reklamiram kablovsku na forumu... :)

mumba

  • Gost
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #42 poslato: Mart 04, 2008, 09:04:58 posle podne »
i ja volim ga gledam geografiju a ne tamo neki god channel i sl!

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #43 poslato: Mart 06, 2008, 01:34:55 pre podne »
Teorija evolucije je rezultat materijalisticke filozofije koja je izronila s ponovnim budjenjem antickih materijalistickih filozofija i postala siroko rasprostranjena u 20. veku.S obzirom da ona porice stvaranje u samom pocetku, ona tvrdi da sve sto postoji, bilo zivo ili nezivo, nije nastalo cinom stvaranja , vec kao rezultat slucajnosti koja je zatim uspostavila neki red.
Vecina ljudi koji su bili pioniri u radjanju i razvoju moderne nauke, tvrdili su da postoji Tvorac.Dok su proucavali nauku, nastojali su otkriti univerzum koji je Tvorac stvorio i uociti Njegove zakone i detalje u Njegovom stvaranju.
Astronomi kao sto su Leonardo da Vinci, Kopernik, Kepler i Galileo; otac paleontologije Kivije, pioniri botanike i zoologoje Line i Isak Njutn koji se smatra najvecim naucnikom svih vremena ( napisao je mnogo vise teoloskih radova nego naucnih ), svi oni proucavali su nauku ne samo verujuci u Tvorca, vec i u to da je sav univerzum produkt Njegovog stvaranja.
Osoba koja je postavila teoriju evolucije na nacin na kojise ona definise danas bio je jedan engleski biolog amater Charls Darvin.
                                                                             

Zbog zakona genetike otkrivenih u prvoj cetvrtini 20. veka, Darvinova teorija je usla u duboku krizu.Ipak, jedna grupa naucnika se okupila oko ideje \\\"slucajne mutacije\\\".Oni su nazvali ovu novu teoriju \\\"Moderna sinteticka teorija evolucije\\\".Ona je bila formulisana dodavanjem koncepta mutacije Darvinovoj tezi prirodne selekcije, i ova teorija postala je poznata kao neo-darvinizam. Bilo je poznato da su mutacije - \\\"nepredvidjeni slucaji\\\" - koje se odigravaju u genima zivih organizama uvek bile stetne.Neo-darvinisti su pokusali da ustanove jedan primer za \\\"naprednu mutaciju\\\" izvodeci hiljade eksperimenata sa mutacijama.Svi njihovi pokusaji zavrsili su potpunim neuspehom.Svaki eksperiment koji je nastojao dokazati da bi zivot mogao nastati slucajno - propao je.Racuni verovatnoce dokazuju da cak ni jedan jedini protein, gradivni blok zivota, nije mogao nastati slucajno. A celija nije mogla biti sintetizovana cak ni pomocu najsavrsenijih laboratorija 20. veka.
Uporedna anatomija otkrila je da vrste, za koje se pretpostavljalo da su evoluirale jedna iz druge, u stvari imaju veoma razlicite anatomske karakteristike i da one nikada nisu mogle biti preci ili potomci jedni drugima.
Ali neo-darvinizam ionako nikada nije ni bio naucna teorija, nego jedna ideoloska dogma.

Knjiga Proroka Isaije 45:12
\\\" Ja (Bog Otac) sam nacinio zemlju i coveka na njoj stvorio, ja sam razapeo nebesa svojim rukama, i svoj vojsci njihovoj dao zapovest

mumba

  • Gost
Odg: Nastanak sveta? Koju teoriju podrzavate?
« Odgovor #44 poslato: Mart 06, 2008, 01:52:38 pre podne »
uz dužno poštovanje attila da li bi mogao da nam daš svoje lično mišljenje u vezi ove teme jer je ovo fest odgoogle-ano!