Autor Tema: Digitalni andjeo  (Pročitano 3542 puta)

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Digitalni andjeo
« poslato: April 13, 2008, 10:43:33 posle podne »
Da li ste odgledali ovaj dokumentarac?
Govori o buducem OBAVEZNOM zigosanju ljudi! Svako ko ne bude imao cip, nece moci da kupuje nigde nista i bice potpuno odsecen i odbacen od drustva... Na taj nacin ce svi na planeti (koji imaju cip) biti potpuno kontrolisani, 24 sata na dan. Meni ovo zvuci strashno. Da li mislite da je ovo tacno ili samo buva? Rekli su na pocetku da ce biti zbranjeno \\\"cipovati\\\" zivotinje, a sad svaki pas koji se nalazi u EU, MORA da ima cip. Ma, jezivo skroz... Ok, ima tu malo mozda i montaza, ali sama pomisao na cip... Zasto je to dobro ili lose?
Jel\\\' samo bezveze tripujem ili ce stvarno doci do ovoga??
Bilo bi zanimljivo pogledati ovo u Pozorisnom klubu. Gomila nas... Pa kasnije diskutovati... (sta na ovo kaze Cveja?) Imam ga na cd-u.
Ju, ju... :)
EDIT: Ili se ja samo palim na ovakve stvari k\\\'o hepo kockica (i Zeitgeist)... Hmmm...
What\\\'s wrong?

TiDža84

  • Gost
Odg: Digitalni andjeo
« Odgovor #1 poslato: April 13, 2008, 10:58:43 posle podne »
Meni se uopste ne dopada film,previse nabacanih informacija,opet neke sulude teorije zavere,bez konteksta,i uopste mi ne deluje jezivo...kao da su autori ili autor samo odguglali odredjene teze i spojili u film samo da bi se nesto napravilo...nekako,sve je spojeno u skroz bezsmislenu pricu,koja je podgrejana mlakim informacijama,paralele,spojevi licnosti i dogadjaja su skroz neprovereni i neubedljivi.

Slazem se da se moze napraviti debata na ovu temu...ali mi mozemo samo da nagadjamo o svemu tome kao sto je i autor ovog filma uradio,jer \\\"ISTINA JE IPAK NEGDE TAMO....\\\"

Mislim da ima vise kvalitetnijih i svrsishodnijih tema o kojima bi mogli polemisati.


EDIT:mene uopste nisu ubedili!!!:laugh:

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Digitalni andjeo
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2008, 11:03:16 posle podne »
Ok. Sad sam poceo da gledam. Jos nisam pogledao do kraja. :) Ima prilicno smesnih stvari, ali sam cuo vec za ono sa cipovima i to mi je najodvratnije... Zamisli da imas tako nesto u sebi.. :S
Nije mozda za projekciju, ali sam bio pod utiskom... Tko ce ga znat\\\'...

TiDža84

  • Gost
Odg: Digitalni andjeo
« Odgovor #3 poslato: April 13, 2008, 11:05:36 posle podne »
Cini mi se da je Gospodar Vremena negde a forumu i postavio link sa filmom...;)

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Digitalni andjeo
« Odgovor #4 poslato: April 13, 2008, 11:06:20 posle podne »
Postavio sam ja topik sa ovim filmom pre mesec i nesto!
Evo tog topika,a dajem ga zbog toga jer sam postavio googlov link na kom se moze pogledati taj film!
Mada, imam ja dvd verziju!

http://www.becejonline.com/component/option,com_fireboard/Itemid,27/func,view/id,19027/catid,10/

Stevica Naglavacki

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 90
    • Pogledaj profil
Odg: Digitalni andjeo
« Odgovor #5 poslato: April 13, 2008, 11:08:47 posle podne »
Mislim da ce se definitivno ici u tom pravcu, samo bas nisam siguran da ce se ici bas toliko daleko da se ljudima uskracuju slobode. Pravo na kupovinu narocito..:lol: A to sto ce ljudi mozda imati svoj \\\"bar kod\\\" i mozda neke bitne informacije vezane za identitet i zdravlje na svom cipu me ne uznemirava bas mnogo...Sve zavisi kome i pod kojim uslovima ce te informacije biti dostupne.:unsure:

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Digitalni andjeo
« Odgovor #6 poslato: April 13, 2008, 11:15:06 posle podne »
Uuu.. nisam video.. Sorry.. :) A jos lepo kazes da bi trebao da pogledam ceo film pre bilo kakvog komentara.. :)
LOCK! ;)

mumba

  • Gost
Odg: Digitalni andjeo
« Odgovor #7 poslato: April 13, 2008, 11:47:31 posle podne »
pogledajte zeitgeist taj vam je još nadrkaniji film sa sličnom temom!

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Digitalni andjeo
« Odgovor #8 poslato: April 14, 2008, 09:00:45 pre podne »
Jeste. Volim takve stvari.. Dobar je i Zeitgeist!