Autor Tema: Reklame  (Pročitano 1768 puta)

TiDža84

  • Gost
Reklame
« poslato: Februar 07, 2008, 02:06:00 pre podne »
Da li vam s dopadaju,da li vas izludjuju,shvatate li njihovu poruku,da li uticu na vecu prodaju proizvoda koji reklamiraju???Da li vam se dopada neka reklama,koja reklama vam se ne dopada?

Prva reklama na svetu:
Prva televizijska reklama emitovana je 1.jula 1941. godine u 2.29 na NBC. \\\"Bulova Watch Company\\\" je platila 9 dolara za spot od 10 sekundi koji je prikazan neposredno pre bejzbol utakmice.

Reklame krace, ali mnogo brojnije:
Udice u 50-im i 60-im godinama proshlog veka. TV reklame na americkim stanicama trajale su oko jedan minut. Kako su godine prolazile, trajanje reklamnog spota skraceno je na 3o sekundi, dok se danas najveci broj ogranicava na 15 sekundi (tzv. \\\"udice\\\" )

Za trideset sekundi 2.5 miliona dolara:
SAD, televizija se smatra najefikasnijim reklamnim medijem, sto, naravno, rezultira visokim cenama reklamnog prostora, posebno ako je rec o popularnim programima. Tako je u sklopu programa Superbowl, u februaru 2006 godine, spot od 30 sekundi dostigao cenu od cak 2.5 miliona dolara.

I za kraj dajem vam link reklame Ridlija Skota iz 1984. Uradjena je za Apple Macintosh kompjutere i smatra se istorijskim momentom u razvoju reklamnog programa. \\\"TV Guide\\\" proglasio ju je za reklamu veka.

 
[video type=youtube]vNy-7jv0XSc[/video]

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Reklame
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2008, 02:44:30 pre podne »
Kreativne, originalne i sto neobicnije reklame imaju ogroman uticaj na povecanje prodaje i uspeh same promocije proizvoda. To je dokazano u x slucajeva- jer je reklama u stvari ono sto prodaje proizvod.

Volim da vidim dobru reklamu, ali me ponekad zaista izludjuju, posto u vecini slucajeva zaista preteraju- pogotovo kad gledam neki film, a reklame traju 15 min.:angry:  

Ubedljivo su mi najbolje COCA-COLA reklame...B)

mumba

  • Gost
Odg: Reklame
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2008, 03:16:54 pre podne »
me volim reklame.zbog njih sam prestao da a gledam televiziju(barem ovu našu), gledam na compu samo pay(hakerisane)kanale gde reklama nema samo filmovi i u kurac!ima leka i  protiv toga!

TiDža84

  • Gost
Odg: Reklame
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2008, 01:11:16 pre podne »
Jedna od najskuplih,najboljih i najgledanijih reklama svih vremena...


[video type=youtube]g2VCfOC69jc[/video]

TiDža84

  • Gost
Odg: Reklame
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2008, 12:04:34 pre podne »
OBAVEZNO POGLEDATI!!! :laugh: :laugh: :laugh:



{youtube}Ij2Xbu-XhCI{/youtube}

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: Reklame
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2008, 04:47:38 pre podne »
Mene reklame umeju jako da nerviraju,pogotovo tokom filmova.Umeju da traju jako dugo i onda mi dodje da ugasim tv i odem da spavam..:angry:

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Reklame
« Odgovor #6 poslato: Jun 18, 2008, 05:02:50 posle podne »
Š to volim da vidim one gospodje koje održavaju higijenu kuće, sve se sija - oči bole, a izgledaju kao Audrey Hepburn  (Doručak kod Tifanija).

Kakva laž, kakva prevara.

Dok radim u kući, mene ni deca ne prepoznaju kad, naravno, izgledam u najmanju ruku kao razjareni velški rudar pre 1848.godine.