Autor Tema: Nove tablice  (Pročitano 1756 puta)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Nove tablice
« poslato: Februar 08, 2008, 11:54:08 pre podne »
Od 6. jula u Srbiji će početi izdavanje novih registarskih tablica i saobraćajnih dozvola, propisano je pravilnikom objavljenim u Službenom glasniku.

Predviđeno je da se tablice zamene u roku od godinu dana, prilikom redovnog produžetka registracije.

Nove tablice biće bele boje, sa plavim poljem na levoj strani, na kojoj je ispisana međunarodna oznaka Srbije - SRB.

Na tablici će biti crnim latiničnim slovima ispisana oznaka registarskog područja, potom crveni štit sa belim krstom i četiri ocila, ispod kojeg je ćirilicom ispisana oznaka registarskog područja.

Umesto kombinacije 4 do 6 brojeva, kao do sad, registarska oznaka sastojaće se od tri ili četiri cifre i kombinacije slova na dve pozicije. U kombinaciju ulaze sva latinična slova, kao i slova W, X i Y.

Saobraćajna dozvola biće dimenzija 54 sa 86,5 milimetara, sa tekstom na srpskom i na engleskom jeziku, moći će da se automatski očitava i imaće više zaštinih elemenata.

Novost je registraciona nalepnica, koja će se lepiti na vetrobransko staklo prilikom prve i svake sledeće registracije.

Srba Nedeljkov

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Nove tablice
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2008, 02:03:16 pre podne »
novo uzimanje para...:(

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odg: Nove tablice
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2008, 06:46:55 posle podne »
Izgled novih tablica

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Nove tablice
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2008, 12:07:34 pre podne »
Pa da, uzmu sada pare, pa opet za koju godinu ili više :) kada se bude ulazilo u EU, gledao sam da je neki od ministara otvorio tu novu fabriku za pravljenje tih \\\"boljih\\\" tablica mislim u Somboru, tako da verovatno neko ima % u svemu tome, kao i u svemu ostalome kod nas...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Nove tablice
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2008, 01:54:55 pre podne »
Axl napisao/la:
Citat
kada se bude ulazilo u EU


Za ovo se ne plaši-neće se desiti još duuuugi niz godina :lol: :lol: :lol:

Š alu na stranu,čitao sam o novim tablicama-urađene su po evropskim standardima tako da se neće morati menjati eventualnim ulaskom u Uniju (ali kao što rekoh,u skoroj budućnosti nema opasnosti od toga :P )

Konačno su se setili da ih zamene,ali ako pratimo dosadašnja dešavanja,registarske tablice su nam konstantno kasnile za jednu državnu zajednicu...

Možda treba odmah da ih radimo sa V oznakama  :lolpopodu: da predupredimo događaje B)

mumba

  • Gost
Odg: Nove tablice
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2008, 02:17:57 pre podne »
daj svarože ovo što\\\'s kazo\\\' uzadnjoj rečenici robyn-e! ondak me neb\\\' mrzilo nida dvared većma koštam zatablice!