Autor Tema: Solarijum? Da ili ne?  (Pročitano 6125 puta)

Bilja Maric

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 99
    • Pogledaj profil
Solarijum? Da ili ne?
« poslato: Februar 09, 2008, 09:58:48 pre podne »
Da li idete u solarijum? Koliko često? I da li na Vas utiču priče stručnjaka o uticaju solarijuma na zdravlje? Pisite... Pa ako Vi kazete da ne valja, ja vise ne idem... :P

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2008, 03:26:25 posle podne »
Apsolutno sam PROTIV solarijuma i preteranog suncsanja.

mumba

  • Gost
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2008, 05:52:28 posle podne »
ja takođe nisam za solarium.ok ako neko samo malo hoće da pocrni ukoliko ima beo ten ali ja lično ne bih!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2008, 07:21:45 posle podne »
Ne volim \\\"prepečene\\\" devojke koje se mogu sve češće videti...

Peleena :) Pa shta te briga :D

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 298
    • Pogledaj profil
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2008, 07:25:05 posle podne »
Idem...ali ne da bi bila pecena kao jagnje,vec da ukradem malo boje...;)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2008, 07:45:09 posle podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Ne volim \\\"prepečene\\\" devojke koje se mogu sve češće videti...

To je `Kopaonik` stil,pocrnela na zsicsari...

TiDža84

  • Gost
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2008, 08:18:10 posle podne »
Deset seansi povecavaju rizik od dobijanja karcinoma za pet odsto.

Osim toga sto povecava rizik za dobijanje karcinoma koze i drugih oblika ove bolesti, preterana upotreba solarijuma dovodi i do preteranog starenja koze, ostecenja ociju, odnosno doprinosi nastanku i razvoju katarakte, slabljenja mreznjače i zamucenja sociva kasnije u zivotu.
Upotreba solarijuma,za sada jedino je dobro regulisana u Australiji, Svedskoj i Francuskoj, a koliko je kod nas ova oblast zapustena govori i podatak da ne postoji ni evidencija o tome koliko se ovakvih aparata koristi.
U Australiji, na primer, solarijum ne smeju da koriste osobe mladje od 15 godina, a oni izmedju 15 i 18 moraju da imaju saglasnost roditelja. Tamo je receno i da osobe sa svetlom kozom ne treba da idu na solarijum, a oni koji koriste solarijum posle seanse ne smeju da se suncaju najmanje 48 sati. Francuzi su to jos unapredili pa je tamo svaka ovakva delatnost prijavljena zdravstvenim vlastima, a inspekcija obavlja kontrolu na dve ili pet godina.
Jos pre dvadesetak godina,dokazane su negativne posledice solarijuma po zdravlje ljudi i to da se doza zracenja primljena solarijumom dodaje ukupnoj dozi dugogodisnjeg zracenja od Sunca. Pri tom doza UV zracenja u solarijumu je od dva do deset puta veca nego od Sunca. Naravno, kad se tome jos doda da se lampe ne menjaju na propisan nacin, da se ne koriste zastitne naocari za solarijum koje stite do 500 nanonematara (ima ih u jednom od deset salona u svetu) posledice zracenja jos su vece.
Deset seansi u solarijumu godisnje povecava rizik za nastanak raka koze za pet odsto, a 20 seansi godisnje u periodu od 30 godina ovaj rizik udvostrucava. Posto solarijumi do sada nisu mogli da se zabrane kao i alkohol, ni duvan, onda bar onima koji se i pored ovakvih upozorenja odluce za solarijum preporucujemo da ne predju 20 seansi godisnje.

Solarijum nikako ne bi trebalo da koriste mladji od 16 godina, osobe svetle puti, sa velikim brojem mladeza, osobe sklone dobijanju pega, a pre odlaska u solarijum nikako ne treba koristiti kozmetiku i dezodoranse. Prva seansa nikako ne sme da traje duze od pet minuta, kao ni to da se solarijumu izlaze cesce od jednom dnevno.

mumba

  • Gost
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2008, 01:01:58 pre podne »
pa dobro tidzo da li ga ti koristiš? usput hvala ti na iscrpnom objašnjenju u vezi  istog!

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2008, 01:05:34 pre podne »
Hajde Dzati priznaj...:)

TiDža84

  • Gost
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2008, 03:12:49 pre podne »
Naravno da ga ne koristim...jednom u zivotu sam bila i zgadio mi se miris sopstvene sprzene koze....obozavam arijevsku belinu...rumenilom popravljam put...:P :laugh: B)

mumba

  • Gost
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2008, 07:30:17 posle podne »
TiDza84 napisao/la:
Citat
obozavam arijevsku belinu


to tijana to!


Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2008, 01:57:24 pre podne »
Imam po prirodi taman ten, tako da nikad nisam bila u solarijumu.

Skroz sam protiv takvog nacina dobijanja boje, posto je zdravstveno veoma opasno- a znam devojke koje su mojih godina i vec imaju vidljive posledice na kozi usled neumernog koriscenja.:S

Danas je i suncanje u odredjenim satima veoma opasno za kozu, a kamoli solarijum.
Stojim iza toga da svako treba da je zadovoljan sobom i da prihvati svoju prirodu.;)

fej fej

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2008, 06:15:59 posle podne »
Ne zelim da izgledam kao prepecenica,nisam pristalica solarijuma.Solarijum ima stetne efekte i nisu bas odrzavani po propisima.Mnoge infekcije prete u solarijumu zbog nedovoljne dezinfekcije.Obozavam leto i suncanje,i pridrzavam se suncanja u tako reci dozvoljenom intervalumu.

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #13 poslato: Februar 11, 2008, 06:28:04 posle podne »
Ribe posle solarijuma dobiju onu bolesnu zutu boju a ne pocrne onako kako bi trebalo od sunca.Uplasim se kad vidim neku novosadjanku a ona zuta i braonska kao da se u glini valjala ili ne daj boze da je bolesna.fuj.

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Odg: Solarijum? Da ili ne?
« Odgovor #14 poslato: Februar 11, 2008, 06:58:31 posle podne »
nikad nisam bila i nemam zelju da odem... dovoljno se pocrni od sunca, a ako i ne pocrnis dovoljno-mozes misliti, budi zadovoljan onim sto imas...!
a i stetno je, povecava mogucnost da se dobije rak i ko zna sta jos... :D

tako da, suncanje posle 5 i eto vam lepa i prirodna boja. :D:D:D