Autor Tema: Oružje u kući?  (Pročitano 5279 puta)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Oružje u kući?
« poslato: Februar 09, 2008, 04:12:27 posle podne »
Ne znam da li ću zvučati kao neka baba, ali u poslednje vreme u Bečeju se dešavaju samo neke ružne stvari! Jedna se desila juče. Jedan momak, osnovac, igrao se pištoljem i izgubio je život. Znam da ima lovaca i službenih lica koja imaju oružje u kući, ali da li i drugi treba da ga poseduju i drže neobezbeđene u kući?

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2008, 04:57:23 posle podne »
Oruzje u kuci, bar sto se tice nase zemlje je vise dokazivanje nego potreba. I iskreno recite , kome je trebalo oruzje do pre dvadesetak godina Naravno nikom, jer je bilo bezbedno na sve strane. I sada je u nasoj zemlji mnogo bezbednije nego u okruzenju. No, kada neko i zeli da ima oruzje, mora da shvati da vaspitanje svoje dece mora da uskladi sa opasnoscu tog oruzja. Od malih nogu treba vaspitavati decu da je to stvar sa kojom moraju biti uvek opreznii da nije za igru. Mozda sve ovo zvuci kao demagogija, ali nije. Svako dete nosi u sebi ono sto vidi u porodici. Ako otac mase pistoljem, i hvali se  to ce da radi i dete jer misli da je to normalno. A ako roditelji daju do znanja deci da je oruzje u kuci za ne daj boze, i da nije za igru, onda ce i dete tako da se ponasa. No svakako sam za stroge kriterijume ko ce dobiti dozvolu za drzanje oruzja.

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2008, 05:52:27 posle podne »
Ako bih napisao sta sve mislim o tome neki bi se nasli uvredjeni ukljicujuci konjinu koji je ostavio pistolj sinu da se ubije.Sa duznim postovanjem...ne moze niko biti drugi kriv znaci ni drzava ni komsija nego samo ponosni otac.Zao mi je do jaja ali rodjeni kako zalivas papriku tako ce i rasti.Velika stata da mali ni vido nije zivota a otiso.Sad je glupo reci mogao je okinuti u mene ili caleta manja bi steta bila...TUGA PREGOLEMA

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2008, 06:27:46 posle podne »
debeli zmaj napisao/la:
Citat
ne moze niko biti drugi kriv znaci ni drzava ni komsija nego samo ponosni otac.Zao mi je do jaja ali rodjeni kako zalivas papriku tako ce i rasti.


Tacno tako.
Tuga.:(

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2008, 06:30:29 posle podne »
Tako je Debeli!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2008, 06:34:27 posle podne »
TRAGEDIJA!
..... i pitam se koliko puta jos treba da se ponovi? Koliko ja znam ovo je 3-ca tragedija ove vrste.
......... i pitam se do kada cemo nasoj deci( sinovima) kupovati pistolje, automate, puske.... kao omiljene igracke, jer boze moj nas sin bez toga nije dovoljno \\\"musko\\\"!( kao sto ni devojcice bez barbike ili brac lutke ... ili kako god da se zovu danas ove u trendu!)nije dovoljno \\\"zensko\\\"!
..... a od igracke do stvarnog je jedan mali, maleni korak.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2008, 06:38:06 posle podne »
Slažem se sa Muvom u potpunosti...Sve zavisi od vaspitanja...Odrastao sam uz oružje i nikada mi nije bilo i palo na pamet da ga iznosim ili bilo koju drugu radnju radim sa njim koju nije trebalo.

Takođe,kasnije zbog prirode posla kojim sam se bavio bio sam u kontaktu sa oružjem svakodnevno ali mi padalo nije na pamet nositi ga van toga gde je služba zahtevala.
Sve je do onoga šta imate u glavi.
Lično sam prisustvovao u jednom slučaju nezgodi zbog igranja sa pištoljem-na sreću,tada je prošlo bez posledica,sem što su bili uplašeni.

Opet,s druge strane,nastupila su strašna vremena,porast kriminala je očigledan na svakom koraku.
Dešavaju se strašne stvari i u manjim sredinama koje su ranije bile nepojmljive za naša podneblja.
Tako da taj komad čelika može osigurati mir i bezbednost vama i vašoj porodici,nikada se ne zna...
Zna se kako se drži oružje,ako se pridržavate propisanih mera bezbednosti-neće biti problema.
Prazno,okinuto,municija odvojena, van dohvata male dece...Uz pravilnu edukaciju.

Peleena :) Pa shta te briga :D

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 298
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2008, 07:15:11 posle podne »
Oruzje u kuci...???

Nadam se da ga nemam..:)

TiDža84

  • Gost
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2008, 07:17:48 posle podne »
Pitam se sta bi bilo da je taj isti mali odneo tj uzeo pistolj iz kuce i pucao negde napolju?

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2008, 12:04:29 pre podne »
Bas tragedija... Sad je nažalost kasno da se bilo sta poduzme, mozda se sad neki drugi osveste, pa sprece neku drugu eventualnutragediju... :(

mumba

  • Gost
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2008, 12:46:08 pre podne »
to je jako strašno što se desilo,nije naivna stcvar .pogotovo u kafani kada vam je magnum uperen u glavu od strane pijanog čoveka kao meni 96 godine.to kada se oseti ni na pamet vam neće biti da ga koristite tek tako!

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2008, 01:00:35 pre podne »
Teska tema.Ko zna sta je uzrok tragediji...Amerika je preplavljena oruzjem,pa su pucnjave normalna pojava na tv,u komsiluku,etc.Polemisati se moze do ujutru...

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #12 poslato: Februar 10, 2008, 04:40:25 posle podne »
Pitam se da li će škole odreagovati i napraviti neke tribine za decu? Da im skrene pažnja i  na oružje, prostituciju, drogu i slične stvari.

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2008, 03:40:06 pre podne »
To je jako strasno sto se desilo! Verujem da je coveku tesko ali treba se zamisliti. Za takve stvari bih kaznjavala ljude bez obzira sto mu se to dogodilo. Dete je dete i ne treba da zna da u kuci postoji oruzije a kamoli (kako sam ja cula) reci mu da ce dobiti za rodjendan da puca. Mozda neko misli da gresim ali to je moje misljenje!

Loredana Perak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
    • Pogledaj profil
Odg: Oružje u kući?
« Odgovor #14 poslato: April 15, 2008, 12:15:57 pre podne »
moj tata je lovac i imam vise oruzja u kuci. odrasla sam sa tim i nemam nista protiv toga. stvar je u roditeljima koji se brinu o tome i na koji nacin vaspitavaju svoje dete. nemarnost i nepaznja dovode do kobnih posledica.ako se vec poseduje oruzje vazno je uputiti decu o merama predostroznosti i posledicama. uostalom postoje kljucevi,zar je tako tesko zakljucati i odloziti oruzje od domasaja dece...? ocito nekima jeste... sve u svemu nemam nista protiv oruzja. nauci se nesto pametno i korisno ali sve u granicama normale. mere bezbednosti su na prvom mestu pa tek onda ostalo....