Autor Tema: Eutanazija  (Pročitano 3527 puta)

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Eutanazija
« poslato: Februar 10, 2008, 12:51:09 pre podne »
Sta mislite o Eutanaziji?
Sta mislite da li je treba omoguciti? Da li ljudi trebaju imati pravo na smrt jednako kao i na zivot??? :blink:

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Eutanazija
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2008, 01:02:28 pre podne »
Uvek sam bio za eutanaziju, jer sam video mnogo ljudi koji su molili boga svaki dan ali ne da ozdrave , jer su znali da nema leka  nego da umru da se ne muce. Nazalost, nas grad i okolina je poznat po broju obolelih od tumora raznoraznih pa mislim da postenim odnosom prema pacijentu a uz saglasnost porodice i naravno uz strucno misljenje lekara treba dozvoliti.
U svakom slucaju je bolje i bezbolnije nego kad cujete, a primera je mnogo kada ljudi u ocajanju sami sebi oduzmu zivot. Porodica je uvek svesna da leka i izlecenja nema, pa je lakse za njih da se to obavi na taj nacin nego samoubistvom.

mumba

  • Gost
Odg: Eutanazija
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2008, 01:35:38 pre podne »
veoma je diskutabilna ova tema.kao politika i homosexualizam!nikada kraja!

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Eutanazija
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2008, 02:19:44 pre podne »
Tema jeste jako mucna, nikom ne bih pozeleo da bilo kako nadje u situaciji da razmislja o ovome.:unsure:

Ok, Muvo, potpuno racionalno razmisljanje, potpuno razumna teorija.
Ok, ali ajd ovako. Pitanje je, ako se pod uticajem bolesti menja i svest, da li je i razmisljanje te osobe drugachije? Koliko joj se moze verovati da to zaista zeli ?
I testament pocinje sa :\\\" Ja taj i taj pri cistoj svesti ...\\\" Koliko je toj osobi cista svest ? Koliko je sposobna u rasudjivanju ?
Drugo, ako je zivot neshto najvrednije, ko ga moze oduzeti, pa to bilo i na molbu pacenika? Raznoraznih je muka u svetu. Sta bi bilo kada bi Somalijcima, koji su od gladi jednom nogom u grobu, dozvolili eutanziju ?
Da li bi neko od njih to zatrazio ? Pogledaj snimke, da li neko trazi to ili pokusava da se ubije ?
Pitajte lovce. Pogode zeca, raznesu mu zadnji deo tela, on se i dalje na prednjim nogama vuce pokusavajuci da pobegne u neki zbun. Je li on to nema svesnost, moc razmishljanja, da je gotovo, i da je bolje prekratiti muke ?
Ne, to je osnovni instikt za samoodrzanjem.
Postoji i verzija, da je ceo zivot lekcija. I da svako mora proci tu lekciju. Ako u skoli djak ne savlada gradivo, on se vraca u isti razred. Da li bi rizikovali da nekog osudite da se vrati na doshkolovanje ?
Mali milion moralnih i zivotnih pitanja je tu. Ako smo do sada vrednovali zivot kao nesto najvece i najsavrsenije, da li mu time umanjujemo vrednost?

Tako da, ja sam na ledini izmedju oba stava ...
Ne\\\'am pojma!:dry:

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Eutanazija
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2008, 05:16:54 posle podne »
Ne. Svaki čovek ima svoju sudbinu, istkanu pri rođenju!

mumba

  • Gost
Odg: Eutanazija
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2008, 06:59:28 posle podne »
da li je to baš tako? ne verujem u sudbinu!svako je kroji sam mada ima tu raznoraznih faktora koji utiču na istu, bem li je!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Eutanazija
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2008, 08:50:23 posle podne »
Ja sam za. Ne zelim da dozivim taj trenutak gde cu biti nesposoban da brinem o sebi i da se kontrolisem. Jednostavno ne bih mogao da zivim sa svesnim znanjem da sam nekome teret. Radije bih izvrsio samoubistvo nego da budem u tom stanju. A vi koji ste protiv razmislite o tome da li zelite da vasa deca dolaze da vam menjaju \\\"patku\\\", da vas kupaju, da brinu o vama, ili jos gore da vas vasa unucad tako vide i tako pamte?

Moj pokojni deda je umro od 2 vrste raka. Raka pluca koji se kasnije prosirio na limfne zlezde...6 meseci je umirao. Meni kao njegovom unuku koji je imao 13 godina je to vrlo traumaticno iskustvo i nazalost mi je takav i ostao u secanju...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Eutanazija
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2008, 09:40:58 posle podne »
I ja sam za...Svesti to u zakonske okvire pod kojim uslovima je moguće tako nešto obaviti i što da ne?Bolje nego u \\\"domaćoj radinosti\\\".

Polazim od sebe.Ako neko oboli tako da nema izlečenja i da se bolest svakoga dana sve više manifestuje,ograničavajući vaše sposobnosti od fizičkih do mentalnih,da prestajete da budete osoba kakva ste inače u očima vaše porodice i bližnjih,da postajete samo teret...
Da svi samo očekuju da umrete ne bi li olakšali i sebi i njima-pa zašto onda ne bi ubrzali malo taj proces koji je i onako neminovan i sačuvali barem malo dostojanstva sebi i ostali u sećanju kao osoba kakva zaista jeste?

I moj deda je imao dva moždana udara i ležao nepokretan.Ne bih to poželeo nikom...A u slučaju ako bi mi se tako nešto desilo,molim Boga za toliko snage i mrvicu zdravog razuma da povučem obarač...

mumba

  • Gost
Odg: Eutanazija
« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2008, 10:13:26 posle podne »
sve je to lako u priči dok se ne daj bože ne desi isto tada verujem da bolesnik drugačije razmišlja,čak i ako znada mu nema spasa garant laže sebe i ima još nade u sebi za eventualnim boljitkom!

TiDža84

  • Gost
Odg: Eutanazija
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2008, 10:16:15 posle podne »
U pravu si Cross...moj pradeda koji je doziveo 98 godinu na samrti je vikao hocu jos da zivim!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Eutanazija
« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2008, 11:33:01 posle podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
ne daj bože


 :blink: Š ta će to biti? Napuštaš mračnog gospodara???

mumba

  • Gost
Odg: Eutanazija
« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2008, 07:25:42 pre podne »
pa ja sam on!a za ostalenabavite : Papyrus Containing The Spell To Preserve Its Possessor Against Attacks From He Who Is In The Water i nema zime!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Eutanazija
« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2009, 03:04:04 posle podne »
ajd\\\' da malo prodivanimo.

ponedjeljak, 9.2.2009 23:01
\\\"Preminula je Eluana Englaro, žena koja je podijelila talijansku javnost

...Podsjetimo, 37-godišnja Englaro već se 17 godina nalazila u stanju vegetativne kome, a njeni bližnji borili su se za Eluanino pravo na smrt. To im je napokon pošlo za rukom prošlog tjedna, odlukom Vrhovnog suda prema kojoj je Eluani Englaro dopuštena eutanazija. U Italiji takva odluka naišla je na žestoku osudu Katoličke crkve...\\\"

Tvoj komentar?

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Eutanazija
« Odgovor #13 poslato: Februar 11, 2009, 05:49:37 posle podne »
licno jesam za eutanaziju .iz nekih svojih licnih razloga.moj otac je skoro tri meseca trpeo stalne bolove zbog raka linfnih zljezda,otvorili su ga i rekli da mu nema spasa,probali su tri puta da mu punktiraju kicmu da ne oseca nista od vrata na dole ,jedino sto su time postizali je da ga ne boli sat dva ,uz morfij je pio 4 kafetina svakih par sati molio je da ga eutanaziraju ,posto to nije bilo moguce trpeo je tako dok mu srce nije otkazalo.to je moj razlog da kazem da sam za.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Eutanazija
« Odgovor #14 poslato: Februar 15, 2009, 08:09:41 posle podne »
sunshine napisao/la:
Citat
licno jesam za eutanaziju .iz nekih svojih licnih razloga.moj otac je skoro tri meseca trpeo stalne bolove zbog raka linfnih zljezda,otvorili su ga i rekli da mu nema spasa,probali su tri puta da mu punktiraju kicmu da ne oseca nista od vrata na dole ,jedino sto su time postizali je da ga ne boli sat dva ,uz morfij je pio 4 kafetina svakih par sati molio je da ga eutanaziraju ,posto to nije bilo moguce trpeo je tako dok mu srce nije otkazalo.to je moj razlog da kazem da sam za.


Bolje da nisam ni usao na ovaj topik. :(