Autor Tema: Taura  (Pročitano 56993 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #180 poslato: Januar 26, 2009, 04:17:37 pre podne »
Predsednik opštine Srbobran izjavio kako je najbolji način da se selo kurtališe pasa lutalica - ubijanje! I pozvao se na nekadašnju praksu kad su se lovci organizovali i krenuli da prangijaju po selu. Sad, on je čuo da je to lovcima zabranjeno, al on bi već organizovao odrede smrti za te mrske lutalice! Ovo je čova izjavio na srbobranskom radiju...Usledile su reakcije NGO i drugih građana.

E, ovako se rešavaju problemi sela kad je na njegovom čelu - džukela!

Bečej je, fala milom Bogu i dobrim i pametnim ljudima, krenuo u ovaj posao zaista po civilizacijskim standardima i merilima..Samo tako treba nastaviti.

Imate detalje na www.srbobran.net...ako koga interesuju problemi naših komšija. Pa uporedite, gde smo mi, gde su oni! Makar po ovom pitanju.

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #181 poslato: Januar 26, 2009, 04:43:36 pre podne »
Mi smo malo severnije od njih.

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #182 poslato: Januar 26, 2009, 01:18:45 posle podne »
Država je digla ruke od pomoći za vakcinaciju, tako da je sada cena vakcinacije 500din.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #183 poslato: Januar 26, 2009, 07:09:08 posle podne »
Proverila sam!
Cena vakcine protiv besnila i čip, koji su zakonom propisani kao obavezni, od  01. 01. 2009. godine iznosi 500 dinara!

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #184 poslato: Januar 27, 2009, 12:39:35 pre podne »
Volim svoje kerove ali braćo i sestre 500,00 dinara je puno za moju platicu.I dosad su građani puštali pse na ulicu kad je došlo vreme vakcinacije a od sad će biti još više.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #185 poslato: Januar 27, 2009, 01:44:26 pre podne »
Ti condore kažeš da ti je mnogo 500.00 dinara za tvoju platicu. Š ta da ja kažem onda za moju \\\" penzijicu\\\". Uz to moj Rex se narastao kao medved, a ja ovako mator sa infarktom, dok sam ga odveo i vratio nazad do kuće, skoro sam \\\" bacio kašiku\\\". Ja im, veterinarskoj stanici, ne zameram 500.00 dinara, za mog ljubimca platio bi i više, nego to što nedolaze kao ranije kućama, i tu da vakcinišu. Teško bre ljudi ovako, puna ul. kerova, laju na sve strane,a Rex bi nešto i prisvojio, pogotovo kada naišla neka lepa ženka. Hoće bre da se bije. Jedva smo se izvukli.

Organizacija vakcinacije je podbacila.:( :( :( Za 500.00 dinara veterinari bi mogli ići od kuće do kuće, lakše  bi blo i njima, i građanima u to sam siguran.:( :( :(

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #186 poslato: Januar 27, 2009, 04:01:46 pre podne »
Godinu i pola dana je bila subvencija države, te su naši građani mogli da obave svoju zakonsku dužnost za 100 dinara.

Sada se plaća vakcina protiv besnila tih 500 dinara, zato dobro razmislite da li hoćete da imate kućnog ljubimca! Psi nisu igračke da se izbace na ulicu kada nam dosade, po onoj dobro poznatoj... brigo moja pređi na drugoga!
 Eto nam i odgovora odakle nam psi na ulicama!

Samo još da krenu i naplate kazni za nesavesne vlasnike pasa, pa da vidiš kako ćemo brzo postati Š vajcarci!

Onome kome je mnogo da izvrši svoju zakonsku dužnost, bolje je i da ga nema!... u protivnom stvaramo haos!

Ma dajte ljudi , a za cigarete vam nije mnogo?! To je 5-6 pakli cigara koje neko popuši za 2-3 dana.

Molim sve koji imaju problem da dovedu svog psa da se vakciniše a to žele da se jave na 063 22 90 32 pa ćemo da se dogovorimo kako možemo pomoći.

Ovo isto važi i za sve koji imaju više pasa koje žele da ih zadrže, a nemaju dovoljno novca za vakcinaciju ili sterilizaciju!

Javite se da se dogovorimo :)

Konačno je došlo vreme da se uspostavi red!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #187 poslato: Januar 28, 2009, 03:27:37 posle podne »
A gde si bila draga moja Lusy, da me spasiš \\\" muka\\\", ovaj medved me izmučio samo tako. Čitav dan sam morao da se odmaram. Opet kažem, za ove pare,što za mene, i za mog kućnog ljubimca nije mnogo, veterinari bi mogli doći do kuće i tu da vakcinišu. Neka naplate i izlazak, samo da nemoram da ga vodam ulicom.Muško je bre, nemožeš ga zadržati. Uleće u nevolje. :lolpopodu:Ni jedna ženka pa ni ona najmanja, nije mogla da bude mirna, ako je on u blizini.

 Sećam se ranije veterinari biciklom obilazili kuće, vakcinisali i mačke i kuce, naplatili vakcinu i izlazak i mirna Bačka. Sada se maltretiramo, još za to i plaćamo, a oni ubiraju samo novac. Mislim  da nije u redu.:( :( :(

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #188 poslato: Januar 28, 2009, 05:18:59 posle podne »
Dragi Plavi Zoro,
na 20-30 mesta kojekuda po ovim našim temama sam napisala dežurni telefon Taure 063 22 90 32, koji se nalaz i na  Taurinom automobilu i na flajerima, a više puta je izašao i u štampanim medijima. Više puta smo apelovali na građane da nam se obrate u slučaju da imaju bilo kakav problem i da ćemo im pomoći u okviru mogućnosti.

Zaista nisam znala da imaš problem. :(

Naša Veterinarska stanica je u procesu privatizacije i pretpostavljam da je i to jedan od razloga što se ne ide na teren, premda znam da su po pozivu veterinari izlazili u nekom manjem broju. Opet pretpostavljam de je , kada je cena bila 100 dinara, ekonomski to bilo potpuno neisplativo. Možda sada i dođu.

Pored  Vet.stanice je vakcinaciju protiv besnila mogao da radi dr med. vet Sečedi za građane koji stanuju ma teritoriji III MZ.
Da li je još u međuvremenu neko još dobio dozvolu od ministarstva ne znam, ali ću se raspitati, jer se sve upisuje u centralni registar i svima je sve dostupno.

U nekim gradovima je bilo moguće besplatno obaviti taj čin. Opština je sve finansirala, ali su to opštine koje imaju daleko veći budžet nego naša.

Zaista mislim da ni ova cena od 500 dinara godišnje nije prevelika, jer ako se neko već odluči da ima kućnog ljubimca, treba i da se brine o njemu i da mu omogući negu i zaštitu, kao i da zaštiti svoje sugrađane ne puštajući psa na ulicu...
Ako neko i ima problem, bilo kakve vrste, može da se javi na dežurni telefon, pa ćemo pomoći!

Automobili se registruju svake godine i to se plaća  više od 10 000 - 20 000 dinara, pa svako obavi svoju dužnost ako želi da voži po javnim putevima i ne pravi neko veliko pitanje.

Tako mora biti i sa drugim stvarima, ako želimo red. :)

dakle 063 22 90 32

mumba

  • Gost
Odg: Taura
« Odgovor #189 poslato: Januar 28, 2009, 07:18:30 posle podne »
500 dinara nije puno dti za prijatelja ili zamislite ne daj svarože da vas neki besan pas ujede koje bi tu komplikacije bile?čak iako biste preživeli koliko biste para dali za lečenje!!!! ja ću za mog Medu dati!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #190 poslato: Januar 28, 2009, 08:59:38 posle podne »
Lusy

dakle 063 22 90 32

Blagodarim. Koristiću vaše usluge u buduće, da ne bi morala i moja \\\" sekretarica\\\" da juri kerove po ulici.:) :) :)  :dabome: :dabome:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #191 poslato: Januar 29, 2009, 03:58:42 pre podne »
Plavi Zoro,
da ne bude zabune!
Dežurni telefon Taure je za ljude koji imaju bilo kakav problem sa svojim kućnim ljubimcima. Dakle vakcinacija, sterilizacija, lečenje, pomoć u ishrani ukoliko neko nema dovoljno sredstava, pomoć oko udomljavanja, ako se neko seli, pomoć oko lečenja, ako je neko izgubio svog ljubimca...

Taura je Društvo za zaštitu životinja. Pomažemo i da se psi sa ulice prebace u prihvatilište po pozivu ili ako je nekom pas upao u bunar...

Od 01. 05. 2008.( do tada je kompletan posao radila Taura :) ) posao oko hvatanja pasa po opštinskoj odluci preuzeo je JP Komunalac za čega i dobija novac između ostalog, iz budžeta opštine.

Taura nema nikakva sredstva iz budžeta!

Znači ako ti treba pomoć oko tvog ljubimca telefon je taj boldovani, a ako vijaš tuđe pse po ulici mogu da Ti napišem tel.ljudi koji su zaduženi za to ( a možeš i nama da javiš da vidimo šta nam i u toj situaciji valja činiti):
063 10 35 8 33 Š andor
063 10 35 8 11 Siniša

...eto :)

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #192 poslato: Januar 29, 2009, 04:06:32 pre podne »
Nisam mislio tako da mi je puno pošto sam lečio svog kera i koštalo mi je 3000,00 dinara nego kad dolazi zima sve mi je skupo.Registracija,škola itd. sve kad nema posla,para.Lakše bi bilo da je leti.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #193 poslato: Januar 29, 2009, 06:52:24 pre podne »
Lusy, ako sam te dobro razumeo )na drugoj temi), ti si jednog psa za koga te je prijatelj zamolio da ga pričuvaš odvela u prihvatilište i za par sati si ga izvadila pošto je bio napadnut i ranjen. Drago mi je da si ga spasila na vreme, nadam se da se oporavio i da je preživeo.

Mislim da bi Taura trebala da se pobuni protiv nehumanog tretmana u prihvatilištu! Š ta bi bilo da taj pas nije imao vlasnika? Š ta je sa ostalim psima, koje nema ko da spasi? Da li tamo jedu jedni druge?

Zaštiti male kuce, molim te.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #194 poslato: Januar 29, 2009, 08:08:42 pre podne »
Picoder,
Nikada ne bih odvela psa u prihvatilište da me je prijatelj zamolio da ga pričuvam.Prosto mislim da psima koji imaju vlasnike, nije mesto tamo! Znaš da mi je roditeljska kuća u dijagonali tvog dvorišta, a da ja živim u stanu. Ti si pobrkao 2 priče.

Alis, devojka iz Francuske ( učiteljica), koja je bila učesnik  međunarodnog volonterskog kampa \\\"Nobody\\\'s dog\\\" je htela da odnese jednu malu slatku ženku iz Prihvatilišta u Pariz. Pokušaću da nađem sličicu ... izgleda kao patuljasti crni labrador. Za to je potrebno vreme da se ispoštuju zakonske procedure, te je Mika, pas za kojeg me pitaš starosti 10 meseci, najpre je, još u avgustu kada su devojke bile tu, vakcinisana poli vakcinom ( mačija kuga, štenećak, leptospiroza i hepatitis); u septembru je vakcinisana protiv besnila i čipovana. Alis se vratila u naš mali grad krajem oktobra  i zamolila me da pronađem neko mesto za Miku kako bi bila sigurna da će po isteku 3 meseca od momenta uzimanja krvnog testa, kojim se dokazuje da pas ne boluje od besnila ( uslov za prenošenje pasa iz zemlje u zemlju, koji važi za sve zemlje na planeti Zemlji!), a u tome se uradio i taj čuveni kožni test... pas biti živ i zdrav za put. Ne bih dalje o toj temi ovde... znamo o čemu pričam. Samo da vas obavestim da je Mika živa i zdrava stigla u Pariz ovih dana i da je kod svoje nove gazdarice, koja će doći da poseti naš mali grad sredinom februara :)

 Prihvatilište je jedno jako tužno mesto, ali nužno, dok se naši sugrađani bar malko ne obaveste da svojom nebrigom stvaraju problem svima ostalima. Stanari Prihvatilišta su napuštene i odbačene životinje od strane nas ljudi.

Dobro razmislite svi koji ovo čitate, jer smo odgovorniji prema automobilima i drugim stvarima, nego prema živim bićima koje smo dragovoljno uveli u svoje životea posle ih ostavili na mislost i nemilost društva.

Za registraciju auta nam nije mnogo ni 20. 000 dinara, a za psa je mnogo 500. I jedno i drugo je OBAVEZNO!, jer samo tako štitimo i sebe i druge.

Ne znam Picoder kako da shvatim tvoj post, kao provokaciju ili kao dobru nameru.  :hmmm:

Odgovoriću ti kao da je ovo drugo. ;)

U Prihvatilištu su  zaposlena 3 radnika i sva trojica su i članovi Taure.

Ne znam na šta ciljaš kada kažeš da su u Prihvatilištu nehumani uslovi. Tamo je sada oko 140 pasa, hrane se 2x dnevno i imaju veterinarsku negu. Smeštajni kapacitet je oko 150 pasa,po svim usvojenim standardima u Evropi, što, priznaćeš, zavisi i od veličine istih. U ovom momentu su tamo samo 2 velika psa (šarplaninci), ostali su srednji i mali.

U Prihvatilište je do sada ušlo preko 700 pasa, 450 je našlo nove vlasnike i Taura je u kontaktu sa njima, nažalost nisu svi preživeli, a sterilisano je oko 100 ženki! U novembru je Taura dobila donaciju od 600 evra  u hrani ( pored budžetskog dela, koji se uplaćuje JP Komunalac))... tako da ne brigaš, ne jedu jedni druge!( pre mi je to osobina ljudi, na raznorazne načine!?!)

U Prihvatilištu su se našli i mnogi psi naših sugrađana koji su, uz dokaz- pasoš za pse,  bez ikakve nadoknade i vraćeni!) Imaš u komšiluku primer, opet dijagonalno, zlatnog retrivera, pa pitaj... i malko dalje , s moje strane ulice ( treća kuća, dakle i levo i desno od mog ulaza u kuću)...

Mene lično, brinu neke druge stvari! O tome u nekom od narednih postova.

Taura se trudi da se i dalje održe uslovi koji zadovoljavaju  humanani odnos prema živom biću.

Da li ćemo u tome i uspeti? ... videćemo.