Autor Tema: Taura  (Pročitano 57028 puta)

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #195 poslato: Januar 29, 2009, 11:17:45 posle podne »
Lusy sve je to lepo i u potpunosti se slažem s tobom.
Ispričaću jednu priču, jest da se radi o šali ali je vrlo ozbiljna za razmatranje.
Ušla država u evropsku uniju i seljak koji ima farmu svinja dođu stručnjaci i kažu, ako hoće da se bavi istim poslom i dalje mora da primenjuje zahteve, standarde EU.
Svaka svinja ima meru za kavez u kojoj je smeštena,treba joj obezbediti takvu i takvu hranu u to i to vreme,ventilacija tako i u to vreme,uvek sveža slama i kad čisti ispod njih da ih lepo zamoli da se sklone a ne da ih udara, treba voditi brigu o temperaturi objekta i da kad dođe odgovarajuće vrema ugasi svetla,ujutru sa pesmom i laganom muzikom da ih budi da pazi na duhovno stanje životinja.Uktatko tako ,na šta će seljak bacivši vile IDEM JA DA BUDEM SVINJA U EU.Slažem se sa tim stvarima oko životinja, ali postavljam jedno pitanje ,,,,A Š TA JE SA NAMA LJUDIMA ko vodi brigu o našim dušama i dušama naše dece.Samo od 90-ih godina šta sve nismo preživeli šta je sa nama kakvo je naše duševno stanje i koga je briga.Da li može neko da mi odgovori na ovo pitanje?????????????? :bich:

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #196 poslato: Januar 30, 2009, 12:24:23 pre podne »
condor napisao/la:
Citat
Lusy sve je to lepo i u potpunosti se slažem s tobom.
Ispričaću jednu priču, jest da se radi o šali ali je vrlo ozbiljna za razmatranje.
Ušla država u evropsku uniju i seljak koji ima farmu svinja dođu stručnjaci i kažu, ako hoće da se bavi istim poslom i dalje mora da primenjuje zahteve, standarde EU.
Svaka svinja ima meru za kavez u kojoj je smeštena,treba joj obezbediti takvu i takvu hranu u to i to vreme,ventilacija tako i u to vreme,uvek sveža slama i kad čisti ispod njih da ih lepo zamoli da se sklone a ne da ih udara, treba voditi brigu o temperaturi objekta i da kad dođe odgovarajuće vrema ugasi svetla,ujutru sa pesmom i laganom muzikom da ih budi da pazi na duhovno stanje životinja.Uktatko tako ,na šta će seljak bacivši vile IDEM JA DA BUDEM SVINJA U EU.Slažem se sa tim stvarima oko životinja, ali postavljam jedno pitanje ,,,,A Š TA JE SA NAMA LJUDIMA ko vodi brigu o našim dušama i dušama naše dece.Samo od 90-ih godina šta sve nismo preživeli šta je sa nama kakvo je naše duševno stanje i koga je briga.Da li može neko da mi odgovori na ovo pitanje?????????????? :bich:


Kapiram sta hoces da kazes, nekad i meni zasmeta preterana briga prema zivotinjama, a istovremeno zapostavljanje isto tako nezbrinutih, bespomocnih, nesecnih ljudi, dece ...

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #197 poslato: Januar 30, 2009, 05:10:12 pre podne »
Meni ne samo da smeta nego me iritira, ali ne nezbrinute jer se i o njima malo brine nego govorim o svim stanovnicima naše zajednice.

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #198 poslato: Januar 30, 2009, 01:26:01 posle podne »
RELAX napisao/la:
Citat
Sinmbad napisao/la:
Citat
...lepo nema shta,briga o zivotinjama,domatjim,divljim svejedno...
...nego,ja mislim da je u ovoj nashoj\\\"prestonici\\\" potrebno i jedno udruzenje za zashtitu i brigu ljudi...
...vishe se trsite za kucitje i macitje nego za ljude...


Da debelo si u pravu!

1. Ima tu negde tema SIGURNA DECIJA SOBA pa se prikljuci.
2. A mozes i ti sam poceti nesto da organizujes, sigurno ces dobiti podrsku
3. Neko ko dobro organizuje drustvo za zastitu zivotinja nije kriv za to sto neko ko je zaduzen za zastitu ljudi to ne radi nikako.


Morao sam ponovo da citiram sebe.

Ali moram i da dodam!

Čovek je biće, koje je (za razliku od životinja), sposobno da stvara, kako društva tako i pojedinci (ljudi niko vam ne brani da sebi stvarate, ali pas to nemože).
Pas je čovekov najbolji prijatelj koji kad nam dok***i skinemo sa kućnog budžeta i ostavimo ga na ulici.

E sad niko nije kriv što neko želi da se brine o čovekovom najboljem prijatelju (koga je čovek ostavio) i to radi sa dušom.
Kad se nešto radi sa dušom, bolji je efekat i zato deluje da se ovakvi ljidi više brinu o životinjama.

Contore i Gospodaru Vremena organizujte bilo šta što će pomći ljudima i ako je moje ubeđenje da Vi to radite iskreno verujte da sam prvi koji će vam se pridružiti. Ako mislite da vam organizacija nije jača strana imate mogućnost da svo svoje slobodno vreme potrošite na akciju OSMEH koja se brine o ljudima, a jedan od glavnih organizatora je Lusy.

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #199 poslato: Januar 30, 2009, 03:51:52 posle podne »
za internet dajete mesecno najmanje 500din i za kablovsku isto tako i to vam  nije problem a puno je kad treba da drugom zivom bicu date jednom godisnje zastitnu vakcinu da bi ostalo zdravo vasi psi nisu vase vlasnistvo vi ste njihovi staraoci i vi ste im potrebni za sa samo 500 din godisnje ce i oni a i vi biti sigurniji razmislite.sto se tice price pomozite ljudima a ne psima razmislite i o tome zasto sami ne pomognete ljudima nego prozivate druge a i pomoc ljudima je i kroz pomoc zivotinjama psi se ne smiju ubijati a ako nema prihvatilista i taure da udomljava pse onda cemo imati hiljade pasa na ulici koji ce ujedati istu tu decu za koju nas prozivate pa ce se na raznim forumima pisati kako to da mi nemamo udruzenje i prihavatiliste da se neko brine o tim psima apsurd je prozivati nekoga za ono sto radi a ne sagledati kompletnu sliku posla koji radi inace da znate taura potpomaze i akcije koje sluze za pomoc ljudima i deci(osmeh npr).                                                                                                                                                                                                              ps. ne zamerite ako sam malo ostar recima nebi hteo nikog da uvredim ali to su cinjenice kako ih ja vidim

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #200 poslato: Januar 30, 2009, 09:50:08 posle podne »
Al ste zapeli za tih 500 dinara, samo sam izneo moju situaciju i mišljenje i sad me napadate.Ja barem držim uredne svoje kerove i vodim brigu o njima.Problem leži negde drugde.Mislim da svi znamo koji je.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #201 poslato: Januar 30, 2009, 10:18:35 posle podne »
Ha,ha, koji smo mi likovi!

Kad počneš da rešavaš neki problem direktno vezan za ljudske sudbine, eto ti dežurnih kritičara koji dreknu: vid grad kako je prljav!?
Kad kreneš temeljno da rešavaš probleme zaštite sredine, evo ti opet kritičara koji se užasnu i kažu: a šta ćemo sa ljudima?
Onda neki sumanuti entuzijasti i ozbiljni ljudi krenu u projekat sklanjanja pasa lutalica /zbog ljudi/, evo ih opet isti koji će: dosta više o tome, šta ćemo s ljudima?

Da li Bečejci rođenjem umesto majčinog mleka piju bunike?

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #202 poslato: Januar 30, 2009, 10:40:43 posle podne »
REZ ne razumem te potpuno ali svakako je najveći problem u ljudima, ali ako slučajno kažem da treba ih malo ...
Znaš ono zakon prirode.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #203 poslato: Januar 30, 2009, 11:01:17 posle podne »
Pa znam: da ih podstaknemo! Jel tako?B)

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #204 poslato: Januar 31, 2009, 02:03:09 pre podne »
Pa naravno.Bez podsticanja nema ništa.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #205 poslato: Januar 31, 2009, 02:51:27 pre podne »
Nema potrebe za filozofiojom o sustini zivota.
Nismo se razumeli, Relax, nikako.

Generalno mi smeta ta \\\"kultura\\\" koja se fura \\\"na zapadu\\\", kod nas to nije zazivelo.

Lusy nisam imao u vidu nijedne sekunde, tako da je suvisno da je nadri-briznici ubacuju u ovu pricu, izmedju redova. Nit\\\' ova vakcinacija ima veze sa mojim prethodnim postom.

Osmeh sam ispratio i ispostovao onako kako sam mogao i umeo.
Ali, nebitno, nema potrebe da polemisemo, nismo se razumeli.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #206 poslato: Januar 31, 2009, 07:56:41 pre podne »
Lusy - naravno da pitam iz dobre namere. Volim životinje i jako sam se zabrinuo kada si rekla da si jednog kucu (koga je neko očekivao kasnije da vidi živog i zdravog) stavila u prihvatilište i da si ga morala evakuisati - bio je ranjen od strane drugih pasa. Pomislio sam na sve one kuce koje nemaju nekoga ko ih očekuje - šta je sa njima? Poješće ih neki veći psi?

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #207 poslato: Januar 31, 2009, 02:40:28 posle podne »
Gospodar Vremena napisao/la:
Citat
Nema potrebe za filozofiojom o sustini zivota.
Nismo se razumeli, Relax, nikako.

Generalno mi smeta ta \\\"kultura\\\" koja se fura \\\"na zapadu\\\", kod nas to nije zazivelo.

Lusy nisam imao u vidu nijedne sekunde, tako da je suvisno da je nadri-briznici ubacuju u ovu pricu, izmedju redova. Nit\\\' ova vakcinacija ima veze sa mojim prethodnim postom.

Osmeh sam ispratio i ispostovao onako kako sam mogao i umeo.
Ali, nebitno, nema potrebe da polemisemo, nismo se razumeli.


Znam da nije bilo zle namere u tvom pitanju.
:)

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #208 poslato: Januar 31, 2009, 06:13:57 posle podne »
Prvo uvek treba da krenemo od sebe (ljudi).U jednoj Državi kućni ljubimci nose odeću i sklapaju brakove.U drugoj umiru gladni ljudi.Malo mi to smeta na ovoj planeti.Potpuno razumem ako se neko bori za neku vrstu životinje od izumiranja a neke tamane koje su se puno razmnožavale.Pa ajde onda gde su bogati ljudi i ima ih puno malo da ih tamanimo da se ravnoteža izjednači.Ovo je samo jedno razmišljanje.Nema opravdanja za neke stvari, ali šta ćemo takvi smo kakvi smo.Znam nekoga ko voli kućne ljubimce kerove i mačke a osuđuje one koji vole zmije, paukove itd.Š ta da kažem ima nas svakakvih.Možda je to i dobro.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #209 poslato: Januar 31, 2009, 06:24:24 posle podne »
piCODER napisao/la:
Citat
Lusy - naravno da pitam iz dobre namere. Volim životinje i jako sam se zabrinuo ......
... Pomislio sam na sve one kuce koje nemaju nekoga ko ih očekuje - šta je sa njima? Poješće ih neki veći psi?


E piCoder, a znaš li šta ja pomislim kada vidim pse na ulici ( dakle pre nego što budu smešteni u Prihvatilište!)?!

Da li je moguće da neko ima dušu i srce, kad može jednostavno da izbaci svog dojučerašnjeg ljubimca na ulicu, prepuštajući ga na milost i nemilost ulice, ugrožavajući na taj način svoje sugrađane!
Pomislim, do kada će se ovo tolerisati i ostajati nekažnjeno!?

Psi ne jedu pse. Psi se ovako ponašaju ( za razliku od ljudi!)

www.megafonija.com/vesti.php?category=vesti&id=56674
 ( ljubaznošću Max-a :))

Š to se tiče odgovora ponoviću ti ono što sam već napisala ( ono što je boldovano je odgovor što se mene i Taure tiče!):

Lusy napisao/la:
Citat
Picoder,
...

U Prihvatilištu su  zaposlena 3 radnika i sva trojica su i članovi Taure.

Ne znam na šta ciljaš kada kažeš da su u Prihvatilištu nehumani uslovi. Tamo je sada oko 140 pasa, hrane se 2x dnevno i imaju veterinarsku negu. Smeštajni kapacitet je oko 150 pasa,po svim usvojenim standardima u Evropi, što, priznaćeš, zavisi i od veličine istih. U ovom momentu su tamo samo 2 velika psa (šarplaninci), ostali su srednji i mali.

U Prihvatilište je do sada ušlo preko 700 pasa, 450 je našlo nove vlasnike i Taura je u kontaktu sa njima, nažalost nisu svi preživeli, a sterilisano je oko 100 ženki! U novembru je Taura dobila donaciju od 600 evra  u hrani ( pored budžetskog dela, koji se uplaćuje JP Komunalac))... tako da ne brigaš, ne jedu jedni druge!( pre mi je to osobina ljudi, na raznorazne načine!?!)

U Prihvatilištu su se našli i mnogi psi naših sugrađana koji su, uz dokaz- pasoš za pse,  bez ikakve nadoknade i vraćeni!) Imaš u komšiluku primer, opet dijagonalno, zlatnog retrivera, pa pitaj... i malko dalje , s moje strane ulice ( treća kuća, dakle i levo i desno od mog ulaza u kuću)...

Mene lično, brinu neke druge stvari! O tome u nekom od narednih postova.

Taura se trudi da se i dalje održe uslovi koji zadovoljavaju  humanani odnos prema živom biću.

Da li ćemo u tome i uspeti? ... videćemo.


Dakle moj odgovor na ovo tvoje pitanje>
piCODER napisao/la:
Citat
Volim životinje i jako sam se zabrinuo ...Pomislio sam na sve one kuce koje nemaju nekoga ko ih očekuje - šta je sa njima? Poješće ih neki veći psi?

... je da svako ko misli ovako kao ti i može slobodno doći i izabrati za sebe ljubimca, ima ih raznih, malih velikih, lepih, manje lepih, rasnih sa papirima i onih bez, uglavnom za sada zbrinutih i zdravih! :)

Pitaš me da li će \\\"veliki\\\" pojesti \\\"male\\\"?

Psi ne jedu pse, a da li pse jedu ljudi ili nešto drugo?... videćemo!