Autor Tema: Taura  (Pročitano 56953 puta)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #75 poslato: Jun 17, 2008, 12:28:23 posle podne »
Svaka čast!Mnoga društva za zaštitu životinja bi mogla mnogo da nauče od vas...Počevši od onoga u NB-u.

Vojislav Prkosovacki

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 493
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #76 poslato: Jun 17, 2008, 03:05:51 posle podne »
Svaka cast drugari, ne znam da li mi je lepse to sto se dobro organizovali stvari ili to sto ste toliko uzivali u poslu, u svakom slucaju ova kombinacija daje rezultate.
Samo napred!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #77 poslato: Jun 17, 2008, 03:58:38 posle podne »
Ja,kao novi clan Taure,jos uvek ne mogu da dodjem sebi od uzbudjenja!

Jedva cekam sledecu akciju.
Mozda sam delovala malo zbunjeno,ali...ipak mi je ovo bio prvi put da se susrecem sa ovakvim vidom delovanja!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #78 poslato: Jun 20, 2008, 06:11:37 posle podne »
Gde da smestim ovaj obećani izveštaj, ako ne ovde. :)

 Četvoročlana ekipa Taure je juče bila na \\\"ekskurziji\\\" u našem glavnom gradu.
     Prvi deo se desio u Skupštini Savski venac u Kneza Miloša 69 i nakon kratkih uvodnih reči domaćina i organizatora, prešlo se na panel diskusiju i kratku evaluaciju projekata. Nakon toga kratka prezentacija svakog projekta. Da se pohvalim, Bečejci su bili najopremljeniji materijalima i govornicima i izazvali ogromno interesovanje.
    Drugi deo se desio u Skupštini Grada Beograda gde su uručene nagrade za 3 najbolja projekta koja su realizovana u 2007-oj.
Najbolji projekat je po Jefferson institutu koji je i osnivač nagrade \\\"Mesto u srcu\\\" je dobilo Društvo za pomoć mentalno nedovoljno razvijenim osobama iz Trstenika sa projektom \\\"Naša kreativna kuća\\\" koji je realizovan u 2007-oj.
  Taura će sigurno konkurisati za dodelu nagrade u 2008 sa svojim projektom \\\" Puj pas za sve nas\\\".. to se dešava ovih dana. Nagrada je vrlo podsticajna 5000 evra... i niz daljih mogućnosti...al\\\' podrazumeva dalji rad i još veći broj aktivnih učesnika.
 Nakon svih tih dešavanja upoznali smo se sa glavnim ljudima iz Orke, koji prate naš rad od početka i koji nas prepoznaju kao retkost u ovoj našoj zemlji. Dolaze nam u posetu i dogovorili smo se o daljoj saradnji.
 
          Ekipa je bila sjajna. Stali smo i u odlasku i u povratku na OMV pumpi i pili kafice a mlade dame su jele pomfrit :)  Jedna je buduća mama, pa smo često zastajali koje kuda :laugh: , druga je aktivista Taure i aktivni član OKB-a, treći član ekspedicije je večiti mladoženja sa ovog našeg foruma, koji će uskoro izgubiti epitet večiti :)  i moja malenkost.

 I samo za još malo pažnje molim  ( da ne pisem novi post)

Sutra u 9 sati na platou ispred pijace novo udomljavanje kuca. Pridružite nam se i dobrodošli! :)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #79 poslato: Jun 23, 2008, 01:11:59 pre podne »
...   juče u 9 sati na platou ispred gradske pijace Taura je udomljavala kuce.
Udomljeno 9 kučiča i 1 odrastao. Za svega 2 sata rezultat je odličan :)
 
  Vesela ekipa Taure: Ana, Tanja, Iva, Minana, Peca, Radica, Goga, Siniša, i pred kraj nam se pridružiše Marina i Kristina.

 Evo i jedne lepe sličice
 
 

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #80 poslato: Jun 23, 2008, 02:13:22 pre podne »
Cestitam vam na uspesnoj akciji!!!!Koliko je jos kuca ostalo?
Zao mi je sto ovoga puta nisam mogla da vam se pridruzim,imala sam pregrst obaveza,sto ne znaci da necu biti na sledecoj akciji!Nadam se da ce biti skoro!

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #81 poslato: Jun 23, 2008, 03:06:04 pre podne »
svih 27 malih su usvojeni... :) a koliko je jos ostalo... pa oko 150 u prihvatilistu... jesu odrasli, ali i njima treba dom...

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #82 poslato: Jun 23, 2008, 03:45:07 pre podne »
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
svih 27 malih su usvojeni... :) a koliko je jos ostalo... pa oko 150 u prihvatilistu... jesu odrasli, ali i njima treba dom...

Slazem se sa tobom Marina!!!Drago mi je sto su oni malisani dobili dom-tako su bili slatki,ali kako da udomimo i ove velike kuce....

Ultra Boys

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #83 poslato: Jun 25, 2008, 04:25:49 posle podne »
veliki pozdrav za sve vase akcije,kapa dole.samo napred

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #84 poslato: Jul 01, 2008, 05:34:36 pre podne »
hteo sam da odgovorim na pitanje kako udomiti velike kuce?jednostavno izvesti ih na korzo ili pred pijacu same bez stenaca i sa puno vise price i objasnjenja zainteresovanima dokazati i da su ti stariji psi isto tako maze i da mogu biti jako privrzeni to je jedini nacin ali pali,jer ako izlaze sa stencima njihove sanse su prepolovljene a mislim da svi znaju zasto.

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #85 poslato: Jul 01, 2008, 05:37:52 pre podne »
sunshine napisao/la:
Citat
hteo sam da odgovorim na pitanje kako udomiti velike kuce?jednostavno izvesti ih na korzo ili pred pijacu same bez stenaca i sa puno vise price i objasnjenja zainteresovanima dokazati i da su ti stariji psi isto tako maze i da mogu biti jako privrzeni to je jedini nacin ali pali,jer ako izlaze sa stencima njihove sanse su prepolovljene a mislim da svi znaju zasto.



U pravu si!
Pa mislim da je vreme da se to odradi!Stojim vam  na raspolaganju!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #86 poslato: Jul 01, 2008, 05:41:03 pre podne »
Sunshine slažem se sa tobom, a još veći zadatak Taure je objasniti ljudima da Prihvatilište nije izgrađeno za pse iz domaćinstava nego za ove koji su sada na ulicama. Složićeš se sa mnom da je broj pasa iz domaćinstava u prihvatilištu ogroman! :(

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #87 poslato: Jul 01, 2008, 04:50:17 posle podne »
Integralni tekst sa Orkine majice:

    10 razloga za usvajanje mešanca

    Da li ste razmišljali da usvojite mešanca?
Ako jeste sada je vreme za to. Potražite svog novog prijatelja u prihvatilištu.
   Sigurno vas jedna njuškica željno isčekuje.
Ako se još uvek dvoumite, nastavite da čitate ovaj tekst.
Za usvajanje mešanca postoji bar 9 dobrih razloga i još jedan važan koji samo Vi znate.

1. Mešanac je jedna mala smešna smeša.
2. Mešanci su deca bez roditelja. Ko može imati srca da ih ne usvoji?
3. Mešanca život nije mazio. Zaslužio je da ga vi mazite i pazite.
4. Mešanac je spoj široke duše i velikog srca.
5. Sve velike kulture nastale su mešanjem različitih tradicija. Baš kao mešanci.
6. Prirodi je trebalo milion godina da stvori mešanca, a vama treba samo sat da ga usvojite.
7. Kuća bez mešanca je kao muškarac bez brkova.
8. Mešanci nemaju ni kučeta ni mačeta.
9. Biti protiv mešanaca znači biti rasista.
10.________________________________________
    (upišite sami)

   :)

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #88 poslato: Jul 02, 2008, 06:21:37 pre podne »
ovako vec sam na nekim forumima vezanim za ovu temu pisao da ljudi imaju pogresno razmisljanje u vezi sa prihvatilistem i apelovao sam na sve koji zele da pomognu da pocnu sa tim tako sto ce da objasne prijateljima i komsijama da prihvatiliste nije izgradjeno zbog toga da se ljudi lakse rese svog psa iz kuce vec da se resi problem pasa lutalica u beceju.znaci nismo tu da olaksamo savest onih koji ujutro ustanu i vise im se ne svidja njihov pas pa ga se zele resiti vec smo tu da resimo problem onih pasa koji su vec na ulici.
:angry:

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #89 poslato: Jul 02, 2008, 06:24:03 pre podne »
i da lusy broj pasa iz domacinstava jeste velik negde oko trecina.