Autor Tema: Taura  (Pročitano 56633 puta)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #210 poslato: Januar 31, 2009, 09:05:06 posle podne »
Nisu ni svi psi isti.

Da li ste otkrili koji je nevaljali pas ranio onog kucu kojeg si spasila i na vreme ga sklonila na alternativnu lokaciju - u sigurnu kuću kod Ninice?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #211 poslato: Januar 31, 2009, 09:30:33 posle podne »
Taj agresivni, zli kuca odaziva se na ime Picoder! Tako mu tepaju u prihvatilištu.:laugh:

Picoder, stvarno misliš da svojom malicioznošću možeš srušiti jedan veliki poduhvat kao što je izgradnja prihvatilišta za napuštene životinje, da svojom podjebavačko-zezatorskom psihologijom možeš umanjiti napore svih onih ljudi koji su Bečej, bar u jednoj sferi, približili evropskim standardima? Svojim balkanoidnim triperskim zezalicama samo nanosiš štetu sebi na ovom forumu. A ti  si mi pa neki zagovornik \\\"evopskog Bečeja\\\"? Š io mi ga đura Picoder. Sram te bilo!

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #212 poslato: Januar 31, 2009, 09:36:15 posle podne »
Nemoj odmah tako Rez. Ne znam šta ti je.

Samo se brinem za kuce, vođenje prihvatilišta treba da podrazumeva i izolaciju agresivnih pasa.

Ja se ne slažem sa podlim načinom na koji je novac usmeren za prihvatilište iz lokalnog buidžeta a ne sa funkcionisanjem proihvatilišta. Prvo je bilo da se samo izdržava, pa će preći pod Komunalac, pa se prodao deo Komunalca koji zarađuje - a nama koji punimo budžet ostaje da plaćamo prihvatilište. TO nije u redu. Pred svršen čin smo dovedeni. Onaj ko je gradio prihvatilište trebao je da smisli i način finansiranja, pa da prihvatimo ili ne prihvatimo obavezu da iz budžeta plaćamo i taj trošak. Izeš demokratiju.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #213 poslato: Januar 31, 2009, 09:44:06 posle podne »
Da sam se ja pitao ja bih napravio Prihvatilište za političku nedonoščad! I ne bih pitao koliko košta jer je to jeftinije od izdržavanja takvih neznalica kao što si ti! Manje bi to koštalo Bečej, a benefit bi bio ogroman.

E, daj predlog kako da se prihvatilište za kuce samoizdržava? Navedi primer da ga sledimo!

A \\\"vama koji punite budžet\\\" je li možda bolje da platite 1,5 miliona dinara za svaki ujed i napad nekog od nedužnih kuca na ulicama grada i opštine?

A kakav je to \\\"podli način\\\" usmeravanja para iz budžeta za funkcionisanje Prihvatilišta? Ne razumem...

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #214 poslato: Januar 31, 2009, 09:56:34 posle podne »
Pa podli. Na grbaču lokalnog budžeta ste ga svalili kada je već bilo izgrađeno (ne može se odbiti).

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #215 poslato: Januar 31, 2009, 10:01:32 posle podne »
Kada je gradjeno bilo je - ništa nas ne košta, sposobni ljudi obezbeđuju pare za prihvatilište - a sada plaćamo i plaćamo.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #216 poslato: Januar 31, 2009, 10:08:35 posle podne »
Ajd napravite i vi nešto. Bilo šta. Rado ćemo plaćati. Samo već jednom nešto napravite! Dokle ćete da organizujete sačekuše i \\\"streljate\\\" svaki napor da se nešto redovno uradi u ovom gradu?

Od pijace, industrijske zone, banje, do prihvatilišta i inih drugih stvari na kojima vredno \\\"radite\\\" da ih urušite. Koja bolesna energija vas pokreće da se bavite lokalnom politikom?

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #217 poslato: Januar 31, 2009, 11:55:52 posle podne »
Picoder, jesi li ikada bio u prihvatilistu?
Kuce i jesu rasporedjene u boksove u zavisnosti od toga koliko su agresivni... ;)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #218 poslato: Februar 01, 2009, 02:55:37 pre podne »
Ljudi,
Molim Vas da se na ovoj temi priča o Tauri koja je organozavana grupa građana, bez obzira na političke i verske pripadnosti/nepripadnosti i bez obzira na godine, okupljena, između ostalog, oko ideje da se postojeći problem napuštenih pasa na ulicama grada počne rešavati.
Molim Vas i da divan bude konstruktivan, jer je veliki broj članova Taure upravo iz redova omladine i dece! :)... i naravno o zadacima Taure da li se ostvaruju ili ne i kako da ih što bolje uradimo, a zarad dobrobiti svega što je živo.

Napomena: Taura za svoje funkcionisanje ne dobija ni dinar iz budžeta grada, a do sada je donela ovom gradu donacije u vrednosti od preko 4 000 000 dinara... ako ne treba kažite, ali dajte i predlog kako rešiti problem napuštenih pasa na ulicama grada!

Š to se mene lično tiče primam svaku sugestiju i dobronamernu kritiku, koja rad Taure može poboljšati, primam i one druge kritike ako su argumentovane i obećavam da ću dobro promisliti i reći kolegama, ako vidim da može bolje i drugačije.

Molim one koji hoće da učestvuju u diskusiji obave posetu  Prihvatilištu, pa da uopšte znaju o čemu divane, ne vodeći se nekim drugim vodiljama osim ostvarenja ciljeva koje je Taura zacrtala u svom statutu! O Tauri, statutu, dosadašnjim  akcijama,važećim zakonima.... možete pročitati na www.taurabecej.com  
Dobrodošli!

Eto, tako možemo pričati, zakopajte sekire i civilizovano kažite šta može bolje i drugačije?!

I pitajte slobodno ono što vam nije jasno! Rado ću pomoći i pronaći odgovore za pitanja koja ne znam.

Hvala :)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #219 poslato: Februar 01, 2009, 05:26:18 pre podne »
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
Picoder, jesi li ikada bio u prihvatilistu?
Kuce i jesu rasporedjene u boksove u zavisnosti od toga koliko su agresivni... ;)


Nisam bio ali u to što kažeš ne verujem. Lusy je lepo rekla da je pas koga je neko trebao da preuzme i koji je trebao privremeno da bude u prihvatilištu - morao da bude sklonjen pošto je ranjen. To je na nekoj drugoj temi pisalo.

Kako je to moguće Marina? Da li psi koje niko ne čeka budu ranjavani i izujedani? Zašto TAJ pas nije sklonjen u neki boks nego je premešten onako povređen?

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #220 poslato: Februar 01, 2009, 01:39:34 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
Ajd napravite i vi nešto. Bilo šta. Rado ćemo plaćati.



Sa tvoje strane bila je gomila forumaša koje si prozvao da samo kritikuju.

A ti šta si uradio? Konkretno!

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #221 poslato: Februar 01, 2009, 04:40:13 posle podne »
Možda je i picoder šutnuo jednom nekog psa na ulicu samo je već zaboravio.
Treba probuditi svest građana kako da se ponašaju sa svojim ljubimcima i kad su kod njih i kad im više ne treba iz raznoraznih razloga.Neki me pitaju jel se plaća da se odnese ker u prihvatilište,starija osoba pita jel dođu kući kod nje da odnesu pošto ona nemože, itd.Bečejci su jako neinformisani.Ako imamo više picodera još na to krivo će se i informisati.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #222 poslato: Februar 01, 2009, 05:40:33 posle podne »
RELAX napisao/la:
Citat
rez napisao/la:
Citat
Ajd napravite i vi nešto. Bilo šta. Rado ćemo plaćati.



Sa tvoje strane bila je gomila forumaša koje si prozvao da samo kritikuju.

A ti šta si uradio? Konkretno!



Relax, ako nisi primetio, na ovom forumu, naročito u delu - politika - isključivo se vrte priče oko stvari koje smo pokrenuli moji prijatelji i ja...Š ta ćeš više?
Picoderova verbalna opstrukcija i \\\"kritika\\\" tih stvari na ovom forumu je samo vrh ledenog brega...Možeš li da zamisliš kako ta opstrukcija izgleda u \\\"institucijama sistema\\\"! Možeš li da zamisliš situaciju u \\\"odelenjima\\\" , upravnim odborima\\\", \\\"većima\\\" kad krenu ta idiotska pitanja, upitanosti, zapitanosti, dizanja obrva, vrćenja glavama, odlaganja, formiranja komisija...

I drugo: nikog nisam prozvao na ovom forumu zbog kritike. Pomešao si me sa nekim.

Prihvatilište je DELO, vrlo konkretno, ako nisi primetio. Ovaj topik je predviđen za Tauru i rad tog Udruženja...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #223 poslato: Februar 01, 2009, 06:20:51 posle podne »
piCODER napisao/la:
Citat
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
Picoder, jesi li ikada bio u prihvatilistu?
Kuce i jesu rasporedjene u boksove u zavisnosti od toga koliko su agresivni... ;)


Nisam bio ali u to što kažeš ne verujem. Lusy je lepo rekla da je pas koga je neko trebao da preuzme i koji je trebao privremeno da bude u prihvatilištu - morao da bude sklonjen pošto je ranjen. To je na nekoj drugoj temi pisalo.

Kako je to moguće Marina? Da li psi koje niko ne čeka budu ranjavani i izujedani? Zašto TAJ pas nije sklonjen u neki boks nego je premešten onako povređen?


Zaista mi nije jasno, šta hoćeš ovakvom diskusijom da postigneš piCoder!???

Nisi bio u Prihvatilištu, ne znaš kako sve funkcioniše, ali zato u startu kažeš to ništa ne valja, da ne veruješ u činjenice, a nikakvo drugo rešenje ne daješ!?:blink:

Ne ide mi to uz tvoje znanje i zvanje, a nekako ni uz tvoju izjavu da voliš životinje!

Na moje reči da je pas imao ranicu na uhu, krivo tumačiš ljudima da je pas bio poluzaklan i da ga je valjalo skloniti???

Pas nije bio povređen u smislu koji ti predstavljaš!

Evo juče sam se ja posekla dok sam sekla luk, pripremajući ručak. Danas bi ti to predstavio kao da sam završila u bolnici zbog posekotine i da nikada više ne smem ući u kuhinju. Koji apsurd!

Nije ni malo moralno da blatiš neke ljude dobre volje, pogotovo mlade, koji su sa velikom željom da pomognu i ljudima i životinjama ušli u čitav projekat.
 Loš primer u praksi je ovakvo tvoje izlaganje i falsifikovanje stvarnosti!
 Bez argumenata, bez uvida u pravo stanje stvari,bez plana i programa, bez bilo kakve projekcije, bez upuštanja u suštinu stvari, bez želje da se bilo šta menja... u startu ti je sve loše. Rešenje ne daješ, samo znaš da je to sve loše !???:blink:

Š ta ti je sad i Marina skrivila, da je tako glupavo prozivaš?!

.... U Prihvatilištu postoji oko 150 mesta ( po broju skloništa + još dvorište) za napuštene pse!

Psi nisu zatvoreni u boksove, dakle boksovi postoje, ali se ne zatvaraju (jer nema potrebe!- ) izuzev pasa koji su agresivni, a za njih postoje specijalni boksovi, koji su odeljeni od ostalih, što je jako redak slučaj.

Pojma ti nemaš piCoder o životinjama.
Ako je tvoje pitanje trebalo da glasi, da li ima tuče u Prihvatilišti, odgovor je, Da, ponekad se dešavaju, ali je to potpuno normalno, što će ti potvrditi bilo koji stručnjak ili ljubitelj.
Te tuče se uglavnom završavaju sa nekom ogrebotinom.
Uzrok tuče je uglavnom borba za prostor i borba oko ženke, kao i kod naš ljudi!!! Ljudi se ponekad potuku...

Na ovo tvoje pitanje:
piCODER napisao/la:
Citat

Kako je to moguće Marina? Da li psi koje niko ne čeka budu ranjavani i izujedani?

 odgovor je:

Psi u Prihvatilištu nisu izranjavani i izujedani, par ne od strane pasa! Bude tu i tamo pretučenih pasa od strane ljudi,( verovao ili ne!) pasa koje je neki \\\"savesni vozač\\\" ostavio na putu, pošto ga je prethodno udario automobilom! :blink:

Takvi psi se zbrinu i leče na adekvatan način.

Na tvoju konstataciju da u Prihvatilištu ima pasa koje nema ko da čeka, odgovor je da je to tačno, nažalost,... ne mogu se svi ni udomiti, ali je to suština stvari!

Zbog čega uopšte psi na ulicama grada i u Prihvatilištu???
Dakle kada se pravilno sagleda uzrok, polagano će se rešiti i problem. Ništa ne može preko noći!
Rešile su ga mnoge zemlje u svetu.
Ne vidim ni jedan razlog zbog čega to ne bi mogli i mi da uradimo, samo da ima samo malo dobre volje i želje da se problem rešava na iskustvima dobre prakse, uz minimum poštovanja ljudi koji su se uhvatili u klinč sa suštinom problema, uz poštovanje zakona, znanja i zvanja.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #224 poslato: Februar 01, 2009, 07:15:00 posle podne »
Lusy - ti si napisala sledeće:

\\\"...pas je imao ranicu na uhu od tuče sa drugim psima u prihvatilištu i za to si dobila te vodice da ispiraš ranu, a upravo zbog tih tuča sam i zamoljena da potražim drugo mesto za Miku!\\\"


Normalno je da se, kao ljubitelj životinja, zabrinem. Š ta je tu loše? A Marini sam samo rekao da ne verujem da se agresivni psi izoluju - i to ljubazno. Da je tako, agresivan pas koji je ranio Miku bio bi izolovan.

Sve u svemu - drago mi je da situacija sa psima nije kritična mada mi je malo sumnjivo - postoji način da se zaštite psi ali se taj način nije primenio kod Mike - ni posle ranjavanja - nego je morao biti premešten na sigurnije mesto.
Ali nema veze.