Autor Tema: Taura  (Pročitano 56059 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #255 poslato: Februar 18, 2009, 06:06:15 posle podne »
Džaba nam Sunshine,
Ovde, kanda, neko, jako loše računa,pa ono, što drugima služi za ponos i diku, ovde služi za porugu.

Ljudi iz drugih gradova svakodnevno zovu i pitaju kako smo uspeli da izgradimo Prihvatilište, koje BTW, po zakonu svaki grad mora da uzgradi.
Ovde je palo s neba ( neko se valjano pomučio, dok su drugi sedeli!)... mnogi prstom nisu mrdnuli, pa opet ne valja.

Ako... za par godina, možda, neko i nauči koliko je 2+2.

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #256 poslato: Februar 18, 2009, 11:47:44 posle podne »
Lusy, zašto je stalo stvar oko prihvatilišta?Taman građani navikli da se sklanjaju psi sa ulice,da imaju gde da odnesu svoje ljubimce da uzmu itd. i sad je sve stalo.Nemam imformaciju kad me pitaju,šta da im kažem?

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #257 poslato: Februar 18, 2009, 11:50:48 posle podne »
Ti kondore bolje da ne kažeš ništa. Ako već želiš da kažeš, onda kaži da Taura postoji, i radi redovno, istina malo otežano zbog vremena, ali radi.

 Tu je Lusy da govori.:) :)

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #258 poslato: Februar 18, 2009, 11:56:22 posle podne »
Plavi_Zoro ja nisam spomenuo Tauru kao prvo i kao drugo nisam se obratio tebi nego Lusy.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #259 poslato: Februar 19, 2009, 12:01:33 pre podne »
Pa čoveče jesi pitao za \\\" prihvatilište\\\" pa to ti je i Taura.:laugh: :laugh: :) :)
A ono nisi mene pitao, pa dobro, možda sam ja \\\" portparol\\\" Lusy, ko zna... :thumb: :lolpopodu:

robert kiss

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #260 poslato: Februar 19, 2009, 12:21:17 pre podne »
Pa zar prihvatilište nije pripao pod ingerenciju komunalca?

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #261 poslato: Februar 19, 2009, 05:21:53 pre podne »
je pripaolo je komunalcu na staranje ali se oni ponasaju kao da im je dedovina.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #262 poslato: Februar 19, 2009, 08:11:39 pre podne »
Dedovina je nešto što se poštuje i čuva ko oči u glavi!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #263 poslato: Mart 13, 2009, 02:14:17 pre podne »
Obaveštenje

Dragi prijatelji, ljubitelji životinja i vlasnici pasa,

Od 16. marta u našem gradu i naseljenim mestima, odnosiće se psi koji su nađeni bez nadzora na ulicama.

Ako još niste obezbedili svom ljubimcu pasoš, koji je dokaz da je pas čipovan i vakcinisan protiv besnila, učinite to sada.

Ako želite da svog psa sterilišete, kako se budući kučići ne bi našli na ulici, a ne znate kako da to sprovedete ili ako nemate dovoljno sredstava za tu intervenciju, javite se!

Ako imate bilo kakav problem u vezi sa vašim kućnom ljubimcem, javite se na dežurni telefon Taure 063 22 90 32  i potrudićemo se da se problem reši.

Molim vas da ovu poruku prenesete dalje!
Hvala! :)

Aleksandar Dimitrijević

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 19
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #264 poslato: Mart 16, 2009, 02:15:07 pre podne »
Poštovani ljubitelji životinja i svi Vi koji mislite da je bilo čiji život vredan poštovanja.
Obraćam Vam se sa molbom da već jednom počnemo da na stvari gledamo bez tamnih naočara. Komunalac je dobio u amanet nešto što je postavljeno na temeljima humanosti, i po standardima koji važe u većini zemalja.
Dobra volja i čista namera,ljudi koji su začetnici svega oko azila, doživela je totalni poraz čim je stavljena u institucionalni okvir.
Po ko zna koji put se dokazalo da se postavljeni kadrovi u institucijama najbolje odnose samo prema svojoj koverti za platu.
Ovaj grad je samo u jednom kratkom periodu dokazao i bio uzor svim gradovima kako je to kada na ulici nema pasa lutalica. Kako je to kada iz gradske kase ne odlazi i po 70.000.000,00 dinara na ime odštetnih zahteva.
I sve to vrlo kratko dok se na scenu ne pojave ljudi koji po ko zna koji put dokazuju da za uspešno vodjenje posla trebaju sve tri dimenzije.
Š irina je samo jedna od dimenzija.
Potrebna je i Dubina da bi se shvatilo da je i ovaj problem jedan od onih koji nas kao zajednicu može predstaviti i izdvojiti kao opštinu u kojoj je bar nešto počelo da štima po standardima koji važe za većinu svetskih zemalja.
No, na žalost, Bečej je ostao dosledan sebi i svom stavu da se ništa ne menja.
Izgubismo i donacije i poverenje koje je stečeno te od azila napravismo kafileriju. To smo mi!
To je naš stav da ništa ne menjamo oko sebe, a kamoli u sebi.
Deca iz evrope su bila i radila posao oko azila. Dve strankinje su se za desetak dana vratile samoinicijativno sa prikupljenom donacijom za azil. Kako toj deci objasniti da je sada kada je to u okviru institucije (JP Komunalac),obična šinternica u kojoj čak ni ljudi nema po nekada u toku nedelje.
Koliko mi je poznato, uskoro će tome doći kraj. Konačno će to izaći iz okvira onih koji su ‚‚zaduženi‚‚za lepši izgled grada.
Očigledno da će, kada problematika, opet bude u okviru ljudi sa više dimenzionalnim pogledom na stvari, problemi biti rešeni.
Možda je ovaj slučaj samo uvod u neka nova razmišljanja oko toga šta sve u ovom gradu može da se reši ukoliko to budu radili ljudi kojima je stalo do grada i koji imaju sposobnost da problematiku sagledavaju iz više dimenzija.
Hvala Vam na pažnji!

P.S.
Tauro samo napred! Nije strašno, kratko je trajalo. Psi su se izvukli. Dok ćemo se mi gradjani  Bečeja, još načekati !!!!   :dobarsiti:

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #265 poslato: Mart 16, 2009, 03:13:24 pre podne »
mediator ispravka tekst koji si napisao-napisala malko je zakasnio taura u saradnji sa drustvom iz djurdhjeva je uspela davrati pricu sto je u startu i trebala biti od 16.3.2009.vracamo sena posao u normalnim uvjetima sa tri obucena radnika koji su obavljali i dosad taj posao.problemi su reseni i idemo dalje i dalje smo prihvatiliste i dalje brinemo.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #266 poslato: Mart 16, 2009, 03:48:24 pre podne »
Sunshine, lepo je rekao Mediator -  priča je višeslojna...pa i tvoj povratak na posao.;)

Dobro došao i srećno!

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #267 poslato: Mart 16, 2009, 12:23:41 posle podne »
Mediatore, šta to bi od jednom?

Prihvatilište jeste potrebno, ako se ne sviđa ljudima kako ga vodi Komunalac neka ne bude u Komunalcu. Ne treba dozvoliti da nesposobni ljudi unište ono što je teškom mukom stvoreno!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #268 poslato: Mart 16, 2009, 03:49:34 posle podne »
NEVEROVATNO!!!, ali istinito!

Janura prošle godine, našim sugrađanima  koji žive u ulici Žilinski Endrea je obijene kuća, razvaljena je kapija i ograda.
Iz kuće je odneto štene Nemačkog ovčara, mužjak, star 6-7 maseci. Kažu da ništa drugo nije odneto.
Vlasnik ga je 2 nedelje pre nemilog događaja čipovao. Slučaj je prijavljen Policiji. Provalnici i pas do danas nisu pronađeni!

Danas je 16. mart 2009.
Sinoć je nemački ovčar, vezan kanapom za obližnje drvo,\\\"čekao\\\" radnika koji je zaposlen u Prihvatilištu.
Kako je putem donacije dobijen čitač čipova, Š andor mi je javio broj čipa, a ja sam jutros dobila podatke o vlasniku.
Da li treba da vam kažem u kakvom šoku su bili ljudi koji su u neverici slušali da je njihov pas pronađen nakon 14 meseci.

Astor, danas ide konačno svojoj kući! :) , tamo gde i pripada.

Pouka: izvucite je sami! ;)  :)

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #269 poslato: Mart 16, 2009, 11:58:27 posle podne »
sve pohvale stvarno,jako je lepo cuti i da se posle 14 meseci lesi vraca kuci:S