Autor Tema: Taura  (Pročitano 56018 puta)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Taura
« Odgovor #345 poslato: Oktobar 14, 2009, 12:52:09 pre podne »
ta jeste odreci ce se dela plate :woohoo:
ajmo novu temu o parkiranju :)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #346 poslato: Oktobar 14, 2009, 01:07:52 pre podne »
DORDE napisao/la:
Citat
ta jeste odreci ce se dela plate :woohoo:


Ne može se odreći nečega što NIJE ZARADIO.Hajde da je Bečej oaza sva u cveću i zelenilu,ali ovako...Evo neka Zmaj okači onu fotku koju je kačio na FB...

Picoder je čini mi se rekao da nema sredstava za rad azila,evo ja sam ponudio rešenje gde bi se malom preraspodelom našao taj novac koji nedostaje.
A neko bi i dalje imao bezobrazno veliku platu...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #347 poslato: Oktobar 19, 2009, 05:38:35 posle podne »
http://www.magyarszo.com/fex.page:2009-10-19_Uj_arak_az_obecsei_kutyamenhelyen

Ovo je danas objavio \\\" Magyar Szó\\\", inače preuzeto je iz \\\" Bečejski Mozaik\\\"-a.

-- Krenulo je--:) :) :)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #348 poslato: Oktobar 19, 2009, 08:26:01 posle podne »
Taura je, u saradnji sa Društvom za zaštitu životinja i prirode - Đurđevo- Monika Brukner, obezbedila besplatnu sterilizaciju za pse i mačke čiji su vlasnici građani koji žive na teritoriji opštine Bečej, kao i vakcinaciju protiv besnija i čipovanje, do kraja 2009. godine.
 Sve što treba da uradite je da pozovete dežurni telefon Taure 063 22 90 32 i da  prijavite svoje kućne ljubimce.

 Više informacija možete dobiti na navedenom broju.

Uključite se u besplatnu akciju koja štiti i građane i životinje!
Molim sve forumaše da ovu vest proslede svojim prijateljima i komšijama.

Dobro došli! :)

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #349 poslato: Oktobar 19, 2009, 09:17:03 posle podne »
...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #350 poslato: Oktobar 19, 2009, 09:44:37 posle podne »
p.s.- bilo bi lepo da nam neko od Vas koji znate mađarski prevede šta piše.

...ne razumem baš najbolje šta je objavljeno u novinama... dakle šta je to \\\"krenulo\\\".

btw- Taura se ne finansira iz cenovnika koji je napravio \\\"Komunalac\\\"!

Taura se finansira iz privatnih džepova i donacja iz inostranstva, koje su isključivo namenjene da se kontrolisano smanji broj napuštenih pasa na teriroriji opštine ( na način koji sam i navela u prethodnom postu ) i na brigu o napuštenim životinjama.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #351 poslato: Oktobar 19, 2009, 10:18:37 posle podne »
Pokušaću Lusy. Mislio sam da je poznato iz \\\" Mozaika\\\".

    NOVI CENOVNIK U BEČEJSKOM PRIHVATILIŠ TU PASA.

 Građanima će se naplaćivati hvatanje, držanje pasa lutalica, i sve druge usluge.
 Momentalno u Bečejskom prihvatilištu ima 190 kom pasa. O ishrani brigu vodi Taura,dok troškove radnih mesta, kao i plate za tri radnika, obezbeđuje Komunalac.
 Krajem septembra, Upravni Odbor Komunalca,Opštinska samouprava, zajedno sa Taurom, izradili cenovnik prihvatilišta, koji važi od 01.10.2009 godine.
 Po tom cenovniku, ako radnici uhvate psa lutalicu na području Bečeja,ako se ustanovi vlasnik, obaveštava se, i od njega naplaćuje  500.00 dinara. U B.Gradištu, I u B.P.Selu za istu stvar naplaćuje se 800.00 dinara, a u ostalim mestima bečejske opštine 1200.00 dinara.
Ako neko želi da ostavi svog ljubimca u prihvatilište, od njega se naplaćuje 1000.00 dinara.
 Čipovanje, i vakcinisanje se naplaćuje 600.00 dinara, rekla je Eržebet Feher direktorica Komunalca.
 Ako nekom ugine životinja, a radnici dolaze po nju, onda u Bečeju vlasnik plaća 900.00 dinara,a u svim okolnim mestima bečejske opštine 1200.00 dinara.
 Ako vlasnik sam donosi uginolu životinju do \\\" šinternice\\\", plaća 500.00 dinara. Za uginulo  živinu se naplaćuje 30.00 dinara po kg.

 To bi bilo to Lusy.

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #352 poslato: Oktobar 21, 2009, 02:24:21 posle podne »
plavi postoji mali problem sa cenovnikom.
vidis vec smo par puta sam razgovarao sa svojim bivsim kolegama na tu temu i svi su uocili manu u sistemu naplate za uhvacene pse.
vecina pasa koji se nadju na ulici nisu cipovani samim tim ne mozes dokazati da je neko njegov vlasnik.
dok oni koji su cipovani i za koje imas dokaz da imaju vlasnika ti su pobegli slucajno i nisu stalno na ulici,odnosno vlasnici u vecini slucajeva brinu o svom psu.
tako da ce ti koji brinu i koji vole svoje ljubimce biti na neki nacin kaznjeni.
no naravno negde je trebalo poceti pa to vidim kao ok stvar i podrzavam je u potpunosti.
a sad pitanje kako to da komunalac ne moze da od budzeta prihvatilista isplati tri radnika?
i da kao se planira sklanjati i dalje pse ako ostanu samo dva radnika u prihvatilistu znajuci njihove obaveze to ce biti ne izvodljivo samim tim se sam koncept prihvatilista ugrozava.
nadam se da ce ostati trojca i da ako se pruzi vremenom prilika ce primiti i cetvrtog da ovi ljudi koji tamo rade malo i odmore.znam kako im je i treba ih postovati za ono sto rade.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #353 poslato: Oktobar 21, 2009, 11:42:10 posle podne »
:tapsh: :tapsh: :tapsh:

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #354 poslato: Oktobar 22, 2009, 03:03:45 pre podne »
sunshine napisao/la:
Citat
plavi postoji mali problem sa cenovnikom.
vidis vec smo par puta sam razgovarao sa svojim bivsim kolegama na tu temu i svi su uocili manu u sistemu naplate za uhvacene pse.
vecina pasa koji se nadju na ulici nisu cipovani samim tim ne mozes dokazati da je neko njegov vlasnik.
dok oni koji su cipovani i za koje imas dokaz da imaju vlasnika ti su pobegli slucajno i nisu stalno na ulici,odnosno vlasnici u vecini slucajeva brinu o svom psu.
tako da ce ti koji brinu i koji vole svoje ljubimce biti na neki nacin kaznjeni.
no naravno negde je trebalo poceti pa to vidim kao ok stvar i podrzavam je u potpunosti.
a sad pitanje kako to da komunalac ne moze da od budzeta prihvatilista isplati tri radnika?
i da kao se planira sklanjati i dalje pse ako ostanu samo dva radnika u prihvatilistu znajuci njihove obaveze to ce biti ne izvodljivo samim tim se sam koncept prihvatilista ugrozava.
nadam se da ce ostati trojca i da ako se pruzi vremenom prilika ce primiti i cetvrtog da ovi ljudi koji tamo rade malo i odmore.znam kako im je i treba ih postovati za ono sto rade.


Vidi sunshine, nemogu da ti odgovorim na postavljena pitanja, jer ni ja ih neznam. Ja sam samo preuzeo članak iz novina, pa na molbu Lusy-ja pokušaosam prevesti. Kako su to neki zamislili pojma nemam.Jbg. tako je, kako je..:( :( :(

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #355 poslato: Oktobar 22, 2009, 03:39:36 pre podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Pokušaću Lusy. Mislio sam da je poznato iz \\\" Mozaika\\\".

    NOVI CENOVNIK U BEČEJSKOM PRIHVATILIŠ TU PASA.

 
 Ako vlasnik sam donosi uginolu životinju do \\\" šinternice\\\", plaća 500.00 dinara. Za uginulo  živinu se naplaćuje 30.00 dinara po kg.

 To bi bilo to Lusy.


Znači ako nađeš crkotinu bolje da je ne odneseš da ne bi trebao da platiš?

Ako ti crkne pas - jeftinije je da ga baciš na ulicu nego da ga odneseš u šinternicu?

Svašta

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #356 poslato: Oktobar 22, 2009, 04:12:55 pre podne »
piCODER napisao/la:
Citat


Znači ako nađeš crkotinu bolje da je ne odneseš da ne bi trebao da platiš?

Ako ti crkne pas - jeftinije je da ga baciš na ulicu nego da ga odneseš u šinternicu?

Svašta


:blink:

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Taura
« Odgovor #357 poslato: Oktobar 22, 2009, 07:40:54 pre podne »
ako nadjes crkotinu, a prolazimo svi pored njih (ok, ne bas svaki dan), zasto bih stao i odneo u sinternicu? priznajem da nisam toliko savestan. a video sam pre nekoliko dana pola machke (malo vise od pola), mislim i da je pas, sve jedno, ne bih ja mogao to da... ne znam... struzem spaklom(?), pakujem, nosim i jos da placam :S
nisam nesto gadljiv, ali bacio bih peglu 100%, neka radi to neko ko je strucan, rutinski uradi pos\\\'o i cao.
ajde ko bi od vas stao na ulici i stavio mrtvog psa u gepek (ili dzak pa na bajk) i odneo u sinternicu?
radije bih platio nekom da nosi. mozda sinterima?

a za svog psa, zvao bih sinternicu ili sta vec.
zoro jel u tvom prevodu sinternica = taura? :S

daj bre i jos ljudi rade bez plate, i jos + placaju da rade. zao mi je tih ljudi iz taure...
lusi jel im ide staz makar? da li imaju zdravstvenu knjizicu? kako hrane porodice? :(
sta pise u ugovoru o radu (ako postoji) onom radniku bez plate? opis posla? zarada? radno vreme? :(
pustite pse napolje i odmor\\\'te se :) neka radi za minus platu onaj ko vam je tako odredio.

salu i neverending story na stranu:
hajde da snimimo reportazu i saljemo na televizije kao \\\"verovali ili ne\\\".
\\\"intervju sa radnicima taure. sta rade? koliko su placeni? koliko placaju da rade.\\\" to cu uraditi potpuno besplatno!
treba nam samo novinar koji ce to raditi takodje za free. moze i bez novinara, sve jedno, ali mislim da je bolji efekat.
sve jedno, samo da se snimi i salje.
mogu od nedelje u bilo koje doba
da cuje srbija neverovatnu pricu.
ko je za nek digne 2 prsta.


sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #358 poslato: Oktobar 22, 2009, 01:55:31 posle podne »
dorde nije bas da rade bez plate ali im plata i nije neka za posao koji rade.
porodice hrane ko i mi ostali jedva,ali bolje nema no to nije poanta.
taura nije sinternica vec prihvatiliste za pse.odmah pored imas zoohigijenicara,
ciji je posao uklanjanje uginulih zivotinja.
sinteri ne postoje!!!
za emisiju kazem dobra ideja i dizem dva prsta.
a sto se tice placanja za odnosenje uginulih zivotinja pa mislim da je to ok.
i tog zoohigijenicara treba platiti,sam kazes da to ti ne bi mogao zar ne.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #359 poslato: Oktobar 22, 2009, 04:48:29 posle podne »
Hvala za prevod  :)

Ne znam koji je novinar pisao članak i da li je prevod adekvatan ( B. Mozaik ne kupujem)

Pišem ono što je meni poznato.

Ako je naslov članka Novi cenovnik....., nije dobro preneta stvar . Cenovnika nije bilo, pa ne može da bude novi. Kao i još neki navodi koji ne odgovaraju istini. Naime Taura nabavlja sredstva iz kojih se plaćaju sve stvari izuzev plata za 3 zaposlena i nešto malo za materijalne troškove- voda, struja gas za kuvanje i onih famoznih 50l benzina.. Dakle ne samo hranu za pse. Tu su još sve veterinarske usluge, koje uključuju: čipovanje, sterilizaciju, vakcunacuju, lečenje pasa ... održavanje svih stvari, popravke, izgradnja novih kućica....uz uslov da u Prihvatilištu rade minimum 3 radnika jer je u protivnom priča neodrživa.

Taura je još oktobra meseca prošle godine inicirala da se napravi cenevnik za neke stvari u Prihvatilištu. Razlog: pokušavali smo da napravimo red u opštem neredu. Taura, kao NVO, nema pravo naplate bilo čega, pa smo predlog uputili Komunalcu. Eto sad se porodio. Pokušaću da pronađem elektronsku verziju cenovnika, pa ću ga okačiti ovde.

Cenovnik se nalazi ispred mene u pisanoj formi, pa ću ga malo pojasniti. Uf ti novinari!.

  Naziv je :
Cenovnik usluga u Prihvatilištu za životinje i kafilerije

( zbog čega je sve stavljeno u isti koš, nije mi poznato jer se radi o različitim stvarima. Deo koji se odnosi na kafileriju je po meni trebao da ide posebno, jer je i služba posebna!, a sama kafilerija ni ne postoji, postoji jedan zoohigijeničar, koji na teritoriji opštine vrši uklanjanje uginulih životinja, bilo da su one od poznatih vlasnika ili nisu. Taj deo ne bih komentarisala, iako mi je normalno da se uklanjanje uginelih životinja iz domaćinstva naplaćuje i odnosi na ono nesrećno stočno groblje. Pobogu, pa i  za smeće se plaća.! Inače bi na ulicama grada bila ne tako lepa slika da ta služba ne postoji. Postoje naši sugrađani koji imaju farme i koji tu nesrećnu rupu, koju ovde zovu stočni groblje???, napune za 1 dan ne plaćajući ništa!??? Izgradnja pravog stočnog groblja, koliko je meni poznato bi koštalo oko milijardu i tri stotine hiljada dinara, što je ogromna cifra, mada sam mišljenja da bi se nešto moglo i na tom planu poroditi.
Pretpostavljam da su ljudi iz Komunalca hteli da pokušaju da urede stvari iz ove oblasti i ja to pozdravljam.)

Da se vratim prihvatilištu i da objasnim ono što je meni poznato.
Dakle od sada se naplaćuje:
1.   trajni smeštaj pasa u prihvatilištu za pse 1 000 dinara po psu.( bez izlaska radnika)
- po meni je ovo neophodna mera i cena je sasvim ok.  Ako pas koji se predaje na brigu u  prihvatilište čipovan i vakcinisan onda je to to, ako nije plaća se još i 600 dinara, koliko upravo iznosi ta usluga.(Napomena, po zakonu svi psi u prihvatilištu moraju biti čipovani i vakcinisani)

2 .izlazak radnika po pse poznatih vlasnika/ držaoca, po prijavi građana, ukoliko je pas bez nadzora na ulici i ugrožava građane ili po pozivu vlasnika koji više ne želi svog kućnog ljubimca  iznosi:
- Bečej 500,00
- naseljena mesta 800.00 ( bez obzira na udaljenost naseljenog mesta!- drugačije piše u novinskom članku i to je netačno!)
Ovome treba dodati i nadoknadu za trajni smeštaj pasa, ukoliko ga vlasnik ne želi iz tačke 1. ( 1 000, oo) ili ako pri tome držalac nije izvršio svoju obavezu, dakle pas  nije vakcinisan i čipovan još 600 dinara.

3. izlazak radnika po inspekcijskom nalogu:
   - Bečej  800,00
   - naseljena mesta 1 000.
Plus troškovi za trajni smeštaj psa + ukoliko pas nije čipovan i vakcinisan još 600 dinara + prijava
Komentar: obe ove stavke su po meni ok.

4.Ukoliko se pas nađe na ulici pa ga radnici odnesu u prihvatilište, a vlasnici ( dakle pas je čipovan i vakcinisan) ili držaoci ( pas nije čipovan i vakcinisan) ga želi nazad za svaki dan koji prekorači 72 sata se plaća dnevna naknada od 200 dinara.

 Objasniću i ovo. Pas se roku od 72 sata obrađuje u prihvatilištu. Za to vreme se čipuje i vakciniše, ako je ženka steriliše, čipsti od parazita i čuva se u odvojenim boksovima. Ovaj postupak je rutinska stvar. Ukoliko je pas poznatog vlasnika, dakle ima čip, vlasnici se obaveštavaju u toku tih 72 sata i mogu da ga preuzmu uz Izjavu o vraćenom psu uz dokaz da je pas njegov, gde se obavezuje da će psa bolje čuvati- nešto kao opomena. Znači nema nikakvog plaćanja. Ako se stvar ponovi, naplaćuje se iznos iz tačke 2. Ovo važi do kraja 2009, a posle se naplaćuje izlazak radnoka iz tačke 2.
Ako pas nije čipovan i vakcinisan postupak je do kraja 2009 godine isti (pas se u roku od 72 sata čipuje i vakciniše, verovatno i steriliše, jer je nađen na ulici bez porekla o vlasniku! uz potpisivanje Izjave o vraćenom psu, gde se držalac obavezuje da će psa bolje čuvati i uz obavezu da će u roku od 48 sati izvršiti promenu u pasošu psa na svoje ime. Usluga se vrši u veterinarskoj stanici i besplatna je. Ponese se samo izjava i LK, psa nije potrebno voditi.

Eto to bi bilo to.
Sunshine, kako vidiš, ljudi koji su držaoci, a ne vlasnici psa, dakle oni koji nisu izvršili svoju zakonsku obavezu, nisu u prednosti. Naprotiv!
 Uskoro  će se primenjivati ogromne kazne uz prijave prekršajnom sudu, za nesavesne držaoce pasa. Vlasnici su ovde u velikoj prednosti i smatraju se odgovornim građanima.

Dešava se da pas ponekad pobegne.
Š ta treba tada uraditi?
Obavestiti veterinarsku stanicu i Tauru. Taura će   potražiti životinju.
Ovim pozivom je građanin odbegle životinje pokazao da zaista voli svog kućnog ljubimca i usluga se ne naplaćuje!

Ne zaboravite!!!


Taura u saradnji sa partnerima obezbeđuje besplatnu vakcinaciju, čipovanju i sterilizaciju za sve građane sa teritorije opštine Bečej, koji to žele. Potrebno je prijaviti svog kućnog ljubimca na tel. 063 22 90 32 . Akcija će biti svakog utorka, do kraja 2009. godine i odnosi se na pse i mačke.
Požurite! Broj mesta je ograničen! Dakle samo do kraja 2009. godine.

DORDE- ostala sam Ti dužna odgovor kako i zašto. To ću u nekom od narednih postova, jer  je ovo previše i bojim se da sam smorila ljude,al\\\' ne mož kraće, ako želiš da objasniš,uz napomenu da ja nisam jedan od tih troje plaćenih tadnika. Radnike uvek podržavam, što oni vrlo dobro i znaju, a film koji govori o stvarnom stanju stvari- uvek podržavam! :)