Autor Tema: Taura  (Pročitano 56038 puta)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #420 poslato: Decembar 21, 2009, 04:14:47 posle podne »
Prvo ste hteli da vas preuzme Komunalac a sada ne valja Komunalac.

Tražite autonomiju? Samostalnost? Jel hoćete da se osamostalite od nevaljalog Komunalca? Ništa mi nije jasno.:(

Tauri svaka čast - samo ne znam zašto su iz sve snage hteli da se oslobode prihvatilišta i predaju ga na upravljanje Komunalcu?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #421 poslato: Decembar 21, 2009, 05:32:41 posle podne »
piCODER napisao/la:
Citat
Prvo ste hteli da vas preuzme Komunalac a sada ne valja Komunalac.

Tražite autonomiju? Samostalnost? Jel hoćete da se osamostalite od nevaljalog Komunalca? Ništa mi nije jasno.:(

Tauri svaka čast - samo ne znam zašto su iz sve snage hteli da se oslobode prihvatilišta i predaju ga na upravljanje Komunalcu?


...Ovaj metastazira! IQ mu je već na 65! PIQoder!:laugh:

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #422 poslato: Decembar 24, 2009, 03:10:29 posle podne »
picoder drustvo za zastitu zivotinja je udruzenje gradjana i nema pravo upravljanja prihvatilistem to mora da radi neka firma valda ti je to jasno.samim tim neko je trebao da vodi taj posao a u celom svetu komunalna preduzeca to rade tako da je logicno da komunalac vodi prihvatiliste samo sto kod nas komunalac vode ljudi koji ne postuju ni coveka a ne zivotinje i samim tim nemaju sluha za ovu vrstu problema.jos dok sam radio u prihvatilistu kad su preuzimali ljudi iz komunalca posao odnosno direktorica videlo se da ona nema obzira ni sluha za to jer je bila spremna da otpusti dva radnika sa znanjem, obukom i radnim iskustvom a da dovede coveka bez sveg toga.nebi dalje da objasnjavam samo te molim da prvo sagledas ceo problem pa onda komentarises nemoj da napadas i da osudjujes a da nemas sve cinjenice.

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #423 poslato: Decembar 26, 2009, 06:28:54 pre podne »
Lusy sta ima novo u prihvatilistu ima li odgovora iz komunalca?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #424 poslato: Decembar 26, 2009, 06:57:45 pre podne »
Pozdrav Sunshine :)
Psi u Prihvatilištu su dobro, zdravo, sito i svi su na broju.

Na žalost od komunalca ni slovo.
Rade Š andor i Atila, a poslata su 2 vojinika: Robika i David, koji su 5 dana od 7 do 1 u Prihvatilištu i pomažu u čišćenju. U hvatanju pasa na ulicama ne mogu da učestvuju, kao ni da voze auto. Atila nema dozvolu pa ni on ne vozi. Š andora zovu za pregažene životinje, jer nije redovno upošljen zoohigijeničar... Vikendi su ogroman problem.
  Kako je Komunalac prekršio dogovor iz februara razmotrićemo sa Monikom i ostalim donatorima i prijateljima Taure šta dalje.
Ti znaš koliko je novca došlo sa te strane i šta ko plaća.
Znaš ko je napravio kompletnu evidenciju i znaš koji je to posao...
  Ozbiljnio razmišljam da se povučem iz  priče, jer ukoliko se ovako nastavi, sve gubi smisao. Ne želim da crvenim pred ljudima koji su podržali, a i debelo platili da se Bečeju da šansa, koju bojim se, ljudi koji su odgovorni za ovaj grad neće iskoristiti po ko zna koji put...
  Taura će naravno i dalje postojati.

... i nešto lepo za kraj.
Danas je pronađen vlasnik izgubljenog mužjaka zlatnog retrivera po imenu Happy starog godinu dana, kojeg su neka deca ( njih troje, jedno drugom do uveta) pre neki dan sklonili sa kolovoza , čuvali ga i hranili, iako nemaju majku, a žive sa ocem  ... i nekako došli do mene... posle je bilo lako. Očitala sam čip... Deca uživaju u čokoladama koje im je poklonio srećni vlasnik.

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #425 poslato: Decembar 27, 2009, 12:08:12 pre podne »
lusy sad sam malo zatecen.mislim znao sam da ima problema ali na ono sto si napisala ne znam sta da kazem.                                                         :S :S :S???

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #426 poslato: Januar 08, 2010, 06:57:19 pre podne »
vidim svi digli ruke od taure a to sto sad ljudi nemaju kome da se obrate vise niko ne brine.juce su me zvali da prijave pse u ulici adi endre navodno napadaju i oce da ujedu ljudi se boje za svoju decu.rekao sam da vise ne radim tamo i dobio da se nosim u p.... m....... kom da se oni obrate posle toga su me zvali da se po novom selu seta rot kad sam probao da objasnim da ja vise tamo ne radim dobio sam istu recenicu i od tog \\\"gospodina\\\"a nisam uspeo da objasnim da zovu komunalac a i sve vise mi ljudi govori da ima puno pasa na ulici i da dzabe se daju pare za prihvatiliste kad se psi ne sklanjaju sa ulice.dakle gde smo  sad jel istina dace se prihvatiliste zatvoriti? \\\"jer to se prica po gradu a sta se prica po gradu obicno bude istina \\\"i na koga da uputim sad ljude kad mene zovu kad taurin telefon je isljucen?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #427 poslato: Januar 08, 2010, 09:47:23 posle podne »
Sunshine, ja nisam digla ruke,kao ni prijatelji Taure ako ti to išta znači, al\\\' oni koji su zaduženi za problem kanda jesu. :(
Taurin telefon je iskčljučen, jer ne mogu da plaćam više javni servis grada 3-4 hiljade mesečno, a da taj isti grad ne brine o javnom problemu. ( nikakva komunikacija ne postoji!)
  Do kraja 2009 godine u kasu JP komunalac je otišlo 670 000 dinara što se iskoristilo za plate zaposlenih i za još neke sitnice. Moj savet je da se građani obrate opštini da im se objasni gde je  otišao ostali novac???!!! ... ako se tome pridoda i konto za zoohogijenočara koji iznosi polovinu planiranog budžeta za Prihvatilište godišnje, a zoohigijeničar ne postoji, tim pre se treba pitati gde odoše pare.
  Sada u Prihvatilištu radi samo Š andor (  samo Š andor se plaća sa konta za Prihvatilište... Ti znaš da vas je bilo trojica). Atila je na godišnjem??? ( plaća se iz fonda Komunalca, jer je njihov radnik duže vreme).
 Pa kako rade tako im je!
Sunshine, odakle psi na ulicama? Ta nisu se sami tamo stvorili. Ako se podsetimo da nije bilo pasa na ulicama u avgustu i septembru.... otkud sada?

 Hrana je za januar mesec obezbeđena za sve pse u Prihvatilištu, kao i vet nega, sterilizacija , vakcinacija i čipovanje od strane prijatelja Taure ( šta će biti u februaru ne znam jer ovi što predstavljaju vlast, ne žele da razgovaraju!?!), ali valjda još neko u ovom gradu treba da se trgne. ... ili da sve pse pustimo, pa da vidimo šta će da se desi???... ako to zapravo bilo koga interesuje?!

 Napravljeni su kontakti sa stranim asocijacijama koji posmatraju kako se stvari odvijaju ovde u Bečeju.
Neka je na čast našim \\\"vođama\\\"!

 Inače spremamo novih 7 pasa za udomljavanje u Francusku :)
 U nekom od narednih postova ću postaviti fotografije naših pasa u novim  domovima. Svi su dobro smešteni! :)
... eto toliko od mene.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #428 poslato: Januar 09, 2010, 03:45:55 pre podne »
Ako becejska vlast nema sluha za prihvatiliste, niste im ga ni trebali uvaliti. U svakom slucaju to je sada njihova stvar a vi gledajte svoja posla. Ako vam se ne svidja kako se upravlja Komunalcem tj. prihvatilistem a vi otvorite novo prihvatiliste pa upravljajte. Ako mislite da gradjani Beceja treba da placaju za prihvatiliste a vi idite od kuce do kuce pa trazite pare / nemojte cekati da vam neko prebaci iz budzeta.

Zelim vam mnogo srece i uspeha u daljem radu.

Sunshine, ako ljudi zovu zbog pasa - zar nema u toj Tauri nekih dobrovoljaca ljubitelja pasa koji mogu da ih pokupe sa ulice i time spasu od moguce likvidacije od strane ljutih gradjana?

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #429 poslato: Januar 10, 2010, 04:50:15 posle podne »
izvini pcoder zasto lupetas,jel ti dosadno.znas posao prihvatilista je i sklanjanja pasa sa ulice zasto bi to onda radili volonteri.i da vsta i da pokupim par pasa i odem u prihvatiliste i komunalcev radnik me otera sa kapije i ne primi pse sta onda, da ih donesm tebi?

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #430 poslato: Januar 11, 2010, 12:18:15 pre podne »
Ko je uvalio Komunalcu protiv njihove volje to prihvatilište? Oni su naterani da rade taj posao a nemaju ni obučene kadrove ni dobre volje ni ništa drugo. Oni neće time da se bave i uvaljivanje njima prihvatilišta je sve samo ne rešenje problema. To je samo prebacivanje lopte u drugo dvorište a male kuce trpe.:(

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #431 poslato: Januar 11, 2010, 01:48:19 pre podne »
Neću da se mešam,ali našao sam pravog DRŽAVNOG,tj. 100 % DRŽAVNOG...Hteo sam da ga povedem za Bečej,ali NE MOŽE...
Ode sva moja arogancija bez traga,kad su mi rekli da imaju CHETIRI VESA.

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #432 poslato: Januar 12, 2010, 03:15:19 posle podne »
picoder sta pricas ti? komunalac je dobrovoljno primio obavezu da vodi poslove prihvatilista a onda je doslo do smene direktora i rukovodeceg kadra gde je postavljena nova direktorica koja bi naj radije zadrzala sve pare od prihvatilista za sebe a pse pobila to ne kazem samo tako,i opet ti kazem ne znas sve informisi se.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #433 poslato: Januar 12, 2010, 09:36:13 posle podne »
Nije dobrovoljno nego preko familijarnih veza. Informisi se, nemas pojma. Ne cini jednu firmu samo direktor  - lokalna vlast odlucuje o tome da li ce Komunalac da brine o prihvatilistu ili ne.

Resili ste se prihvatilista i sada niste zadovoljni.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #434 poslato: Januar 12, 2010, 10:16:30 posle podne »
Kratko i jasno! :laugh: :laugh: :laugh:

Bože gde ti se Picoder zaturio kad si pamet delio...?