Autor Tema: Sekte  (Pročitano 5275 puta)

TiDža84

  • Gost
Sekte
« poslato: Mart 04, 2008, 03:04:43 pre podne »
Ucinilo mi se nekako da se ukazao pogodan momenat za pokretanje ove teme...na zalost  nisam bas nesto informisana po ovom pitanju.Sta vi mislite o sektama?Koliko ih i ima u Beceju...da li poznajete neku osobu iz vaseg okruzenja koja je u sekti???

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Sekte
« Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2008, 03:09:25 pre podne »
Ustavom je zagarantovana sloboda veroispovesti.
Dokle god svojim delovanjem ne ugroze zdravlje ili živote ljudi nemam ništa protiv njih.Svako ima pravo na svoj izbor...Ne želim da mi niko nameće svoj niti da ja nametnem svoje.

mumba

  • Gost
Odg: Sekte
« Odgovor #2 poslato: Mart 04, 2008, 03:17:49 pre podne »
ne znam da li u bečeju toga ima možda i ima bar subotari ali za ostale ne znam1 ali ova vam je najopasnija!


Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Sekte
« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2008, 03:24:00 pre podne »
Nikad čuo,liči mi na neki death metal bend :laugh:

mumba

  • Gost
Odg: Sekte
« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2008, 03:26:28 pre podne »
nije death metal bend jedan ogranak crkve satane iz amerike!

http://www.theisticsatanism.com/CoBG/who.html

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odg: Sekte
« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2008, 04:14:24 pre podne »
U emisiji \\\"kljuc\\\" na RTS 1 neki cova je pricao o sektama tj bilo je vise strucnjak koji su upravo pricali o ovoj temi i rece jedan od njih da je Hari Krisna(ne znam da li sam dobro napisao a mrzi me da trazim pravi naziv) najbrojnija u Beceju i da se okupljaju u gradskom pozoristu. Bude ih oko 250 na tim sastancim, misama ili sta vec!!! Tako je rekao jedanod tiih strucnjaka!!!

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Sekte
« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2008, 04:55:11 pre podne »
Sekta je izdvojena ili zatvorena grupa ljudi koja cvrsto sledi svoja nacela. Najcesce se sekta formira nasuprot osnovnoj grupi iz koje je potekla, razvijajuci ucenje, koje je po uverenju clanova sekte, ispravnije u odnosu na koncept osnovne grupe. Za sve clanove sekte karakteristicno je da imaju cvrstu organizaciju, rituale koji su obavezni i po cemu su unikatni. U jednom broju monoteistickih religiija svako odstupanje od proklamovanih dogmi proglasava se sektom, npr.- hriscanstvo je u pocetku nazivana judejskom sektom!!

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: Sekte
« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2008, 04:59:51 pre podne »
courvoisier napisao/la:
Citat
U emisiji \\\"kljuc\\\" na RTS 1 neki cova je pricao o sektama tj bilo je vise strucnjak koji su upravo pricali o ovoj temi i rece jedan od njih da je Hari Krisna(ne znam da li sam dobro napisao a mrzi me da trazim pravi naziv) najbrojnija u Beceju i da se okupljaju u gradskom pozoristu. Bude ih oko 250 na tim sastancim, misama ili sta vec!!! Tako je rekao jedanod tiih strucnjaka!!!



I ja sam to gledao,palo mi na pamet da napisem isto .

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Sekte
« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2008, 05:29:19 pre podne »
courvoisier napisao/la:
Citat
U emisiji \\\"kljuc\\\" na RTS 1 neki cova je pricao o sektama tj bilo je vise strucnjak koji su upravo pricali o ovoj temi i rece jedan od njih da je Hari Krisna(ne znam da li sam dobro napisao a mrzi me da trazim pravi naziv) najbrojnija u Beceju i da se okupljaju u gradskom pozoristu. Bude ih oko 250 na tim sastancim, misama ili sta vec!!! Tako je rekao jedanod tiih strucnjaka!!!


Pozoristu? Nemoj bre da neko uleti na Veselu Subotu misleci da je Hare Krisna...:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Hocu da kazem da je ovo neki lup zesci, jer sam dosta cesto tamo i mislim da bi video toliki broj ljudi tamo...

Inace se slazem sa Robbynom da je ustavom zagarantovana sloboda veroispovesti i svako ima pravo da uziva koju god veru izabere, pa i satanizam sto se mene tice ako ne povredjuje nekoga time...

mumba

  • Gost
Odg: Sekte
« Odgovor #9 poslato: Mart 04, 2008, 06:07:50 pre podne »
hare krishna je imala pre 8-9 godina 2 ili 3 koncerta u pozorištu i to je to!nema tamo nikakvih misa jedino alkoholnih a ja mu tamo kao guru dođem!

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Sekte
« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2008, 09:12:43 pre podne »
ako malo bolje proučimo hriišćnastvo (najrasprostranjenije ovdi) ispada da sve sem jermensko-jevrejskog hrišćanstva su sve ostalo sekte rimljanaksih kvazi-apostola...

Templari, Sionski Priorat, Slobodni zidari... mislite li da su svi ti akademici sisali veslo?????

Mislite o tome????

I u Bečeju, u Pravoslavnoj crkvi,postoji razotkriven \\\"Da Vinčijev kod\\\".. samo bolje pogledajte ikonu poslednje večere na Glavnim dverima... nije Jovan Aposltol, već Marija Magdalena.....

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Sekte
« Odgovor #11 poslato: Mart 04, 2008, 08:00:38 posle podne »
Na ovakve teme ne volim da komentarisem, ali je nemoguce ne ukljuciti se.:S  
Cula sam nedavno (mogla bih reci iz pouzdani izvora) da u Beceju ima oko 15- 20 registrovanih, poznatih (ili kako god) sekti sto je veoma neuobicajeno s obzirom da nas grad nema puno stanovnika u odnosu na ostale...:blink:

TiDža84

  • Gost
Odg: Sekte
« Odgovor #12 poslato: Mart 04, 2008, 08:06:47 posle podne »
THE_SIREN napisao/la:
Citat
Na ovakve teme ne volim da komentarisem, ali je nemoguce ne ukljuciti se.:S  
Cula sam nedavno (mogla bih reci iz pouzdani izvora) da u Beceju ima oko 15- 20 registrovanih, poznatih (ili kako god) sekti sto je veoma neuobicajeno s obzirom da nas grad nema puno stanovnika u odnosu na ostale...:blink:



Ja sam isto cula taj podatak...pa me to malo zacudilo i zabrinulo,nisam cak znala da toliko sekti postoji uopste,a kamoli u Beceju  :S :S

mumba

  • Gost
Odg: Sekte
« Odgovor #13 poslato: Mart 04, 2008, 08:52:26 posle podne »
ko znam možda smo mi svi u nekoj sekti!


nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odg: Sekte
« Odgovor #14 poslato: Mart 04, 2008, 09:06:07 posle podne »
u emisiji je bio i jedan lik iz Hari Krisne i blejao je ko tele u sarena vrata, ali kada ga je ova pitala za becej rekao je da je tacno..koliko me secanje sluzi, jer sam davno gledao tu emisiju i nisam je odgledao celu(nazalost)