Autor Tema: Matursko vece  (Pročitano 4967 puta)

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Matursko vece
« poslato: Mart 06, 2008, 09:50:20 posle podne »
Ove godine zavrsavam 4. razred ekonomske skole i u toku su pripreme oko mature, prijemnog, ali i oko same maturske veceri kao jedinog oduska koje cemo mi maturanti imati u ovoj skolskoj godini...:)

U osnovnoj skoli matursko vece smo proslavili u Beloj Ladji- bilo nam je jako lepo i svrstacu to u svoj mali dnevnik kao dogadjaj koji se ne zaboravlja.:woohoo:

Zanimaju me vase uspomene iz tog perioda, kako je to izgledalo kad ste vi isli u osnovnu, srednju... Imate li neke predloge za proslavu moje mature sto se tice mesta, nekog dobrog benda, klope...?:)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2008, 11:17:58 posle podne »
Mi smo o osnovnoj skoli imali organizovanu zurku svih razreda zajedno u fiskulturnoj sali i nije bilo lose, pogotovo sto je nas 15ak napravilo rsum i otislo u grad...(nasli petkom kad je bio neki Dj da organizuju :laugh: ) Bilo je ok i u lepom secanju mi je vece.

A srednju skolu tek necu zaboraviti jer nismo imali maturu kao matursko vece nego smo imali maturski rucak uz ponavljane komentare \\\"Deco oglasila se vazdusna opasnost, molim vas izadjite iz zgrade...\\\" za 15ak minuta bi bilo - \\\"prestanak vazdusne opasnosti\\\" i tako 5-6 puta... :angry: :angry: :angry: (Ako neko nije skontao srednju sam zavrsio `99. u vreme bombardovanja...)

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2008, 12:25:08 pre podne »
Hm... Kumo, skupljas ideje na netu?
Zezam se, i nas je uhvatila euforija i frka oko svega toga...
Ali nasa matura u osnovnoj, stvarno je bila lepa, kako smo se samo osecali bitni i veliki, i koliko smo kukali da nas puste u hotel.:laugh:
 ali smo bili sloznija generacija nego sada, zato mi mozda i nije toliko stalo do ove velike mature. Kad samo pomislim koliko truda zahteva izmamljivanje novca od 100 ljudi i jos ih naterati da se usaglase oko svega... sada imaju bube da idemo na Fantast... bicete obavesteni o konacnom dogovoru, posto za sada jos uvek vladaju haos i neodlucnost. :)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2008, 12:38:43 pre podne »
Ja bih bacio veći akcenat na matursku ekskurziju nego na matursko veče!

nemam ime

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 362
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #4 poslato: Mart 07, 2008, 01:25:53 pre podne »
Jaooo sto volim ta prose... fantast, pa onda ekskurzije. Kada se ponudi Madjarska ili neka ex yu svi se bune, kao nece oni u Madjarsku pa krecu odgovori: sta cu ja u Madjarskoj tamo sam bio 100 puta, hocu u Italiju, Spaniju, Englesku itd. a i da se resi da se ide tamo 2/3 tih sto su se bunili odustane jer nema kesa. Pa ne ides na ekskurziju samo da bi nesto video, valjda prvenstveno ides zbog drustva i zajeb....

I ja sam ove god maturant u tehnickoj i kod nas ima porsera.. ali ne u tolikoj meri kao u gimnaziji(mislim na fantast)... neki nece uposte matursko vece, neki bi u kavfic(penny, sky(debeli))... ma HOTEL i cao. Nema oces neces
Tako ja mislim ali ...........

TiDža84

  • Gost
Odg: Matursko vece
« Odgovor #5 poslato: Mart 07, 2008, 03:04:25 pre podne »
Mala matura proslavljena u Trusardiju za vreme bombardovanja...velika cetiri godine posle u hotelu Bela ladja,puno buke i prasine niokocega...mnogo lepse i emotivnije sam dozivela malu maturu i ostala mi je u lepsem secanju nego velika...pola nas nije celo vece ni bila na maturi,otisili smo do grada,bila je neka uzasna grupa  i pevacica koja je zavijala narodjake...mnogo mi je bolji provod bio za poslednji dan skole i to vece.....sve u svemu uzas..jos plus to je bila neka lazna atmosfera prijateljstva i zajednistva...a vise od pola ljudi se sad jedva javi na ulici...mogu da zamislim sta ce tek biti za par godina...:laugh:

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2008, 03:11:08 pre podne »
Tidzo, to je skroz tacno... u skoli smo svako na svoju stranu, a kad dodje kraj - kao jako se volimo i svi cemo nedostajati jedni drugima... ma da, vazi... zao mi je sto je tako, ali sam skontala da nema svrhe glumiti neku laznu kolegijalnost, vec jednostavno zadrzati kontakte sa stvarno bliskim ljudima.
A sto se tice ekskurzija, nismo isli NIJEDNOM za ove 4 godine, i ta tema me je vec toliko razocarala da mogu samo da kazem da smo se sami organizovali da idemo na more... nije isto, ali je opet nezamenljiva uspomena... jedva cekam... :)

TiDža84

  • Gost
Odg: Matursko vece
« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2008, 03:18:43 pre podne »
Jeste Marina...najbitnije je da se vi opustite i dozivite to na sebi svojstven nacin...ja sam sigurna da cete organizovati nesto lepo... naravno da cete se jos bolje provesti.Jer ipak ne lazu kad kazu da je najlepse doba djacko doba...u mom slucaju period srednje skole...tek kasnije shvatis koliko su tvoji problemi bili mali u odnosu na sadasnje koliko si bio bezbrizan...koliko ti je zao sto ustvari vise nisi dete,i sto moras da budes odgovoran za sebe i svoje postupke.

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2008, 04:06:42 pre podne »
tata Boris napisao/la:
Citat
Ja bih bacio veći akcenat na matursku ekskurziju nego na matursko veče!


:)  Bilo mi je puno da sve to stavim u jednu temu- na exkurziju idemo, to ce nam biti jedina u 4 godine (ne racunam jedan dan u BG-u) i jedva cekam! :silly:
Ne mogu se pohvaliti da smo slozan razred, sve je jako tesko iskombinovati i uskladiti, svako isteruje neko svoje misljenje misleci da je 100 % u pravu, tudji saveti su nebitni, ali mislim da ce nam biti super uprkos tome.
Mozda su bas exkrzije ono sto zblizi djake (cak sta vise- sigurna sam), a posto mi nismo bili ni na jednoj, nije ni cudo kakvo stanje vlada u razredu, zar ne kumce?:S ;)

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #9 poslato: Mart 07, 2008, 04:11:38 pre podne »
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
Hm... Kumo, skupljas ideje na netu?
Kad samo pomislim koliko truda zahteva izmamljivanje novca od 100 ljudi i jos ih naterati da se usaglase oko svega...


Pa moram malo :P , mada sam organizaciju mature prepustila drugu i jos nekim predstavnicima iz drugih razreda bas zbog toga sto si spomenula. Tu sam samo da pripomognem, a za to skupljanje para- stvarno, vecita borba, kao da imaju zmiju u dzepu, ne shvataju da se radi o njihovoj maturskoj veceri ...:blink:

Che Guevara

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 142
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #10 poslato: Mart 07, 2008, 04:59:21 pre podne »
Ja sam pobegla sa svoje (male) mature shto sam brze mogla! Bilo je jako glupavo da sedim tamo i smaram se sa masom koju ne podnosim (jako malo ljudi sam volela u osnovnoj!) dok oni divljaju uz najkomercijalniju muziku! Bile su i dve ribe koje su pobegle kroz prozor, poshto nam nisu dali da izadjemo! Utekox nekako i ostala sam da chekam ortake sa moto festa u Kuli da blejim sa njima....... :dry:
Do velike mature ima dosta vremena tako da josh ne razmishljam o tome.... Mada, sigurna sam da cu obuci neshto shto ce shokirati masu, kao shto sam u osnovnoj sve prisutne shokirala frizurom..... :woohoo:

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #11 poslato: Mart 07, 2008, 11:08:33 pre podne »
Naravno da je mala matura lepsa, jer je sve nekako dechachko, detinjasto... Nema neke iskvarenosti jer smo bili i suvishe ne zreli da uopste mrzimo i zavidimo jedni drugima...

Kasnije svako nekome pochne da zavidi, dolazi do sukoba interesa i takoc... A to \\\"nedostajaces mi\\\", ma cao, ne znas mi ni prezime a kamoli da prichamo o nechemu drugom.
Nema lazi, ides svojim putem neko drugi svojim i sretno, sve najbolje!!!

vendi vendi

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 89
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #12 poslato: Mart 07, 2008, 05:47:00 posle podne »
THE_SIREN napisao/la:
Citat
Ove godine zavrsavam 4. razred ekonomske skole i u toku su pripreme oko mature, prijemnog, ali i oko same maturske veceri kao jedinog oduska koje cemo mi maturanti imati u ovoj skolskoj godini...:)

U osnovnoj skoli matursko vece smo proslavili u Beloj Ladji- bilo nam je jako lepo i svrstacu to u svoj mali dnevnik kao dogadjaj koji se ne zaboravlja.:woohoo:

Zanimaju me vase uspomene iz tog perioda, kako je to izgledalo kad ste vi isli u osnovnu, srednju... Imate li neke predloge za proslavu moje mature sto se tice mesta, nekog dobrog benda, klope...?:)


moj ti je predlog da napravis anketne listice i zaredjas po razredu-dima i tada ces najbolje znati sta ko zeli i u sta mozete da se uklopite.

jedno treba da ti bude jasno, nemoze svima da se ugodi i postoje veciti negativci koji stalno nesto prigovaraju i negoduju.

Emilija Milosevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #13 poslato: Mart 08, 2008, 02:42:34 pre podne »
Meni je mala matura bila katastrofalna... Da li zbog \\\"drustva\\\", muzike ili ambijenta, ne znam ni sama... Najmanje sat vremena sam presedela u WC-u, posto nam je bilo zabranjeno da izlazimo. Muka mi je bilo da dok sam gledala to seljacenje (a mozda je tome doprinela i ona sugava snicla za veceru...) Sve u svemu, nadam se da ce velika matura biti bar malo bolja!

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Matursko vece
« Odgovor #14 poslato: Mart 08, 2008, 02:58:39 pre podne »
vendi napisao/la:
Citat

 moj ti je predlog da napravis anketne listice i zaredjas po razredu-dima i tada ces najbolje znati sta ko zeli i u sta mozete da se uklopite.

jedno treba da ti bude jasno, nemoze svima da se ugodi i postoje veciti negativci koji stalno nesto prigovaraju i negoduju.



I ja sam razmisljala o tome, predlozicu im...:)
Hvala za savet...;)