Autor Tema: Prihvatiliste za napustene pse  (Pročitano 12702 puta)

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #60 poslato: Februar 26, 2008, 01:32:27 pre podne »
mali off topic, ali meni je ova vest isuvise sipmaticna ...:)





Plave cipelice za policijske pse
Ponedeljak, 25. februar 2008. 17:23

Policijski psi Diseldorfa ubuduće neće više prljati šape dok patroliraju, već će nositi plave plastične cipelice, saopštili su zvaničnici.

\\\"Svi naši policijski psi - 20 nemačkih i belgijskih ovčara - sada vežbaju hodanje u tim cipelicama\\\", rekao je Andre Hartvih. \\\"Nisam siguran da im se dopadaju ali će morati da se naviknu.\\\"

Neobična obuća za policijske pse nije stvar mode, istakao je, već je neophodna zbog učestalih povreda šapa dok su na zadatku. Psi u centru grada često nagaze na stakliće od polomljenih flaša.

\\\"Čak ni čišćenje ulica ne može da otkloni svu srču između kocki trotoara\\\", rekao je Hartvih i dodao da staklići često prodru duboko u šape.

Policijski psi će nove cipelice početi da nose na proleće, i to samo tokom operacija koje zahtevaju zaštitu za šape.

\\\"Sad samo da naučimo naše pse kako da vezuju pertle\\\", našalio se Hartvih.

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #61 poslato: Februar 26, 2008, 02:42:42 pre podne »
He he he ma daaaaaaaj:blink: :blink: :blink:

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #62 poslato: Februar 26, 2008, 05:31:58 pre podne »
.. a ja zelim da svako ima mesto na ovom nasem svetu....Psima nije mesto na ulicama naseg grada!
 Ja znam ko je za to \\\"kriv\\\"... i ubi se ovde da vam to i objasnim.
... Ovo sa plavim cipelicama je jako daleko od nas i ne znam koliko je normalno ni za ljude ni za pse...( meni je potpuno nenormalno).
 Ljudi brinite se o svojim ljubimcima ( cuvajte ih kada su u \\\" teranju\\\"), u protivnom imacemo najezdu novih napustenih zivotinja u nasem gradu, a posle ce nam svi biti krivi ako nas neki od tih istih i ujede.
 Pozdravlja vas Lusy:)

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #63 poslato: Februar 26, 2008, 04:20:47 posle podne »
Web site vaseg udruzenja je super!

Pa da! Aha!

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #64 poslato: Mart 05, 2008, 02:40:00 pre podne »
Ta pricha je veoma lepa i humana...

Ali me jako nervira shto ponovo Becejci ne znaju da cene ono shto se radi za njihov grad...

Kakva je to osoba koja svog psa istera na ulicu ili ga donese u prihvatilishte samo zato shto mu je pas dosadio!!!

Ma daj...

Stvarno nije uredu ophoditi se prema svom psu tako...

Isto ono masovno pushtanje pasa na ulicu...
Stvarno smo dokazali josh jednom da nama ne treba nishta osim komshijinog dvorishta!!!!

Pozdrav!

Ivana Sadzakov

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Prihvatiliste za napustene pse
« Odgovor #65 poslato: Mart 05, 2008, 04:01:18 pre podne »
Tacno Vasker, u pravu si.
Ako vec nece paziti na psa bolje da ga i ne uzimaju jer je to ustvari velika obaveza. Nije samo ono \\\"ja imam psa\\\". O njemu se treba i brinuti. Prosetati ga, pomaziti ga, redovno ga hraniti, igrati se s njim. Osoba koja ce uzeti psa (ili bilo koju drugu zivotinju) kao kucnog ljubimca TREBA DA VOLI ZIVOTINJE!