Autor Tema: Doziveti 100-tu!  (Pročitano 4808 puta)

TiDža84

  • Gost
Doziveti 100-tu!
« poslato: Mart 12, 2008, 11:25:24 posle podne »
Kuba je poznata po velikom broju stogodisnjaka, a tajna njihove dugovecnosti krije se u jednostavnom receptu:to su uredan zivot, bez previse alkohola, ali s mnogo kafe, cigara i seksa. U istrazivanju je ucestvovalo 54 od tacno 100 stogodisnjaka, koliko ih zivi u pokrajini Vija Klara, u kojoj je zivotni vek dve godine duzi od nacionalnog proseka.    

Prema istrazivanju, vecina ispitanih je pokazala mentalnu lucidnost i dalje obavlja, za njihove godine, teške poslove. Oko 60 odsto stogodisnjaka potomci su roditelja koji su doziveli duboku starost. Devedeset i pet odsto ispitanih ima zdravu i uravnotezenu prehranu na bazi ribe, jaja, mleka, zivinskog mesa i povrca, koje kuvaju s malo soli i s prirodnim zacinima.

Njihovi zivoti su vrlo uredni i nijedan od njih nije alkoholicar, iako su svi veliki zaljubljenici u rum koji se na istoku ostrva pravi, ali piju mnogo kafe i puse cigare. Svi su se u istrazivanju pohvalili \\\"bogatim seksualnim zivotom\\\". Od 11,2 miliona stanovnika Kube, njih 3.000 je starije od 100 godina.



Koliko Vi brinete o svom zdravlju,koliko ste fizicki aktivni,da li idete na sistematske preglede,koliko pusite,pijete,sta jedete???Da li razmisljate o svojoj starosti,ili zivite od danas do sutra?

mumba

  • Gost
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2008, 01:25:13 pre podne »
čeljadi moja što više vina i sex-a!....ovaj vitamina i keksa! pa evo da počnem ne bavim se sportom, malo se krećem peške ali bicikl otkidam bar 10 km dneevnio plus posao koji obavljamume da bude dobra fiskultura!,pušim za takmičenje u mojoj jetri ima više alkohola nego u prosečnoj destileriji a u crevima imam više đubreta nego u kontejneru ispred moje zgrade! za sada sam super zdrav a za posle pa zar je to bitno! e da i u žuči mi ima više kafe nego u brazilu!jedino se fala svarogu ne drogiram!

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2008, 03:05:23 pre podne »
S obzirom na moje godine, zivim suvise brzo i jos uvek nisam u fazi da preterano brinem o zdravlju, sto nije dobro... Zapravo, moje raspolozenje i emocije uticu na sve ostalo. Cim sam nervozna ili neraspolozena, samim tim ne jedem redovno, ne spavam dovoljno...
Ne pusim, niti cu...
alkohol? :blush:  konzumiram ga retko i u malim kolicinama...
a od sporta sam operisana :laugh: roleri, bicikl, plivanje i aerobik dolaze u obzir, ali samo onda kada imam volje za to.
Inace puno setam... neki nacin mog praznjenja... upijati Becej, ulice, Tisu u sebe do iznemoglosti... to je moj sport :)

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2008, 03:15:44 pre podne »
Ne mogu reci da zivim od danas do sutra, ali isto tako ni da jako vodim racuna o ishrani. Redovno jedem, ali imam neke svoje poroke kojih se nikako ne bih mogla odreci- puno slatkisa, pavlaka, sendvici kasno uvece itd...:woohoo:  

Jedem puno voca i povrca, ne pusim, alkohol retko pijem... Bavim se sportom od svoje 8. godine i to je nesto bez cega ne bih mogla. Nedavno sam prestala da treniram odbojku, zbog silnih obaveza, ali cim budem u prilici idem na aerobik.:)

Sa kumicom vozim rolere, setam do iznemoglosti i trudim se da joj stvorim sto vise volje za sport...:P ;) :kiss:

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2008, 03:22:00 pre podne »
Ne vodim računa,moram priznati...:blush: Znači \\\"brza hrana\\\" mi čini neki put čak i dva obroka dnevno,malo se krećem,uglavnom svuda idem autom (što znam nije dobro),eto, jedino ne konzumiram alkohol i ne pušim,i ne pijem kafu.
Ali to ne radim iz razloga da bih bio zdrav već me jednostavno ne privlače.
U osnovi,nemam ambicija da doživim neku duboku starost  :dedica:  uz isposništvo i odricanja.
Više sam za varijantu od 60-70 kvalitetnih,ispunjenih godina  :evil:

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2008, 03:26:39 posle podne »
Od \\\"kubanskog recepta\\\" upraznjavam cigarete i kafu, ostalo mi se cini poznato, al ne mogu da se setim. Kako stvari stoje, postoje indicije da cu dobaciti do pedesete, a posle cu vec smisliti nesto za drugu polovinu.

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2008, 08:02:45 posle podne »
Hmmmm, nov nacin da smuvas devojku: \\\"Jesil\\\' cula da se od sexa duze zivi?!\\\" :D :D :D

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #7 poslato: April 15, 2008, 05:42:42 pre podne »
TiDza84 napisao/la:
Citat
Kuba je poznata po velikom broju stogodisnjaka, a tajna njihove dugovecnosti krije se u jednostavnom receptu:to su uredan zivot, bez previse alkohola, ali s mnogo kafe, cigara i seksa. U istrazivanju je ucestvovalo 54 od tacno 100 stogodisnjaka, koliko ih zivi u pokrajini Vija Klara, u kojoj je zivotni vek dve godine duzi od nacionalnog proseka.    

Prema istrazivanju, vecina ispitanih je pokazala mentalnu lucidnost i dalje obavlja, za njihove godine, teške poslove. Oko 60 odsto stogodisnjaka potomci su roditelja koji su doziveli duboku starost. Devedeset i pet odsto ispitanih ima zdravu i uravnotezenu prehranu na bazi ribe, jaja, mleka, zivinskog mesa i povrca, koje kuvaju s malo soli i s prirodnim zacinima.

Njihovi zivoti su vrlo uredni i nijedan od njih nije alkoholicar, iako su svi veliki zaljubljenici u rum koji se na istoku ostrva pravi, ali piju mnogo kafe i puse cigare. Svi su se u istrazivanju pohvalili \\\"bogatim seksualnim zivotom\\\". Od 11,2 miliona stanovnika Kube, njih 3.000 je starije od 100 godina.



Koliko Vi brinete o svom zdravlju,koliko ste fizicki aktivni,da li idete na sistematske preglede,koliko pusite,pijete,sta jedete???Da li razmisljate o svojoj starosti,ili zivite od danas do sutra?


Pa mislim da ima nešto i u tome što nemaju previše stresa.

mumba

  • Gost
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2008, 07:03:47 pre podne »
imaće ga uskoro jer je amerikanizacija kube počela sa čika raulom! pa jo kad počnu da plaćaju stvari koje nisu plaćali ihaj!

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2008, 03:13:17 posle podne »
Moze 100 komada ali da ih docekas kakav si u 20-im i 30-im a ne da te od 60-e pa do 100-e nose na pisanje i sranje i da ti menjaju pelene kao bebi ili da ti zivot zavisi od restrikcije el.energije.Tako da hvala lepo na dugovecnoj starosti ja bi radje standardnih 50-ak pa da skiknem na pecanju ili slicnoj zajebanciji;)

Sanja Ivkov

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #10 poslato: April 15, 2008, 09:15:14 posle podne »
pa, ja sam definitivno ispalnirala & resila da dozivim 1oo i vise godina.. Alkohol sam izbacila iz upotrebe, a sokove sam svela na vikend- pod uslovom da su negazirani.. Ne jedem one gluposti sa trafike, chipseve i ostalo.. A sto se sportova tice, bavim se sa dva sporta(nisam sigurna da je ova recenica gramaticki pravilna), i super mi je.. Cesto i trcim, idem u teretanu ili na plivanje.. O drogi i pusenju nikad nisam ni razmisljala, niti cu.. sta da vam kazem.. imam jos toliko toga da uradim u zivotu.. nadam se da ce mi i tih 1oo godina biti dosta..:)

mumba

  • Gost
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #11 poslato: April 16, 2008, 05:33:24 pre podne »
auuuuuuuuuuu pa jel ti imaš od života nešto???????\\\' ovo ti je isplanirano kao u nekom c++ programskom jeziku ali ako je tebi tako dobro onda to i ja pozdravljam!

mumba

  • Gost
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #12 poslato: April 16, 2008, 05:33:54 pre podne »
debeli zmaj napisao/la:
Citat
Moze 100 komada ali da ih docekas kakav si u 20-im i 30-im a ne da te od 60-e pa do 100-e nose na pisanje i sranje i da ti menjaju pelene kao bebi ili da ti zivot zavisi od restrikcije el.energije.Tako da hvala lepo na dugovecnoj starosti ja bi radje standardnih 50-ak pa da skiknem na pecanju ili slicnoj zajebanciji;)


ili još bolje u kafani!

TiDža84

  • Gost
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #13 poslato: April 16, 2008, 09:22:15 pre podne »
Negde sam vec napisala...moj pradeda je doziveo 98 godinu,bio vitalan...i na samrti vikao hocu jos da zivim...Verovatno trenutno niko od nas nije svestan da zivot neumitno prolazi,i one greske ili dobre stvari koje radimo za sebe,odrazice se jednog dana kada budemo stariji...jer telo sve pamti...da ne bude posle \\\"Pitaj starost gde mi je bila mladost....\\\"

mumba

  • Gost
Odg: Doziveti 100-tu!
« Odgovor #14 poslato: April 16, 2008, 09:37:36 pre podne »
pa zato i kažem bolje umreti u kafani a ne na trim stazi ili ne daj bože u biblioteci!