Autor Tema: Vreme za izlazenje  (Pročitano 6768 puta)

Milos Blazin

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 35
    • Pogledaj profil
Vreme za izlazenje
« poslato: Oktobar 05, 2007, 09:05:47 posle podne »
Posto se vlasti Beceja muce sta da urade po ovom pitanju,sakupljaju sva moguca misljenja sugradjana koji uzivaju u nocnom zivotu.
Njih interesuje da li je normalno da se kafici zatvaraju u 2h (neki cak rade i do 4 (Bar)),dok maloletnici/ce na zapadu ne smeju van kuce od 20h-21h (kako gde),a kafici se zatvaraju u 22h. Oni smatraju da ako mi primenimo istu tehniku kod nas,smanjice se broj tuca i nereda,koji retko izazivaju sami gradjani Beceja,vec neki sa strane. A i navodno policiji bi bilo lakse posto ne bi morali da patroliraju do ranih jutarnjih casova,kao sto sad rade (a i to je kako kad),jer omladina ostaje u gradu i do 5h i pritom pravi gluposti... E sad, problem je omladina koja ce se najverovatnije buniti i tesko navici da krene da izlazi od od 20h ili jos gore 19h.
Licno,mislim da je dobra ideja da se ovo uradi,ali tesko ce se svi navici da leti izadju u grad dok je jos dan,da bi culi neku svirku...Mislim da posle svirke moze da se pokupi drustvo i da otpadaju dokle god hoce i gde god hoce,pod uslovom da ne prave gluposti po gradu...
Ako se ovo zaista sprovede u delo trudicu se maximalno da ne serem okolo zbog toga i pokusacu da se prilagodim...

Nisam video da postoji podforum \\"nocni zivot\\" pa bih zamolio nekog tamo od vas gore da ga samo sutnete tamo...

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2007, 09:24:06 posle podne »
Sve je ovo super, to oko maksimalnog suzbijanja sranja i nevolja u gradu, ali nece moci svi da izlaze u 7 ili 8.
Neko je u skoli do 7, neko radi do 8... Mora taj neko da ode kuci, da se spremi za grad, posebno devojke. ;)
Ipak mislim da kafic reba da radi malo duze. Sta god i kako god da na kraju ispadne (ikada), ja cu izlaziti kad meni to bude odgovaralo. Nikad nisam bio problematican, nikada nisam lomio (nista i nikog)... Vidjao sam napaljene klince kako unistavaju opstinski inventar u 3 ujutro - radnim danom... Kafici su se pozatvarali u 00. Jedino sto bi resilo ovaj problem je mozda policijska patrola i legitimisanje svih (sumnjivih) koji vise besposleni u centru u to gluvo doba. Ne skracivanje radnog vremena ugostiteljskih objekata. Mislim da je sasvim ok sadasnje radno vreme.
Mada, podrzavam bilo kakvu promenu na bolje. Nisu svi tako zlatni k\\\'o ja. B)

Leana Tajkov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 284
    • Pogledaj profil
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 05, 2007, 09:41:30 posle podne »
Meni definitivno nije normalno da se u gard krece u 11. pola 12.
Moja frendica iz Australije ima izlaz do 11..i njoj je bas extra..
Ne bas da nam izlazak pocinje u 19 h, ali negde oko 9 bi bilo sasvim pristojno...do jedno 1,2 najkasnije..pa taman ne moras sutradan da se budis posle podneva i da ti propadne ostatak dana posto ne mozes da se odkomiras i ispavas...

mumba

  • Gost
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 05, 2007, 10:10:46 posle podne »
to je naša dušebrižna vlast pokušavala da uradi zatvaranjem lokala u 1-2 sata ali ne pomaže brate tu su dragstori pa omladina orgija sa flašama i pesnicama posle fajronta.ali ne bi trebali da se zatvaraju tako rano kafiæi bar da mjuz trešti do 3 a da do 3:30 bude ključ u bravi.dok smo mladi treba se zezati  barem vikendom recimo ja cele nedelje radim u firmi popodne isto uvek imam privatno posla ja za taj vikend živim,jedino maloletnicima bi trebalo zabraniti posle 12 sati izlaske ali jedino ako se roditelji slože sa tim ukoliko im daju nekakvu(proveravalo bi se) dozvolu onda neka budu i do 5 ujutro jer njihov je to život a ne vaš . kome se ne izlazi neka ostane kod kuæe.ni ja ne jedem kad sam sit.

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2007, 07:06:59 posle podne »
Za mene je mrak isti u 21 i 24h ali necu sigurno izaci skockana dok u gradu nikog nema... Ne razumem taj nas sistem, ali ako se zaista skrati radno vreme lokala, moracemo ranije da krecemo...

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2007, 12:33:12 pre podne »
super kako vi to komentarisete... ja svakako traba da napisem clanak za novine o tome... hehehehehehe... :D

bice vasih komentara posto sam ja i za i protiv toga...

nekako mi je glupo ici u grad u 7, jbt PO DANU, glupo mi je isto da se sprema za grad od pola 12... ali da, ako se ide u skolu do 7 kako izaci odmah posle (neka nam ukinu skolu petkom, JUHU!), ako se radi do 8 kako izaci odmah posle... i to bi bilo otprilike to.

sto se nasih \\\'vlasti\\\' tice i zatvaranja lokala, bilo bi bunjenja u pocetku, ali kao i za sve ostalo kad bi se osetio neki otpor i pocele da se dele kazne - i to bi zazivelo...

ja, ili bilo ko drugi kad hoce da se opija moze to i u 7, 9 ili u 3 posle ponoci, zaista je svejedno.
a ko hoce da pravi s**nja cik nek proba to do ponoci, jer je kako su nam u opstini rekli \\"policija do ponoci sposobna da obavlja svoj posao kako treba i ako i zatreba nekome posle ponoci TESKO CE JE NACI!\\\' ako to treba da kaze glavnokomandujuci iz opsine onda stvarno neka se pokriju usima. :D (nisu ni policajci krivi sto imaju malu platu, hehehehe)
meni je licno u ovom trenutku bolje da se ovo uvede jer imam izlaske do ponoci i videla bi nesto vise mase nego inace. eto.

ala smorih o ovome, ju... :D

mumba

  • Gost
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2007, 01:40:01 pre podne »
a ljudi koji rade do 22 sata ,doðu kuæi bajsom do 22:30 ,tuširanje ,hrana,presvlačenje pa peške u grad? ðoðu u 23:30 popiju pola piva pa kuæi a suput prevalili 30-tu?

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2007, 03:02:15 pre podne »
pa ja licno ne spadam u ljude koji rade do 22h vec u srednjoskolce... mislim da je to dobar deo mladih koji izlazi... kada predjem 30. mislim da necu juriti u grad na 2 piva... mislim da bi period 22-3h bio sasvim dovoljan

mumba

  • Gost
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 09, 2007, 03:43:40 pre podne »
do 22-03 ok aloi ne od 19 - 24 jer onda ne vredi ni izaæi a to da neæeš juriti za pivom ili bar sokiæem ne reci nikad! ko zna šta godine nose!

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 09, 2007, 08:10:14 pre podne »
I meni je jako glupo sto se izlazi u pola 12! Jos se sve zatvara u 2 sata, tako da ti izlazak prodje za tren. Rado bih isla u grad u 21h,22h samo sto je to trenutno nemoguce, posto je sve prazno (nekada cak i do ponoci)

Bojan Beranek

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 249
    • Pogledaj profil
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 09, 2007, 06:14:20 posle podne »
E nekad se izlazilo i u 6 sati a sve je radilo dokle si hteo a ne do 2 sata pa nam je bilo malo!!
Prvo se islo na kampove gde se inace i provodio ceo dan uz pivo naravno, pa onda kao skoknes kuci tus i da se obuces ipak idemo u grad ne?
Pa nazad na kamp pa oko 1 do grada i onda ko gde zavrsi ali skup je bio u centru oko 5 ujutro kad se neki probude iz kome tj. budu isterani iz kafane a neki otpratili devojke!
A vama je sada malo do 2 nikad nije malo samo ako znate da se provedete i sta vas briga ako izadjete sa drugom i budete sami u kafani bitan je provod a ne ko cete videti a ko ne u gradu!!!
Izlazis zbog sebe ne zbog drugih j.... ti sve ostalo, ali moras da imas bar 1 coveka u drustvu a ako ga nemas nace se uvek neki konobar da ti pravi drustvo!;)

mumba

  • Gost
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 10, 2007, 05:17:24 pre podne »
that\\\'s the spirit schuki!

Pa da! Aha!

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 10, 2007, 11:08:35 posle podne »
PO meni je to najveca glupost koja je ikad recena/predlozena sa ne znam chije strane.

Ako ja hocu da pijem ili da unishtavam centar mogu to da radim bilo kada. Da li ce policija da stoji ispred moje kuce i da cheka kada cu da izadjem da napravim sranje...NE!

I da se to odobri...ja mogu da izadjem iz kuce u tri ujutru i izunishtavam centar, poshto je chinjenica da dok se panduri smiluju da dodju mogu da opljachkam 5 banki!

Sto se tiche pijenja mogu da se narokam i u tri ujutru kod kuce ako hocu pa mi ponovo niko nishta ne moze...

Ovime se omladina nece sprechiti od alkoholisanja, pushenja i drogiranja.

Mislim da bi taj sto je to predlozio trebao da sedne i malo razmisli o drugachijem pristupu mladima i temi skracivanja izlazaka....

Da Vas pitam neshto, shta ce da rade punoletan narod kada se kafici zatvore u 00.00,  ici kuci...

Maloletnici izlaze grubo 0d 15-18 godine a kada si punoletan (pod uslovom da zivish duze od 4 god) izlazicesh mnogo duze od tri godine!

Totalna glupost i prvi cu da dizem bune protiv stupanja ove gluposti na delo!

;)

mumba

  • Gost
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 11, 2007, 03:08:48 pre podne »
VASKER UZ TEBE SAM!

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Re:Vreme za izlazenje
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 11, 2007, 03:20:20 pre podne »
ipak sam da se liberalizuje radno vreme kafiæa... nek\\\' rade dok imaju finansijski interes

to što maloletnici ostaju do ujutro, to je problemporodice. opština ne može i ne treba da izigrava roditelje. što sam ja, kao punoletno lice i ODGOVORNO za svoje postupke kriv što neka balavurdija pravi sranja, pa im panduri ne mogu ništa

ako nekom argument bude jačina muzike, odnosno buka, i to se može rešiti na kulturan način... inspekcija za zaštitu životne sredine samo jednom bane i ako je jačina ispred lokalan iznad xy decibela, deeeeeebeeeeela kazna