Autor Tema: Svako ima nekog koga nema  (Pročitano 4481 puta)

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Svako ima nekog koga nema
« poslato: Mart 24, 2008, 05:41:12 pre podne »
Poznavala sam jednog starijeg gospodina. Bas kao iz izreke \\\"ili jesi ili nisi...\\\" Pravi lav ili laf. Covek ogromnog zivotnog iskustva i zavidne \\\"kilometraze\\\". Shodno tome, ?malo je govorio. I u poznim godinama bio je bistrog uma, mentalno svez, hvatao je tudje misli \\\"u letu\\\". Imao je pogled coveka kome je sve jasno. Bez sarkazma, gorcine, sa posebnom blagoscu. Njemu se verovalo. Stario je kao vino. Mnogi iz njegove generacije su otisli na put bez povratka. Kada je odbio da ode na sahranu svog prijatelja, u sali sam ga pitala: \\\"Ne plasite se valjda da cete uhvatiti bidermajer?\\\" Vremesni mangup mi se samo osmehnuo. Ugasio se tiho i dostojanstveno. Oprostili smo se pogledom uz stisak ruke. Nedostaje mi. Osecam fiziki bol kad pomislim na njega. Imate li vi nekog koga nemate?

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2008, 02:39:15 pre podne »
Vaca napisao/la:
Citat
Poznavala sam jednog starijeg gospodina. Bas kao iz izreke \\\"ili jesi ili nisi...\\\" Pravi lav ili laf. Covek ogromnog zivotnog iskustva i zavidne \\\"kilometraze\\\". Shodno tome, ?malo je govorio. I u poznim godinama bio je bistrog uma, mentalno svez, hvatao je tudje misli \\\"u letu\\\". Imao je pogled coveka kome je sve jasno. Bez sarkazma, gorcine, sa posebnom blagoscu. Njemu se verovalo. Stario je kao vino. Mnogi iz njegove generacije su otisli na put bez povratka. Kada je odbio da ode na sahranu svog prijatelja, u sali sam ga pitala: \\\"Ne plasite se valjda da cete uhvatiti bidermajer?\\\" Vremesni mangup mi se samo osmehnuo. Ugasio se tiho i dostojanstveno. Oprostili smo se pogledom uz stisak ruke. Nedostaje mi. Osecam fiziki bol kad pomislim na njega. Imate li vi nekog koga nemate?



Tuzno bas...:(
Mislim da svako ima nekog koga nema...:(

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2008, 02:39:52 pre podne »
Moja baka i moj tata i dalje zive!
Baka mi je bila kao ona iz bajke.... i nije je mrzelo u 2 po ponoci i da mi pece slaninice u kaljevoj peci i da mi pravi pijace sa domacim pekmezom od kajsija i da mi beskrajno dugo prica price...
 Na odar sam joj stavila ljubicice i zapamtila sve zauvek.
 Tata..., pa jos uvek je ovde samnom iako ga nema vec 26 godina.

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2008, 09:40:25 pre podne »
:(  bas tuzna tema, zaobicu je ubuduće...

Loredana Perak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #4 poslato: April 18, 2008, 06:25:44 posle podne »
Pa,za sada jos nikoga nisam izgubila,hvala Bogu.... ispricacu vam jednu pricu,tuznu pricu jednog decka....


                Soba 305

   U cekaonici stare bolnice,sam u klupi sedim i gledam u bela vrata bolnicke sobe,ogromna vrata sa brojem 305. Unutra je mnogo lekara koji znaju svoj posao bez greske,a sad se bore za mladi zivot,bore se protiv teske bolesti. Kroz otkljucana vrata vidim svoju devojku koju odavno volim,ozbiljnog lica i stisnutih zuba,za njen zivot Boga molim. Prolaze minuti dugi kao sati,a onda videh kako jedan doktor navlaci carsav preko njene glave. Skocih sa klupe bled k\\\'o krpa, dok napolju padaju kapi kise. Pridje mi jedan doktor i rece:Momak,nje nema vise...\\\". Prodjoh kraj njega i utrcah u sobu i carsav beo skinuh joj sa lica. Izgledala je kao princeza,lepog lica i kose plave. Udje tada glavni doktor i iz dzepa izvadi parce metala:\\\"Momak,ovaj ti je predmet za uspomenu dala...\\\". Bio je to privezak na kojem je sitnim slovima pisalo:\\\"Jos uvek te volim,seti se mene i nista vise...\\\". U kapelu su je odneli,bilo je oko 12 sati. Kad udjoh na crna vrata kapele,ugledah je u sanduku na stolu. Pridjoh,poklonih se i izadjoh odmah da budem mom bolu drug. Sedoh na klupu koju smo je \\\"nasom\\\" zvali, i od tada svakog dana umesto sa njom sedim sa flasom u ruci. Svestan sam da je preboleti ne mogu,zato pijem,teram tugu,jer znam da nikada vise necu voleti ni jednu drugu. A na njen grob cu odlaziti cesto sa bolom u dusi,gledam privezak,secanje na ljubav prosle su i poslednji sastanak u sobi 305.

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #5 poslato: April 18, 2008, 09:11:43 posle podne »
studio_Dragon napisao/la:
Citat
Pa,za sada jos nikoga nisam izgubila,hvala Bogu.... ispricacu vam jednu pricu,tuznu pricu jednog decka....


                Soba 305

   U cekaonici stare bolnice,sam u klupi sedim i gledam u bela vrata bolnicke sobe,ogromna vrata sa brojem 305. Unutra je mnogo lekara koji znaju svoj posao bez greske,a sad se bore za mladi zivot,bore se protiv teske bolesti. Kroz otkljucana vrata vidim svoju devojku koju odavno volim,ozbiljnog lica i stisnutih zuba,za njen zivot Boga molim. Prolaze minuti dugi kao sati,a onda videh kako jedan doktor navlaci carsav preko njene glave. Skocih sa klupe bled k\\\'o krpa, dok napolju padaju kapi kise. Pridje mi jedan doktor i rece:Momak,nje nema vise...\\\". Prodjoh kraj njega i utrcah u sobu i carsav beo skinuh joj sa lica. Izgledala je kao princeza,lepog lica i kose plave. Udje tada glavni doktor i iz dzepa izvadi parce metala:\\\"Momak,ovaj ti je predmet za uspomenu dala...\\\". Bio je to privezak na kojem je sitnim slovima pisalo:\\\"Jos uvek te volim,seti se mene i nista vise...\\\". U kapelu su je odneli,bilo je oko 12 sati. Kad udjoh na crna vrata kapele,ugledah je u sanduku na stolu. Pridjoh,poklonih se i izadjoh odmah da budem mom bolu drug. Sedoh na klupu koju smo je \\\"nasom\\\" zvali, i od tada svakog dana umesto sa njom sedim sa flasom u ruci. Svestan sam da je preboleti ne mogu,zato pijem,teram tugu,jer znam da nikada vise necu voleti ni jednu drugu. A na njen grob cu odlaziti cesto sa bolom u dusi,gledam privezak,secanje na ljubav prosle su i poslednji sastanak u sobi 305.


:( :( :( i ja cu ovu temu zaobilaziti....

Loredana Perak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #6 poslato: April 19, 2008, 08:54:16 posle podne »
imam jos jednu tuznu pricu....:(


Kazu da su se voleli mnogo.Bio je stariji od nje. Kada su mu rekli da ce je upropastiti rekao je da odlazi. Molila ga je i plakala. Obecao je da ce pisati.Njegovo prvo pismo stiglo je dva dana nakon njegovog odlaska. Drugo pismo stiglo je mesec dana nakon odlaska. Pisao je da mu je tesko ali da je uspeo da se nasmeje u jednom suncanim zraku. Trece pismo stiglo je godinu dana posle njegovog rastanka. Pisao je da je vreme ucinilo svoje i da se sad cesce smeje. Cetvrto pismo stiglo je posle 5 godina. Pisao je da je sad stariji i da je bolje sto su se rastali inace bi ih zvali ocem i majkom. Peto pismo stiglo je 10 godina nakon njihovog rastanka. Pisalo je: \\\"Draga,ti ces mi oprostiti sto sam se ubio drugog dana nakon rastanka. Sva ova pisma pisali su moji drugovi da bi rastanak bolje podnela...\\\"

TiDža84

  • Gost
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #7 poslato: April 19, 2008, 08:56:20 posle podne »
ooo Boze
mislim da cu i ja zaobilaziti ovu temu...kada sam procitala onu soba 305 nisam mogla da prestanem da placem.:(

Loredana Perak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #8 poslato: April 19, 2008, 09:01:05 posle podne »
Da,znam. Razumem te skroz...

mumba

  • Gost
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #9 poslato: April 21, 2008, 01:44:50 pre podne »
iju ovo je stvarno za zaobilzaziti.ne daj bože ovo nikome!

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #10 poslato: April 21, 2008, 07:47:22 pre podne »
2bornot2b napisao/la:
Citat
studio_Dragon napisao/la:
Citat
Pa,za sada jos nikoga nisam izgubila,hvala Bogu.... ispricacu vam jednu pricu,tuznu pricu jednog decka....


                Soba 305

   U cekaonici stare bolnice,sam u klupi sedim i gledam u bela vrata bolnicke sobe,ogromna vrata sa brojem 305. Unutra je mnogo lekara koji znaju svoj posao bez greske,a sad se bore za mladi zivot,bore se protiv teske bolesti. Kroz otkljucana vrata vidim svoju devojku koju odavno volim,ozbiljnog lica i stisnutih zuba,za njen zivot Boga molim. Prolaze minuti dugi kao sati,a onda videh kako jedan doktor navlaci carsav preko njene glave. Skocih sa klupe bled k\\\'o krpa, dok napolju padaju kapi kise. Pridje mi jedan doktor i rece:Momak,nje nema vise...\\\". Prodjoh kraj njega i utrcah u sobu i carsav beo skinuh joj sa lica. Izgledala je kao princeza,lepog lica i kose plave. Udje tada glavni doktor i iz dzepa izvadi parce metala:\\\"Momak,ovaj ti je predmet za uspomenu dala...\\\". Bio je to privezak na kojem je sitnim slovima pisalo:\\\"Jos uvek te volim,seti se mene i nista vise...\\\". U kapelu su je odneli,bilo je oko 12 sati. Kad udjoh na crna vrata kapele,ugledah je u sanduku na stolu. Pridjoh,poklonih se i izadjoh odmah da budem mom bolu drug. Sedoh na klupu koju smo je \\\"nasom\\\" zvali, i od tada svakog dana umesto sa njom sedim sa flasom u ruci. Svestan sam da je preboleti ne mogu,zato pijem,teram tugu,jer znam da nikada vise necu voleti ni jednu drugu. A na njen grob cu odlaziti cesto sa bolom u dusi,gledam privezak,secanje na ljubav prosle su i poslednji sastanak u sobi 305.


:( :( :( i ja cu ovu temu zaobilaziti....


Meni je nekako isuvise poeticnim stilom pisano da bi mi bilo realno ...:dry:

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #11 poslato: April 21, 2008, 04:10:56 posle podne »
Prilikom otvaranja ove teme, namera je bila da se podsetimo svih onih koji više nisu sa nama a ostavili su traga u našem životu. Bili bismo znatno siromašniji bez poznanstva sa ovakvim ljudima. Nema razloga za patetiku, jer život uvek pobedjuje.

mumba

  • Gost
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #12 poslato: April 21, 2008, 09:57:50 posle podne »
da li?

Loredana Perak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
    • Pogledaj profil
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #13 poslato: April 21, 2008, 10:42:52 posle podne »
Ne znam bas da li uvek pobedjije... licno mislim da ne...

mumba

  • Gost
Odg: Svako ima nekog koga nema
« Odgovor #14 poslato: April 21, 2008, 11:40:25 posle podne »
pa i ne pobeđuje nikada jer svakako umreš na kraju ovako ili onako pre ili kasnije isto kao što dobro nikada ne pobedi loše jer dok jednom ne smrkne drugom ne svane i život nije igra nego večita borba.nisam pesimista ali valjda imam toliko godina da razlikujem bajke od realnih stvari!