Društvo > Religija

Apsurdi u bibliji

(1/8) > >>

Software Smith:
Evo malo sam se pozabavio, dakle, konkretna pitanja i voleo bih konkretne odgovore. Ovih par pitanja su samo pocetak. Nakon odgovora (ili nemanja odgovora), postavicu ih jos. Necu postavljati pitanja u vezi stvaranja Zemlje, redosleda stvaranja itd, o tome na drugoj temi.
Da krenemo redom. Let’s play:

Po prvoj knjizi Mojsijevoj, Bog je stvorio coveka po svom oblicju:
“Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.“ Mojsije 1:1:26
E sad, posto je covek stvoren po Bozijem nalicju, a Bog je bespolan (bar po verskim tvrdnjama), kako to da je covek muskog pola, ima fizioloske potrebe, kao i potrebu za hranom i vodom?

Sledece pitanje:
„I Gospod Bog pusti tvrd san na Adama, te zaspa; pa mu uze jedno rebro, i mesto popuni mesom;“ Mojsije 1:2:21
„I Gospod Bog stvori ženu od rebra, koje uze Adamu, i dovede je k Adamu.“ Mojsije 1:2:22
„A Adam reče: Sada eto kost od mojih kosti, i telo od mog tela. Neka joj bude ime čovečica, jer je uzeta od čoveka. “ Mojsije 1:2:23
Iz prvog stiha vidimo da je Adam bio u snu kada mu je uzeto rebro i pravljena Eva. U trecem stihu vidimo da Adam ZNA da je Eva napravljena od njegoovg rebra. Kako on to zna, kada je za vreme ‘operacije’ bio u snu, a nigde se ne spominje da je informisan o tome?

Sledece pitanje:
„Zato će ostaviti čovek oca svog i mater svoju, i prilepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno telo.“ Mojsije 1:2:24
O kojem ocu i majci se prica kada je Adam stvoren (kao i Eva), tako da, kao prvi ljudi, nemaju ni oca ni majku?

Za sada toliko. Nakon odgovora idemo dalje.

Robbyn �:
Interesantna pitanja,stvarno,svaka čast...Eo karme od mene za domišljatost...
I želim mesta u prvom redu ako Atila dođe da odgovori.Biće ovo jako interesantna rasprava samo ako budeš imao sagovornika sa druge strane i pomno ću je pratiti...

attila f:
Zeleo bih da verujem da ova pitanja postavljas zato sto iskreno trazis istinu, ali tvoj telesni odnos prema duhovnim temama me razuverava.
Coveka je greh toliko odvojio od Boga,da njegov zamracen um moze da funkcionise samo na telesnom zivotinjskom nivou, osim ako duhovna potreba iskrenog srca ne susretne ljudski duh sa Duhom Svetim.To neki nazivaju spoznaja Boga kroz molitvu.
Kao sto je Bog licnost, tako je i covek licnost.
Licnost je skup odredjenih osobina: identitet- svesnost o sebi
individualnost - razlicitost od drugih,
integritet - nedeljivost odnosno celina duha, duse i tela
Bog je Bog znanja i osecanja.Bog je pun ljubavi, saosecanja. Covek je u stanju da voli, da se raduje , place i da se smeje.Covek je voljno bice.Kad je Bog stvorio coveka, svtorio ga je sa slobodnom voljom, slobodan je da izabere.Sloboda i odgovornost idu zajedno.Covek je morano bice.Covek ima savest.
Razum, osecanja , volja, moral - to je Bozije oblicje u coveku.
Kad je stvorio coveka , Bog mu je dao svetost, pravednost i duhovno znanje.Sve covekove misli i sva njegova osecanja bili su nepomucena grehom i Adam je bio voljan da izvrsava Boziju volju.Covek je bio duhovno ziv.Imao je sposobnost da razgovara sa Bogom i da sa Njim ima duhovno zajednistvo.Zbog greha , covek je postao duhovno mrtav i izgubio je sposobnost da shvata duhovne istine. Kroz novo rodjenje covek ponovo dobija Bozije oblicje u sebi.

Psalam 8:3-6
\\\"Kad pogledam nebesa Tvoja, delo prsta Tvojih, mesec i zvezde, koje si Ti postavio;
Sta je covek,te ga se opominjes, ili sin coveciji, te ga polazis?
Ucinio si ga malo manjeg od andjela, slavom i cascu vencao si ga;
Postavi si ga gospodarem nad delima ruku svojih, sve si metnuo pod noge njegove\\\"

Robbyn �:
Hmmm...Ipak nisi odgovorio ni na jedno pitanje konkretno...

Software Smith:
Bas tako kao sto Robbyn kaze... Nazalost... A spremio sam jos pitanja...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju