Autor Tema: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “  (Pročitano 4500 puta)

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« poslato: April 01, 2008, 10:01:04 posle podne »
Ne dam se ja tako lako.Jeste da ih je više nego mene samo jedne. Neće moći više „Zezanje majke roditeljice, hraniteljice“ kao omiljeni sport.

Imam i ja svoja prava, tj diplomatsko sredstvo zvano varjača (upotrebljava se isključivo u samoodbrani!). Privodjenje na kraći informativni razgovor u kupatilo ( da se bolje čuje u čitavom komšiluku).

Ili
da mene vode zakopčanu pozadi u najbliži sanatorijum.

Kako su  Tebe vaspitavali – kombinovana metoda?

Nemoj da je neko napis’o  : „Svako vaspitava onim što ima!!!“

mumba

  • Gost
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #1 poslato: April 01, 2008, 10:47:08 posle podne »
mene samo batinama i to veoma žestoko od strane svog oca1 kaiševi šamari varjače udaranje po dupetu ,glavi pa i brečanje o zid.i sve to tako do moje 14 godine kada je prešao na viku i dreku1 to je trajalo do moje 25 godine kada sam ja njemu zapretio da ću ga ubiti jer je bio sadista id toga dana ni glas nije podigaoi na mene.tužno ali istinito1 zato dragi roditelji sadašnji i budući na vreme vaspitajte svoju decu i bez batina jer se to jednoga dana protiv vas može okrenuti!

Srba Nedeljkov

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #2 poslato: April 02, 2008, 01:14:21 pre podne »
Bas mi je zao cross...nema niceg goreg kad roditelji nemogu da nadju zajednicki jezik sa detetom,pa koriste silu i nadmoc...:( .
Ja hvala bogu nisam imao tih problema,retko kad se desavalo da tata treba da podigne ton,ali tada sam sigurno bas zakenjao.,zato imam dve starije sestre koje su se pravile i mame i tate pa su pokusavale da me one vaspitaju,ali sestre su ipak sestre.:P

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #3 poslato: April 02, 2008, 04:00:30 posle podne »
za crossa

Imaš li svoju decu? Preporučujem melem na ranu: obavezno dvoje, da nadoknadiš. Na osnovu skromnog iskustva ubedjena sam da ćeš biti odličan roditelj.  :big_smile:

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #4 poslato: April 02, 2008, 04:25:52 posle podne »
Ja sam kao dete par puta dobio batine, ali onako vaspitne, ne kao ulicni fajt. Mojoj deci sam to uskratio, pa ispadose sasvim ok i bez batina. Istina, treba par tona zivaca vise da bi se izbeglo peglanje, ali isplati se.

mumba

  • Gost
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #5 poslato: April 02, 2008, 05:04:20 posle podne »
Vaca napisao/la:
Citat
za crossa

Imaš li svoju decu? Preporučujem melem na ranu: obavezno dvoje, da nadoknadiš. Na osnovu skromnog iskustva ubedjena sam da ćeš biti odličan roditelj.  :big_smile:


na žalost nemam ih još uvek,ali nadam se da bih bio dobar roditelj!

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #6 poslato: April 02, 2008, 05:18:11 posle podne »
Citat
na žalost nemam ih još uvek,ali nadam se da bih bio dobar roditelj! /quote]

Ovim svojim stavom si već pola posla obavio.      

Sad još samo malo dobre volje.....

mumba

  • Gost
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #7 poslato: April 02, 2008, 05:20:50 posle podne »
naravno još samo da nađem i lepšu polovinu i to je to!

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #8 poslato: April 02, 2008, 05:41:13 posle podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
naravno još samo da nađem i lepšu polovinu i to je to!


Ne treba Ti \\\"lepša\\\", već ona koja Te dopunjava. Samo hrabro!

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #9 poslato: April 02, 2008, 06:18:36 posle podne »
cveja napisao/la:
Citat
Ja sam kao dete par puta dobio batine, ali onako vaspitne, ne kao ulicni fajt. Mojoj deci sam to uskratio, pa ispadose sasvim ok i bez batina.

To je stvarno za pohvalu i slažem se da je tako jedino ispravno.



Istina, treba par tona zivaca vise da bi se izbeglo peglanje, ali isplati se.


E ovde već moram da napravim izvesnu razliku među nekim ljudima a u vezi sa uspešnim vaspitanjem bez batina.
Ja sam troje dece stvorio sa jednom ženom ali je svako dete dobilo batina ponekad, i to  već na kraju kada živci popuste. Verovatno je mnogo lakše kada neko ima više dece sa više žena. Verujem da se tako manje odrazi odrastanje dece na nervnu stabilnost oca pa i majke jer svaka rodi i odneguje jedno. Da dodam još i to da bez obzira koliko neko voli svoju ženu, za dvadeset godina mora doći do sukoba, sitnih ili krupnih. A svaki taj sukob se odrazi i na decu u tim momentima smanjene uračunljivosti gde je i mala dečija greška jako velika.
Moraš da priznaš da je ipak na taj način  bar malo lakše vaspitavati decu.

Biljana Barjaktarov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 858
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #10 poslato: April 02, 2008, 07:49:00 posle podne »
Ja jos uvek nemam decu,ali cu sigurno imati bar dvoje jednog dana:) ...Jasno je da je mnogo lakse sa dvoje dece..mnogi ne misle tako.Sa decom treba razgovarati,imati cvrst stav i autoritet na nivou ali ujedno im i prijatelj biti..Razgovorom se mnogo toga postize,lepsi su odnosi izmedju roditelja i dece i stice se ogromno medjusobno poverenje.Mada slazem se i sa tim da dete treba i pucnuti po guzi..ponekad tj.kada svaku granicu prevrsi.Ne podrzavam izivljavanje,sibanje kaisem i sl.Razgovor na prvom mestu pa bas ako dete nista ne prihvata i danima nastavlja po svom..eee onda malo i po guzi..:laugh: Danas je izgleda u modi biti mlad,vrlo mlad roditelj,a pitanje je koliko je ko spreman i zreo za tako nesto!?Ne kazem da neki nisu ali u vecini slucajeva...dobro treba razmisliti pre nego se odluciti na ovako jedan divan i veliki korak u zivotu:laugh:

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #11 poslato: April 03, 2008, 12:35:49 pre podne »
konjska_muva napisao/la:
Citat
cveja napisao/la:
Citat
Ja sam kao dete par puta dobio batine, ali onako vaspitne, ne kao ulicni fajt. Mojoj deci sam to uskratio, pa ispadose sasvim ok i bez batina.

To je stvarno za pohvalu i slažem se da je tako jedino ispravno.



Istina, treba par tona zivaca vise da bi se izbeglo peglanje, ali isplati se.


E ovde već moram da napravim izvesnu razliku među nekim ljudima a u vezi sa uspešnim vaspitanjem bez batina.
Ja sam troje dece stvorio sa jednom ženom ali je svako dete dobilo batina ponekad, i to  već na kraju kada živci popuste. Verovatno je mnogo lakše kada neko ima više dece sa više žena. Verujem da se tako manje odrazi odrastanje dece na nervnu stabilnost oca pa i majke jer svaka rodi i odneguje jedno. Da dodam još i to da bez obzira koliko neko voli svoju ženu, za dvadeset godina mora doći do sukoba, sitnih ili krupnih. A svaki taj sukob se odrazi i na decu u tim momentima smanjene uračunljivosti gde je i mala dečija greška jako velika.
Moraš da priznaš da je ipak na taj način  bar malo lakše vaspitavati decu.


Pa nisam ja bre imao pet zena! I kod mene je slicna matematika kao kod tebe, jedna majka je rodila troje, a druga dvoje. Kako si krenuo, ispada da je poligamija najbolja za bezbolno vaspitavanje dece... Hm, ovo bi mogla biti zanimljiva posebna tema, predlazem da je pokrene Cross, kao forumaski nezenja. Uostalom, ako neko stane na ludi kamen, sto ne bi stao na ludi sljunak?

mumba

  • Gost
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #12 poslato: April 03, 2008, 05:03:00 pre podne »
eeeeeeeeh pa nisam ja jedini nešto stariji neženja na forumu cvejo,dok za ovu poligamnu temu treba malo više vremena da se pkrene al iideja ti je dobra!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #13 poslato: April 03, 2008, 06:13:01 pre podne »
Neko je rekao Poligamija??? ;)

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: 2 : 1 „Svako vaspitava onim što ima ! “
« Odgovor #14 poslato: April 05, 2008, 02:49:39 pre podne »
Kao dete i pubertetlija bio sam poprilicno zivo dete... ako ne prvi onda do prvog.... a otac, pod izgovorom svoje bolesti (uz duzno postovanje prema ocu) hipertiroza, mi je svakodnevno \\\"objasnjavao\\\" uz packe, samare, koristeci svu svoju mastu za \\\"pomocna sredstva\\\", kako to i to treba uraditi, sta to valja a sta ne... koristio je svoju cuvenu \\\"BATINA JE IZ RAJA IZASLA\\\"... eeee BAS NIJE... cini samo INAT (bar kod meni) bes i kontraproduktivnost... zato se ja trudim da u DUHU MIRA, u porodici koju imam, vaspitavam decu...
...sve ono sto nisam voleo da se meni radi trudim se da ja sada ne radim svojoj deci... :huh: