Autor Tema: Treger park u Bečeju!  (Pročitano 13812 puta)

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Treger park u Bečeju!
« poslato: April 02, 2008, 06:33:02 posle podne »
Rodjeni sam Bečejac i iskreno volim ovu varoš. I volim kada sam ponosan na nešto ili nekog iz Bečeja. U celom svetu su zgrade posebnog oblika ili starosti, ili parkovi i zelene površine ogledalo ljudi i uprave tog grada ili ove naše varoši. A ovu temu želi da posvetim parku kod dečijeg dispanzera gde deca od malih nogu mogu da se upoznaju sa narkomanijom. Ceo park je prekriven kesama sa lepkom i to godinama. Ja imam predlog šta raditi ali da čujem prvo vas.

mumba

  • Gost
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #1 poslato: April 02, 2008, 07:03:33 posle podne »
pre svega taj kao i ostali parkovi treba da se dobro osvetle pa možda da ima i neki čuvar!zadnji put sam taj park video osvetljen tamo negde 83-84 godine a sada viđam u po bela dana narkose kako se špricaju!i to sve dečurlija veeoma mlada pa već na horse-u!

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #2 poslato: April 02, 2008, 07:33:26 posle podne »
Nije samo park u pitanju,fiksaju se i na groblu.
OSVETLJENJE JE PRAVO RESENJE!

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #3 poslato: April 02, 2008, 08:09:17 posle podne »
Sam pocetak govori da se slazemo oko osvetljenja. Svako ko hoce da se sakrije bezi od svetla, pogotovo narkosi jer sam procitao da im smeta jako svetlo.
Ali takodje treba postaviti ako je moguce bandere od titanijuma i sigurnosno staklo da nasa vesela deca ne uniste.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #4 poslato: April 02, 2008, 09:02:57 posle podne »
... Dragi moji prijatelji,
nije problem ni u našoj deci ni u lepku ili kakvom drugom narkotičkom sredstvu. Problem je u odnosu roditelj-dete-društvo.
..btw... upravo sam se vratila iz prihvatilišta i ušla da pronađem te kese... nema ni jedne!?!  trava \\\"ošišana\\\", al\\\' kako to nije tema idemo dalje:
1. voleti svoje dete
2. posvetiti mu dovoljno pažnje, bez obzira u kakvom haosu roditelji bili.
3. uspostaviti poverenje u odnosu roditelj- dete
4. razgovarati sa svojom decom
5. objasniti im šta je narkomanija i kuda sve to vodi
6. gledati sa decom filmove na tu temu i nakon kućne projekcije  razgovarati... npr film \\\"Hair\\\"
7.ako postoji poverenje u odnosu roditelj dete, tada će vam deca sve reci, ali moramo i mi reći deci, ako smo imali takva iskustva.
...deca osećaju laž.

Ako sve ovo postoji i ako u društvu postoje moralne norme koje su prave vrednosti, tada ni osvetljenje po parkovima nije potrebno, mada mislim da je dobro da postoji. Š to sweet tooth reče , fiksaju se svuda, pa i samom centru grada!!!
\\\' Ajde da \\\"lečimo\\\" suštinski uzrok , a ne posledicu.
Deca su naše najveće blago, ali i naša najveća obaveza!
... eto ja tako mislim i radim.

...i samo još da kažem da u ovom gradu postoje više parkova i puno mračnih kutaka...ako ne uradimo ono od gore napisanog, nikakva svetla ( ni reflektori!) nam neće pomoći!
... i da, ova tema je po meni trebala da se nađe u Društvo, dom, porodica... parkovi nisu krivi... nego mi ljudi, koji smo zaboravili svoju osnovnu \\\"dužnost\\\".

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2008, 01:47:37 pre podne »
@ Lucy...


Sve se slazem sa napisanim, i ja vaspitavam moju decu u pravom smeru. Drugi opet ne a ja tu ne mogu da pomognem na moju veliku zalost. Ali ja jos uvek moram da vodim decu kroz taj isti park pun ulepljenih treger kesa. Verujem da je bilo ocisceno i trava podsisana ali treba otici za koji dan pa videti.

Na kraju krajeva osim sto mi je zelja da se uklone narkosi, takodje zelim od srca da svako kada prodje kroz Becej, a pored tog parka, jer devedeset posto vozaca koji prolaze kroz Becej moraju tuda da prodju, vide lep , uredan i osvetljen park sa klupama i decijim igralistem jer ce takav i da im ostane u secanju. Sada se i ne vidi da li je park.

A sto se dece tice edukacija na temu narkomanije, bilo kod kuce ili skoli itd... to i jeste jedini nacin da se donekle resi problem.  Narkomaniju  tesko mogu da rese i naj razvijenije ekonomije jer je profit od narkotika ogroman pa mnogi odgovorni ljudi nemaju koristi da se bore protiv toga jer su umesani u prodaju ili distribuciju.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #6 poslato: April 03, 2008, 07:25:47 pre podne »
Konjska muvo /gde nadje covece ovo ime!?/, ja nisam narkoman, nego parkoman! Na tvoje pitanje jednostavan odgovor: pitaj Stankom. Zovi i pitaj: halo, da li imate urađen ijedan projekat koji se odnosi na neki park ili dečije igralište!?  Usput,pitaj - hoćete li već jednom srediti one klupe u centru grada! Tu su vam, ispred nosa!!!
I samo da ti kažem: 2005. godine taj park kod Dečijeg dispanzera je picnut, uređen, postavljene klupe, korpe za otpatke...ali džebe kad nemaš ozbiljnog i valjanog \\\"titulara\\\" parka /opet Stankom/!

Ujedno, pozivam te na \\\"otvaranje\\\" parka kod Velikog lovca, 20. maja ove godine. Komunalac samoinicijativno uvatio i uradio. Pa dobro, ne baš samoinicijativno.../he,he/. Bilo je malo kreacije i sa strane. Ali Zoltan Feješ \\\"odradio\\\" posao, svaka mu čast.

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #7 poslato: April 03, 2008, 08:55:39 posle podne »
Hvala Rez, u pravu si apsolutno. A za uredjenje znam jer je moja cerka farbala korpe za otpatke i licno sam bio tamo.

A za poziv na otvaranje, hvala dolazim sigurno.


 

A ovako to rade u svetu.

mumba

  • Gost
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #8 poslato: April 03, 2008, 09:07:32 posle podne »
pa evo starij znaju da su i bečejske ulice ,pa i one manje važnosti bile mnogo osvetljenije(jače) pre 20 godina nego što su sada,mada moram da pohvalim i to jer sam prošlog petka uveče na delu ulice maršala tita primenio novo i jače osvetljenje jer do sada po onom polumraku nisam mogao facu nekog poznanika da razaznam ni na metar od sebe a podsećam imam odličan vid!

aleksandar tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 320
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #9 poslato: April 03, 2008, 10:22:20 posle podne »
resenje je da napravimo narko-park koji ce biti jos manje osvetljen i pogodniji za konzumiranje opijata pa ce ovaj park postati cist i blistav

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #10 poslato: April 03, 2008, 10:45:12 posle podne »
...Rešenje je da se roditelji koji su danas rastrugnuti od raznoraznih \\\"zveri\\\"... konačno vrate svojoj osnovnoj ulozi roditelja.
... I da se u našem društvu konačno poštuju istinske vrednosti!... kako bi naša deca znala kom \\\"carstvu\\\" da se priklone.
... I da se vrati dostojanstvo vrsti koja se zove Čovek- Homo sapiens ili kakogod hoćete... do tada... mrka nam kapa!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #11 poslato: April 03, 2008, 10:52:27 posle podne »
Konjska muvo, iskreno mi je drago što ti je ćerka učestvovala u jednoj lepoj akciji. Ali, tu sad ima jedan problem: kako se tvoja ćerkica oseća kad vidi kako je završilo njenih ruku delo!? Da li će se ona i drugi put odazvati da učestvuje u nečemu što se nekada zvalo \\\"društveno koristan rad\\\"? Neće. Jer će reći samoj sebi, ono bečejsko: ne vredi! Radila sam, a vidi šta su drugi napravili od mog rada! E, to mene užasava, to obezvređivanje tuđe dobre volje i pozitivnih napora.
I meni dođe da budem narkoman!;)
Treba raditi, uprkos svemu! I u inat mnogima.

TiDža84

  • Gost
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #12 poslato: April 04, 2008, 10:15:08 posle podne »
A da li je neko,draga moja gospodo,razmisljao o toj deci,tim narkomanima....park je park,bice tu i za 20 godina...jedna radna akcija,placene dnevnice i bice sredjen za jedno radno vreme...a sta je sa tom decom kojoj treba pomoci????Da li je o tome iko razmisljao i oni su deo drustva,deo nase svakodnevice....ne lece se posledice nego uzrok!!!!!!

Osvetljenje je pravo resenje...hmmmm

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #13 poslato: April 05, 2008, 03:04:49 pre podne »
Mlad bracni par sa tek rodjenom bebicom dolazi u savetovaliste i pita pedijatra: Recite nam kada je vreme da pocnemo da vaspitavamo nase dete ? A, koliko je staro? pita pedijatar. Dve nedelje , sledi odgovor roditelja. Na to ce pedijatar... zao mi je , ali ste malo zakasnili...

Mnogi znaju ovaj vic, ali to je i surova istina. Na zalost za tu decu koja se drogiraju  je kasno. Neko bi rekao nije kasno ali razmislite da li je tako. Svi znamo da skidanje sa droga u 90% slucajeva ne uspeva, a od ostalih deset posto vise od pola se vrati tom poroku. Kaze stara poslovica: Ko ima decu nek cuti,  ko nema nek ne laje. Nemojte me svatiti pogresno, ne govorim ovo zbog onih koji jos nemaju decu nego zbog mene i ostalih koji imaju. Od prvog dana njihovog zivota svaki dan  posmatram moju decu i pratim, kako razvoj tako i ponasanje, i trudim se da mi nista ne promakne. I iskreno se nadam da necu imati problema sa narkoticima. A deca koja se drogiraju su odrasla uglavnom na ulici ili u vrlo nesredjenim porodicama kako siromasnim tako i bogatim. Novac nije merilo jer se koristi od lepka do najcistijih droga. Zato bih da se vratim na parkove , jer ako ih osvetlimo, ulepsavamo grad a i teramo ih napolje. Zvuci surovo ali oni uvek nadju mesto, a zamracivanjem im nesvesno pomazemo. Nije poredjenje ali lovci lovinu isteraju na cistinu pa onda pucaju. Mozda bi lakse registrovali i pomogli ako bi im uskratili skroviste.

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #14 poslato: April 05, 2008, 03:17:37 pre podne »
Upalite svetla!!!
Dajte refloktore,sijalice i neonke!
Neka Becej sija kao LAS VEGAS!