Autor Tema: Treger park u Bečeju!  (Pročitano 13839 puta)

TiDža84

  • Gost
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #30 poslato: April 07, 2008, 08:53:35 posle podne »
@ Rez-Svaka cast za Mali park, na ideji i trudu...lepo izgleda,trebalo je to i ocistiti i raskrciti...

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #31 poslato: April 08, 2008, 12:43:16 pre podne »
Gospodar Vremena napisao/la:
Citat
Ne znam da li sam negde procitao u prethodnim postovima da je park zapusten i nepodsisan - ja se juce prosetah tom ulicom i uverih se u potpunu suprotnost.



Slazem se jeste podsisan, ali koliko je cist.Ja juce isao na groblje da sredim za danasnju godisnjicu moje mame, i s\\\' obzirom da ne nosim kameru na groblje nisam snimio \\\" cistocu\\\" parka. Ajde da se ostavimo narkica, i da jednostavno zbog nas i ljudi koji su na proputovanju pokrenemo akciju i da ga osvetlimo.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #32 poslato: Jul 30, 2008, 02:43:04 pre podne »
proslo je par meseci od zadnjeg posta,ali nista nije uradjeno po pitanju borbe protiv narkomanije ili bar isterivanja istih iz parkova gde se igraju deca i gde ni nama starijima nije bogami svejedno kada padne mrak da prodjemo peske ili biciklom...Komunalcu svaka cast,oni cesto idu u gore pomenuti park kod decijeg dispanzera da ciste i kose travu,ali za nepuna tri dana bude sve opat puno ulepljenih kesa i praznih limenki,treba leciti i uzrok i posledice,jedan od prvih koraka neka bude SVETLOM PROTIV NARKOMANIJE ,ne samo u ovom parku nego u celom Beceju... bitno je da pocnemo da se borimo protiv problema,vreme prolazi... a narkomani se sve vise ohrabruju i sve manje skrivaju,danas sam video lika (znam mu i ime,ne bih da ga spominjem) u zelenoj ulici kako prolazi ispred SUP-a sa kesom u ruci i lepkom u dzepu,sav ulepljen,jedva zivi...i naravno da niko nije reagovao,do skoro je u zardinjeri ispred CBA(Robne kuce) mirno rasla stabljika marihuane(gandze) iz principa niko iz drustva nije dirao tu biljku da bismo videli koliko ce jos biti tu,nepune tri nedelje smo je mi svako vece vidjali,koliko ljudi tu prodje dnevno...koliko dece...koliko policajaca koji ocigledno neznaju kako uopste ona izgleda....naravno jedno vece je samo misteriozno nestala,ali nemogu da se otmem utisku da ju je ubrao onaj koji je posadio a ne neki policajac na primer.....

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #33 poslato: Jul 30, 2008, 03:29:25 pre podne »
sigurno se napushio k\\\'o ker!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #34 poslato: Jul 30, 2008, 03:32:05 pre podne »
sve je moguce,hehe

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #35 poslato: Jul 30, 2008, 04:22:45 pre podne »
Ja juče u parku kod dispanzera video nekog klinca /16-17 godina/ sa nekim devojkama njegovog uzrasta i možda nešto manje kako u po bela dana duva lepak! Jebote - em lepak, em u po bela dana! Nekome stvarno treba j****ti mamu za sve ovo što se /ne/događa u Bečeju! Imal tu neke, ikakve, energije ljudi za promene u ovom smrdljivom gradu? Imal tu neko muda da nešto uradi? Aman više!!!!!!!!!!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #36 poslato: Jul 30, 2008, 05:08:22 pre podne »
Pre izvesnog vremena,jedna ekipa i ja sa njima,smo \\\"čistili\\\" dečije igralište u Novom Selu.Naišli smo na sve i svašta.

Na dečijem igralištu,ponavljam!Naše zaprepašćenje je bilo veliko!
Pokušali smo da skrenemo paznju nekim milicionerima,koji su slučajno prolazili.Njihov odgovor je bio taj da oni nemaju prava da diraju maloletnu decu,sve dok ne prave probleme.Po njima,duvanje lepka i igle i ko zna šta još,nije problem.
Nije u njihovoj nadleznosti!

U čijoj je onda?

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #37 poslato: Jul 30, 2008, 09:06:22 posle podne »
izgleda da je u nadleznosti onog koji uzme motku i lepo im izlomi ruke i noge....

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #38 poslato: Jul 30, 2008, 09:11:03 posle podne »
ninica napisao/la:
Citat
...
Pokušali smo da skrenemo paznju nekim milicionerima,koji su slučajno prolazili.Njihov odgovor je bio taj da oni nemaju prava da diraju maloletnu decu,sve dok ne prave probleme.Po njima,duvanje lepka i igle i ko zna šta još,nije problem.
Nije u njihovoj nadleznosti!

U čijoj je onda?


 Roditelji, Ninice , roditelji su odgovorni za svoju decu i krajnje je vreme da se vrate kući i upoznaju se sa svojom rođenom decom... a posle roditelja, društvo i policija, pa i država!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #39 poslato: Jul 30, 2008, 11:13:25 posle podne »
Slažem se Lusy sa tobom, u potpunosti...Sećam se koliko sam problema imao sa \\\"zabrinutim\\\" roditeljima što im deca izlaze kasno i kući se vraćaju kasno. Svi odreda su zahtevali da Opština skrati/ograniči radno vreme kafićima! I to im je cela priča oko dece bila! Ja ih pitam: \\\" A što ih puštate da izlaze i da se vraćaju kući tako kasno?\\\" Njihov odgovor je bio tipičan, bečejski: \\\"Pa kad sva omladina izlazi tako!!!\\\"  I onda sam im rekao: vi sada očekujete od mene da vam rešim kućni problem tako što ću da zatvaram kafiće, da ganjam policiju da upada i zatvara lokale...da bi vi mirno mogli da spavate????\\\" Da ograničavam nečije pravo na rad i na zaradu? Da se cela opština jebava sa vašim kućnim problemom? Sa vašim nikakvim karakterom? /ha,ha, pa nije ni čudo da nisam izabran za Predsednika opštine sa takvim stavovima!:) /
Ali onda su političari popustili i počeo je progon kafedžija, zatvaranje lokala, upadanje sa kalašnjikovima u kafiće.../bile su to divne devedesete/. I da li je problem rešen? Nije, naravno.
Da me niko pogrešno ne shvati: i sam imam klince i sam sam zabrinut kako ću izaći na kraj sa tim problemom, kad odrastu...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #40 poslato: Jul 31, 2008, 02:09:15 pre podne »
Isto je bilo i kod nas u par navrata (mislim to sa skraćivanjem radnog vremena kafića).Najveća glupost koja proizilazi iz nekompetentnosti ljudi koji kao \\\"rešavaju problem\\\".
Sve ono čega se boje da će uraditi-uradiće i do ponoći-tu pomoći nema...

ALI

Točenje alkohola maloletnicima je zabranjeno!Koliko lokala to poštuje?NIJEDAN!!!A to bi bio jedan od prvih koraka-drakonski kazniti vlasnike kafića,trafika šta god koji prodaju alkohol maloletnicima.
Eto para u budžetu,i u svakom slučaju neće iskoreniti,ali će učiniti alkohol teže dostupnim.Za početak.

Nedavno je u NB bila racija u diskoteci-folkoteci(šta god bila), specijalne jedinice za suzbijanje narkomanije ,sa obučenim psima i sve po redu.Svašta su pronašli...
Populacija tamo je uglavnom maloletna...

Mislim da bi češćim angažovanjem policije takođe moglo da se uradi u smanjenju te pojave.Ali svakako sve polazi od kuće...

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #41 poslato: Jul 31, 2008, 04:21:11 posle podne »
Narkomani tek stizu.Ovi lepkarosi-klosari su smesni naspram nove generacije koji gutaju pilule i smrcu koks i ne mozes ih razlikovati od normalnog sveta...da li znate podatak da su u Temzi(!?)  nizvodno od Londona nasli tragove kokaina koji se tu nasao preko mokrace znaci iz kanalizacije.Koja je to kolicina!?Pola Londona smrce jebote.
SAY NO TO DRUGS

Joe melnik

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 42
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #42 poslato: Septembar 04, 2008, 02:40:00 pre podne »
U Beceju  pre nenormalno puno se duvalo lepka .

bio je i Punk bend pod imenom SNIFFING GLUE :)  Tenta i ekipa ako to nekome znaci nesto.

a taj lepak dobro razradjuje celije :)

Sinisa Tomic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 468
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #43 poslato: Septembar 04, 2008, 02:54:19 pre podne »
sta vas bole ko duva lepak, a ako necete da se drogiraju po parkovima, ondak obezbedite neko drugo mesto, a ljudi se drogiraju vec 4 000 godina, tako da je to vec preslo u tradiciju, bilo je toga i ranije, samo nije bilo medija da pumpaju pricu.

Goran Relic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 687
    • Pogledaj profil
Odg: Treger park u Bečeju!
« Odgovor #44 poslato: Septembar 05, 2008, 01:56:00 posle podne »
SimaFuj napisao/la:
Citat
sta vas bole ko duva lepak, a ako necete da se drogiraju po parkovima, ondak obezbedite neko drugo mesto, a ljudi se drogiraju vec 4 000 godina, tako da je to vec preslo u tradiciju, bilo je toga i ranije, samo nije bilo medija da pumpaju pricu.


Simo dao si mi dobru ideju i mozemo vezati ovu temu sa onom kako podici standard u opstini Becej (koju si ako se ne varam ti postavio).
Ajd da otvorimo duvacnicu lepka i obezbedimo tim mladim ljudima mesto gde ce duvati.

Mozemo ukljuciti roditelje te dece da daju neku donaciju da im decu ne vide na ulici vec lepo udju u duvacnicu lepka, svako ima svoju kabinu i ihaj, svi zadovoljni.