Autor Tema: Čega ste se igrali kad ste bili deca?  (Pročitano 5438 puta)

Bilja Maric

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 99
    • Pogledaj profil
Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« poslato: April 07, 2008, 07:56:08 posle podne »
Čega ste se igrali kao mali? Imam osećaj da današnja mladež samo visi pred tv-om ili monitorom i da im je to najveće uživanje. Ja se sećam klikera sa bratom, pravljenja kuli u pesku, žmurke.... Kakve su Vaše uspomene iz tog perioda,pisite...

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2008, 08:15:57 posle podne »
Uf, pa kao mala sam bila pravi deckic! :laugh: Stalno sam visila napolju, igrala kosarku, fudbal (davala najvise golova :P ), zmurke, verala se po drvecu, ratovala sa \\\"zutim zgradama\\\", igrala se sa klikerima, pravila raskrsnice za autice u blatu :huh: i da naglasim- ponekad su i barbike dolazile u obzir, kao i sivenje garderobe za razne lutkice...;)  
Uf, kad se samo setim, ne moze se sve ni nabrojati- napolju od jutra do mraka i nikad dosta...:silly:

Zaista lepo detinjstvo...B)

Bilja Maric

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 99
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #2 poslato: April 07, 2008, 08:27:30 posle podne »
Jesi možda i ti šišala barbike? :) Ja sam bila frizerka, a sve moje barbike ćelave, to je tada bilo u trendu :)

Olja Milovanov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 693
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #3 poslato: April 07, 2008, 09:14:50 posle podne »
Haha, moje su bile i ošišane i bez glave...:blink:

A drugaricu sam jednom frizirala, pa sam joj slučajno upetljala kosu u četku, a jedini spas je bio šišanje, tako da je dobila novu frizuru, a ja svoj prvi ručni rad...:blush:

Biljana Barjaktarov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 858
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #4 poslato: April 07, 2008, 10:51:24 posle podne »
Pravila sam torte od blata,ukrasavala sam ih travom i cvecem......Barbike sam prosto obozavala..:) A uza specijalnost mi je bilo sminkanje drugarica,maminom sminkom...:laugh: Da li treba da kazem da posle tih karmina nije ostajalo nista...:laugh: Zmurke sa drustvom iz ulice,ma... sve i svasta...Jako lepo detinjstvo...bezbrizno..danas je drugacije...iz kuce ne izbijaju..kompijuter,tv i ostale nezdrave stvari..

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #5 poslato: April 08, 2008, 04:24:12 pre podne »
Pa u Donjem parku se detinjstvo provodi kao u bajci...
Donji park je bio podeljen na dva \\\"ganga\\\"... bliže centru i bliže stadionu... vazdan smo \\\"ratovali\\\".. ali kad dođe picoderski gang, ondak se ujedinimo ;) pravili smo puške \\\"na kukuruz\\\" (one s gumicama i štipaljkom)..
ispred moje kuće na livadi bio je mali fudbalski stadion, za mini fudbal na mini goliće... čak je odigrano prvenstvo grada.. u finalu reprezentacije \\\"Donjeg parka\\\" i \\\"Zubarskog naselja\\\".. bili su za dlaku bolji :)
Leti naravno Tisa, preplivavanje na banatsku peskovitu plažu... krađa lubenica...
Zimi, dvorci od snega, sankanje i \\\"skijanje\\\" na dolmi, klizanje na bari u šumici pokraj stadiona
... e onda, s 13-14 godina, kad smo već derani postali, zaguš na Pogači (na kojem je radio razglas).. naše mesto bilo između \\\"Segedina\\\" (ispred Fadipa) i \\\"Beograda\\\" (ispred Katoličke crkve), gde je danas bunar... valjda sam zato tamo i započeo studentske proteste jednoh zimskog nedeljnogpodneva, davne \\\'97...

... bilo je to vreme...

Veliibor Kiza

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2008, 05:15:44 pre podne »
Demona:)

mumba

  • Gost
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2008, 05:24:24 pre podne »
pa mi u lenjinovoj smo voleli da se jurimo biciklovima marke violeta po pogači pogotovo dok je bio zaguš pa još i da zafrkavamo tadašnje tinejdžere koji su nas posle vijali,nakon tih radih 80-ih kada sam se preselio kod ,,treger parka\\\'\\\' u naselje preko puta voleli smo da se igramo skrivalice,autićima,žmurke pa i rata sa handmade oružjem od kalemova za konac koje smo krali u platnari iz kontejnera! mi smo to zvali frule i naravno praćakanja i pljuca sa šumanđovima! pa voleli smo i da se tučemo međusobno da se pentramo po drveću,da pravimo tociljarke po naselju i sneška belića ma svašta smo radili jedino su nam fudbal i ostali lopta sportovi bili nepoznanica!

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #8 poslato: April 08, 2008, 08:16:43 pre podne »
mame i tate  :sex1:   :laugh:

Bilja Maric

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 99
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #9 poslato: April 08, 2008, 08:39:39 pre podne »
sweet tooth napisao/la:
Citat
mame i tate  :sex1:   :laugh:


 :thumb:

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #10 poslato: April 08, 2008, 11:55:23 posle podne »
Joj.. treba se setiti svega.. Lovili smo gustere na groblju, skakavce takodje.. Igrali zmurke, vije, MY PLANET (imali smo neku gomilu zemlje, koju smo osvajali i vikali my planet.. Takmicili smo se kome ce duze ostati u posedu..), Basket, fudbal, klizanje na mrtvoj tisi (cak sam i propao kroz led, pa me neki lik izvukao), penjanje po drvecu, ljuljanje po lijanama vezanim na drvece...
Badmington... Frizbijanje, dodavanje loptama, izmedju dve vatre... Juuu, ne mogu svega da se setim...
:D

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #11 poslato: April 09, 2008, 02:48:21 pre podne »
... Ja ću ovaj deo u nastavcima.
deo 1. zabavište.
 Sva deca su kretala u zabavište sa 5 godina, ja krenula sa 3          ( vaspitačica Seka mi bila komšinica)... mnogo sam volela da se igram. Zabavište je tada bilo u onoj plavoj zgradi.. Tu gde je sada ,bio je mali deo obdaništa.
... E u to vreme u zabavištu (od 8- 12 sati) smo se igrali:
 šarenih jaja, pa drvenih lutaka, laste- prolaste, naravno da smo se igrali i sa lutkama, a dečaci sa autićima... barbika nije bilo...trotineti bili od drveta, pa fudbala, ja nekako volela da se igram sa dečacima.... i ljubili se sa dečacima u nekim burićima... i vodili nas na izlet u onaj mali i veliki park... tako smo mi to zvali i tamo se igrali zuke i trule kobile...i trčali do besvesti. Krpelji tada nisu postijali!
... Kod kuće ručak , pa u igranjac... do kasnih večernjih sati:
Neka bije, neka bije, pa naravno varijante: Kauboja i Indijanaca, Partizana i Namaca... oduzimanje zemlje,Večiti rat sa poljančanima( deo gde je sada Robna kuća sa decom iz nekad tih plavih zgrada, a sada bog te pita koje boje)( stanovala u M. Tita 24).
 Vodokanal tada nije bio ograđen, a postojalo i drugo dvorište... Kobasičara... između 2 ili 4 vatre u zavisnosti koliko nas je bilo ( ja uvek prisutna!) ..a kad padne mrak naravno žmure. E onda smo postali malko stariji, al\\\' ipak još uvek mali... nastavak sledi...

mumba

  • Gost
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #12 poslato: April 09, 2008, 03:16:52 pre podne »
zaguš?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #13 poslato: April 09, 2008, 03:40:13 pre podne »
nije Cross sad tek krećem u 1 osnovne:P

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Čega ste se igrali kad ste bili deca?
« Odgovor #14 poslato: April 09, 2008, 05:39:37 pre podne »
Virus napisao/la:
Citat
Joj.. treba se setiti svega.. Lovili smo gustere na groblju, skakavce takodje.. Igrali zmurke, vije, MY PLANET (imali smo neku gomilu zemlje, koju smo osvajali i vikali my planet.. Takmicili smo se kome ce duze ostati u posedu..), Basket, fudbal, klizanje na mrtvoj tisi (cak sam i propao kroz led, pa me neki lik izvukao), penjanje po drvecu, ljuljanje po lijanama vezanim na drvece...
Badmington... Frizbijanje, dodavanje loptama, izmedju dve vatre... Juuu, ne mogu svega da se setim...
:D


E da znas...pogotovo onu za mrtvu tisu. Isti slucaj. Al smo mi ovde kod mene svasta radili po ataru...a bivalo je i fudbala...eeeeeee...davno bilo...ocu opet... :( :( :( :dry: :dry: