Autor Tema: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva  (Pročitano 5459 puta)

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva
« poslato: April 10, 2008, 07:31:55 posle podne »
26.04 2008. sa pocetkom u 10:30 na i ispred fadipovog kampa na tisi ce se odrzati moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva. Namera organizatora je da se mladi nauce da je voznja bez kacige jako opasna.


Sta mislite zasto kod nas u, u nasoj zemlji motorasi a i biciklisti ne nose kacige, a i policija donekle tolerise tu pojavu? A dobro znamo da na zapadu niko i ne pomisli da sedne na motor ili da pusti dete na bicikl, a da nema kacigu. Sta je to sa nama i zasto nam je vaznije da vidi svet ko je na skupocenom motoru od sigurnosti?

??? ???

mumba

  • Gost
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2008, 07:36:20 posle podne »
pa verovatno kućno vaspitanje i mentalitet! na motoru uvek treba sa kacigom da se ide pa makar bio i akuter dok za bicikl...hm pa ja recimo ne idem po čopašima i vozim miniku i za to mi zaista na jakih 10 km/h nije potrebna!

TiDža84

  • Gost
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2008, 07:59:29 posle podne »
Vlasnica sam skutera...i zaista mislim da je moja odgovornost da budem pazljiva u saobracaju,postujem ogranicenje brzine i saobracajne propise,kacigu UVEK nosim,ma koliko da smesno i glupo izgledala sa njom,ali ona moze da mi spasi zivot.Jedan moj prijatelj je pao sa motora i udario glavom o bankinu,sva sreca pa je imao kacigu,koja je pukla na dva dela ali tako je sebi spasao zivot,jer da nije imao kacigu pukla bi mu glava....Od velike je vaznosti poostriti kontrolu i zaista ostro kaznjavati sve koji ne nose kacige...Mladi ljudi moraju shvatiti da je to za njihovo dobro i za njihov zivot.

Sto se tice bicikla i kacige...to mi je vec malo bezveze...i nekeko ne vidim svrhu...OK je da ih mala deca nose,ali ovako...:S

Biljana Barjaktarov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 858
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #3 poslato: April 10, 2008, 08:13:23 posle podne »
U nasem gradu izgleda i pesaci treba kacigu da nose..:( Mene je pre tri god.motor zamalo usmrtio..setala sam se sa drugaricom i ....na svu srecu izvukla sam se,jedva..Mladi vozac koji ni dozvolu nije imao prosao je nekaznjeno..Sta reci na sve to..?Zalosno je sto se takvi propusti oprastaju..

Biljana Barjaktarov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 858
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #4 poslato: April 10, 2008, 08:22:44 posle podne »
i naravno,motoristi sa kacigom,biciklista bas i ne morajuu...

Dusan Colic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #5 poslato: April 10, 2008, 08:47:30 posle podne »
Vozim tomos a kacigu naravno NE NOSIM niti cu je nositi, mada je uvek kod menei. Kada pandur moze da se voza bez kacige zasto ne bih mogao i ja, ako on moze da vozi dete i zenu na skuteru i jos shosta zasto to ne mogu i ja. Dok panduri kaznjavaju samo one koje ne poznaju i toliko da bi pokrili dnevnu normu ja cu se vozati bez kacige. Do sada sam platio 2 kazne prva u iznosu 1.500 a duga je bila 3.000. Ili svi ili niko.

Biljana Barjaktarov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 858
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #6 poslato: April 10, 2008, 08:52:59 posle podne »
Sve sto si napisao jeste tako..ali kacigu ne nosis ili nosis zbog drugih..nego iskljucivo zbog sopstvene zastite..:unsure:

TiDža84

  • Gost
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #7 poslato: April 10, 2008, 09:00:21 posle podne »
Tako je,ali nikom se ti tako ne revaniras,zaboli milicajca bas za tebe...on ce tebi uzeti pare,ti si na gubitku,a ne daj boze da padnes.NOSI KACIGU TO JE ZA TVOJU SIGURNOST!!!!!

Dusan Colic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #8 poslato: April 10, 2008, 09:22:54 posle podne »
da vozim jamahu imao bih i pancir ali za je*eni tomos mi ne treba nista....

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva
« Odgovor #9 poslato: April 10, 2008, 09:58:35 posle podne »
Sto se tice bicikala ovako se voze u svetu...

 

A za motore, pozdravljam sve koji misle da je kaciga potrebna zbog zastite a ne zbog policije.

Biljana Barjaktarov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 858
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva
« Odgovor #10 poslato: April 10, 2008, 10:14:40 posle podne »
E zato cemo mi tesko u evropu..:laugh:

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #11 poslato: April 10, 2008, 11:42:55 posle podne »
Ne znam...Mani kaciga smeta...I kvari ugođaj vožnje...Pogotovo leti.Dok sam vozio motor,dok zimi dobro dođe :)
Ali mislim da je stvarno bez veze nositi skafander na +40 stepeni...

U svakom slučaju motor više ne vozim,znam da je u osnovi kaciga potrebna,mada mislim da bi barem u naseljenom mestu mogla da se izostavi njihova upotreba,više smeta nego što koristi.Moje mišljenje...

A za bicikl-čista glupost,sem ako se ne bavite nekim ekstremnim sportom.

Dusan Colic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 67
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #12 poslato: April 11, 2008, 12:04:51 pre podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Ne znam...Mani kaciga smeta...I kvari ugođaj vožnje...Pogotovo leti.Dok sam vozio motor,dok zimi dobro dođe :)
Ali mislim da je stvarno bez veze nositi skafander na +40 stepeni...

U svakom slučaju motor više ne vozim,znam da je u osnovi kaciga potrebna,mada mislim da bi barem u naseljenom mestu mogla da se izostavi njihova upotreba,više smeta nego što koristi.Moje mišljenje...

A za bicikl-čista glupost,sem ako se ne bavite nekim ekstremnim sportom.


 :tapsh: :tapsh: :tapsh:

tomos i kaciga.. izgledam kao da sam atomski mrav, jos i koliko kose imam morao bih polsle svake voznje od 15-ak min. da je perem jer bi se upurnjala. Motor vozam iskljucivo zbog tog filinga!!! A za kaznjavanje.... onda neka naplati i svom kolegi koji voza pored sebe i jos dvoje na motoru i to malo dete i jos svi bez kacige.... POZZZZZZZZ

Kyle Broflovski

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1497
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #13 poslato: April 11, 2008, 05:10:01 pre podne »
Nemam motor,i da imam,odakle mi ?

mumba

  • Gost
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #14 poslato: April 11, 2008, 05:23:14 pre podne »
za motor treba kaciga pa makar bio i autiomatik tomos.moj drugar se kao klinac isto kurčio bez nje pa je na kraju 3 meseca bio u komi jer je nije nosio!