Autor Tema: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva  (Pročitano 5508 puta)

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva
« Odgovor #15 poslato: April 11, 2008, 06:23:49 pre podne »
za mnoge stvari nam se progleda kroz prste

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva
« Odgovor #16 poslato: April 11, 2008, 08:35:33 pre podne »
Ma ko hoce neka nosi a ko nece neka stisne zube.Ali u svakom slucaju ne treba lapati obicne smrtnike po dzepu(odnosi se na policiju) zbog usrane kacige

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu
« Odgovor #17 poslato: April 11, 2008, 11:46:07 posle podne »
dusan89 napisao/la:
Citat
da vozim jamahu imao bih i pancir ali za je*eni tomos mi ne treba nista....

Devojka je poginula, jer je pala sa bicikla... :(
Kaciga ti treba, makar vozio i automatika...
Imam neki motorchic, nikada ga nisam vozio bez kacige! Nije mnogo veci od automatika... Imao sam saobracajku jednom kod Zedike, na chilag teru. Jedan kombi je naleteo na mene i lansirao me 50ak metara. Kako sam lepo klizio po asfaltu... Da nisam imao kacigu, ili bih imao oziljke na faci ili ne bih preziveo... E, u zivotu necu sesti na motor bez kacige!
Inace, nisam ja bio kriv, kombi je... Bila je kineska, ali me je spasila! Kacigu uvek na glavu! Kakva policija, bre?! ZBOG SEBE! Neka mi se smeju ako im licim na atomskog mrava, ali me iskreno boli khm-khm! Nosio bih i kad vozim bicikl, ali je nemam. Nisu jeftine, you know...

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva
« Odgovor #18 poslato: April 12, 2008, 12:25:20 pre podne »
Na zapadu, kome mi, ili bar deo nas tezi, kaciga za motore i motorice a i  bicikl je obavezna i svi je nose. A zasto? Jednostavno, svi su oni osigurani na neki nacin, uglavnom privatno osiguranje. E tu je i kvaka. Ako se biciklista ili motorista povredi zbog nezasticene glave, osiguranje ne isplacuje bolnicko lecenje, pa ko voli da plati iz  svog dzepa, neka ne nosi zastitnu kacigu.


 

katarina kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 819
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva
« Odgovor #19 poslato: April 12, 2008, 08:10:42 posle podne »



Ja necu ovako da zavrsim...ja bih prva nosila kacigu cak i dok vozim bajs,ali ovde niko ne misli o tome sta se sve moze desiti u saobracaju,tako da ova tema se pominje samo na becejonline-u....:(

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: 26.04.08 moto susret sa nazivom kaciga glavu cuva
« Odgovor #20 poslato: April 12, 2008, 09:38:34 posle podne »
Ne, ne.. JA bih prvi nosio kacigu cak i na biciklu! I jedva bih cekao da neko pocne da mi se smeje zbog toga! Ne palim se na takve stvari... Ali, dobra i lepa kaciga nije jeftina.. :(